29 вересня Козелецька селищна рада і 169 Навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України підписали Меморандум про взаєморозуміння та взаємодію. Його підписанням сторони засвідчили, що мають наміри спрямувати зусилля на реалізацію стратегії держави, спрямованої на розв’язання соціально-побутових проблем військовослужбовців, задоволення їхніх культурних і духовних потреб, налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва, підготовку до проходження та саме проходження військової служби у Збройних Силах України.
- Коли до мене звернулося керівництво військового навчального центру, я одразу подумала про перспективи нашого співробітництва, - розповіла Олена Дмитренко, Козелецький селищний голова. – Військовослужбовці нині потребують різнобічної підтримки з боку держави, з боку органів місцевого самоврядування. І ми готові їм її надати. А ми маємо необхідність насамперед у патріотичному вихованні молоді, особливо в наш нелегкий час. До того ж, ми зацікавлені у реалізації сучасної політики і стратегії держави, які спрямовані на сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності держави, піднесення престижу військової служби, підготовку допризовної молоді до виконання військового обов’язку щодо захисту своєї країни.
Наша співпраця з 169 Навчальним центром, на мій погляд, принесе багато добрих плодів для обох сторін. І взагалі, Козелецька громада відкрита для багатьох гарних починань.
Ми звернулися із запитаннями щодо налагодження співробітництва з Козелецькою громадою і до начальника 169 Навчального центру СВ ЗСУ полковника Віктора Ніколюка.
- Скажіть, будь ласка, які Ви бачите перспективи співпраці Козелецької селищної ради і Навчального центру?
- Меморандум, який ми підписали сьогодні, є першим кроком до порозуміння, - відповів Віктор Дмитрович. – Будь-який керівник, чи то військовий, чи цивільний, він як директор великого холдингу, і його головне завдання – це успішне існування цього підприємства. Я говорю про забезпечення людей роботою. Ми, військові, теж маємо певні вміння і навички, які представляємо на ринку праці, тобто для захисту своєї країни. І кожен військовослужбовець має бути соціально захищеним, користуватися всіма тими правами і пільгами, які передбачає держава. Тому я, як керівник маю надати робочі місця для військових, а також посприяти їм у соціально-побутових питаннях, щоб мій 169 Центр існував і розвивався. Тому даний меморандум є кроком до розвитку Навчального центру.
- Чого Ви очікуєте від співпраці з Козелецькою селищною радою, яких конкретних кроків чи рішень?
- Взаєморозуміння, і тоді ми обов’язково досягнемо позитивних результатів.
- А на якому рівні перебуває Ваша нинішня співпраця з органами місцевого самоврядування?
- Ми завжди були відкриті до співпраці у будь-яких сферах, у будь-який час. Але порозуміння не зустріли. На жаль. Тому зараз хочемо співпрацювати з тими органами влади, які зможуть нам допомогти, а ми в свою чергу допомагатимемо їм, тобто вам. Ми шукаємо однодумців, ми створюємо рівноправні умови для перспективи як нашого розвитку, так і розвитку Козелецької громади. Я вважаю, що коли наше суспільство побачить результати цієї взаємної праці, то реакція на неї буде позитивна.
Слід додати, що нинішні органи місцевого самоврядування були створені в короткий проміжок часу. І механізм загальної взаємодії з військовими ще не відпрацьований. Тому оця зворотна взаємодія: ви можете звертатися до нас, а ми до вас з питань обміну досвідом, навчання, забезпечення, обслуговування – може позитивно вплинути на розвиток Навчального центру, Сухопутних військ та й на державу в цілому.
Підписання Меморандуму – це лише перший маленький крок, а у подальшому це виросте у плідну роботу, в конструктивний діалог між нашими організаціями. Сьогодні ж ми можемо відсвяткувати гарний початок нашої співпраці, адже ми сподіваємося, що до військових нарешті почнуть прислухатися.
Ганна Самойленко
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше