Ви тут: Головна
Рішення
Рішення сесії
Рішення сесїї 2024 рік
Ухвалені рішення 36 сесії 8 скликання від 23.08.2024




Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 14-36/VIII
Про зміну юридичної адреси та
затвердження Статуту Козелецького закладу
дошкільної освіти №1 комбінованого типу
Козелецької селищної ради в новій редакції
Відповідно до частини першої статті 144 Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 року № 3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 р. № 48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000 р.№290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення тридцять шостої
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 23 серпня 2024 року
№ 14-36/VIII
СТАТУТ
Козелецького закладу дошкільної освіти №1
комбінованого типу Козелецької селищної ради
(нова редакція)
І. Загальні положення
Засновником закладу є Козелецька селищна рада.
3.2.Групи комплектуються за віковими ознаками (одновікові).
3.3.У закладі дошкільної освіти функціонує вісім різновікових груп загального розвитку з денним режимом перебування.
4.1. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10:30 годин.
Вихідні дні – субота, неділя, святкові.
Початок 07:30, закінчення роботи18:00.
Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно з чинним законодавством України.
Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» проходять періодичні медичні огляди в установленому порядку.
Педагогічне навантаження педагогічних працівників – час, призначений для здійснення освітнього процесу, – визначається на підставі законодавства України.
Директор закладу дошкільної освіти:
Головою педагогічної ради є директор закладу дошкільної освіти. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.
Педагогічна рада закладу:
Загальні збори:
Х. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти
ХІ. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти
ХІІ. Реорганізація або ліквідація закладу дошкільної освіти
Реорганізація закладу освіти відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення.
Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною Засновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.
З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління закладом освіти.
ХІІІ. Прикінцеві положення
13.1. Цей Статут набуває чинності після його затвердження та державної реєстрації в уповноважених для цього органах.
13.2. Зміни та доповнення до Статуту оформлюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
13.3. Зміни та доповнення викладаються в новій редакції Статуту, затверджуються рішенням Засновника та набирають чинності після її державної реєстрації.
13.4. Умови, які не передбачені цим Статутом, регламентуються чинним законодавством України та рішеннями Засновника.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 13-36/VIII
Про зміну юридичної адреси та
затвердження Статуту Козелецького ліцею №3
Козелецької селищної ради в новій редакції
Відповідно до частини першої статті 144 Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 року № 3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 р. № 48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000 р.№290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.Внести зміни до юридичної адреси Козелецького ліцею №3 Козелецької селищної ради з адреси: вул. Свято-Преображенська, буд. 32 А, смт Козелець, Чернігівський район, Чернігівська область, 17000 на адресу: вул. Свято-Преображенська, буд. 32 А, селище Козелець, Чернігівський район, Чернігівська область, 17000.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення тридцять шостої
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 23 серпня 2024 року
№ 13-36/VIII
СТАТУТ
Козелецького ліцею №3 Козелецької селищної ради
(нова редакція)
І. Загальні положення
Повна назва: Козелецький ліцей №3 Козелецької селищної ради.
Скорочена назва: Козелецький ліцей №3.
1.9. Ліцей є закладом загальної середньої освіти, який забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти через організацію закладом єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, на трьох рівнях:
- початкова освіта тривалістю чотири роки;
- базова середня освіта тривалістю п’ять років;
- повна загальна середня освіта тривалістю два роки (профільна середня освіта тривалістю три роки – з 01 вересня 2027 року).
1.10. У ліцеї профільне навчання запроваджується за академічним спрямуванням, яке може змінюватися відповідно до рішення педагогічної ради. Профіль навчання та поглиблене вивчення окремих предметів визначається закладом освіти відповідно до наявної матеріально-технічної бази, кадрових ресурсів, з урахуванням освітніх здібностей і потреб здобувачів освіти та заяв батьків.
1.11. Заклад проводить освітню діяльність на підставі ліцензії, що видається відповідно до законодавства.
1.12. Головною метою діяльності ліцею є забезпечення реалізації права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, визначених Законом України «Про освіту» та відповідними державними стандартами повної загальної середньої освіти.
1.13. Органи місцевого самоврядування відповідно до території обслуговування, закріпленої за ліцеєм розпорядженням Засновника, здійснюють підвезення учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності, до закладу та у зворотному напрямку.
1.14. Головними завданнями ліцею є:
- виховання громадянина України;
- всебічний розвиток, формування світогляду і соціалізація особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям патріотизму і національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення;
- виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, досягнення ними результатів навчання, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, що необхідні для самовдосконалення, підготовки до самостійного життя і подальшого здобуття освіти;
- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;
- формування навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я здобувачів освіти;
- організація освітнього процесу, що ґрунтується на цінностях і принципах, визначених законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»;
- реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття початкової, базової, повної загальної середньої освіти;
- створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу.
1.15. Ліцей самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах своєї автономії, обсяг якої визначається Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», спеціальними законами України та цим Статутом.
1.16. Ліцей має право:
- бути самостійним, незалежним та відповідальним у прийняті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, кадрових, фінансових та інших питань діяльності, що провадиться в порядку та межах, визначених законодавством України;
- планувати власну діяльність та формувати стратегію розвитку ліцею;
- визначати варіативну частину робочого навчального плану;
- в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани, самостійно формувати освітні програми;
- спільно із закладами вищої освіти, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову, просвітницьку роботу, що не суперечить законодавству України;
- використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників освітнього процесу;
- надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
- бути розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно із законодавством України цим Статутом;
- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження в порядку, визначеному законодавством України;
- розвивати власну матеріально-технічну і соціальну базу (мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів), а також навчально-матеріальну базу для вивчення предмета «Захист України».
1.17. Ліцей зобов’язаний:
- реалізовувати положення Конституції України, закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти;
- здійснювати освітню діяльність згідно з ліцензією;
- проходити в установленому порядку інституційний аудит;
- задовольняти потреби громадян, котрі проживають на території обслуговування закладу освіти, у здобутті початкової, базової, повної загальної середньої освіти;
- за потреби створювати інклюзивні класи або групи, організовувати навчання для осіб з особливими освітніми потребами;
- забезпечувати єдність навчання та виховання;
- створювати власну науково-методичну базу;
- зберігати матеріально-технічну базу;
- охороняти життя і здоров’я здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників закладу освіти;
- видавати документи про освіту встановленого зразка.
1.18. Ліцей несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- безпечні умови освітньої діяльності;
- дотримання державних стандартів освіти;
- дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;
- дотримання фінансової дисципліни;
- прозорість, інформаційну відкритість закладу освіти.
1.19. Діяльність ліцею ґрунтується на принципах гуманізму, демократизму, рівності, справедливості, толерантності, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій, верховенства права, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, взаємозв’язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, диференціації та оптимізації змісту і форми освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання та його індивідуалізації.
1.20. Мовою освітнього та виховного процесів у ліцеї є державна українська мова. Усі здобувачі освіти вивчають державну мову відповідно до державних стандартів.
1.21.Учасники освітнього процесу ліцею розробляють стратегію розвитку закладу на певний період, в якій визначаються особливості освітньої діяльності. Стратегія розвитку схвалюється педагогічною радою, затверджується засновником та впроваджується в практику наказом керівника закладу освіти.
1.22. У закладі освіти створюються та функціонують методичні об’єднання вчителів, творчі групи, психологічна, методична служби, наукові та інші об’єднання учнів, вчителів, батьків тощо.
1.23. Індивідуальне навчання та навчання екстерном у закладі освіти організовується згідно з положенням «Про індивідуальне навчання та екстернат у системі закладів загальної середньої освіти», затвердженого Міністерством освіти і науки України.
1.24. Медичне обслуговування та організація харчування здобувачів освіти здійснюється в порядку, визначеному чинним законодавством України.
1.25. Взаємовідносини ліцею з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
ІІ. Зарахування учнів до ліцею, їх переведення та відрахування
2.1. Зарахування учнів до ліцею здійснюється відповідно до наказу керівника, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини або осіб, що їх заміняють, поданої особисто за затвердженим зразком до якої додаються документи, визначені чинним законодавством України. За повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до ліцею, відповідає, згідно з вимогами законодавства України, особа, яка їх подає.
2.2. Зарахування учнів до ліцею здійснюється на безконкурсній основі відповідно до території обслуговування, закріпленої за ліцеєм розпорядженням Засновника.
2.3. Зарахування, відрахування та переведення учнів здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
2.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
2.5. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються законодавством України.
2.6. Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до ліцею відповідно до законодавства України та міжнародних договорів.
2.7. Переведення учнів до наступного класу ліцею здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.
2.8. У разі переходу учня до іншого закладу освіти батьки або особи, які їх заміняють, подають до ліцею відповідну заяву та письмове підтвердження або його скановану копію з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.
2.9. Із ліцею відраховуютьсяучні, які:
- здобули повну загальну середню освіту та отримали відповідний документ про освіту;
- переводяться до іншого закладу освіти відповідно до чинного законодавства України;
- вибувають на постійне місце проживання за межі України.
2.10. Відрахування з зазначених підстав здійснюється відповідно до наказу директора ліцею.
IIІ. Організація освітнього процесу
3.1. Козелецький ліцей №3 працює за навчальними планами та освітніми програмами Міністерства освіти і науки України для закладів загальної середньої освіти, класів з поглибленим вивченням окремих предметів, а також за індивідуальними навчальними планами і програмами, які розробляються педагогами ліцею на основі типових навчальних планів і освітніх програм Міністерства освіти і науки України і затверджується педагогічною радою закладу.
3.2.Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники закладу добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби освітньої діяльності, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти Державного стандарту.
3.3.Заклад обирає форми, засоби і методи навчання та виховання відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та цього Статуту з урахуванням специфіки, профілю та інших особливостей організації освітнього процесу.
3.4. У закладі освіти визначена українська мова навчання і запроваджено поглиблене вивчення предметів, профілів навчання відповідно кадрового забезпечення та заяв батьків, наявних ресурсів і матеріально-технічної бази.
3.5. Індивідуальне навчання та навчання екстерном у закладі освіти організовується згідно з Положенням «Про індивідуальне навчання та екстернат у системі закладів загальної середньої освіти», затверджених Міністерством освіти України.
3.6. Наповнюваність класів, груп та їх поділ при вивченні окремих предметів навчального плану визначається Міністерством освіти і науки України.
3.7. Заклад освіти планує свою роботу самостійно відповідно до стратегічного плану розвитку та річного плану.
3.8. У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи закладу освіти, визначаються перспективи і стратегії його розвитку.
3.9. План роботи затверджується педагогічною радою закладу освіти.
3.10. У вигляді додатків до робочого навчального плану додаються робочий навчальний план філії, розклад уроків (щоденний, тижневий) та режим роботи (щоденний, річний).
3.11. Ліцей здійснює освітній процес за денною груповою та індивідуальною формами навчання. За потребою можуть створюватися спеціальні та інклюзивні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами за погодженням з уповноваженим органом управління освітою.
3.12. Відповідно до поданих батьками або особами, які їх заміняють, заяв заклад освіти за погодженням з органом управління освітою може створювати умови для прискореного навчання та навчання екстерном.
3.13. Структура навчального року (тривалість навчальних занять, поділ на чверті, семестри (триместри), режим роботи, а також тижневе навантаження учнів встановлюються закладом освіти в межах часу, передбаченого навчальним планом, за погодженням із відповідним органом управління освітою.
3.14. Навчальні заняття розпочинаються 1 вересня і закінчуються не пізніше 1 липня наступного року.
3.15. Відволікання учнів від навчальних занять для проведення інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).
3.16. Загальна тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш як 30 календарних днів.
3.17.Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальною програмою та робочим навчальним планом закладу, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх заміняють.
3.18. Тривалість уроків у закладі освіти становить:
- у перших класах – 35 хвилин,
- у других – четвертих класах – 40 хвилин,
- у п’ятих – одинадцятих (дванадцятих)– 45 хвилин.
3.19. Крім різних форм обов’язкових навчальних занять, у ліцеї можуть проводитись індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів здобувачів освіти та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань.
3.20. При використанні технічних засобів навчання під час проведення навчального заняття види навчальної діяльності чергуються. Безперервна тривалість навчальної діяльності за допомогою технічних засобів навчання упродовж навчального заняття повинна бути: для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин; для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; для учнів 10-11(12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин. При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11(12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.
3.21. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається відповідно до робочого навчального плану закладу з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується керівником закладу освіти.
3.22. Заклад освіти може обирати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.
3.23. Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після третього та четвертого уроків) – 20 хвилин.
3.24. Для учнів 5-9-х класів допускається проведення підряд двох уроків з одного предмета під час лабораторних і контрольних робіт, написання творів, а також уроків трудового навчання. У 10-11(12)-х класах допускається проведення підряд двох уроків з одного предмета інваріантної та варіативної частини навчального плану і профільних предметів.
3.25. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно – гігієнічних вимог з урахуванням вимог освітніх програм та індивідуальних особливостей учнів. Домашні завдання учням перших класів не задаються.
3.26. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання, визначених Міністерством освіти і науки України. Облік навчальних досягнень учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах, інструкції про ведення яких затверджуються профільним міністерством України.
3.27. У документі про освіту (табелі успішності, свідоцтві, свідоцтві досягнень) відображаються досягнення учнів у навчанні за семестри, навчальний рік та державну підсумкову атестацію.
3.28. Результати семестрового, річного оцінювання доводяться до відома учнів класним керівником.
3.29. Порядок переведення і випуск учнів закладу освіти визначається інструкцією про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти.
3.30. Навчання у випускних (4-х, 9-х,11(12)-х) класах закладу освіти завершується державною підсумковою атестацією. Зміст, форма і порядок державної атестації визначаються Міністерством освіти і науки України. В окремих випадках учні за станом здоров'я або з інших поважних причин можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації у порядку, що встановлюється профільним міністерством України та Міністерством охорони здоров’я України.
3.31. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили певний ступінь навчання, вимогам Державного стандарту початкової (базової і повної) загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Зміст, форма і порядок державної підсумкової атестації визначається профільним міністерством України.
3.32. Після завершення навчання за освітньою програмою відповідного рівня повної загальної середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації учні отримують такі документи про освіту:
- свідоцтво про початкову освіту;
- свідоцтво про базову середню освіту;
- свідоцтво про повну загальну середню освіту.
3.33. За відмінні успіхи в навчанні учні нагороджуються похвальними грамотами, листами та медалями у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
3.34. Виховання учнів у закладі освіти здійснюється під час освітнього процесу.
3.35. Цілі виховного процесу в закладі освіти визначаються на основі принципів, закладених у Конституції та законах України, інших нормативно-правових актах.
3.36. У закладі освіти забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.
3.37. Примусове залучення учнів закладу освіти до вступу в будь-які об’єднання громадян, громадські, громадсько-політичні, релігійні організації, а також до діяльності в зазначених організаціях, участі в агітаційній роботі та політичних акціях забороняється.
3.38. Дисципліна в закладі освіти підтримується на основі взаємоповаги усіх учасників освітнього процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку та цього Статуту.
3.39. Застосування методів фізичного та психічного насильства до учнів забороняється.
3.40. У закладі освіти створюються та функціонують методичні об’єднання вчителів, творчі групи, психологічна, методична служби, наукові та інші об’єднання учнів, вчителів, батьків тощо.
4.1. Учасниками освітнього процесу в закладі освіти є:
- здобувачі освіти;
- керівники;
- педагогічні працівники;
- психологи, бібліотекарі;
- інші спеціалісти закладу;
- батьки або особи, які їх замінюють.
4.2. Статус, права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Положенням про освітній округ, іншими чинними нормативними актами, статутом, правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу.
4.3. Здобувачі освіти мають право на:
- доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти у закладі освіти;
- вибір форми навчання, профільного напряму, факультативів, спецкурсів;
- користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, корекційно-відновною базою закладу освіти;
- участь у різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;
- участь у роботі органів громадського самоврядування закладу освіти;
- участь в обговоренні і внесенні власних пропозицій щодо організації освітнього процесу, дозвілля учнів (вихованців);
- участь у роботі добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студій, клубів, гуртків, груп за інтересами тощо;
- захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, цькування, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність;
- отримання додаткових, у тому числі платних, послуг;
- перегляд результатів оцінювання навчальних досягнень з усіх предметів інваріантної та варіативної частини;
- безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці;
- доступ до інформації з усіх галузей знань.
4.4. Здобувачі освіти зобов’язані:
- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти;
- підвищувати свій загальний культурний рівень;
- дотримуватися вимог Статуту, правил внутрішнього розпорядку закладу;
- виконувати вимоги педагогічних та інших працівників закладу відповідно до статуту та правил внутрішнього розпорядку закладу;
- дбайливо ставитися до державного, громадського й особистого майна, майна інших учасників освітнього процесу;
- дотримуватися вимог законодавства, моральних, етичних норм, поважати честь і гідність інших учнів та працівників;
- брати участь у пошуковій та науковій діяльності, передбаченій освітніми програмами та навчальним планом закладу, Статутом;
- дотримуватися правил особистої гігієни.
4.5. Залучення учнів під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.
4.6. За невиконання учасниками освітнього процесу своїх обов'язків, порушення цього Статуту, порушення академічної доброчесності, правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до законодавства України.
4.7. Педагогічними працівниками закладу освіти можуть бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.
4.8. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про повну загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами.
4.9. Педагогічні працівники мають право на:
- захист професійної честі, гідності;
- академічну свободу, включаючи самостійний вибір форм, методів, засобів навчальної роботи, не шкідливих для здоров’я учнів;
- участь у роботі методичних об’єднань, нарад, зборів закладу та інших органів самоврядування закладу, в заходах, пов’язаних з організацією освітньої роботи;
- проведення в установленому порядку науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи;
- виявлення педагогічної ініціативи;
- позачергову атестацію з метою отримання відповідної категорії, педагогічного звання;
- участь у роботі органів громадського самоврядування закладу освіти;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- проходження сертифікації на добровільних засадах;
- матеріальне та соціальне забезпечення відповідно до законодавства
- об’єднання у професійні спілки та інші об’єднання громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
- порушення питань захисту прав, професійної та людської честі і гідності.
4.10. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, за винятком випадків, передбачених законодавством України.
4.11. Педагогічні працівники зобов’язані:
- забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до освітніх програм із дотриманням вимог Державного стандарту загальної середньої освіти;
- контролювати рівень навчальних досягнень учнів;
- нести відповідальність за відповідність оцінювання навчальних досягнень учнів щодо критеріїв оцінювання, затверджених Міністерством освіти і науки України, доводити результати навчальних досягнень учнів до відома дітей, батьків, осіб, що їх замінюють, керівника закладу освіти;
- сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров’я;
- дотримуватися Статуту закладу, правил внутрішнього розпорядку, умов трудового договору ( контракту);
- брати участь у роботі педагогічної ради;
- дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;
- виховувати повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
- виховувати в учнів шанобливе ставлення до батьків, жінок, старших за віком осіб; повагу до народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу;
- готувати учнів до самостійного життя з дотриманням принципів взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати особисту гідність учнів та їх батьків;
- постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, рівень загальної і політичної культури;
- виконувати накази і розпорядження керівника закладу освіти, органів управління освітою;
- володіти навичками надання домедичної допомоги дітям;
- вести відповідну документацію.
4.12. Педагогічні працівники підлягають атестації відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти і науки України.
4.13. Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку, не виконують посадових обов’язків, умов трудового договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи згідно із законодавством.
4.14. Батьки та особи, які їх заміняють, мають право:
- обирати заклад освіти та форми навчання і виховання дітей;
- обирати та бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування;
- приймати рішення про участь дитини в науковій, спортивній, трудовій, пошуковій та інноваційній діяльності закладу;
- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу освіти;
- на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування закладу освіти та відповідних державних, судових органах.
4.15. Батьки та особи, які їх заміняють, є відповідальними за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти, їх виховання і зобов’язані:
- створювати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;
- забезпечувати дотримання дітьми вимог Статуту закладу освіти;
- поважати честь і гідність дитини та працівників закладу освіти;
- постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
- своєчасно повідомляти про причини відсутності учня з наданням підтверджувального документа (довідка лікаря, заява батьків, санаторно-курортна путівка тощо);
- забезпечувати своєчасний прихід дитини на початок навчального дня;
- відшкодовувати в повному обсязі витрати за псування учнями майна закладу освіти;
- не дозволяти приносити до закладу освіти небезпечні для життя та здоров’я речі;
- відвідувати збори батьківського самоврядування ліцею та класів, прислухатися до порад класних керівників та педагогів;
- виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.
- виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до України, сім’ї, державної мови, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів.
5.1. Керівництво закладом освіти здійснює його керівник. Керівником може бути громадянин України, який вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічногоздоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшов конкурсний відбір та визнаний переможцем відповідно до чинного законодавства України.
5.2. Керівник закладу освіти комунальної форми власності призначається і звільняється з посади за рішенням Засновника або уповноваженого ним органу.
Керівник закладу освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники засновника (засновників), трудового колективу, громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти та громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.
Положення про конкурс на посаду керівника закладу освіти розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Одна і та сама особа не може бути керівником закладу освіти більше ніж два строки підряд (до першого строку включається дворічний строк перебування на посаді керівника закладу загальної середньої освіти, призначеного вперше). Після закінчення другого строку перебування на посаді особа має право брати участь у конкурсі на заміщення вакансії керівника в іншому закладі загальної середньої освіти або продовжити роботу в тому самому закладі на іншій посаді.
5.3. Заступник керівника, педагогічні та інші працівники закладу загальної середньої освіти призначаються на посади та звільняються з посад керівником цього закладу. Керівник закладу має право оголосити конкурс на вакантну посаду.
5.4. Керівник закладу освіти:
- здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;
- організовує освітній процес;
- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якісної освіти;
- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів;
- відповідає за дотримання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;
- створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведення виховної роботи;
- забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, безпеки життєдіяльності;
- розпоряджається в установленому порядку майном закладу освіти та його коштами;
- підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;
- сприяє залученню діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників підприємств, установ, організацій до освітнього процесу, керівництва учнівськими об’єднаннями за інтересами;
- забезпечує реалізацію права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
- вживає заходів до запобігання вживанню учнями алкоголю, наркотиків;
- контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;
- щороку звітує про свою роботу на загальних зборах колективу;
- затверджує посадові інструкції працівникам опорного закладу загальної середньої освіти.
5.5. Керівник закладу є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління закладом.
5.6. Засідання педагогічної ради проводяться у міру потреби, але не менш як чотири рази на рік.
5.7. Педагогічна рада розглядає питання:
- удосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
- планування та режиму роботи закладу;
- варіативної складової робочого навчального плану;
- переведення учнів до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;
- схвалення освітньої програми закладу освіти;
- формування системи та затвердження процедури внутрішнього забезпечення якісної освіти, зокрема системи та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- підвищення кваліфікації педагогічних працівників, визнання їх результатів;
- розвитку творчої ініціативи педагогічних працівників, впровадження в освітній процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;
- участь у інноваційній та експериментальній діяльності закладу, співпраці з закладами вищої освіти та науковими установами;
- морального та матеріального заохочення учнів та працівників закладу освіти;
- притягнення до дисциплінарної відповідальності учнів, працівників закладу за невиконання ними своїх обов’язків;
- педагогічна рада розглядає також питання, пов’язані з діяльністю закладу.
- регулює питання між опорним закладом освіти та філією шляхом їх обговорення та прийняттям рішень із обов’язковим оформленням протоколів, та шляхом укладання договорів (угод).
5.8. Органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу, що скликаються не менш як один раз на рік.
5.9. Делегати загальних зборів (конференції) з правом вирішального голосу обираються від таких трьох категорій:
- працівників закладу освіти – зборами трудового колективу;
- учнів закладу освіти другого-третього ступеня – класними зборами;
- батьків, представників громадськості – класними батьківськими зборами.
5.10. Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.
5.11. Право скликати збори (конференцію) мають право директор закладу освіти, Засновник.
5.12. Загальні збори (конференція):
- заслуховують звіт директора і голови ради закладу освіти;
- розглядають питання освітньої, методичної і фінансово-господарської діяльності закладу освіти;
- затверджують основні напрями вдосконалення освітнього процесу, розглядають інші найважливіші напрями діяльності закладу освіти;
- приймають рішення про стимулювання праці керівників та інших педагогічних працівників.
5.13. При закладі освіти за рішенням загальних зборів можуть створюватися і діяти Рада закладу, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об’єднання, комісії, положення про які розробляє й затверджує профільне міністерство України.
5.14.При закладі освіти за рішенням загальних зборів (конференції) може створюватися і діяти піклувальна рада та рада профілактики.
5.15. Метою діяльності піклувальної ради є забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, задоволення освітніх потреб особи, залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання.
5.16. Основними завданнями піклувальної ради є:
- сприяння виконанню законодавства України щодо обов’язкового здобуття повної загальної середньої освіти;
- співпраця з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов навчання і виховання учнів (вихованців) у закладі освіти;
- зміцнення навчально-виробничої, наукової, матеріально-технічної, культурно-спортивної, корекційно-відновної бази закладу освіти;
- організація змістовного дозвілля та оздоровлення учнів (вихованців), педагогічних працівників;
- запобігання дитячій бездоглядності;
- сприяння працевлаштуванню випускників закладу освіти;
- стимулювання творчої праці педагогічних працівників та учнів (вихованців);
- всебічне зміцнення зв’язків між родинами учнів (вихованців) та закладом освіти.
5.17. Піклувальна рада формується у складі осіб із представників місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, закладів освіти, окремих громадян, у тому числі іноземних.
5.18. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах (конференції) закладу освіти шляхом голосування простою більшістю голосів.
5.19.Члени піклувальної ради працюють на громадських засадах.
5.20.Не допускається втручання членів піклувальної ради в освітній процес (відвідування уроків тощо) без згоди керівника закладу загальної середньої освіти.
5.21. У випадках, коли хтось із членів піклувальної ради вибуває, на загальних зборах (конференції) на його місце обирається інша особа.
5.22. Піклувальна рада діє на засадах:
- пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи, суспільства, держави;
- дотримання вимог законодавства України;
- самоврядування;
- колегіальності ухвалення рішень;
- добровільності і рівноправності членства;
- гласності.
5.23. Робота піклувальної ради планується довільно. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менш ніж чотири рази на рік.
5.24. Позачергові засідання можуть проводитись також на вимогу третини і більше її членів.
5.25. Засідання піклувальної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.
5.26. Рішення піклувальної ради приймається простою більшістю голосів.
5.27. Піклувальна рада інформує про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації.
5.28. Рішення піклувальної ради в 7-денний термін доводяться до відома колективу закладу загальної середньої освіти, батьків, громадськості. Їх виконання організовується членами піклувальної ради.
5.29. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.
5.30. З числа членів піклувальної ради також обираються заступник та секретар.
5.31. Голова піклувальної ради:
- скликає і координує роботу піклувальної ради;
- готує і проводить засідання, затверджує рішення піклувальної ради;
- визначає функції заступника, секретаря та інших членів;
- представляє піклувальну раду в установах, підприємствах та організаціях із питань, віднесених до її повноважень.
5.32. Голова піклувальної ради має право делегувати свої повноваження членам піклувальної ради.
5.33. Піклувальна рада має право:
- вносити на розгляд органів виконавчої влади, керівника закладу загальної середньої освіти, загальних зборів (конференції) пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічної, навчально-виробничої, наукової, культурно-спортивної, корекційно-відновної бази закладу освіти;
- залучати додаткові джерела фінансування закладу освіти;
- вживати заходи до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази закладу освіти;
- стимулювати творчу працю педагогічних працівників, учнів (вихованців);
- брати участь у розгляді звернень громадян із питань, що стосуються роботи закладу освіти, з метою сприяння їх вирішенню у встановленому порядку;
- створювати комісії, ініціативні групи, до складу яких входять представники громадськості, педагогічного колективу, батьки або особи, які їх замінюють, представники учнівського самоврядування.
5.34. При створенні інклюзивних класів для навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладі освіти передбачається посада асистента учителя, який виконує такі обов’язки:
- здійснює співпрацю з учителями в організації навчання і виховання дитини з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного класу, батьками вихованця;
- бере участь у проведенні обстеження, спостережень вивчення психофізичних особливостей дитини;
- у складі педагогічно-консультативної команди даного інклюзивного класу бере участь у розробці індивідуального навчального плану;
- під керівництвом учителів та інших професійних фахівців бере участь у реалізації індивідуального навчального плану.
5.35. Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором закладу освіти і затверджується відповідним органом управління освітою за погодженням з профспілковим комітетом.
5.36. Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.
5.37. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.
5.38. У закладі освіти можуть створюватись учнівські та вчительські громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.
VІ. Матеріально-технічна база
6.1. Матеріально-технічна база закладу освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено в бухгалтерському обліку.
6.2. Майно, закріплене за закладом освіти, належить йому на правах оперативного управління та не може бути вилученим у нього, якщо інше не передбачено законодавством України.
6.3. Заклад освіти відповідно до чинного законодавства України користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
6.4. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна закладу освіти проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством України. Збитки, завдані закладу освіти внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.
6.5. Для забезпечення освітнього процесу база закладу освіти та його філій складається із навчальних кабінетів, майстерень, а також спортивного, актового залів, бібліотеки, архіву, медичного і комп’ютерного кабінетів, кабінетів психолога та соціального педагога, їдальні, приміщення для навчально-допоміжного персоналу тощо.
VІІ. Фінансово-господарська діяльність
7.1. Фінансово-господарська діяльність закладу освіти проводиться відповідно до Бюджетного кодексу України, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та інших нормативно-правових актів.
7.2. Джерелами фінансування закладу є:
- кошти місцевого бюджету в розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення освітнього процесу в обсязі, визначеному Державним стандартом;
- кошти державного або обласного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти;
- кошти фізичних, юридичних осіб;
- благодійні внески юридичних і фізичних осіб.
7.3. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в ліцеї визначається законодавством України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади. За рішенням Засновника ліцею бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно або через централізовану бухгалтерію.
7.4. У разі фінансової автономії ліцею в частині використання бюджетних коштів передбачається самостійне здійснення витрат у межах, затверджених кошторисами обсягів, зокрема на:
- формування структури закладу загальної середньої освіти та його штатного розпису;
- оплату праці працівників, встановлення доплат, надбавок, винагороди, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд ліцею;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та інших працівників;
- укладення відповідно до законодавства України цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльності закладу.
7.5. Звітність про діяльність закладу освіти здійснюється відповідно до законодавства України.
VІІІ. Міжнародне співробітництво
8.1. Ліцей за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, відповідного фінансування може проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проєктів, встановлювати відповідно до законодавства України прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.
8.2. Ліцей має право відповідно до законодавства України укладати договори про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.
8.3. Участь ліцею у міжнародних програмах, проєктах, учнівському та педагогічному обміні здійснюється відповідно до законодавства України.
ІХ. Контроль за діяльністю ліцею
9.1. Державний контроль у сфері освіти здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.
9.2. Державний контроль у сфері загальної середньої освіти здійснюють Міністерство освіти і науки України, інші органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, що діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами.
9.3. Основною формою державного контролю за діяльністю ліцею є інституційний аудит, що проводиться відповідно до Закону України «Про освіту». Можуть проводитися позапланові перевірки в порядку, передбаченому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю)» у сфері господарської діяльності».
9.4. Перевірки з питань, не пов’язаних з освітньою діяльністю, проводяться його Засновником відповідно до законодавства України.
Х. Припинення діяльності ліцею
10.1. Припинення діяльності ліцею відбувається шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), ліквідації чи перепрофілювання (зміни типу) ліцею.
10.2. Рішення про реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) ліцею приймає Засновник у порядку, встановленому чинним законодавством України.
10.3. Реорганізація ліцею проводиться у разі зміни типу або форми власності.
10.4. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим органом. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління ліцеєм.
10.5. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно ліцею, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його Засновнику.
10.6. У випадку реорганізації права та зобов’язання ліцею переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства України або визначених закладів освіти.
10.7. При реорганізації чи ліквідації ліцею здобувачам освіти, які навчалися в ньому, повинна бути забезпечена можливість продовження навчання відповідно до чинного законодавства України.
10.8. При реорганізації чи ліквідації ліцею працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства України.
ХІ. Прикінцеві положення
11.1. Цей Статут набуває чинності після його затвердження та державної реєстрації в уповноважених для цього органах.
11.2. Зміни та доповнення до Статуту оформлюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
11.3. Зміни та доповнення викладаються в новій редакції Статуту, затверджуються рішенням Засновника та набирають чинності після її державної реєстрації.
11.4. Умови, які не передбачені цим Статутом, регламентуються чинним законодавством України та рішеннями Засновника.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 12-36/VIII
Про зміну юридичної адреси та
затвердження Статуту Козелецького ліцею №2
Козелецької селищної ради в новій редакції
Відповідно до частини першої статті 144 Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 року № 3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 р. № 48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000 р.№290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.Внести зміни до юридичної адреси Козелецького ліцею №2 Козелецької селищної ради з адреси: вул. Соборності, буд. 70, смт Козелець, Чернігівський район, Чернігівська область, 17000 на адресу: вул. Соборності, буд. 70, селище Козелець, Чернігівський район, Чернігівська область, 17000.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення тридцять шостої
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 23 серпня 2024 року
№ 12-36/VIII
СТАТУТ
Козелецького ліцею №2 Козелецької селищної ради
(нова редакція)
І. Загальніположення
Повна назва: Козелецький ліцей №2 Козелецької селищної ради.
Скорочена назва: Козелецький ліцей №2.
1.7. Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами, цим Статутом.
1.8. Ліцей є закладом загальної середньої освіти, який забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти через організацію закладом єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, на трьох рівнях:
- початкова освіта тривалістю чотири роки;
- базова середня освіта тривалістю п’ять років;
- повна загальна середня освіта тривалістю два роки.
1.9. Заклад проводить освітню діяльність на підставі ліцензії, що видається відповідно до законодавства.
1.10. Головною метою діяльності ліцею є забезпечення реалізації права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, визначених Законом України «Про освіту» та відповідними державними стандартами повної загальної середньої освіти.
1.11. Органи місцевого самоврядування відповідно до території обслуговування, закріпленої за ліцеєм розпорядженням Засновника, здійснюють підвезення учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності, до закладу та у зворотному напрямку.
1.12. Головними завданнями ліцею є:
- виховання громадянина України;
- всебічний розвиток, формування світогляду і соціалізація особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям патріотизму і національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення;
- виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, досягнення ними результатів навчання, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, що необхідні для самовдосконалення, підготовки до самостійного життя і подальшого здобуття освіти;
- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;
- формування навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я здобувачів освіти;
- організація освітнього процесу, що ґрунтується на цінностях і принципах, визначених законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»;
- реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття початкової, базової, повної загальної середньої освіти;
- створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу.
1.13. Ліцей самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах своєї автономії, обсяг якої визначається Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», спеціальними законами України та цим Статутом.
1.14. Ліцей має право:
- бути самостійним, незалежним та відповідальним у прийняті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, кадрових, фінансових та інших питань діяльності, що провадиться в порядку та межах, визначених законодавством України;
- планувати власну діяльність та формувати стратегію розвитку ліцею;
- визначати варіативну частину робочого навчального плану;
- в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани, самостійно формувати освітні програми;
- спільно із закладами вищої освіти, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову, просвітницьку роботу, що не суперечить законодавству України;
- використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників освітнього процесу;
- надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
- бути розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно із законодавством та цим Статутом;
- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку визначеному законодавством України;
- розвивати власну матеріально-технічну і соціальну базу (мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів), а також навчально-матеріальну базу для вивчення предмета «Захист України».
1.15. Ліцей зобов’язаний:
- реалізовувати положення Конституції України, закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти;
- здійснювати освітню діяльність згідно з ліцензією;
- проходити в установленому порядку інституційний аудит;
- задовольняти потреби громадян, котрі проживають на території обслуговування закладу освіти, у здобутті початкової, базової, повної загальної середньої освіти;
- за потреби створювати інклюзивні класи або групи, організовувати навчання для осіб з особливими освітніми потребами;
- забезпечувати єдність навчання та виховання;
- створювати власну науково-методичну базу;
- зберігати матеріально-технічну базу;
- охороняти життя і здоров’я здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників закладу освіти;
- видавати документи про освіту встановленого зразка.
1.16. Ліцей несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- безпечні умови освітньої діяльності;
- дотримання державних стандартів освіти;
- дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;
- дотримання фінансової дисципліни;
- прозорість, інформаційну відкритість закладу освіти.
1.17. Діяльність ліцею ґрунтується на принципах гуманізму, демократизму, рівності, справедливості, толерантності, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій, верховенства права, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, взаємозв’язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, диференціації та оптимізації змісту і форми освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання та його індивідуалізації.
1.18. Мовою освітнього та виховного процесів у ліцеї є державна українська мова. Усі здобувачі освіти вивчають державну мову відповідно до державних стандартів.
1.19.Учасники освітнього процесу ліцею розробляють стратегію розвитку закладу на певний період, в якій визначаються особливості освітньої діяльності. Стратегія розвитку схвалюється педагогічною радою, затверджується засновником та впроваджується в практику наказом керівника закладу освіти.
1.20. Індивідуальне навчання та навчання екстерном у закладі освіти організовується згідно з положенням «Про індивідуальне навчання та екстернат у системі закладів загальної середньої освіти», затверджених Міністерством освіти і науки України.
1.21. Медичне обслуговування та організація харчування здобувачів освіти здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.
1.22. Взаємовідносини ліцею з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
ІІ. Зарахування учнів до ліцею, їх переведення та відрахування
2.1. Зарахування учнів до ліцею здійснюється відповіднодо наказу керівника, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини або осіб, що їх замінюють, поданої особисто за затвердженим зразком до якої додаються документи, визначені чинним законодавством України. За повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до ліцею, відповідає, згідно з вимогами законодавства України, особа, яка їх подає.
2.2. Зарахування учнів до ліцею здійснюється на безконкурсній основі відповідно до території обслуговування, закріпленої за ліцеєм розпорядженням Засновника.
2.3. Зарахування, відрахування та переведення учнівздійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
2.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
2.5. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються законодавством України.
2.6. Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до ліцею відповідно до законодавства та міжнародних договорів.
2.7. Переведення учнів до наступного класу ліцею здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.
2.8. У разі переходу учня до іншого закладу освіти батьки або особи, які їх заміняють, подають до ліцею відоповідну заяву та письмове підтвердження або його скановану копію з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.
2.9. Із ліцею освіти відраховуються учні, які:
- здобули повну загальну середню освіту та отримали відповідний документ про освіту;
- переводяться до іншого закладу освіти відповідно до чинного законодавства України;
- вибувають на постійнемі сцепроживання за межі України.
2.10. Відрахування із зазначених підстав здійснюється відповідно до наказу директора ліцею.
ІІІ. Організація освітнього процесу в ліцеї
3.1. Ліцей організовує навчання за інституційною (очна (денна), дистанційна, мережева) та індивідуальною (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж) формами навчання, відповідно до положень, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти.
3.2. Ліцей може створювати у своєму складі класи з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
Особливості застосування різних форм здобуття освіти регламентуються чиним законодавством України.
3.3. Ліцей створює умови для навчання осіб із особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.
3.4. Класи в ліцеї формуються згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством України, з урахуванням наявності приміщень, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам для здійснення освітнього процесу та відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до ліцею.
Наповнюваність класів ліцею не може перевищувати вимог чинного законодавства України.
3.5. Кількість учнів у классах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менше п’яти осіб. У разі меншої кількості учнів у класі заняття проводяться за формами, визначеними чинним законодавством України.
3.6. Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів у ліцеї здійснюється згідно з нормативами, встановленими чинним законодавством України.
3.7. За письмовими зверненнями батьків, інших законних представників учнів та відповідно до рішення Засновника у 1-4 класах ліцею можуть функціонувати групи подовженого дня, фінансування яких здійснюється за кошти Засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством.
3.8. Ліцей планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного, річного планів, що схвалюються педагогічною радою та затверджуються директором. У планах роботи відображаються найголовніші питання роботи закладу, визначаються перспективи його розвитку.
3.9. Освітній процес у ліцеї здійснюється відповідно до програм, розроблених на основі державних стандартів освіти відповідних рівнів.
3.10. Ліцей розробляє освітні програми, що схвалюються педагогічною радою та затверджуються директором ліцею.
3.11. На основі освітніх програм педагогічна рада ліцею складає, а керівник ліцеюзатверджує навчальні плани, що конкретизують організацію освітнього процесу.
3.12. Відповідно до навчального плану педагогічні працівники ліцею самостійно добирають навчальні програми, підручники, навчальні посібники, що відповідають вимогам чинного законодавства України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, педагогічні технології, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів. Авторські освітні програми, підручники та посібники застосовуються ліцеєм після затвердження їх в установленному чинним законодавством України порядку.
3.13. Ліцей може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновник має право затверджувати перелік платних освітніх та інших послуг, що не ввійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
3.14. Режим роботи ліцею визначається директором ліцею на основі відповідних нормативно-правових актів.
3.15. Освітній процес у ліцеї організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається в перший за ним робочий день.
3.16. Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою ліцею в межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.
3.17. Тривалість канікул у ліцеї протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.
3.18. Безперервна навчальна діяльність учнів ліцею не може перевищувати 35 хвилин (для 1 року навчання), 40 хвилин (для 2-4 років навчання), 45 хвилин (5-11років навчання), крімвипадків, визначених законодавством України.
3.19. Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреб в організації активного відпочинку і харчування учнів.
3.20. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, затверджується директором і узгоджується в установленному чинним законодавством України порядку.
3.21. Зміни часу, розкладу навчальних занять без дозволу адміністрації ліцею забороняється.
3.22. Відволікання учнів віднавчальних занять для проведення інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).
3.23. Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених освітніми програмами та навчальними планами закладу освіти, дозволяється лише за їхньою згодою та згодою батьків абоосіб, які їх заміняють.
3.24. Крім різних форм обов’язкових навчальних занять, у ліцеї можуть проводитись індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань.
3.25. Позакласна робота, культурно-масові заходи проводяться в позаурочний час.
3.26. Зміст, обсяг і характер домашніх завданьіз кожного предмета визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.
3.27. Виховання учнів здійснюється в процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи з ними. Цілі виховного процесу визначаються на основі принципів, закладених у Конституції України, законах та інших нормативно-правових актах України.
3.28. У ліцеї забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.
3.29. Примусове залучення учнів ліцею до вступу в будь-які об’єднання громадян, громадські, громадсько-політичні, релігійні організації і воєнізовані формування, а також до діяльності в зазначених організаціях, участі в агітаційній роботі та політичних акціях забороняється.
3.30. Виконання державних стандартів початкової, базової і профільної загальної середньої освіти є обов’язковим для ліцею.
3.31. Процедура досягнення учнями результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти, визначається освітньою програмою ліцею.
ІV. Оцінювання навчальних досягнень учнів
4.1.Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів визначаються чинним законодавством України.
4.2. Облік навчальних досягнень учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах, інструкції про ведення яких затверджуються Міністерством освіти і науки України. Результати навчальної діяльності за рік заносяться до особових справ учнів.
4.3. Поточне та підсумкове оцінювання знань учнів та вибір їх форм, змісту та способу здійснює ліцей.
4.4. Результати семестрового, річного оцінювання та державної підсумкової атестації доводяться до відома учнів, їхніх батьків або осіб, які їх заміняють, класним керівником.
4.5. Річне оцінювання та державна підсумкова атестація здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання та тематичного обліку знань і відображається у свідоцтві досягнень або табелі успішності, що видається учневі.
4.6. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили заклад загальної середньої освіти I, II і III ступенів, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Зміст, форми, порядок і перелік навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація, визначаються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.
4.7. Державна підсумкова атестація здобувачів початкової освіти здійснюється лише з метою моніторингу якості освітньої діяльності у закладі освіти.
4.8. В окремих випадках учні за станом здоров’я або з інших поважних причин можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації в порядку, що встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки та Міністерством охорони здоров’я України.
4.9. Після завершення навчання за освітньою програмою певного рівня навчання (початкової, базової та профільної середньої освіти) видається відповідний документ про освіту державного зразка.
4.10. У документах про освіту результати підсумкового оцінювання фіксуються за 12-бальною шкалою. Здобувачі освіти з результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації не нижчими, ніж 10 балів з кожного предмета, отримують свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою про повну загальну середню освіту з відзнакою.
4.11. Здобувачі освіти, які мають високі досягнення у навчанні, та здобувачі освіти, які досягли особливих успіхів у вивченні одного або декількох предметів, є переможцями міжнародних, ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських предметних конкурсів, олімпіад, змагань, можуть нагороджуватися похвальним листом «За високі досягнення у навчанні» або похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
4.12. Випускникам закладу освіти, які не атестовані хоча б з одного предмета, видається табель успішності. Здобувачі освіти, які не отримали документи про освіту, можуть продовжити навчання екстерном.
4.13. Для учнів встановлюються різні види морального стимулювання та матеріального заохочення, передбачені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
4.14. Педагогічна рада ліцею може ухвалювати рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів.
5.1. Учасниками освітнього процесу в ліцеї є:
- учні;
- педагогічні працівники;
- інші працівники ліцею;
- батьки учнів (особи, які їх замінюють);
- інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу в порядку, що встановлюється ліцеєм.
5.2. Права та обов’язки учасників освітнього процессу визначаються законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами, локальними нормативно-правовими актами, цим Статутом.
5.3. Учні ліцею мають право на:
- навчання впродовж життя та академічну мобільність;
- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;
- якісні освітні послуги;
- справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;
- відзначення успіхів у своїй діяльності;
- свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;
- безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;
- повагу людської гідності;
- захист під час освітнього процессу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учня;
- отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування);
- користування бібліотекою, навчальною, науковою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою ліцею та послугами його структурних підрозділіву порядку, встановленому ліцеєм відповідно до спеціальних законів України;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
- особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні ліцеєм;
- інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.
5.4. Учні ліцею зобов’язані:
- виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягати результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;
- дотримуватись установчих документів, правил внутрішнього розпорядку ліцею, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);
- повідомляти керівництво ліцею про факти булінгу (цькування) стосовно учнів, педагогічних, інших працівників ліцею, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
- братии посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством України в порядку та з дотриманням пільг, передбачених законодавством України;
- бережно ставитися до майна ліцею, майна інших учасників освітнього процесу;
- дотримуватися правил особистої гігієни;
- дотримуватися встановлених вимог щодо форми одягу в ліцеї;
- мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством України та локальними нормативно-правовими актами.
Залучення учнів під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.
5.5. Педагогічним працівником є особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки в ліцеї.
5.6. Перелік посад педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України.
5.7. Педагогічні працівники ліцею мають право на:
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, щовідповідають освітній програмі;
- педагогічну ініціативу;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проєктів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;
- користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою ліцею та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому ліцеєм відповідно до спеціальних законів України;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- захист професійної честі та гідності;
- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами ліцею;
- творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи;
- безпечні і нешкідливі умови праці;
- подовжену оплачувану відпустку;
- участь у громадському самоврядуванні ліцею;
- участь у роботі колегіальних органів управління ліцею;
- захист під час освітнього процессу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.
5.8. Педагогічні працівники ліцею зобов’язані:
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- виконувати освітню програму для досягнення учнями передбачених нею результатів навчання;
- дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхніми батьками;
- сприяти розвитку здібностей учнів, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
- дотримуватись академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання учнями в освітньому процесі та науковій діяльності;
- дотримуватися педагогічної етики;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в учнів усвідомлення необхідності додержуватися Конситуції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісністьУкраїни;
- виховувати в учнів повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;
- формувати в учнів прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- захищати учнів під час освітнього процессу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учня, запобігати вживанню ними та іншими особами на території ліцею алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;
- поважати гідність, права, свободи і законі інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- додержуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку ліцею, виконувати свої посадові обов’язки;
- вести документацію, передбачену нормативно-правовими актами, в тому числі локальними;
- брати участь у роботі педагогічної ради, засіданнях методичних об’єднань, нарадах, зборах ліцею;
- виконувати накази і розпорядження директора ліцею, засновника, органу управління;
- сприяти створенню іміджу ліцею;
- утримувати навчальні приміщення відповідно до вимого правил пожежної безпеки, охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарно-гігієнічних вимог;
- повідомляти керівництво ліцею про факти булінгу (цькування) учнів, педагогічних та інших працівників ліцею, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).
5.9. Педагогічні працівники мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством України, колективним договором, трудовим договором та/або установчими документами ліцею.
5.10.Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педагогічного працівника від виконання робіт, не передбачених трудовим договором, не може бути підставою для його звільнення з посади, крім випадків, встановлених законодавством України.
5.11. Атестація педагогічних працівників ліцею є обов'язковою. Атестація може бути черговою або позачерговою. Чергова атестація здійснюється, як правило, один раз на п'ять років. Позачергова атестація проводиться відповідно до чинного законодавства України.
5.12. За результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання. Перелік категорій і педагогічних звань педагогічних працівників визначається чинним законодавством України.
5.13. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи в порядку, встановленому законодавством України.
5.14. Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.
5.15. Формування та забезпечення функціонування системи сертифікації педагогічних працівників здійснює центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки.
5.16. Процедуру сертифікації педагогічних працівників здійснюють спеціально уповноважені державою установи, положення про які затверджує Кабінет Міністрів України.
5.17. За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
5.18. Педагогічні працівники, які отримують доплату за успішне проходження сертифікації, впроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології.
5.19. Педагогі чніпрацівники, які мають сертифікат, можуть залучатися до проведення інституційного аудиту в інших закладах освіти, розроблення та акредитації освітніх програм, а також до інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.
5.20. Щорічне підвищення кваліфікації педагогічних працівників ліцею здійснюється відповідно до чинного законодавства України. Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника впродовж п’яти років не може бути меншою за 150 годин, з яких не менше 10 відсотків загальної кількості годин обов’язково повинні бути спрямовані на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами.
5.21. Обсяг педагогічного навантаження педагогічних працівників визначається відповідно до законодавства України директором ліцею.
5.22. Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.
5.23. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається в разі зміни кількості годин для вивчення окремих предметів, що передбачається навчальним планом, інших випадках або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням вимог законодавства України про працю.
5.24. За особливі трудові заслуги педагогічні працівники ліцею можуть бути нагороджені державними нагородами, представлені до присудження державних премій України, відзначені знаками, грамотами, іншими видами морального та матеріального заохочення.
5.25. Педагогічні працівники можуть поєднувати освітню роботу з науково-методичною, експериментальною та навчанням.
5.26. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку, не виконують посадових обов’язків, умови трудового договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають посаді, що її обіймають, звільняються з роботи згідно з законодавством України.
5.27. Права і обов’язкиіншихпрацівників, які залучаються до освітнього процесу, регламентуються законодавством України, установчими документами ліцею, колективним договором, трудовим договором, посадовими інструкціями, що розробляються відповідно до типових кваліфікаційних характеристик з урахуванням умов роботи ліцею і затверджуються директором ліцею.
5.28. Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників ліцею й інші трудові відносини регулюються чинним законодавством України.
5.29. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини. Батьки учнів (особи, які їх заміняють) є учасниками освітнього процесу з моменту зарахування їхніх дітей до ліцею.
5.30. Батьки учнів (особи, які їх заміняють) мають право:
- захищати відповідно до законодавства України права та законні інтереси учнів;
- звертатися до ліцею з питань освіти;
- обирати ліцей, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;
- отримувати інформацію про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у ліцеї та йогоосвітньої діяльності.
- брати участь у громадському самоврядуванні ліцею, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування ліцею;
- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у ліцеї та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;
- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
- отримувати інформацію про діяльність ліцею, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування);
- подавати керівництву або засновнику ліцею заяву про випадки булінгу (цькування) щодо дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;
- вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) щодо дитини або будь-якогоіншогоучасника освітнього процесу.
5.31. Батьки учнів (особи, які їх заміняють) зобов’язані:
- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтересидитини та іншихучасників освітнього процесу;
- дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати в дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законівУкраїни, захищати суверенітет і територіальну цілісністьУкраїни;
- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбанняУкраїни;
- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку ліцею, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності);
- сприяти керівництву ліцею у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);
- виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в ліцеї;
- не заходити в приміщення ліцею без попередньої домовленості з адміністрацією або вчителем (окрім встановлених днів та годин відвідування), не відволікатипе дагогічних працівників під час проведення уроків.
5.32. Інші права та обов’язки батьків учнів (осіб, які їх заміняють) можуть встановлюватися законодавством України, установчими документами ліцею і договором про надання освітніх послуг (за наявності).
5.33. У разі порушення батьками або особами, які їх заміняють, обов’язків, передбачених законодавством України, ліцей може порушувати в установленному законодавством України порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.
5.34. Права і обов’язки інших осіб, які можуть бути залучені до освітнього процесу у ліцеї встановлюються чинним законодавством України та локальними нормативно-правовими актами.
VІ. Управління ліцеєм
6.1. Управління ліцеєм здійснюється його засновником через уповноважений орган управління освітою у межах повноважень, передбачених законодавством України.
6.2. Засновник:
- приймає рішення про припинення (реорганізацію чи ліквідацію) ліцею;
- затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законодавством України;
- затверджує структуру, штатний розпис ліцею;
- створює матеріально-технічні умови, забезпечує іншими ресурсами, необхідними для функціонування ліцею;
- затверджує кошторис та здійснює фінансування ліцею, у тому числі обсяг коштів, що передбачається на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та контролює його виконання;
- затверджує положення про конкурс на посаду керівника ліцею;
- затверджує за поданням ліцею стратегію розвитку такого закладу;
- реалізує інші права, передбачені чинним законодавством України.
6.3. Уповноважений орган:
- сприяє розвитку матеріально-технічного забезпечення ліцею;
- залучає необхідних фахівців для надання допомоги в діяльності шляхом укладення цивільно-правових угод відповідно до запитів ліцею;
- приймає рішення про проведення конкурсу на посаду керівника ліцею;
- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками віку, статі, раси, кольору шкіри, стану здоров’я, інвалідності, особливих освітніх потреб, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, місця проживання, мови спілкування, походження, сімейного, соціального та майнового стану, складних життєвих обставин, наявності судимості та іншими ознаками;
- здійснює контроль за використанням ліцеєм публічних коштів;
- реалізує інші права та повноваження, передбачені чинним законодавствомУкраїни та/або делеговані Засновником.
6.4. Засновник або уповноважена ним особа не мають права втручатися в діяльність ліцею, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законодавством та установчими документами.
6.5. Безпосереднє керівництво ліцеєм здійснює його керівник, який несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність ліцею.
6.6. Керівником може бути громадянин України, який вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшов конкурсний відбір та визнаний переможцем відповідно до чинного законодавства України.
6.7. Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність керівника ліцею визначаються законодавством України та цим Статутом. Додаткові трудові права та обов’язки керівника можуть також визначатися строковим трудовим договором (контрактом).
6.8. Керівник ліцею є представником ліцею у відносинах з державними органами, органами місцевого самовдядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законодавством України та цим Статутом.
6.9. Одна і та сама особа не може бути керівником більше ніж два терміни підряд (до першого строку включається дворічний термін перебування на посаді керівника закладу, призначеного вперше). Після закінчення другого терміну перебування на посаді особа має право брати участь у конкурсі на заміщення вакансії керівника в іншому закладі загальної середньої освіти або продовжити роботу в ліцеї на іншій посаді.
6.10. Керівник ліцею в межах наданих йом уповноважень:
- організовує діяльність ліцею;
- вирішує питання фінансово-господарської діяльності ліцею;
- призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;
- призначає класних керівників, завідувачів навчальними кабінетами, майстернями, права та обов’язки яких визначаються законодавством України та локальними нормативно-правовими актами;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю ліцею;
- сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування ліцею;
- сприяє здоровому способу життя учнів та працівників ліцею;
- забезпечує створення у ліцеї безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:
- затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ліцеї;
- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) учнів, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликаєз асідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведенного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;
- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учням, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та Службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в ліцеї;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України та установчими документами ліцею.
6.11. Керівник ліцею має право:
- підписувати документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності ліцею;
- приймати рішення щодо діяльності ліцею в межах повноважень, визначених законодавством України та строковим трудовим договором, у тому числі розпоряджатися в установленому порядку майном ліцею та його коштами;
- призначатина посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників ліцею, визначати їхні посадові обов’язки, заохочувати та притягати до дисциплінарної відповідальності, а також вирішувати інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства України;
- визначати режим роботи ліцею;
- видавати відповідно до своєї компетенції накази і контролювати їх виконання;
- укладати угоди (договори, контракти) з фізичними та/або юридичними особами відповідно до своєї компетенції;
- звертатися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти із заявою щодо проведення позапланового інституційного аудиту, зовнішнього моніторингу якостіосвіти та/або громадської акредитації ліцею;
- ухвалювати рішення з інших питань діяльності ліцею.
6.12. Керівник ліцею зобов’язаний:
- виконувати закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інші акти законодавства України, а також забезпечувати та контролювати їх виконання працівниками ліцею, зокрема в частині організації освітнього процесу державною мовою;
- планувати та організовувати діяльність ліцею;
- забезпечувати розроблення та виконання стратегії розвитку ліцею;
- затверджувати правила внутрішнього розпорядку ліцею;
- затверджувати посадові інструкції працівників ліцею;
- організовувати освітній процес та видачу документів про освіту;
- затверджувати освітню (освітні) програму (програми) ліцею відповідно до законодавства України;
- створювати умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників, індивідуальної освітньої траєкторії та/або індивідуальної програми розвитку учнів, формування в разі потреби індивідуального навчального плану;
- затверджувати положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ліцеї, забезпечити її створення та функціонування;
- забезпечувати розробку, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку учня;
- контролювати виконання педагогічними працівниками та учнями (учнем) освітньої програми, індивідуальної програми розвитку, індивідуальногонавчального плану;
- забезпечувати здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальним планом;
- створювати необхідні умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами;
- сприяти проходженню атестації та сертифікації педагогічними працівниками;
- створювати умови для здійснення дієвого та відкритого громадського нагляду (контролю) за діяльністю ліцею;
- сприяти та створювати умови для діяльності органів громадського самоврядування в ліцеї;
- формувати засади, створювати умови, сприяти формуванню культури здорового способу життя учнів та працівників ліцею;
- створювати в ліцеї безпечне освітнє середовище, забезпечувати дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки;
- організовувати харчування та сприяти медичному обслуговуванню учнів відповідно до законодавства;
- забезпечувати відкритість і прозорість діяльності ліцею, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законодавства України;
- здійснювати зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимог законодавства України;
- організовувати документообіг, бухгалтерський облік та звітність відповідно до законодавства України;
- звітувати щороку на загальних зборах (конференції) колективу про свою роботу та виконання стратегії розвитку ліцею;
- виконувати інші обов’язки, покладені на нього законодавством України, Засновником, установчими документами ліцею, колективним договором, строковим трудовим договором.
6.13. Керівник ліцею має права та обов’язки педагогічного працівника, визначені Законом України «Про освіту», та несе відповідальність за виконання обов’язків, визначених законодавством України, установчими документами ліцею і строковим трудовим договором.
6.14. Педагогічна рада є основним постійно діючим колегіальним органом управління ліцею.
6.15. Основні повноваження, відповідальність, порядок формування і діяльності колегіальних органів управління ліцею визначаються законодавством України та установчими документами ліцею.
6.16. Педагогічна рада утворюється за наявності не менше трьох педагогічних працівників. Усі педагогічні працівники зобов’язані брати участь у засіданнях педагогічної ради. Головою педагогічної ради є керівник ліцею.
6.17. Педагогічна рада:
- схвалює стратегію розвитку ліцею та річний план роботи;
- схвалює освітню (освітні) програму (програми), зміни до неї (них) та оцінює результати її (їх) виконання;
- схвалює правила внутрішнього розпорядку, положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти;
- приймає рішення щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
- ухвалює рішення щодо переведення учнів на наступний рік навчання, їх відрахування, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів та інших учасників освітнього процесу;
- розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, професійної майстерності, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, формує та затверджує річний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- ухвалює рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою;
- ухвалює рішення щодо впровадження в освітній процес педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- може ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту, громадської акредитації, зовнішнього моніторингу якості освіти та/або освітньої діяльності ліцею;
- розглядає інші питання, віднесені законодавством України та/або Статутом ліцею до її повноважень.
6.18. Засідання педагогічної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її складу. Рішення з усіх питань ухвалюються більшістю голосів від її складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови педагогічної ради є визначальним. Рішення педагогічної ради оформлюються протоколом засідання, який підписується головою та секретарем педагогічної ради.
6.19. Рішення педагогічної ради, ухвалені в межах її повноважень, вводяться в дію наказами керівника ліцею та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу в ліцеї.
6.20. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування ліцею є загальні збори коллективу ліцею, що скликаються не менше одного разу на рік.
6.21. У період між загальними зборами діє Рада ліцею.
6.22. У ліцеї можуть бути створені та функціонувати предметні комісії, методичні об’єднання, творчі, динамічні, мобільні групи, психологічна, методична служби, наукові та інші об’єднання учнів, вчителів, батьків.
6.23. У ліцеї можуть бути створені та функціонувати:
- органи самоврядування працівників ліцею;
- органи самоврядування учнів ліцею;
- органи батьківського самоврядування;
- інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.
6.24. Повноваження загальних зборів колективу ліцею, піклувальної ради, Ради ліцею, інших органів, якщо такі створені в ліцеї, визначаються окремими Положеннями.
VІІ. Матеріально-технічна база та фінансово-господарськадіяльність
7.1. Матеріально-технічна база закладу освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено в балансі закладу і передано йому в оперативне управління.
7.2. Ліцей відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
7.3. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна закладу освіти проводиться лише у випадках, передбачених законодавством України виключно за згодою засновника.
7.4. Збитки, надані закладу освіти внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовується відповідно до чинного законодавства України.
7.5. Для забезпечення освітнього процесу база закладу освіти складається з навчальних кабінетів, спортивного залу, бібліотеки, комп'ютерного кабінету тощо.
7.6. Ліцей має земельну ділянку, на якій розміщена будівля закладу, спортивні майданчики, зона відпочинку.
7.7. Об'єкти та майно закладу освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначення.
7.8. Фінансово-господарська діяльність закладу освіти здійснюється на основі його кошторису.
7.9. Джерелами фінансування закладу освіти є:
- державний бюджет;
- місцевий бюджет;
- кошти за наданняосвітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів;
- інші джерела, не заборонені законодавством України.
7.10. Доходи використовуються виключно для реалізації завдань та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
7.11. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в ліцеї визначається законодавством України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належить заклад. За рішенням Засновника ліцею бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно або через централізовану бухгалтерію.
7.12. У разі фінансової автономії ліцею в частині використання бюджетних коштів передбачається самостійне здійснення витрат у межах, затверджених кошторисами обсягів, зокрема на:
- формування структури закладу загальної середньої освіти та його штатного розпису;
- оплату праціпрацівників, встановлення доплат, надбавок, винагороди, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд ліцею;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та інших працівників;
- укладення відповідно до законодавства цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльності закладу.
7.13. Ліцей має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.
7.14. Звітність про діяльність ліцею встановлюється відповідно до законодавства України.
7.15. Штатний розпис закладу освіти затверджує директор після погодження з органом управління освітою на підставі Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.
7.16. Ліцей має право користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи для забезпечення статутної діяльності.
7.17. Звітність про діяльність закладу освіти здійснюється відповідно до законодавства України.
VІІІ. Міжнародне співробітництво
8.1. Ліцей за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, відповідного фінансування може проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проєктів, встановлювати відповідно до законодавства України прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.
8.2. Ліцей має право відповідно до законодавства України укладати договори про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.
8.3. Участь ліцею у міжнародних програмах, проєктах, учнівському та педагогічному обміні здійснюється відповідно до законодавства України.
ІХ. Контроль за діяльністю ліцею
9.1. Державний нагляд (контроль) у сфері освіти здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.
9.2. Державний нагляд (контроль) у сфері загальної середньої освіти здійснюється центральним органом виконавчої влади з забезпечення якості освіти та його територіальними органами, що діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами.
9.3. Формами заходів державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти є:
- плановий (позаплановий) інституційний аудит;
- позапланова перевірка.
9.4. Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи проводять інституційний аудит, позапланові перевірки відповідно до законодавства України.
9.5. Інституційний аудит ліцею є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньоїосвіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.
9.6. Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.
9.7. Інституційний аудит також може бути проведений у позаплановому порядку за ініціативою Засновника, керівника, педагогічної ради, вищого колегіального органу громадського самоврядування згідно з законодавством України.
9.8. Результати інституційного аудиту оприлюднюються на сайті закладу освіти, Засновника та органу, що здійснив інституційний аудит.
9.9. Підставою для проведення позапланової перевірки ліцею є:
- звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило чи може спричинити шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, до якого додаються документи чи їх копії, що підтверджують такі порушення (за наявності);
- необхідність перевірки виконання розпорядження про усунення порушень вимог законодавства, виданого за результатами проведення центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти або його територіальним органом попереднього заходу державного нагляду (контролю);
- звернення освітнього омбудсмена.
9.10. Засновник закладу освіти та/або орган управління освітою здійснюють контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти та за дотриманням установчих документів закладу освіти.
9.11. Контроль за додержанням державних стандартів загальної середньої освіти, навчально-методичне керівництво та державне інспектування ліцею, здійснюється відповідно до законодавства України.
Х. Припинення діяльності ліцею
10.1. Припинення діяльності ліцею здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням Засновника, після погодження з громадськістю, а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду.
10.2. У разі реорганізації ліцею всі права та обов'язки переходять до його правонаступників.
10.3. Ліквідацію ліцею здійснює ліквідаційна комісія, яка створюється за рішенням засновника або за рішенням суду.
10.4. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для пред’явлення вимог кредиторам, черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються чинним законодавством України.
10.5. У разі припинення діяльності ліцею шляхом його ліквідації або реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) усі активи ліцею передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду абозараховуються до доходу міського бюджету.
10.6. Працівникам ліцею, які звільняються у зв'язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантують дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.
10.7. Ліцей є таким, що припинив свою діяльність, з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
10.8. У разі реорганізації чи ліквідації ліцею засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.
ХІ. Прикінцеві положення
11.1. Цей Статут набуває чинності після його затвердження та державної реєстрації в уповноважених для цього органах.
11.2. Зміни та доповнення до Статуту оформлюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
11.3. Зміни та доповнення викладаються в новій редакції Статуту, затверджуються рішенням Засновника та набирають чинності після її державної реєстрації.
11.4. Умови, які не передбачені цим Статутом, регламентуються чинним законодавством України та рішеннями Засновника.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 11-36/VIII
Про зміну юридичної адреси та
затвердження Статуту Козелецького ліцею №1
Козелецької селищної ради в новій редакції
Відповідно до частини першої статті 144 Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 року № 3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 р. № 48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000 р. №290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення тридцять шостої
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 23 серпня 2024 року
№ 11-36/VIII
СТАТУТ
Козелецького ліцею №1 Козелецької селищної ради
(нова редакція)
І. Загальніположення
Повна назва: Козелецький ліцей №1 Козелецької селищної ради.
Скорочена назва: Козелецький ліцей №1.
1.8. Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами, цим Статутом.
1.9. Ліцей є закладом загальної середньої освіти, який забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти через організацію закладом єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, на трьох рівнях:
- початкова освіта тривалістю чотири роки;
- базова середня освіта тривалістю п’ять років;
- повна загальна середня освіта тривалістю два роки.
1.10. У ліцеї поглиблене вивчення окремих предметів визначається закладом освіти відповідно до наявної матеріально-технічної бази, кадрових ресурсів, з урахуванням освітніх здібностей і потреб здобувачів освіти та заяв батьків.
1.11. Заклад проводить освітню діяльність на підставі ліцензії, що видається відповідно до законодавства України.
1.12. Головною метою діяльності ліцею є забезпечення реалізації права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, визначених Законом України «Про освіту» та відповідними державними стандартами повної загальної середньої освіти.
1.13. Органи місцевого самоврядування відповідно до території обслуговування, закріпленої за ліцеєм розпорядженням Засновника, здійснюють підвезення учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності, до закладу та у зворотному напрямку.
1.14. Головними завданнями ліцею є:
- виховання громадянина України;
- всебічний розвиток, формування світогляду і соціалізація особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям патріотизму і національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення;
- виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, досягнення ними результатів навчання, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, що необхідні для самовдосконалення, підготовки до самостійного життя і подальшого здобуття освіти;
- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;
- формування навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я здобувачів освіти;
- організація освітнього процесу, що ґрунтується на цінностях і принципах, визначених законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»;
- реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття початкової, базової, повної загальної середньої освіти;
- створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу.
1.15. Ліцей самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах своєї автономії, обсяг якої визначається Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», спеціальними законами України та цим Статутом.
1.16. Ліцей має право:
- бути самостійним, незалежним та відповідальним у прийняті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, кадрових, фінансових та інших питань діяльності, що провадиться в порядку та межах, визначених законодавством України;
- планувати власну діяльність та формувати стратегію розвитку ліцею;
- визначати варіативну частину робочого навчального плану;
- в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани, самостійно формувати освітні програми;
- спільно із закладами вищої освіти, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову, просвітницьку роботу, що не суперечить законодавству України;
- використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників освітнього процесу;
- надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
- бути розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно із законодавством України та цим Статутом;
- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку визначеному законодавством України;
- розвивати власну матеріально-технічну і соціальну базу (мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів), а також навчально-матеріальну базу для вивчення предмета «Захист України».
1.17. Ліцей зобов’язаний:
- реалізовувати положення Конституції України, закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших підзаконних нормативно-правових актів у галузі освіти;
- здійснювати освітню діяльність згідно з ліцензією;
- проходити в установленому порядку інституційний аудит;
- задовольняти потреби громадян, котрі проживають на території обслуговування закладу освіти, у здобутті початкової, базової, повної загальної середньої освіти;
- за потреби створювати інклюзивні класи або групи, організовувати навчання для осіб з особливими освітніми потребами;
- забезпечувати єдність навчання та виховання;
- створювати власну науково-методичну базу;
- зберігати матеріально-технічну базу;
- охороняти життя і здоров’я здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників закладу освіти;
- видавати документи про освіту встановленого зразка.
1.18. Ліцей несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- безпечні умови освітньої діяльності;
- дотримання державних стандартів освіти;
- дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;
- дотримання фінансової дисципліни;
- прозорість, інформаційну відкритість закладу освіти.
1.19. Діяльність ліцею ґрунтується на принципах гуманізму, демократизму, рівності, справедливості, толерантності, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій, верховенства права, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, взаємозв’язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, диференціації та оптимізації змісту і форми освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання та його індивідуалізації.
1.20. Мовою освітнього та виховного процесів у ліцеї є державна українська мова. Усі здобувачі освіти вивчають державну мову відповідно до державних стандартів.
1.21.Учасники освітнього процесу ліцею розробляють стратегію розвитку закладу на певний період, в якій визначаються особливості освітньої діяльності. Стратегія розвитку схвалюється педагогічною радою, затверджується засновником та впроваджується в практику наказом керівника закладу освіти.
1.22. У закладі освіти створюються та функціонують методичні об’єднання вчителів, творчі групи, психологічна, методична служби, наукові та інші об’єднання учнів, вчителів, батьків тощо.
1.23. Індивідуальне навчання та навчання екстерном у закладі освіти організовується згідно з положенням «Про індивідуальне навчання та екстернат у системі закладів загальної середньої освіти», затверджених Міністерством освіти і науки України.
1.24. Медичне обслуговування та організація харчування здобувачів освіти здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.
1.25. Взаємовідносини ліцею з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
1.26. Наповнюваність класів, груп та їх поділ при вивченні окремих предметів навчального плану визначається Міністерством освіти і науки України.
ІІ. Зарахування учнів до ліцею, їх переведення та відрахування
2.1. Зарахування учнів до ліцею здійснюється відповідно до наказу керівника, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини або осіб, що їх заміняють, поданої особисто за затвердженим зразком до якої додаються документи, визначені чинним законодавством України. За повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до ліцею, відповідає, згідно з вимогами законодавства України, особа, яка їх подає.
2.2. Зарахування учнів до ліцею здійснюється на безконкурсній основі відповідно до території обслуговування, закріпленої за ліцеєм розпорядженням Засновника.
2.3. Зарахування, відрахування та переведення учнів здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
2.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
2.5. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються законодавством України.
2.6. Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до ліцею відповідно до законодавства України та міжнародних договорів.
2.7. Переведення учнів до наступного класу ліцею здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.
2.8. У разі переходу учня до іншого закладу освіти батьки або особи, які їх заміняють, подають до ліцею відповідну заяву та письмове підтвердження або його скановану копію з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.
2.9. Із ліцею відраховуються учні, які:
- здобули повну загальну середню освіту та отримали відповідний документ про освіту;
- переводяться до іншого закладу освіти відповідно до чинного законодавства України;
- вибувають на постійне місце проживання за межі України.
2.10. Відрахування із зазначених підстав здійснюється відповідно до наказу директора ліцею.
IIІ. Організація освітнього процесу
3.1. Основним документом, що регулює освітній процес, є освітня програма, основою для розроблення якої є відповідний Державний стандарт загальної середньої освіти. Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником.
3.2. Освітні програми, що розробляються на основі типових освітніх програм, не потребують окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти.
3.3. На основі освітньої програми заклад освіти складає та затверджує навчальний план, що конкретизує організацію освітнього процесу. Відповідно до навчального плану педагогічні працівники даного закладу освіти самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів.
3.4. Заклад освіти планує свою роботу самостійно відповідно до стратегічного плану розвитку та річного плану.
3.5. У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи закладу освіти, визначаються перспективи і стратегії його розвитку.
3.6. План роботи затверджується педагогічною радою закладу освіти.
3.7. У вигляді додатків до робочого навчального плану додаються робочий навчальний план філії, розклад уроків (щоденний, тижневий) та режим роботи (щоденний, річний).
3.8. Заклад освіти здійснює освітній процес за інституційною та індивідуальними формами навчання. За потребою можуть створюватися спеціальні та інклюзивні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами за погодженням з уповноваженим органом управління освітою.
3.9. Відповідно до поданих батьками або особами, які їх замінюють, заяв заклад освіти за погодженням з органом управління освітою може створювати умови для прискореного навчання та навчання екстерном.
3.10. Структура навчального року (тривалість навчальних занять, поділ на чверті, семестри (триместри), режим роботи, а також тижневе навантаження учнів встановлюються закладом освіти в межах часу, передбаченого навчальним планом, за погодженням із відповідним органом управління освітою.
3.11. Навчальні заняття розпочинаються 1 вересня і закінчуються не пізніше 1 липня наступного року.
3.12. Відволікання учнів від навчальних занять для проведення інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).
3.13. Загальна тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш як 30 календарних днів.
3.14.Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених освітньою програмою та робочим навчальним планом закладу, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.
3.15. Тривалість уроків у закладі освіти становить:
- у перших класах – 35 хвилин;
- у других – четвертих класах – 40 хвилин;
- у п’ятих – одинадцятих–45 хвилин.
3.16. При використанні технічних засобів навчання під час проведення навчального заняття види навчальної діяльності чергуються. Безперервна тривалість навчальної діяльності за допомогою технічних засобів навчання упродовж навчального заняття повинна бути: для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин; для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; для учнів 10-11класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин. При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.
3.17. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається відповідно до робочого навчального плану закладу з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується керівником закладу освіти.
3.18. Заклад освіти може обирати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.
3.19. Крім різних форм обов’язкових навчальних занять, у закладі освіти проводяться індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань.
3.20. Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого та четвертого уроків) – 20 хвилин.
3.21. Для учнів 5-9-х класів допускається проведення підряд двох уроків з одного предмета під час лабораторних і контрольних робіт, написання творів, а також уроків трудового навчання. У 10-11-х класах допускається проведення підряд двох уроків з одного предмета інваріантної та варіативної частини навчального плану і профільних предметів.
3.22. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно – гігієнічних вимог з урахуванням вимог освітніх програм та індивідуальних особливостей учнів. Домашні завдання учням перших класів не задаються.
3.23. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання, визначених Міністерством освіти і науки України. Облік навчальних досягнень учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах, інструкції про ведення яких затверджуються профільним міністерством України.
3.24. У документі про освіту (табелі успішності, свідоцтві, свідоцтві досягнень) відображаються досягнення учнів у навчанні за семестри, навчальний рік та державну підсумкову атестацію.
3.25. Результати семестрового, річного оцінювання доводяться до відома учнів класним керівником.
3.26. Порядок переведення і випуск учнів закладу освіти визначається Інструкцією про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти.
3.27. Навчання у випускних (4-х, 9-х, 11-х) класах закладу освіти завершується державною підсумковою атестацією. Зміст, форма і порядок державної атестації визначаються Міністерством освіти і науки України. У окремих випадках учні за станом здоров'я або з інших поважних причин можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації у порядку, що встановлюється профільним Міністерством України та Міністерством охорони здоров’я України.
3.28. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили певний ступінь навчання, вимогам Державного стандарту початкової (базової і повної) загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Зміст, форма і порядок державної підсумкової атестації визначається профільним міністерством України.
3.29. Учням, які закінчили певний ступінь закладу освіти, видається відповідний документ про освіту:
- по закінченню закладу освіти І ступеня – свідоцтво досягнень;
- по закінченню закладу освіти ІІ ступеня – свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти;
- по закінченню закладу освіти – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.
3.30. За відмінні успіхи в навчанні учні нагороджуються похвальними грамотами, листами та медалями у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
3.31. Виховання учнів у закладі освіти здійснюється під час освітнього процесу.
3.32. Цілі виховного процесу в закладі освіти визначаються на основі принципів, закладених у Конституції та законах України, інших нормативно-правових актах.
3.33. У закладі освіти забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.
3.34. Примусове залучення учнів закладу освіти до вступу в будь-які об’єднання громадян, громадські, громадсько-політичні, релігійні організації, а також до діяльності в зазначених організаціях, участі в агітаційній роботі та політичних акціях забороняється.
3.35. Дисципліна в закладі освіти підтримується на основі взаємоповаги усіх учасників освітнього процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку та цього Статуту.
3.36. Застосування методів фізичного та психічного насильства до учнів забороняється.
4.1. Учасниками освітнього процесу в закладі освіти є:
- здобувачі освіти;
- керівники;
- педагогічні працівники;
- психологи, бібліотекарі;
- інші спеціалісти закладу;
- батьки або особи, які їх заміняють.
4.2. Статус, права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Положенням про освітній округ, іншими чинними нормативними актами, статутом, правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу.
4.3. Здобувачі освіти мають право на:
- доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти у закладі освіти;
- вибір форми навчання, профільного напряму, факультативів, спецкурсів;
- користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, корекційно-відновною базою закладу освіти;
- участь у різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, тощо;
- участь у роботі органів громадського самоврядування закладу освіти;
- участь в обговоренні і внесенні власних пропозицій щодо організації освітнього процесу, дозвілля учнів (вихованців);
- участь у роботі добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студій, клубів, гуртків, груп за інтересами тощо;
- захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, цькування, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність;
- отримання додаткових, у тому числі платних, послуг;
- перегляд результатів оцінювання навчальних досягнень з усіх предметів інваріантної та варіативної частини;
- безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці;
- доступ до інформації з усіх галузей знань.
4.4. Здобувачі освіти зобов’язані:
- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти;
- підвищувати свій загальний культурний рівень;
- дотримуватися вимог Статуту, правил внутрішнього розпорядку закладу;
- виконувати вимоги педагогічних та інших працівників закладу відповідно до статуту та правил внутрішнього розпорядку закладу;
- дбайливо ставитися до державного, громадського й особистого майна, майна інших учасників освітнього процесу;
- дотримуватися вимог законодавства, моральних, етичних норм, поважати честь і гідність інших учнів та працівників;
- брати участь у пошуковій та науковій діяльності, передбаченій освітніми програмами та навчальним планом закладу, Статутом;
- дотримуватися правил особистої гігієни.
4.5. Залучення учнів під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі в заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.
4.6. За невиконання учасниками освітнього процесу своїх обов'язків, порушення цього Статуту, порушення академічної доброчесності, правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до законодавства України.
4.7. Педагогічними працівниками закладу освіти можуть бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.
4.8. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про повну загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами.
4.9. Педагогічні працівники мають право на:
- захист професійної честі, гідності;
- академічну свободу, включаючи самостійний вибір форм, методів, засобів навчальної роботи, не шкідливих для здоров’я учнів;
- участь у роботі методичних об’єднань, нарад, зборів закладу та інших органів самоврядування закладу, в заходах, пов’язаних з організацією освітньої роботи;
- проведення в установленому порядку науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи;
- виявлення педагогічної ініціативи;
- позачергову атестацію з метою отримання відповідної категорії, педагогічного звання;
- участь у роботі органів громадського самоврядування закладу освіти;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- проходження сертифікації на добровільних засадах;
- матеріальне та соціальне забезпечення відповідно до законодавства
- об’єднання у професійні спілки та інші об’єднання громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
- порушення питань захисту прав, професійної та людської честі і гідності.
4.10. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, за винятком випадків, передбачених законодавством України.
4.11. Педагогічні працівники зобов’язані:
- забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до освітніх програм із дотриманням вимог Державного стандарту загальної середньої освіти;
- контролювати рівень навчальних досягнень учнів;
- нести відповідальність за відповідність оцінювання навчальних досягнень учнів щодо критеріїв оцінювання, затверджених Міністерством освіти і науки України, доводити результати навчальних досягнень учнів до відома дітей, батьків, осіб, що їх заміняють, керівника закладу освіти;
- сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров’я;
- дотримуватися Статуту закладу, правил внутрішнього розпорядку, умов трудового договору ( контракту);
- брати участь у роботі педагогічної ради;
- дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;
- виховувати повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
- виховувати в учнів шанобливе ставлення до батьків, жінок, старших за віком осіб; повагу до народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу;
- готувати учнів до самостійного життя з дотриманням принципів взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати особисту гідність учнів та їх батьків;
- постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, рівень загальної і політичної культури;
- виконувати накази і розпорядження керівника закладу освіти, органів управління освітою;
- володіти навичками надання домедичної допомоги дітям;
- вести відповідну документацію.
4.12. Педагогічні працівники підлягають атестації відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти і науки України.
4.13. Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку, не виконують посадових обов’язків, умов трудового договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи згідно із законодавством України.
4.14. Батьки та особи, які їх заміняють, мають право:
- обирати заклад освіти та форми навчання і виховання дітей;
- обирати та бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування;
- ухвалювати рішення про участь дитини в науковій, спортивній, трудовій, пошуковій та інноваційній діяльності закладу;
- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу освіти;
- на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування закладу освіти та відповідних державних, судових органах.
4.15. Батьки та особи, які їх заміняють, є відповідальними за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти, їх виховання і зобов’язані:
- створювати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;
- забезпечувати дотримання дітьми вимог Статуту закладу освіти;
- поважати честь і гідність дитини та працівників закладу освіти;
- постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
- своєчасно повідомляти про причини відсутності учня з наданням підтверджувального документа (довідка лікаря, заява батьків, санаторно-курортна путівка тощо);
- забезпечувати своєчасний прихід дитини на початок навчального дня;
- відшкодовувати в повному обсязі витрати за псування учнями майна закладу освіти;
- не дозволяти приносити до закладу освіти небезпечні для життя та здоров’я речі;
- відвідувати збори батьківського самоврядування ліцею та класів, прислухатися до порад класних керівників та педагогів;
- виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини;
- виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до України, сім’ї, державної мови, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів.
5.1. Керівництво закладом освіти здійснює його керівник. Керівником може бути громадянин України, який вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, стан фізичного і психічногоздоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшов конкурсний відбір та визнаний переможцем відповідно до чинного законодавства України.
5.2. Керівник закладу освіти комунальної форми власності призначається і звільняється з посади за рішенням Засновника або уповноваженого ним органу.
Керівник закладу освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники засновника (засновників), трудового колективу, громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти та громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.
Положення про конкурс на посаду керівника закладу освіти розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Одна і та сама особа не може бути керівником закладу освіти більше ніж два строки підряд (до першого строку включається дворічний строк перебування на посаді керівника закладу загальної середньої освіти, призначеного вперше). Після закінчення другого строку перебування на посаді особа має право брати участь у конкурсі на заміщення вакансії керівника в іншому закладі загальної середньої освіти або продовжити роботу в тому самому закладі на іншій посаді.
5.3. Заступник керівника, педагогічні та інші працівники закладу загальної середньої освіти призначаються на посади та звільняються з посад керівником цього закладу. Керівник закладу має право оголосити конкурс на вакантну посаду.
5.4. Керівник закладу освіти:
- здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;
- організовує освітній процес;
- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якісної освіти;
- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів;
- відповідає за дотримання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;
- створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведення виховної роботи;
- забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, безпеки життєдіяльності;
- розпоряджається в установленому порядку майном закладу освіти та його коштами;
- підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;
- сприяє залученню діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників підприємств, установ, організацій до освітнього процесу, керівництва учнівськими об’єднаннями за інтересами;
- забезпечує реалізацію права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
- вживає заходів до запобігання вживанню учнями алкоголю, наркотиків;
- контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;
- щороку звітує про свою роботу на загальних зборах колективу;
- затверджує посадові інструкції працівникам опорного закладу загальної середньої освіти.
5.5. Керівник закладу є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління закладом.
5.6. Засідання педагогічної ради проводяться у міру потреби, але не менш як чотири рази на рік.
5.7. Педагогічна рада розглядає питання:
- удосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
- планування та режиму роботи закладу;
- варіативної складової робочого навчального плану;
- переведення учнів до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;
- схвалення освітньої програми закладу освіти;
- формування системи та затвердження процедури внутрішнього забезпечення якісної освіти, зокрема системи та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- підвищення кваліфікації педагогічних працівників, визнання їх результатів;
- розвитку творчої ініціативи педагогічних працівників, впровадження в освітній процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;
- участь у інноваційній та експериментальній діяльності закладу, співпраці з закладами вищої освіти та науковими установами;
- морального та матеріального заохочення учнів та працівників закладу освіти;
- притягнення до дисциплінарної відповідальності учнів, працівників закладу за невиконання ними своїх обов’язків;
- педагогічна рада розглядає також питання, пов’язані з діяльністю закладу.
- регулює питання між опорним закладом освіти та філією шляхом їх обговорення та прийняттям рішень із обов’язковим оформленням протоколів, та шляхом укладання договорів (угод).
5.8. Органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу, що скликаються не менш як один раз на рік.
5.9. Делегати загальних зборів (конференції) з правом вирішального голосу обираються від таких трьох категорій:
- працівників закладу освіти – зборами трудового колективу;
- учнів закладу освіти другого-третього ступеня – класними зборами;
- батьків, представників громадськості – класними батьківськими зборами.
5.10. Загальні збори (конференція) правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.
5.11. Право скликати збори (конференцію) мають право директор закладу освіти, засновник.
5.12. Загальні збори (конференція):
- заслуховують звіт директора і голови ради закладу освіти;
- розглядають питання освітньої, методичної і фінансово-господарської діяльності закладу освіти;
- затверджують основні напрями вдосконалення освітнього процесу, розглядають інші найважливіші напрями діяльності закладу освіти;
- приймають рішення про стимулювання праці керівників та інших педагогічних працівників.
5.13. При закладі освіти за рішенням загальних зборів можуть створюватися і діяти Рада закладу, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об’єднання, комісії, положення про які розробляє й затверджує профільне міністерство України.
5.14.При закладі освіти за рішенням загальних зборів (конференції) може створюватися і діяти піклувальна рада та рада профілактики.
5.15. Метою діяльності піклувальної ради є забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, задоволення освітніх потреб особи, залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання.
5.16. Основними завданнями піклувальної ради є:
- сприяння виконанню законодавства України щодо обов’язкового здобуття повної загальної середньої освіти;
- співпраця з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов навчання і виховання учнів (вихованців) у закладі освіти;
- зміцнення навчально-виробничої, наукової, матеріально-технічної, культурно-спортивної, корекційно-відновної бази закладу освіти;
- організація змістовного дозвілля та оздоровлення учнів (вихованців), педагогічних працівників;
- запобігання дитячій бездоглядності;
- сприяння працевлаштуванню випускників закладу освіти;
- стимулювання творчої праці педагогічних працівників та учнів (вихованців);
- всебічне зміцнення зв’язків між родинами учнів (вихованців) та закладом освіти.
5.17. Піклувальна рада формується у складі осіб із представників місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, закладів освіти, окремих громадян, у тому числі іноземних.
5.18. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах (конференції) закладу освіти шляхом голосування простою більшістю голосів.
5.19.Члени піклувальної ради працюють на громадських засадах.
5.20.Не допускається втручання членів піклувальної ради в освітній процес (відвідування уроків тощо) без згоди керівника закладу загальної середньої освіти.
5.21. У випадках, коли хтось із членів піклувальної ради вибуває, на загальних зборах (конференції) на його місце обирається інша особа.
5.22. Піклувальна рада діє на засадах:
- пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи, суспільства, держави;
- дотримання вимог законодавства України;
- самоврядування;
- колегіальності ухвалення рішень;
- добровільності і рівноправності членства;
- гласності.
5.23. Робота піклувальної ради планується довільно. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менш ніж чотири рази на рік.
5.24. Позачергові засідання можуть проводитись також на вимогу третини і більше її членів.
5.25. Засідання піклувальної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.
5.26. Рішення піклувальної ради приймається простою більшістю голосів.
5.27. Піклувальна рада інформує про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації.
5.28. Рішення піклувальної ради в 7-денний термін доводяться до відома колективу закладу загальної середньої освіти, батьків, громадськості. Їх виконання організовується членами піклувальної ради.
5.29. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.
5.30. З числа членів піклувальної ради також обираються заступник та секретар.
5.31. Голова піклувальної ради:
- скликає і координує роботу піклувальної ради;
- готує і проводить засідання, затверджує рішення піклувальної ради;
- визначає функції заступника, секретаря та інших членів;
- представляє піклувальну раду в установах, підприємствах та організаціях із питань, віднесених до її повноважень.
5.32. Голова піклувальної ради має право делегувати свої повноваження членам піклувальної ради.
5.33. Піклувальна рада має право:
- вносити на розгляд органів виконавчої влади, керівника закладу загальної середньої освіти, загальних зборів (конференції) пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічної, навчально-виробничої, наукової, культурно-спортивної, корекційно-відновної бази закладу освіти;
- залучати додаткові джерела фінансування закладу освіти;
- вживати заходи до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази закладу освіти;
- стимулювати творчу працю педагогічних працівників, учнів (вихованців);
- брати участь у розгляді звернень громадян із питань, що стосуються роботи закладу освіти, з метою сприяння їх вирішенню у встановленому порядку;
- створювати комісії, ініціативні групи, до складу яких входять представники громадськості, педагогічного колективу, батьки або особи, які їх замінюють, представники учнівського самоврядування.
5.34. При створенні інклюзивних класів для навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладі освіти передбачається посада асистента учителя, який виконує такі обов’язки:
- здійснює співпрацю з учителями в організації навчання і виховання дитини з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного класу, батьками вихованця;
- бере участь у проведенні обстеження, спостережень вивчення психофізичних особливостей дитини;
- у складі педагогічно-консультативної команди даного інклюзивного класу бере участь у розробці індивідуального навчального плану;
- під керівництвом учителів та інших професійних фахівців бере участь у реалізації індивідуального навчального плану.
5.35. Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором закладу освіти і затверджується відповідним органом управління освітою за погодженням з профспілковим комітетом.
5.36. Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.
5.37. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.
5.38. У закладі освіти можуть створюватись учнівські та вчительські громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.
VІ. Матеріально-технічна база
6.1. Матеріально-технічна база закладу освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено в бухгалтерському обліку.
6.2. Майно, закріплене за закладом освіти, належить йому на правах оперативного управління та не може бути вилученим у нього, якщо інше не передбачено законодавством України.
6.3. Заклад освіти відповідно до чинного законодавства України користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
6.4. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна закладу освіти проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством України. Збитки, завдані закладу освіти внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.
6.5. Для забезпечення освітнього процесу база закладу освіти та його філій складається із навчальних кабінетів, майстерень, а також спортивного, актового залів, бібліотеки, архіву, медичного і комп’ютерного кабінетів, кабінетів психолога та соціального педагога, їдальні, приміщення для навчально-допоміжного персоналу тощо.
VІІ.Фінансово-господарська діяльність
7.1. Фінансово-господарська діяльність закладу освіти проводиться відповідно до Бюджетного кодексу України, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та інших нормативно-правових актів.
7.2. Джерелами фінансування закладу є:
- кошти місцевого бюджету в розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення освітнього процесу в обсязі, визначеному Державним стандартом;
- кошти державного або обласного бюджету в розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти;
- кошти фізичних, юридичних осіб;
- благодійні внески юридичних і фізичних осіб.
7.3. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в ліцеї визначається законодавством України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади. За рішенням Засновника ліцею бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно або через централізовану бухгалтерію.
7.4. У разі фінансової автономії ліцею в частині використання бюджетних коштів передбачається самостійне здійснення витрат у межах, затверджених кошторисами обсягів, зокрема на:
- формування структури закладу загальної середньої освіти та його штатного розпису;
- оплату праці працівників, встановлення доплат, надбавок, винагороди, виплату матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення, преміювання, інших видів стимулювання та відзначення працівників;
- оплату поточних ремонтних робіт приміщень і споруд ліцею;
- оплату підвищення кваліфікації педагогічних та інших працівників;
- укладення відповідно до законодавства України цивільно-правових угод (господарських договорів) для забезпечення діяльності закладу.
7.5. Звітність про діяльність закладу освіти здійснюється відповідно до законодавства України.
VІІІ. Міжнародне співробітництво
8.1. Ліцей за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, відповідного фінансування може проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проєктів, встановлювати відповідно до законодавства України прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.
8.2. Ліцей має право відповідно до законодавства України укладати договори про співробітництво із закладами освіти, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.
8.3. Участь ліцею у міжнародних програмах, проєктах, учнівському та педагогічному обміні здійснюється відповідно до законодавства України.
ІХ. Контроль за діяльністю ліцею
9.1. Державний контроль у сфері освіти здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.
9.2. Державний контроль у сфері загальної середньої освіти здійснюють Міністерство освіти і науки України, інші органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, що діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами.
9.3. Основною формою державного контролю за діяльністю ліцею є інституційний аудит, що проводиться відповідно до Закону України «Про освіту». Можуть проводитися позапланові перевірки у порядку, передбаченому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю)» у сфері господарської діяльності».
9.4. Перевірки з питань, не пов’язаних з освітньою діяльністю, проводяться його Засновником відповідно до законодавства України.
Х. Припинення діяльності ліцею
10.1. Припинення діяльності ліцею здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням Засновника після погодження з громадськістю, а у випадках, передбачених законодавствомУкраїни, – за рішенням суду.
10.2. У разі реорганізації ліцею всі права та обов'язки переходять до його правонаступників.
10.3. Ліквідацію ліцею здійснює ліквідаційна комісія, яка створюється за рішенням Засновника або за рішенням суду.
10.4. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для пред’явлення вимог кредиторам, черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються чинним законодавством України.
10.5. У разі припинення діяльності ліцею шляхом його ліквідації або реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) усі активи ліцею передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу міського бюджету.
10.6. Працівникам ліцею, які звільняються у зв'язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантують дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.
10.7. У разі реорганізації чи ліквідації ліцею Засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.
ХІ. Прикінцеві положення
11.1.Цей Статут набуває чинності після його затвердження та державної реєстрації в уповноважених для цього органах.
11.2. Зміни та доповнення до Статуту оформлюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
11.3. Зміни та доповнення викладаються в новій редакції Статуту, затверджуються рішенням Засновника та набирають чинності після її державної реєстрації.
11.4. Умови, які не передбачені цим Статутом, регламентуються чинним законодавством України та рішеннями Засновника.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 10-36/VIII
Про затвердження Положення про постійні
комісії Козелецької селищної ради
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та керуючись статтями 26, 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення тридцять шостої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 23 серпня 2024 року
№ 10-36/VIII
П О Л О Ж Е Н Н Я
про постійні комісії селищної ради
Відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” постійні комісії є органами селищної ради, що вивчають, попередньо розглядають і готують питання, які належать до відання селищної ради та здійснюють контроль за виконанням її рішень.
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Повноваження постійних комісій селищної ради, порядок їх утворення, ліквідації, реорганізації, обрання та відкликання голови, заступника голови, секретаря постійних комісій визначаються Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Регламентом селищної ради та цим Положенням.
Стаття 2. Перелік постійних комісій, функціональна спрямованість їх діяльності визначаються селищною радою з урахуванням повноважень ради, важливості проблем господарського і соціально-культурного будівництва та інших об’єктивних факторів.
Стаття 3. Селищна рада утворює постійні комісії на першій сесії новообраної ради на строк її повноважень.
Стаття 4. Питання обрання і ліквідації постійних комісій, зміни їх складу, обрання голів комісій вирішуються селищною радою виключно на пленарних засіданнях ради.
Стаття 5. Постійні комісії обираються радою з числа депутатів селищної ради у складі голови і членів комісії. Пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради вносить голова селищної ради. Депутат може входити до складу тільки однієї постійної комісії. Заступник голови постійної комісії і секретар комісії обираються на засіданні комісії. До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова та секретар селищної ради.
Стаття 6. При обранні постійних комісій голосування може проводитися в цілому по всьому складу комісії чи по кожній кандидатурі окремо.
Стаття 7. Депутати селищної ради працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
Стаття 8. Постійні комісії є відповідальними перед селищною радою і їй підзвітними. Діяльність постійних комісій координує голова селищної ради.
Стаття 9. Постійні комісії будують свою роботу на основі законності, гласності, колективного обговорення і вирішення питань.
П. ФУНКЦІЇ І ПОВНОВАЖЕННЯ ПОСТІЙНИХ
КОМІСІЙ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Стаття 10. Постійні комісії за дорученням селищної ради або за власною ініціативою:
1) попередньо розглядають проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку селища, цільових програм, бюджету селищної ради та звіти про виконання програм і бюджету;
2) вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, а також інші питання, які вносяться на розгляд сесії селищної ради;
3) розробляють проекти рішень селищної ради та готують висновки з відповідних питань;
4) виступають на сесіях селищної ради з доповідями і співдоповідями використовуючи державну мову відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Стаття 11. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження селищною радою, готують відповідні висновки щодо цих кандидатур.
Стаття 12. Постійні комісії за дорученням селищної ради, голови, секретаря ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, а також з питань, віднесених до відання ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, їх посадових осіб. За результатами перевірки постійні комісії подають рекомендації на розгляд керівників цих органів, підприємств, установ і організацій, а в разі необхідності – на розгляд сесії селищної ради.
Стаття 13. Постійні комісії здійснюють контроль за виконанням рішень селищної ради.
Стаття 14. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання та в порядку визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів державної виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, необхідні матеріали і документи.
Усi органи виконавчої влади, пiдприємства, установи i органiзацiї, їх посадовi особи зобов’язанi виконувати законнi вимоги постiйних комiсiй щодо надання їм необхiдних матерiалiв.
Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання та в порядку визначеному законом, мають право залучати навчальнi заклади, спецiалiстiв та працiвникiв мiсцевих органiв виконавчої влади для розробки та експертизи проєкту рiшення.
Стаття 15. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено постійним комісіям у встановлений ними строк. У разі не розгляду рекомендацій постійних комісій вони можуть входити до ради з пропозиціями про притягання до відповідальності посадових осіб.
Стаття 16. Постійні комісії можуть вносити пропозиції щодо питань на розгляд селищної ради.
Стаття 17. Постійні комісії періодично звітують перед селищною радою про свою діяльність.
Ш. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПОСТІЙНИХ
КОМІСІЙ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Стаття 18. Основною формою роботи постійної комісії є засідання.
Засідання постійної комісії скликаються в міру необхідності і є повноважним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу комісії.
Засідання постійної комісії транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу та підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису засідання на умовах і в порядку, визначених частиною вісімнадцятою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
{статті 18 (в частині проведення трансляцій) набирає чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні}
Стаття 19. Засідання постійних комісій проводиться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням постійної комісії проводиться закрите засідання.
Стаття 20. Організація роботи постійних комісій селищної ради, покладається на їх голів, а в разі їх відсутності на заступників голів.
У разі неможливості прибути на засідання член комісії повідомляє про це голову постійної комісії.
Стаття 21. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії, в яких зазначаються результати поіменного голосування, підписуються головою і секретарем комісії. Проєкти порядку денного засідань постійної комісії ради, висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Стаття 22. Голосування здійснюється особисто членами постійної комісії. Підрахунок голосів здійснює секретар постійної комісії.
Стаття 23. На кожному засіданні постійної комісії ведеться протокол. В протоколі зазначаються:
- номер протоколу, дата, час і місце проведення засідання;
- прізвище головуючого на засіданні, список членів комісії, присутніх на засіданні, список присутніх на засіданні запрошених осіб;
- порядок денний засідання;
- розглянуті питання порядку денного, список депутатів і запрошених, які виступили під час їх обговорення;
- документи, які розглянуті на засіданні постійної комісії;
- результати голосування з питань порядку денного;
- прийняті рекомендації, висновки і рішення.
До протоколу додаються розглянуті постійною комісією документи та окремі думки членів комісії.
Протоколи засідань постійних комісій є офіційними документами, що підтверджують прийняття рекомендацій, висновків та рішень комісій і зберігаються у встановленому порядку.
Стаття 24. У засіданнях постійних комісій можуть брати участь депутати селищної ради, які не входять до складу даної комісії, з правом дорадчого голосу, а також на запрошення комісії депутати інших рад, представники органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, трудових колективів. На засідання постійних комісій можуть бути запрошені представники засобів масової інформації.
Стаття 25. Засідання постійних комісій скликаються головою комісії відповідно до затверджених планів роботи комісій, або за дорученням селищної ради, голови ради, секретаря ради, або з власною ініціативою.
Стаття 26. Діяльність постійної комісії будується на основі плану роботи. План роботи комісії обов’язково узгоджується з планом роботи селищної ради. План роботи постійної комісії затверджується на засіданні комісії.
Стаття 27. Постійні комісії для вивчення питань, розробки проєктів рішень селищної ради можуть створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням вчених, спеціалістів і представників громадськості. Підготовча комісія і робоча група подають напрацьовані ними матеріали на розгляд постійної комісії. Постійні комісії можуть створювати спільні підготовчі комісії і робочі групи.
Стаття 28. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій селищної ради, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, голови, секретаря селищної ради розглядатися постійними комісіями спільно. Спільні засідання постійних комісій веде один із голів цих комісій за їх взаємною згодою. За рішенням постійних комісій у разі необхідності спільне засідання можуть вести голова селищної ради або секретар селищної ради. При проведенні спільних засідань кількох постійних комісій висновки і рекомендації приймаються більшістю голосів від загального складу кожної комісії. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних комісій.
Стаття 29. З метою вивчення питань безпосередньо на місцях постійні комісії за дорученням ради, голови чи секретаря ради або за власною ініціативою можуть проводити виїзні засідання.
Стаття 30. Голова постійної комісії:
- скликає і веде засідання комісії;
- дає доручення членам комісії і контролює їх виконання;
- забезпечує складання плану роботи комісії та належну підготовку засідань комісії;
- представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також виборцями;
- організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії;
- запрошує для участі в засіданнях комісії представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, вчених, спеціалістів, представників громадських об’єднань;
- інформує членів комісії про виконання рекомендацій комісії;
- підписує документи постійної комісії;
- за дорученням членів комісії виступає з доповідями і співдоповідями на сесіях ради.
У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.
Стаття 31. Заступник голови постійної комісії:
- виконує за дорученням голови окремі його функції та завдання по підготовці питань на чергові засідання постійної комісії;
- допомагає голові комісії у проведенні різних організаційних заходів;
- виконує обв’язки голови постійної комісії у разі його відсутності.
Стаття 32. Секретар постійної комісії:
- веде протоколи засідань і діловодство комісії;
- здійснює технічну підготовку питань та забезпечує членів постійної комісії необхідними документами і матеріалами;
- веде облік участі членів комісії в її роботі та виконання членами комісії даних їм доручень;
- підписує разом з головою постійної комісії протоколи засідань комісії;
- контролює виконання планів роботи постійної комісії.
Стаття 33. Члени постійної комісії зобов’язані:
- бути присутніми на засіданні постійної комісії, до складу якої вони входять;
- брати участь у роботі постійної, підготовчих комісій і робочих груп;
- виконувати доручення голови комісії та доручення, визначені рішеннями постійної комісії.
Стаття 34. Члени постійної комісії мають право:
- вносити пропозиції про розгляд на засіданнях постійної комісії питань, що належать до їх відання;
- брати участь в обговоренні рекомендацій, пропозицій, висновків та підготовці проєктів рішень ради;
- викласти свою окрему думку як додаток до рішення, рекомендації чи висновку постійної комісії.
Стаття 35. Організаційно-методичне, правове, матеріально-технічне і інформаційне обслуговування постійних комісій та забезпечення їх функціонування здійснює виконавчий апарат селищної ради.
Стаття 36. Постійна комісія з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядає:
1) проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету;
2) звіти про виконання програм і бюджету;
3) питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів жителів громади;
4) питання утримання органів правопорядку за рахунок бюджету;
5) питання депутатської діяльності, додержання норм депутатської етики;
6) питання додержання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
7) питання контролю за додержанням депутатами та посадовими особами виконавчих органів ради вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», « Про засади запобігання корупції»;
8) питання координації дій з іншими органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, громадськими та політичними організаціями;
9) пропозиції щодо змін та доповнень до Регламенту роботи ради, Статуту ради, плану роботи ради;
10) питання про стан та розвиток місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення;
11) інші питання, які вносяться на розгляд ради.
Стаття 37. Постійна комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядає:
1) проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету;
2) попередній розгляд звітів про хід і результати виконання прийнятих програм і бюджету;
3) питання підготовки пропозицій щодо встановлення місцевих податків і зборів, та розміри їх ставок;
4) питання здійснення контролю за утворенням та використанням позабюджетних цільових коштів;
5) питання надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах;
6) питання соціально-економічного, стратегічного розвитку населених пунктів територіальної громади, інші питання, які виносяться на розгляд ради;
7) проєкти регуляторних актів щодо їх відповідності вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» і забезпечує підготовку експертного висновку до проєктів регуляторних актів, які виносяться на розгляд ради;
8) питання господарської діяльності підприємств;
9) питання економічної стабілізації промисловості;
10) питання транспортного обслуговування;
11) питання розвитку всіх видів зв’язку;
12) питання залучення інвестицій для розвитку підприємництва, розширення
житлового будівництва;
13) питання сприяння виконавчим органам в управлінні об’єктами побутового, торгівельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності;
14) питання про стан та розвиток промисловості, підприємництва, транспорту та сфери послуг;
15) заслуховує звіти про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної і державної власності;
16) інші питання, які вносяться на розгляд ради.
Стаття 38. Постійна комісія з питань житлово–комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядає:
1) проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету;
2) звіти про виконання програм і бюджету та письмового звіту про хід та результати відчуження комунального майна;
3) заслуховує звіти про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної і державної власності;
4) питання створення і реорганізації підприємств комунальної власності;
5) питання про стан та ефективне використання комунальної власності територіальної громади;
6) питання встановлення порядку та здійснення контролю за використанням
прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади;
7) питання підготовки і розгляду проєктів місцевих програм приватизації та переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації ;
8) питання після приватизаційної підтримки підприємств, що утворились в результаті приватизації комунальної власності;
9) питання аналізу соціальних наслідків приватизації ;
10) питання сприяння виконавчим органам в управлінні об’єктами житлово-комунального господарства;
11) питання про стан та розвиток житлово-комунального господарства, інші питання, які вносяться на розгляд ради;
14) проєкти місцевих програм охорони довкілля;
15) питання координації діяльності місцевих землевпорядних органів та уповноважених державних органів управління з охорони природи;
16) питання підготовки пропозицій про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення;
17) питання щодо підготовки пропозицій щодо ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами;
18) питання здійснення контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства;
19) питання про організацію охорони, реставрації та використання пам’яток історії і культури, архітектури та містобудування;
20) питання про стан та розвиток відповідних галузей будівництва;
21) питання щодо підготовки пропозицій щодо планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, житлових будинків, шляхів;
22) питання участі в розробці містобудівних програм, генеральних планів забудов;
23) питання про стан та розвиток містобудування і архітектури;
24) інші питання, які вносяться на розгляд ради.
Стаття 39. Постійні комісії здійснюють контроль за виконанням рішень виконавчого комітету та селищної ради з питань, віднесених до їх компетенції.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 09-36/VIII
Про перерозподіл фінансування Програми
розвитку цивільного захисту Козелецької
селищної ради на 2021-2027 роки
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
- для найпростішого укриття Козелецького ЗДО №2 Козелецької селищної ради за адресою: Чернігівська обл., Чернігівський р-н, сел. Козелець, вул. Київська, 35 в сумі 27000,00 грн.;
- для найпростішого укриття Сираївського ліцею Козелецької селищної ради за адресою: Чернігівська обл., Чернігівський р-н, с. Сираї, вул. Шкільна, 1 в сумі 27000,00 грн.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№08-36/VIII
Про збільшення фінансування «Програми будівництва,
реконструкції, ремонту та утримання автомобільних
доріг комунальної власності населених пунктів
Козелецької селищної ради на 2023-2025 роки»
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
Збільшити призначення загального фонду селищного бюджету по КПКВК 0117461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» на суму 700 000,00 грн., в тому числі:
- за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб» - 100 000,00 грн.;
- за рахунок зменшення призначень загального фонду КПКВК 0117350 «Розроблення схем планування та забудови територій (містобудівної документації)» КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» - 600 000,00 грн.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№07-36/VIII
Про перерозподіл видаткової
частини селищного бюджету
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
1.1. Збільшити призначення загального фонду по КПКВК 0810160 «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 175000,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 25000,00 грн. за рахунок зменшення КПКВК 0813104 «Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв`язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» - 55000,00 грн. та КПКВК 0813121 «Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» - 120000,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» - 25000,00 грн.
1.2. Збільшити призначення загального фонду по КПКВК 0610160 «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 574200,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 129700,00 грн.
1.3. Збільшити призначення загального фонду по КПКВК 0614030 «Забезпечення діяльності бібліотек» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 416100,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 181000,00 грн.
1.4. Збільшити призначення загального фонду по КПКВК 0614040 «Забезпечення діяльності музеїв i виставок» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 173100,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 50000,00 грн.
1.5. Збільшити призначення загального фонду по КПКВК 0614060 «Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 1430000,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 289600,00 грн.
1.6. Збільшити призначення загального фонду по КПКВК 0615031 «Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 549600,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 105200,00 грн.
1.7. Зменшити призначення загального фонду по КПКВК 0611010 «Надання дошкільної освіти» КЕКВ 2230 «Продукти харчування» на суму 22000,00 грн.
1.8. Зменшити призначення загального фонду по КПКВК 0611021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» КЕКВ 2230 «Продукти харчування» на суму 3876500,00 грн.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 06-36/VIII
Про збільшення дохідної та видаткової
частини бюджету за рахунок перевиконання
дохідної частин селищного бюджету.
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
- КПКВК 0813242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» на суму 160 000,00 грн. за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості»;
- КПКВК 0813160 «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» на суму 340 000,00 грн. за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по кодах 18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» - 210 000,00 грн., 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата» - 120 000,00 грн., 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб» - 10 000,00 грн.;
- КПКВК 0813105 «Надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 400 000,00 грн., КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 100 000,00 грн., КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії» на суму 6 800,00 грн., КЕКВ 2274 «Оплата природного газу» на суму 33 800,00 грн. за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб»;
- КПКВК 3719770 «Інші субвенції з місцевого бюджету» КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів» в сумі 68 300,00 грн. за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» (Козелецька філія Інклюзивно-ресурсний центр);
- КПКВК 0116030 «Організація благоустрою населених пунктів» КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» на суму 1 000 000,00 за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по кодах 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» - 700 000,00 грн., 14040100 «Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.1» - 300 000,00 грн.;
- КПКВК 0112111 «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» на суму 750 000,00 за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду 11010100 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати»;
- КПКВК 0110150 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на суму 140 000,00 за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду 14040200 «Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України)».
- КПКВК 0110150 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» на суму 40 000,00 грн. за рахунок загального фонду КПКВК 0110150 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» згідно коду 602400 «Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду)».
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять шоста сесія восьмого скликання)
23 серпня 2024 року
сел. Козелець
№ 05-36/VIII
Про фінансування Програми
«Поліцейський офіцер громади»
Козелецької селищної ради на 2022-2025 роки»
Керуючись Бюджетним кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», також враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
1.1. Збільшити призначення по загальному фонду селищного бюджету за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду доходів 14040100 «Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.1»:
- ТПКВКМБ 3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів» в сумі 50 000,00 грн. для закупівлі меблів у поліцейську станію с. Сираї.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше