Ви тут: Головна
Програми
Рішення
Рішення сесії
51 сесія селищної ради VIII скликання від 21.11.2025 року
Проєкти рішень
Програми
Рішення
Рішення сесії
51 сесія селищної ради VIII скликання від 21.11.2025 року
Проєкти рішень
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 01-51/VIII
Про дострокове припинення повноважень
депутата Козелецької селищної ради
восьмого скликання Гуца А.М.
На виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 січня 2024 року по справі №620/8855/23, яким зобов’язано Козелецьку селищну раду розглянути заяву депутата селищної ради Гуца Анатолія Миколайовича від 16.01.2023 року про складення депутатських повноважень, керуючись п. 2 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», п. 14 ч. 1 ст. 26, ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 02-51/VIII
Про перерозподіл видаткової частини
селищного бюджету на 2025 рік
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
- на суму 55 400,65 грн. за рахунок зменшення загального фонду бюджету по КПКВК 0116030 «Організація благоустрою населених пунктів» КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на суму 5 400,65 грн. та КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних» на суму 50 000,00 грн.
- за рахунок економії перенаправити кошти по КПКВК 0110150 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів»в сумі 97 547,35 грн. з проведення капітального ремонту системи теплопостачання адмінбудівлі Козелецької селищної ради за адресою: Чернігівська обл., сел. Козелець, вул. Соборності, 27;
2.2. КПКВК 0611276 «Реалізація заходів за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) на створення сучасного освітнього простору» КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» на суму 300 000,00 грн. (липень м-ць) за рахунок зменшення КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 03-51/VIII
Про збільшення дохідної та видаткової
частини селищного бюджету за рахунок
іншої субвенції
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 05-51/VIII
Про збільшення видаткової
частини загального фонду
бюджету за рахунок залишку
бюджетних коштів, що склався
на 01.01.2025 року
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
- КПКВК 0611021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету» КЕКВ 2111 «Заробітна плата» на суму 770 000,00 грн.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 06-51/VІІІ
Про затвердження Комплексної Програми
«Забезпечення гендерної рівності, запобігання та
протидії домашньому насильству і насильству
за ознакою статі та торгівлі людьми»
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Відповідно до законів України «Про протидію торгівлі людьми», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Указу Президента України від 21.09.2020 року №398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства»,постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» та з метою формування цілісної системи заходів, спрямованих на ефективне вирішення проблем у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, захисту дітей від насильства, створення ефективної допомоги постраждалим особам від домашнього насильства, досягнення цілей державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, впровадження європейських стандартів рівності, протидії торгівлі людьми, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.Затвердити Комплексну програму «Забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі та торгівлі людьми» на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі – Комплексна програма), що додається.
2.Управлінню освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради забезпечити організацію виконання Комплексної програми.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої
сесії восьмого скликання
Козелецької селищної ради
від 21 листопада 2025року
№ 06-51/VІІІ
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
забезпечення гендерної рівності
запобігання та протидії домашньому
насильству і насильству за ознакою статі та торгівлі людьми
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
сел. Козелець
2025 рік
ПАСПОРТ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
|
2. |
Дата, номер і назва документа органу виконавчої влади про розроблення Програми |
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Закон України «Про протидію торгівлі людьми», Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» , Указ Президента України від 21.09.2020 року №398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» |
|
2. |
Розробник Програми |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
|
3. |
Відповідальні виконавці Програми |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
|
4. |
Учасники Програми |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Служба у справах дітей Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради, відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради фінансове управління Козелецької селищної, ради, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, які розташовані на території Козелецької селищної ради |
|
5. |
Термін реалізації програми |
2026-2028 роки |
|
Джерела фінансування програми |
- селищний бюджет; - інші джерела фінансування, не заборонені законодавством України |
|
|
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього тис. грн |
41,0 тис.грн.1 |
|
|
6. |
В тому числі: -2026рік -2027 рік -2028 рік |
11,0 тис.грн. 15,0 тис.грн. 15,0 тис.грн. |
|
1 Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми, може змінюватися шляхом внесення відповідних змін до селищного бюджету впродовж терміну дії Програми. |
||
Комплексна програма забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі та торгівлі людьми на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки розроблена відповідно до Конституції України, законів України «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми», Указу Президента України «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» від 21.09.2020 року №398, постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».
Комплексна програма спрямована на вирішення одразу декількох суспільних проблем: домашнього насильства та насильства за ознакою статі, сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, торгівлі людьми, рівноправної участі жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності. Соціальний захист та гідний рівень життя кожному громадянину, кожній громадянці гарантований Конституцією України. Комплексна програма забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та торгівлі людьми на 2026-2027 роки (далі – Комплексна програма) – це комплекс заходів, спрямованих на створення ефективного механізму партнерства та взаємодії між суб’єктами, які реалізують заходи прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, торгівлі людьми, підтримки та розвитку сім'ї, попередження і протидії насильству в сім'ї, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
Торгівля людьми визнана серйозним злочином на міжнародному рівні із надзвичайно високим рівнем зростання злочинності. Фіксуються нові тенденції у сфері торгівлі людьми, серед яких випадки торгівлі людьми в межах України без перетину кордону (особливо неповнолітніми та дітьми), зростання кількості фактів торгівлі людьми з метою примусової праці, торгівлі громадянами інших країн, які ввозяться в Україну з метою подальшої експлуатації в різних сферах.
Домашнє насильство та насильство за ознакою статі є одним із проявів порушення прав людини, основною перешкодою до гендерної рівності та однією з найбільш гострих соціальних проблем.
Повномасштабна війна, яка триває в Україні, провокує збільшення випадків насильства в родинах. Згідно зі статистикою, незмінною залишається тенденція, що жінки та діти є найвразливішою категорією населення, які страждають від домашнього насильства. У групі підвищеного ризику потрапляння у ситуації насильства знаходяться особи з інвалідністю, особи похилого віку, внутрішньо переміщені родини, родини військовослужбовців і військовослужбовиць, які повертаються і будуть повертатися з точок, де ведуться бойові дії. Вже на сьогодні спостерігається збільшення випадків домашнього насильства в родинах військовослужбовців.
Також чітко простежуються тенденції збільшення випадків насильства серед внутрішньо переміщених родин, особливо тих, які переміщені з зон активних бойових дій та які певний час перебували в складному становищі.
Однією із причин загострень стосунків є вимушене переміщення, втрата звичної картини життя. Багато людей втратили роботу, змінили галузь діяльності, поміняли житло, і це негативно вплинуло на стосунки під час яких страждають і діти. Адже переважна більшість внутрішньо переміщених осіб - це жінки з дітьми. На жінок лягла здебільшого одноосібна відповідальність за безпеку родини, що призвело до психологічного навантаження, непорозумінь і, як наслідок, жорстокого поводження з дітьми.
Насильство щодо жінок та дівчат негативно впливає на їхнє репродуктивне здоров’я, внаслідок чого знижується рівень народжуваності та збільшується кількість новонароджених дітей з вадами здоров’я. Постраждалі від домашнього насильства жінки, не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, внаслідок чого зростає рівень соціального сирітства.
В Україні прослідковується тенденція до стабільно високої кількості повідомлень про факти вчинення домашнього насильства, незважаючи на те, що цей вид правопорушень відрізняється високим рівнем латентності. Кількість повідомлень, які надійшли від Чернігівського районного управління поліції відділення поліції №1 в 2024 році становить 57,за 10 місяців 2025 року -117.
Разом з тим толерантне ставлення суспільства до насильства, перекладання вини за насильство на самих постраждалих у більшості випадків не спонукає жінок і дівчат повідомляти про пережите чи звертатися по допомогу, змушує приховувати такі випадки від оточуючих. Крім того, багато жінок та дівчат, особливо тих, які переїхали зі свого регіону в інший, не знають, до кого звертатися і перебувають у соціальному вакуумі.
Для надання соціально – психологічної допомоги особам,які постраждали від домашнього насильства при Козелецькій селищній раді утворилась спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства - мобільна бригада. Більшість постраждалих потребують різного виду, здебільшого це правова, консультативна та психологічна допомога.
Діючі механізми та інструментарії забезпечення гендерної рівності в Україні залишаються недосконалими. Це не дозволяє значною мірою протидіяти гендерній нерівності, викорінити існуючі стереотипи щодо ролі жінок і чоловіків у суспільстві, а також у повному обсязі досягти цілей державної політики щодо створення умов для реалізації рівних прав та можливостей представників обох статей. Низький рівень культури суспільства спостерігається і з питань забезпечення гендерної рівності та протидії дискримінації за ознакою статі.
Розроблення та прийняття Комплексної програми обумовлено необхідністю визначення на рівні Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області проблем сучасної сім'ї, конкретних заходів захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, створення сприятливих умов для розвитку сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання і протидії домашньому насильству, формування у жителів громади нетерпимого ставлення до всіх видів насильства, створення якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення та усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини, попередження торгівлі людьми.
Заходи Комплексної програми спрямовані на вирішення основних важливих завдань, а саме:
- підтримку постраждалих осіб з метою надання доступних та якісних соціальних послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
Основними напрямами діяльності Комплексної Програми є:
- запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі;
- забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
- попередження та протидія торгівлі людьми.
Прийняття Комплексної програми обумовлено необхідністю розбудови системи із запобігання та протидії домашньому насильству, запровадження дієвого механізму координації діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи у цій сфері, визначення на місцевому рівні конкретних заходів із захисту, підтримки та соціалізації постраждалих від домашнього насильства, підняття рівня правосвідомості та відповідальності громадян; підвищення поінформованості суспільства щодо шляхів убезпечення від потрапляння до ситуації торгівлі людьми, а також можливостей отримання відповідної допомоги з метою формування навичок безпечної поведінки у населення; підвищення рівня поінформованості широких верств населення про європейські цінності та стандарти щодо верховенства права та поваги до прав людини і основоположних свобод, забезпечення гендерної рівності та подолання дискримінації в усіх її формах та проявах.
Метою Комплексної програми є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи із запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі в Козелецькій селищній раді, надання ефективної допомоги постраждалим особам послуг екстреного кризового втручання, інформування, консультування, надання місця тимчасового безпечного перебування; допомоги у вирішенні інших проблем, пов’язаних зі зміною життєвих принципів; проведення низки навчальних заходів та підвищення кваліфікації фахівців, які надають соціальні послуги постраждалим особам, удосконалення механізму міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; проведення інформаційно-просвітницьких заходів із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торівлі людьми; формування ґендерної культури в громаді, сприяння впровадженню принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок і чоловіків, включення гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності громади.
Пріоритетними заходами реалізації Комплексної програми щодо ефективного механізму забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (далі – постраждалі особи),торгівлі людьми є:
- удосконалення системи запобігання та протидії насильству, а також відповідної нормативно-правової бази, запровадження дієвого механізму взаємодії суб’єктів, що проводять заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі шляхом узгодження їх дій;
Основні заходи з виконання Комплексної програми наведені у додатку 2.
Фінансування Комплексної програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету у межах загальних асигнувань, благодійних внесків, інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Обсяг фінансування за рахунок місцевого бюджету визначається щорічно, виходячи з конкретних завдань Комплексної програми та реальних можливостей бюджету. Ресурсне забезпечення Комплексної програми наведено у додатку 1.
Реалізацію цієї Комплексної програми здійснює управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради. Контроль за виконанням завдань і заходів Комплексної програми здійснює постійна комісія селищної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійна комісія з питань бюджету, соціально – економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Основні напрямки та заходи Комплексної програми можуть коригуватися в період її дії з урахуванням соціально-економічної ситуації Козелецької селищної ради.
Зміни до Комплексної програми вносяться в разі потреби та можуть передбачати:
Рішення про внесення змін до Комплексної програми приймається Козелецькою селищною радою за поданням розробника Комплексної програми.
Комплексна програма сприятиме покращенню соціально-економічного становища різних соціальних та вікових груп жінок та чоловіків і забезпеченню ґендерної рівності через зменшення насильства та його наслідків шляхом підтримки постраждалих від різних форм насильства, підвищення свідомості та усвідомленості проблеми, забезпечення ефективної роботи з кривдниками.
Заплановані заходи Комплексної програми допомагатимуть формуванню соціальної відповідальності серед чоловіків, зокрема, зміні стереотипних уявлень про маскулінність та чоловічі ролі, що сприятиме формуванню більш емпатичних, відповідальних та рівноправних взаємин між статями.
Комплексна програма матиме різний вплив на становище жінок і чоловіків, враховуючи їхні унікальні ролі та досвід.
Особливо доступ до необхідної допомоги та підтримки є важливим для жінок вразливих груп - внутрішньо переміщених, з низькою платоспроможністю, з дітьми, насамперед, одинокі матері, які є особливо вразливими до насильства та можуть потребувати додаткової підтримки та захисту. Здійснення таких заходів сприятиме зменшенню гендерних нерівностей у суспільному житті та підвищенню участі жінок у різних сферах життя.
Серед іншого виконання заходів Комплексної програми забезпечить:
- впровадження принципів гендерної рівності, запобігання дискримінації за ознакою статі на території Козелецької селищної ради;
- надання підтримки та доступ до послуг постраждалим від насильства за ознакою статті та домашнього насильства, що забезпечить фізичну безпеку, сприятиме зменшенню їх економічної залежності, соціальному та економічному відновленню, підвищенню самооцінки та самоповаги через отримання психологічної допомоги та підтримки; підвищенню правової допомоги шляхом надання юридичної підтримки та доступу до правосуддя;
- підвищення рівня професійної компетентності фахівців у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статті.
- охоплення різних категорій населення інформаційно-просвітницькими послугами з питань вирішення конфліктів, формування ненасильницької моделі поведінки, сімейних цінностей та традицій.
Додаток 1
До Комплексної програми забезепечення гендерної
рівності запобігання та протидії домашньому насильству
і насильству за ознакою статі та торгівлі людьми
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Ресурсне забезпечення Комплексної програми тис.грн.
|
Обсяг коштів,що пропонується залучити на виконання Комплексної програми |
Етапи виконання Комплексної програми |
Всього витрат на виконання Комплексної програми |
||
|
2026 |
2027 |
2028 |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Обсяг ресурсів всього, у тому числі: |
11 |
15 |
15 |
41 |
|
державний бюджет |
- |
- |
- |
|
|
обласний бюджет |
- |
- |
- |
|
|
місцевий бюджет |
11 |
15 |
15 |
41 |
|
кошти інших джерел |
- |
- |
- |
|
Додаток 2
до Комплексної програми забезепечення гендерної рівності
запобігання та протидії домашньому насильству і насильству
за ознакою статі та торгівлі людьми
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Перелік заходів та фінансування Комплексної програми
|
№ з/п |
Найменування заходу |
Виконавці, термін виконання |
Джерело фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн |
|||
|
2026 |
2027 |
2028 |
|||||
|
І. Запобігання домашньому насильству. |
|||||||
|
1 |
Здійснення збору, аналізу і поширення інформації про домашнє насильство та/або насильство за ознакою статі |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
2 |
Забезпечення,виготовлення розповсюдження інформації про домашнє насильство; про права, заходи та соціальні послуги, які надають різні суб’єкти; про категорії осіб, які можуть ними скористатися, та порядок отримання таких послуг |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соцільних послуг» Козелецької селищної ради,служба у справах дітей Козелецької селищної ради постійно |
Місцевий бюджет |
2,0 |
3,0 |
3,0 |
|
|
3 |
Проведення скоординованих інформаційно – просвітницьких кампаній для всіх верств населення (діти, молодь, особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи,люди похилого віку, учасники бойових дій та члени їх родин, , інші соціальні групи) спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Служба у справах дітей Козелецької селищної ради, відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соцільних послуг» Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
4 |
Оприлюднення даних про суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на місцевому рівні, та забезпечення доступності інформації про їх функції та обов’язки у запобіганні та протидії домашньому насильству |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
II. Реагування на факти домашнього насильства та насильства за ознакою статі. |
|||||||
|
1 |
Забезпечення розгляду питань із запобігання та протидії домашньому насильству на засіданнях координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради щоквартально |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
Здійснення моніторингу стану виконання суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, з’ясування проблемних питань, надання практичної допомоги та вжиття невичерпних заходів для їх вирішення |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Служба у справах дітейКозелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соцільних послуг» Козелецької селищної ради, КП «Козелецький центр первинної медико – санітарної допомоги», КП «Козелецька лікарня інтенсівного лікування» ЧРУП ВП №1 в Чернігівській області |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
||
|
2 |
Забезпечення доступності та якості надання необхідних соціальних послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. |
КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради, відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
3 |
Забезпечення соціально-психологічної реабілітації постраждалих осіб, які потерпають від психологічної, сексуальної, фізичної, та/або економічної форм домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради постійно |
місцевий бюджет |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
|
|
4 |
4.1 Забезпечення діяльності служби підтримки постраждалих осіб: -мобільної бригади соціально-психологічної допомоги; |
КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
4 |
Навчання та підвищення рівня професійної компетентності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі (соціальних працівників, психологів). |
КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
5 |
Здійснення обліку звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі, облік скарг щодо неналежного/ несвоєчасного реагування |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
-
|
- |
- |
|
|
ІІІ. Забезпечення діяльності системи моніторингу та удосконалення механізму взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству |
|||||||
|
1 |
Невідкладне реагування на повідомлення про випадки домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, служба у справах дітей Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соцільних послуг» Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
-
|
|
|
2 |
Надання необхідної медичної допомоги особі, яка зазнала насильства в сім’ї; вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків і загрози неправомірних дій у відношенні до дитини, у тому числі розгляд питання про тимчасове вилучення дитини з сім’ї, де вона зазнала насильства в сім’ї або де існує загроза його вчинення, та подальше її влаштування до закладів, де створені належні умови проживання і виховання для реабілітації дитини |
КП «Козелецький центр первинної медико – санітарної допомоги», КП «Козелецька лікарня інтенсівного лікування», служба у справах дітей Козелецької селищної ради у разі потреби |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
3 |
Забезпечення проведення медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства при виявленні тілесних ушкоджень |
КП «Козелецький центр первинної медико – санітарної допомоги», КП «Козелецька лікарня інтенсівного лікування» постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
4 |
Надання комплексу соціальних послуг від домашнього насильства і насильства за ознакою статі постраждалим особам, які є недієздатними особами, у разі якщо законного представника такій особі не призначено або законний представник є кривдником чи ухиляється від захисту прав та інтересів такої особи |
відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
5 |
Проведення спільних виїздів з метою виявлення та відвідування сімей, у яких скоєно насильство або існує реальна його загроза. Проводити попереджувальну роботу. |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, служба у справах дітей Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соцільних послуг» Козелецької селищної ради у разі надходження повідомлення |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
6 |
Забезпечення постійного ведення обліку сімей в яких виникає насильство та дітей, стосовно яких вчинено домашнє насильство в сім’ї |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Служба у справах дітей Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
7 |
Захист прав та інтересів постраждалої дитини, у тому числі шляхом звернення до суду, представництва прав та інтересів дитини у суді при розгляді питань, пов’язаних із здійсненням актів домашнього насильства |
Служба у справах дітей Козелецької селищної ради у разі потреби |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
IV. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм та проявів домашнього насильства і насильства за ознакою статі |
|||||||
|
1 |
Проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи з батьками, особами, що їх замінюють, та іншими членами сімей у родинах, які опинились у складних життєвих обставинах та сім’ях, де існують випадки вчинення насильства щодо дітей або існує реальна загроза його вчинення |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соцільних послуг» Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
2 |
Проведення тематичних семінарів, лекцій, «круглих» столів для працівників освіти,медицини за участі суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради щоквартально |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
3 |
3.1 Проведення інформаційних компаній для населення громади про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
3.2 Організація і проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (флешмоби,зустрічі,виставки). |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради 25 листопада по 10 грудня щорічно |
місцевий бюджет |
2,0 |
3,0 |
3,0 |
||
|
4 |
Проведення у закладах освіти громади просвітницьких заходів із питань запобігання та протидії насильству із залученням представників відповідних служб |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради постійно |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
V. Попередження та протидія торгівлі людьми |
|||||||
|
1 |
Проведення в навчальних закладах громади зходів (семінарів,круглих столів,тренінгів,лекцій,виховних годин,анкетування) щодо запобігання торгівлі людьми із залученням правоохороних органів |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, служба у справах дітей Козелецької селищної ради, ГУНП в Чернігівській області ЧРУП ВП №1 постійно |
Не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
2 |
Проведення інформаційно – розяснювальної роботи, з питань протидії торгівлі людьми,серед груп населення, які мають підвищений ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми |
КЗ «Центр надання соціальних послуг» постійно |
Не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
3 |
Проведення інформаційно-просвітницьких акцій з питань протидії торгівлі людьми серед учасників освітнього процесу |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради постійно |
Не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
4 |
Проведення інформаційних заходів з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та Європейського дня боротьби з торгівлею людьми |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради КЗ «Центр надання соціальних послуг» щорічно -30 липня щоріччно – 18 липня |
Не потребує фінансування |
1 |
2 |
2 |
|
|
5 |
Забезпечення розміщення на сайті, офіційних сторінках у мережі “Facebook”, в місцях загального доступу селищної ради інформації з протидії торгівлі людьми, надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради постійно |
Не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
VI.Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
|||||||
|
1 |
|
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради лютий – березень щорічно |
Не потребує фінансування |
1 |
2 |
2 |
|
|
2 |
Організація інформаційного дослідження з метою складання гендерного профілю громади |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради установи, організації, підприємства, що знаходяться у комунальній власності громади 2026-2027 р. |
Не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|
|
Проведення інформаційної кампанії (форуми, засідання «круглого столу», акції, зустрічі тощо) спрямовані на подолання гендерних стереотипів та протидію дискримінації за ознакою статті |
управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради
постійно |
Не потребує фінансування |
- |
- |
- |
||
|
Всього: |
11 |
15 |
15 |
||||
Реалізацію цієї Комплексної програми здійснює управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради. Контроль за виконанням завдань і заходів Комплексної програми здійснює постійна комісія селищної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійна комісію з питань бюджету, соціально – економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Основні напрямки та заходи Комплексної програми можуть коригуватися в період її дії з урахуванням соціально-економічної ситуації Козелецької селищної ради.
Зміни до Комплексної програми вносяться в разі потреби та можуть передбачати:
Рішення про внесення змін до Комплексної програми приймається Козелецькою селищною радою за поданням розробника Комплексної програми.
Комплексна програма сприятиме покращенню соціально-економічного становища різних соціальних та вікових груп жінок та чоловіків і забезпеченню ґендерної рівності через зменшення насильства та його наслідків шляхом підтримки постраждалих від різних форм насильства, підвищення свідомості та усвідомленості проблеми, забезпечення ефективної роботи з кривдниками.
Заплановані заходи Комплексної програми допомагатимуть формуванню соціальної відповідальності серед чоловіків, зокрема, зміні стереотипних уявлень про маскулінність та чоловічі ролі, що сприятиме формуванню більш емпатичних, відповідальних та рівноправних взаємин між статями.
Комплексна програма матиме різний вплив на становище жінок і чоловіків, враховуючи їхні унікальні ролі та досвід.
Особливо доступ до необхідної допомоги та підтримки є важливим для жінок вразливих груп - внутрішньо переміщених, з низькою платоспроможністю, з дітьми, насамперед, одинокі матері, які є особливо вразливими до насильства та можуть потребувати додаткової підтримки та захисту. Здійснення таких заходів сприятиме зменшенню гендерних нерівностей у суспільному житті та підвищенню участі жінок у різних сферах життя.
Серед іншого виконання заходів Комплексної програми забезпечить:
- впровадження принципів гендерної рівності, запобігання дискримінації за ознакою статі на території Козелецької селищної ради;
- надання підтримки та доступ до послуг постраждалим від насильства за ознакою статті та домашнього насильства, що забезпечить фізичну безпеку, сприятиме зменшенню їх економічної залежності, соціальному та економічному відновленню, підвищенню самооцінки та самоповаги через отримання психологічної допомоги та підтримки; підвищенню правової допомоги шляхом надання юридичної підтримки та доступу до правосуддя;
- підвищення рівня професійної компетентності фахівців у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статті.
- охоплення різних категорій населення інформаційно-просвітницькими послугами з питань вирішення конфліктів, формування ненасильницької моделі поведінки, сімейних цінностей та традицій;
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№07-51/VІІІ
Про затвердження Програми розвитку
фізичної культури і спорту Козелецької
селищної ради на 2026-2028 роки
Відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» постанови Верховної Ради України від 19.10.2016 року №1695 «Про забезпечення сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізацій влади», Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2030 року, розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 21.08.2025 року №1074 « Про розроблення проекту « Обласної Програми розвитку фізичної культури та спорту Чернігівської області на 2026-2028 року» та з метою формування фізично активної, здорової та стійкої нації, здатної відповідати викликам часу, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.Затвердити Програму розвитку фізичної культури і спорту Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі – Програма), що додається.
2.Фінансовому управлінню Козелецької селищної ради передбачити кошти у селищному бюджеті на фінансування Програми.
3.Управлінню освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради забезпечити виконання заходів Програми.
4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, соціально – економічного розвитку та інвестиційної діяльності та постійну комісію селищної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності і правопорядку.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№ 07-51/VІІІ
ПРОГРАМА
розвитку фізичної культури і спорту Козелецької
селищної ради на 2026-2028 роки
сел. Козелець
2025 рік
ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
|
2. |
Дата, номер і назва документа органу виконавчої влади про розроблення Програми |
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про фізичну культуру і спорт», постанова Верховної Ради України від 19.10.2016 року №1695 «Про забезпечення сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізацій влади», розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 21.08.2025 року №1074 Про розроблення проекту «Обласної Програми розвитку фізичної культури та спорту Чернігівської області на 2026-2028 року» |
|
2. |
Розробник Програми |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
|
3. |
Відповідальні виконавці Програми |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
|
4. |
Учасники Програми |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, заклади загальної середньої освіти, Козелецька дитячо-юнацька спортивна школа, фінансове управління Козелецької селищної ради |
|
5. |
Термін реалізації програми |
2026-2028 роки |
|
Джерела фінансування програми |
- селищний бюджет; - інші джерела фінансування, не заборонені законодавством України |
|
|
6. |
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього тис. грн |
1232,0 тис.грн.1 |
|
7 |
В тому числі: -2026 р -2027р -2028р |
345,0 тис. грн 407,0 тис.грн. 480,0тис.грн. |
|
1 Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми, може змінюватися шляхом внесення відповідних змін до селищного бюджету впродовж терміну дії Програми. |
||
І. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована
Програма
Сфера фізичної культури і спорту є пріоритетом гуманітарної політики держави, основою формування фізично активної та здорової нації, визнання спортивної спільноти українців на міжнародній арені, що плекає стійкість до зовнішніх та внутрішніх ризиків, а отже, є складовою забезпечення національної безпеки і оборони держави.
Розроблення Програми розвитку фізичної культури та спорту на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі - Програма) зумовлене необхідністю вирішення проблемних питань реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту на місцевому рівні.
Одним з важливих факторів розвитку сфери фізичної культури і спорту є наявність та ефективне функціонування сучасних закладів фізичної культури і спорту, об’єктів спортивної інфраструктури, кваліфікованих фахівців сфери фізичної культури і спорту.
В умовах воєнного стану у зв’язку із спрямуванням коштів на потреби захисту та обороноздатності держави існує проблема збереження, поступового відновлення та розвитку спортивної інфраструктури, у тому числі в закладах освіти.
Важливим є удосконалення форм залучення різних груп населення громади незалежно від статі, віку та соціального статусу до регулярних і повноцінних занять фізичною культурою і спортом. Для цього необхідно активізувати питання щодо покращення матеріально-спортивної бази у навчальних закладах та місцях проживання населення. Більшість спортивних споруд потребують ремонтів та обладнання сучасним спортивним інвентарем.
Виконання Програми забезпечить збільшення кількості населення, яке регулярно використовує засоби фізичної культури і спорту для проведення активного дозвілля та забезпечення здорового способу життя, що дозволить суттєво зменшити витрати на лікування захворювань, спричинених низькою руховою активністю; збільшення можливостей для удосконалення системи підготовки спортсменів для гідної участі у обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Основні завдання, які випливають зі змісту Програми, можуть бути вирішені шляхом:
- забезпечення об’єднання зусиль щодо розвитку фізичної культури і спорту в громаді громадських організацій, фізичних та юридичних осіб, широких верств населення;
- удосконалення форм залучення різних груп населення до регулярних та повноцінних занять фізичною культурою і спортом за місцем їх проживання, навчання та у місцях масового відпочинку;
- проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в усіх навчальних закладах, за місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян, а також фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи серед осіб з інвалідністю, ветеранів війни;
- забезпечення розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту шляхом підтримки дитячо-юнацького, резервного спорту, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та ветеранів;
- підвищення ролі засобів масової інформації у формуванні здорового способу життя;
- зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів, дитячо-юнацької спортивної школи;
- розбудови спортивної інфраструктури шляхом реконструкції та модернізації спортивних споруд.
II. Мета і основні завдання Програми
Метою Програми є підвищення якості та доступності послуг у сфері фізичної культури і спорту; підвищення рівня рухової активності населення; підтримка та відновлення фізичного та психічного здоров’я населення громади всіх вікових груп засобами фізичної культури і спорту, максимальна реалізація здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому спорті; створення організаційних, матеріально-технічних, та фінансових умов для підготовки спортсменів для відбору у збірні команди області з видів спорту, визнаних в Україні.
Основними завданнями Програми є:
- сприяння реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту;
-створення умов для занять руховою активністю різних груп населення, доступною для кожного;
-залучення дітей до дитячо-юнацького та резервного спорту, забезпечення створення умов для переходу до спорту вищих досягнень та поповнення основного складу національних збірних команд області з видів спорту, визнаних в Україні;
-підготовка та професійний розвиток фахівців сфери фізичної культури і спорту із застосуванням різних видів освіти.
-забезпечення діяльності закладів фізичної культури і спорту;
-збереження наявної, з подальшим удосконаленням, матеріально-технічної бази, поліпшення умов її функціонування з урахуванням безпекових вимог та вимог безбар’єрного доступу до неї.
Перелік завдань і заходів Програми наведено у додатку 2 (додаток додається).
III. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної ради, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством та на підставі Закону України «Про фізичну культури і спорт». Обсяги бюджетних асигнувань будуть визначатися, виходячи з необхідності виконання у відповідних роках конкретних заходів Програми, орієнтованих витрат на їх реалізацію.
Ресурсне забезпечення наведене у Додатку 1 до Програми.
IV. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть можливість:
- посилити підтримку спорту на місцевому рівні;
- підвищити рівень охоплення громадян фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою;
- поліпшити результати виступів, окремих спортсменів та збірних команд громади на обласних та Всеукраїнських змаганнях, підтримка та розвиток олімпійського руху;
- підвищити ефективність дитячо-юнацького спорту, реалізації здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому спорті;
- підвищити рівень інформаційно-просвітницької діяльності, забезпечити висвітлення визначних спортивних подій, пропагування розвитку фізкультурно-спортивного руху.
- покращити розвиток спортивної бази шляхом належного утримання існуючих стадіонів, спортивних майданчиків, їх ремонту та реконструкції.
VІ. Координація та контроль за ходом виконання програм
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради у процесі виконання програми забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації відповідної програми у межах бюджетних призначень.
Виконання програми здійснюється шляхом реалізації її заходів і завдань. Узагальнення матеріалів здійснює управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради. Узагальнена інформація подається постійно діючій комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку з метою забезпечення контролю за досягненням поставлених цілей для визначення необхідності коригування документу.
Внесення змін до програми здійснюється за процедурою внесення змін до місцевих нормативних актів. Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання програми, здійснюється в порядку, встановленому бюджетним законодавством України.
Додаток 1
до Програми розвитку
фізичної культури і спорту
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Ресурсне забезпечення Програми тис.грн.
|
Обсяг коштів,що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання програми |
||
|
2026 |
2027 |
2028 |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Обсяг ресурсів всього, у тому числі: |
345 |
407 |
480 |
1232,0 |
|
державний бюджет |
||||
|
обласний бюджет |
||||
|
Селищний бюджет |
345 |
407 |
480 |
1232,0 |
|
кошти інших джерел |
||||
Додаток 2
До Програми розвитку
фізичної культури і спорту
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Завдання і заходи реалізації Програми фізичної культури та спорту на 2026 – 2028 рік
|
Завдання |
Зміст заходів |
Терміни виконан ня заходу |
Виконавці |
Джерела фінасування |
Орієнтовані обсяги фінансування (вартість), тис. грн. у тому числі за роками: |
||||||
|
2026 |
2027 |
2028 |
|||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
||||
|
Створення умов для розвитку фізичної культури за місцем проживання та місцях масового відпочинку населення |
1. Проведення спартакіад, турнірів, змагань серед учнів закладів загальної середньої освіти |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї,молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
5,0 |
6,0 |
6,0 |
||||
|
2.Проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів серед різних груп населення. |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї,молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
5,0 |
6,0 |
6,0 |
|||||
|
3. Забезпечення проведення змагань І і ІІ етапів та сприяння участі у Ш-ГУ етапах програми «Пліч-о- пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з баскетболу, волейболу, футзалу, спортивного орієнтування, регбі, гандболу та інших видів спорту: - розроблення регламентів проведення змагань; - визначення місць проведення змагань; - забезпечення спортивним інвентарем, формою; - проведення шкільних змагань; -проведення змагань серед ЗЗСО; -нагородження учасників. |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї,молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
30,0 |
36,00 |
40,00 |
|||||
|
4.Організація, проведення та участь у фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходах для ветеранів війни,ветеранів спорту |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї,молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
5,0 |
6,0 |
7,0 |
|||||
|
5.Забезпечення проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленності населення громади відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1045 |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї,молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|||||
|
6.Сприяти розвитку громадських організацій та клубів фізкультурно-спортивної спрямованості різних організаційно-правових форм, які надаватимуть доступні та якісні фізкультурно- оздоровчі послуги за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї,молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
не потребує фінансування |
- |
- |
- |
|||||
|
7.Проведення спортивних заходів, забезпечення участі спортсменів у обласних та всеукраїнських заходах громадськими організаціями, клубами фізкультурно-спортивної спрямованості |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї,молоді та спорту Кзелецької селищної ради,громадські організації |
Місцевий бюджет |
5,0 |
6,0 |
7,0 |
|||||
|
8. Забезпечення проходження навчання з метою підвищення кваліфікаційного рівня тренерами-викладачами дитячо-юнацької спортивної школи |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Не потребуєфінансування |
- |
- |
- |
|||||
|
II. Розвиток дитячо-юнацького спорту |
|||||||||||
|
Створення умов для занять олімпійським видом спорту, виявлення о6дарованої молоді в Козелецькій селищній раді |
1. Проведення та участь у першостях, змаганнях вихованців ДЮСШ різних вікових груп |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Місцевий бюджет |
21,0 |
25 |
30 |
||||
|
2.Забезпечення участі дитячо-юнацьких команд, учасників громади з легкої атлетики у змаганнях усіх рівнів (обласного, всеукраїнського), проведення навчально-тренувальних зборів |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Місцевий бюджет |
50,0 |
60,0 |
70 |
|||||
|
3. Забезпечення участі дитячо-юнацьких команд, учасників громади з боксу у змаганнях усіх рівнів (обласного, всеукраїнського), проведення навчально-тренувальних зборів |
2026-2028 |
Управління освіти культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Місцевий бюджет |
20,0 |
24 |
28 |
|||||
|
4. Забезпечення участі дитячо-юнацьких команд, учасників громади з футболу у змаганнях усіх рівнів (обласного, всеукраїнського), проведення навчально-тренувальних зборів |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Місцевий бюджет |
4,0 |
5,0 |
6,0 |
|||||
|
5. Забезпечення участі дитячо-юнацьких команд, учасників громади з волейболу у змаганнях усіх рівнів (обласного, всеукраїнського), проведення навчально-тренувальних зборів |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Місцевий бюджет |
2,0 |
3,0 |
4,0 |
|||||
|
Створення умов для занять неолімпійським видом спорту, виявлення обдарованої молоді в Козелецькій селищній раді |
1. Забезпечення участі дитячо-юнацьких команд, учасників громади з бойового самбо у змаганнях усіх рівнів (обласного, всеукраїнського), проведення навчально-тренувальних зборів |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Місцевий бюджет |
8,0 |
10,0 |
12,0 |
||||
|
2. Забезпечення участі дитячо-юнацьких команд, учасників громади з хортингу у змаганнях усіх рівнів (обласного, всеукраїнського), проведення навчально-тренувальних зборів |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради, ДЮСШ |
Місцевий бюджет |
17,0 |
20,0 |
24,0 |
|||||
|
III. Поліпшення матеріально-технічного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту |
|||||||||||
|
1. Матеріально-технічне забезпечення |
1. Забезпечення тренувального процесу у Козелецькій ДЮСШ, придбання інвентарю, спортивної форми, дитячо-юнацьким командам, учасникам змагань |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
60,0 |
70,0 |
80,0 |
||||
|
2. Транспортні витрати, пов’язані з участю спортсменів в обласних, всеукраїнських змаганнях |
2026-2028 |
Управління освіти,культури,сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
78,0 |
90,0 |
110,0 |
|||||
|
3. Провести інвентаризацію спортивних споруд з метою визначення потреб у їх подальшому облаштуванні, ремонті та реконструкції |
Управління освіти, культури ,сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
- |
- |
- |
||||||
|
4. Збереження існуючих та реконструкція,ремонт спортивних майданчиків, футбольних полів, спортивних залів у закладах освіти, місцях проживання населення громади |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
місцевий бюджет |
35,0 |
40,0 |
50,0 |
|||||
|
5.Забезпечення інформування населення про спортивні досягнення, про результати виступів спортсменів громади на змаганнях різних рівнів через засоби масової інформації та офіційний сайт |
2026-2028 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Кзелецької селищної ради |
місцевий бюджет |
- |
- |
- |
|||||
|
Всього |
345 |
407 |
480 |
||||||||
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 08-51/VIII
Про затвердження Програми фінансової підтримки
Відокремленого структурного підрозділу
«Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» на 2026 - 2028 роки
Враховуючи лист Відокремленого структурного підрозділу «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету» від 30.10.2025р. №158/25 та враховуючи висновки постійної комісії селищної ради з питань бюджету, соціально – економічного розвитку та інвестиційної діяльності, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№ 08-51/VIII
ПРОГРАМА
фінансової підтримки Відокремленого структурного підрозділу
«Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини» на 2026 - 2028 роки
Паспорт Програми
|
1. |
Ініціатори розроблення Програми |
ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» |
|
2. |
Розробник Програми |
ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» |
|
3. |
Відповідальний виконавець Програми |
Козелецька селищна рада; ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» |
|
4. |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада; ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» |
|
5. |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
6. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм) |
бюджет Козелецької селищної ради |
|
7. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми |
900 000 (дев’ятсот тисяч) грн. |
|
У тому числі бюджет громади: |
900 000 (дев’ятсот тисяч) грн. |
|
|
8. |
Очікувані результати виконання Програми: |
Забезпечення здійснення освітнього процесу, покращення енергетичної стабільності ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» |
Програма фінансової підтримки Відокремленого структурного підрозділу
«Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» на 2026-2028 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до статей 85 та 91 Бюджетного кодексу України, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відокремлений структурний підрозділ «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» (далі – Коледж) є закладом, основна діяльність якого спрямована за освітнім, культурно-виховним, науковим, господарським, та інноваційно – методичним напрямками.
Відокремлений структурний підрозділ «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» – єдиний заклад освіти на території Козелецької громади, що забезпечує реалізацію потреб громадян у фаховій передвищій освіті.
З огляду на те, що в Україні введено воєнний стан відповідно до Указу Президента України № 64/2022, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами), яким воєнний стан продовжено, - відбулося різке скорочення бюджетних асигнувань на 2025 рік для ВСП "Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ". Зокрема, згідно з кошторисом (бюджетними асигнуваннями) на 2025 рік, на комунальні видатки (тобто електроенергію, газопостачання, закупівлю дров для опалення та водопостачання) виділено всього 163000,00 (сто шістдесят три тисячі грн.) разом, тоді як річна потреба закладу лише на закупівлю електроенергії становить 520000, 00 (п’ятсот двадцять тисяч грн.). Видатки на предмети, матеріали, обладнання та інвентар (КЕК 2210), оплату послуг (крім комунальних) та на будь-які інші видатки (КЕК 2240, 2800) у кошторисі закладу по загальному фонду бюджету не передбачені .
На початок опалювального сезону 2025 року коштів на закупівлю дров по загальному фонду бюджету не виділено взагалі, навчальний процес у корпусах Коледжу проводити буде не можливо, навіть зважаючи на те, що заклад власними силами та за власний кошт обладнав укриття та має можливість навчати студентів у режимі очного навчання.
Разом з тим, недостатнє державне фінансування розвитку навчально-матеріальної бази не дозволяє реалізувати в повному обсязі проєкти та задуми з проведення низки заходів щодо модернізації фахової передвищої освіти у закладі, створення належних умов для навчання та виховання студентів, облаштування благоустрою території Коледжу. Відсутність повноцінного забезпечення сучасною комп’ютерною технікою ускладнює впровадження дистанційної та змішаної форм навчання для підготовки кваліфікованих фахівців.
Зважаючи на нагальну потребу в енергоносіях, Коледж змушений компенсувати видатки на комунальні послуги за рахунок спеціального фонду бюджету, але коштів катастрофічно бракує, навіть враховуючи жорсткий режим економії, який запроваджений в коледжі з початку військового стану.
Спеціальний фонд ВСП " Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ" не в змозі покрити всі видатки на комунальні послуги, оскільки кошти спеціального фонду спрямовані частково на виплату заробітної плати, сплату податків, оплату продуктів харчування для студентів. На забезпечення інших статей видатків, таких як: предмети, матеріали, обладнання та інвентар, оплата послуг (крім комунальних) та на будь-які інші видатки коштів в Коледжі не вистачає на даний час і не вистачатиме у майбутньому.
Наразі, навіть маючи власні резервні джерела енергоживлення (генератори), коледж не в змозі забезпечити їх введення в експлуатацію та покрити потребу в паливі для їх використання.
Задля уникнення негативних наслідків, пов'язаних з недостатнім фінансуванням Коледжу за рахунок коштів державного бюджету в умовах воєнного стану, з метою можливості виконання ВСП " Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ" своїх статутних завдань, для збереження належного рівня підготовки фахівців як закладом фахової передвищої освіти, - є доцільним залучення додаткових фінансових ресурсів, завдяки яким покращаться умови праці педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників і навчання здобувачів освіти.
Коледж для здійснення освітньої, наукової, господарської, діяльності та підтримання неперервного забезпечення навчання студентів потребує фінансування та підтримки.
2. Мета реалізації Програми
Забезпечення стабільної роботи закладу освіти, здійснення освітньої діяльності педагогічними й науково-педагогічними працівниками та здобувачами освіти коледжу, які беруть безпосередню участь в освітньому процесі.
3. Обґрунтування шляхів і способів розв’язання проблеми
Надання фінансової підтримки Коледжу буде здійснюватися шляхом надання фінансової допомоги на забезпечення роботи резервних джерел енергоживлення (генераторів), придбання паливо-мастильних матеріалів до них, покращення розрахунків за спожиті енергоносії за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної територіальної громади, у вигляді поточного міжбюджетного трансферту коледжу.
Коледж відкриває у територіальному органі казначейства рахунок спеціального фонду бюджету та використовує виділені кошти згідно з кошторисом і відповідним рішенням про використання бюджетних коштів.
4. Основні завдання Програми
Програмою визначено такі основні завдання, на виконання яких буде надаватися міжбюджетний трансферт:
5. Організація реалізації Програми та здійснення контролю за її виконанням
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної територіальної громади та інших коштів, не заборонених законодавством.
Обсяги фінансування заходів Програми наведені в додатку до Програми.
7. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дозволить забезпечити підтримання освітнього процесу, здійснення педагогічної, наукової та господарської діяльності Коледжу в належному стані, сприятиме якісній професійній підготовці кваліфікованих фахівців.
Додаток
до Програми
Напрями, обсяги та
орієнтовні дати фінансування Програми
|
№ |
Орієнтовний обсяг |
|||||
|
п/п |
фінансування |
|||||
|
Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання) |
Зміст заходу Програми |
Джерело фінансування |
(вартість в грн.) в тому числі |
|||
|
2026 |
2027 |
2028 |
||||
|
рік |
рік |
рік |
||||
|
1. |
Створення належних умов для резервного енергоживлення коледжу |
Придбання комплектуючих та мастил до генераторів для їх введення в експлуатацію, а також пального для їх подальшої роботи |
Козелецький селищний бюджет |
100 |
100 |
100 |
|
2. |
Забезпечення енергоносіями або покращення стану розрахунків за них |
Закупівля дров або оплата послуг за спожиті енергоносії |
Козелецький селищний бюджет |
200 |
200 |
200 |
|
Всього: |
300 |
300 |
300 |
|||
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 09-51/VІІІ
Про затвердження Програми підтримки
та розвитку Трудового архіву
Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
З метою реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства та забезпечення зберігання і використання соціально значущих документів громадян, керуючись Законом України «Про Національний архівний фонд і архівні установи» та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№09-51/VІІІ
Програма
підтримки та розвитку Трудового архіву
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
сел. Козелець
2025рік
1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
|
2. |
Підстави для розробки Програми |
Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про Національний архівний фонд і архівні установи», рішення 3 сесії Чернігівської районної ради 8 скликання від 29.12.2020 «Про передачу бюджетної установи-комунального закладу Трудовий архів Козелецького району Чернігівської області зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району в комунальну власність Козелецької селищної територіальної громади» |
|
3. |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада |
|
4. |
Відповідальні виконавці |
Козелецька селищна рада, Трудовий архів Козелецької селищної ради |
|
5. |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада, Трудовий архів Козелецької селищної ради |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
7. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Козелецький селищний бюджет Деснянськийселищний бюджет Кіптівський сільський бюджет Остерський міський бюджет |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, тис. грн. |
Всього – 1325400,00 2026 рік – 428300,00 2027 рік – 442100,00 2028 рік – 455000,00 |
|
8.1 |
у тому числі: - селищнй бюджет |
Всього – 638450,00 2026 рік – 206390,00 2027 рік – 212840,00 2028 рік – 219220,00 |
|
8.2 |
-інші джерела фінансування |
Всього – 686950,00 2026 рік – 221910,00 2027 рік – 229260,00 2028 рік – 235780,00 |
Архівні документи є складовою частиною світової культурної спадщини та інформаційних ресурсів, які використовуються з науковою метою, для забезпечення управлінської діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств всіх форм власності, а також задоволення запитів громадян соціально-правового характеру.
У зв’язку з ліквідацією підприємств та організацій різних форм власності гостро стоїть питання щодо забезпечення збереженості соціально значущих документів з кадрових питань (особового складу) та документів тимчасового зберігання, що утворилися у результаті їхньої діяльності, інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду. Тому необхідно систематизувати документи з особового складу усіх ліквідованих підприємств, забезпечити їх збереження, налагодити видачу відповідних архівних довідок громадянам, які цього потребують.
Ця проблема може бути вирішена шляхом забезпечення подальшої діяльності в громаді трудового архіву для зберігання даних документів та реалізації Програми підтримки та розвитку Трудового архіву Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки ( далі – Програма).
З прийняттям Програми Трудовий архів Козелецької селищної ради зможе виконувати покладені на нього завдання щодо зберігання документів, що не належать до Національного архівного фонду, відповідно до норм чинного законодавства.
Підставою для прийняття Програми підтримки та розвитку Трудового архіву Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки є закони України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», «Про місцеве самоврядування в Україні».
Трудовим архівом надаються послуги з виявлення документів за справами, виконання соціально-правових запитів громадян за документами архіву про прийняття, переведення, звільнення працівників, про трудовий стаж, про розмір заробітної плати, також виконання запитів юридичних осіб за документами архіву, виконання запитів з історії підприємств, установ, організацій.
Всього в трудовому архіві на зберіганні знаходиться 99 фондів в кількості 17640 справ.
Трудовий архів зберігає 99 описів на документи з особового складу ліквідованих установ.
За 2025 рік директором архіву видано 507 довідок соціально-правового характеру.
3. МЕТА ПРОГРАМИ
Мета Програми полягає у вирішенні пріоритетних завдань розвитку архівної справи в громаді, задоволенні соціальних потреб громадян щодо
забезпечення збереженості для подальшого використання тих архівних документів, що не належать до складу Національного архівного фонду.
4. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ
Основними шляхами та способами, передбаченими в Програмі, та які спрямовані на розв’язання проблем є:
забезпечити зберігання та використання в соціально-правових цілях документів особового складу;
наукових та інших цілях, видавання юридичним особам і громадянам у встановленому Держкомархівом порядку архівних довідок, копій та витягів з документів, що знаходяться на зберіганні;
5. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
Фінансування Програми здійснюватиметься в межах коштів, затверджених у селищному бюджеті на зазначені цілі на відповідний рік, та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Для виконання Програми передбачено здійснити такі заходи:
|
№ п/п |
Найменування видатків |
Термін реалізації |
||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||
|
1. |
Оплата праці з нарахуваннями |
363300,00 |
373900,00 |
383800,00 |
|
2. |
Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інші видатки |
19000,00 |
21000,00 |
23000,00 |
|
3. |
Оплата енергоносіїв |
46000,00 |
47200,00 |
48200,00 |
|
ВСЬОГО |
428300,00 |
442100,00 |
455000,00 |
|
6. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Виконання Програми дасть змогу:
Строки виконання Програми: 2026-2028 роки.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 10-51/VIII
Про затвердження Програми безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2026-2028 роки
Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№10-51/VIII
ПРОГРАМА
безоплатного забезпечення лікарськими засобами
за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2026-2028 роки
Козелець
2025 рік
Паспорт Програми
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради |
|
2. |
Підстава для розроблення Програми |
Програма розроблена відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» |
|
3. |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада |
|
4. |
Співрозробники Програми |
КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради |
|
5 |
Відповідальний виконавець Програми |
КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради |
|
6. |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада, КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради |
|
7. |
Термін реалізації Програми |
2026 – 2028 роки |
|
8. |
Джерела фінансування |
- селищний бюджет - інші джерела фінансування, не заборонені законодавством України |
|
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: |
450,00 тис.грн., в тому числі: 2026 рік – 150,00 тис.грн 2027 рік – 150,00 тис.грн 2028 рік – 150,00 тис.грн |
І. Загальна частина
Програма безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2026-2028 роки (далі – Програма) розроблена з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я щодо задоволення потреб пільгових категорій населення та у медичній допомозі.
Програма охоплює групи населення та категорії захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно згідно з переліками, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (далі – Постанова № 1303). Особливості реалізації прав пацієнта на отримання лікарських засобів безоплатно у разі їх амбулаторного лікування врегульовані Постановою № 1303.
Згідно з положеннями реформування медичної галузі, Національна служба здоров’я України визначає єдині для всіх правила фінансування системи охорони здоров’я та укладає з комунальними некомерційними підприємствами договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Оплата за договором відбувається відповідно до тарифів на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги, якими не передбачено відшкодування вартості лікарських засобів, які відпускаються безоплатно та на пільгових умовах.
Частиною 1 пункту 3 Постанови № 1303 передбачено, що витрати, пов’язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, які передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я.
Пунктом 3 частини б статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень органів місцевого самоврядування належить забезпечення відповідно до законодавства України пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
Відтак, фінансування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань здійснюється за відповідними бюджетними програмами місцевого бюджету (у разі їх прийняття), а також за наявними бюджетними програмами державного бюджету (на сьогоднішній день – це фінансування безоплатного відпуску лікарських засобів для лікування окремих видів захворювань та станів: профілактики інсультів та інфарктів, нецукрового діабету та цукрового діабету І та ІІ типу, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, болю та надання паліативної допомоги, ендокринної системи, метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань, глаукоми, мігрені).
Тому існує необхідність затвердження Програми безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2026-2028 роки.
Програма є здійсненням комплексу заходів, спрямованих на підвищення рівня соціального захисту пільгових категорій населення, поліпшення рівня забезпечення їх лікарськими засобами.
ІІ. Визначення мети Програми
Метою Програми є створення умов для реалізації конституційного права найбільш вразливих верств населення та пільгових категорій населення громади на соціальний захист та здоров'я через забезпечення доступності гарантованих обсягів життєво необхідних лікарських засобів для збереження їх життя і здоров'я, поліпшення демографічної ситуації, підвищення якості та ефективності медико-санітарної допомоги.
Завданням Програми є:
- поліпшення стану здоров’я хворих, які підлягають постійному забезпеченню лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування, покращення їх якості життя та суспільної адаптації.
- своєчасність забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення у разі їх амбулаторного лікування, забезпечення доступу визначеної категорії мешканців до ефективних, безпечних і якісних лікарських засобів.
- зменшення соціальної напруги, пов’язаної з неспроможністю самостійного забезпечення хворих пільгового контингенту лікарськими засобами.
ІІІ. Обґрунтування шляхів і засобів реалізації Програми
Виконання Програми забезпечить зниження ризиків загострень, рецидивів, ускладнень наявних захворювань та появи нових, продовженню активного життя і зниження рівня інвалідизації дорослого та дитячого населення, відновлення та підтримання працездатності, профілактику соціально-небезпечних захворювань, передчасної смертності з керованих причин смерті серед мешканців Козелецької ТГ.
Реалізація Програми дозволить забезпечити окремі групи населення та осіб, з певними категоріями захворювань ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами.
ІV. Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством України.
Фінансове забезпечення виконання Програми становить 450,00 тис. грн. на 2026-2028 роки (Додаток 1 до Програми).
.
Головний напрям діяльності Програми – це здійснення заходів, спрямованих на забезпечення окремих груп населення за певними категоріями захворювань безоплатним та пільговим відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів (Додаток 2 до Програми).
Перелік груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах, наведений в Додатку 3 до Програми.
Перелік категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно, наведений у Додатку 4 до Програми.
VІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку.
Координацію дій спрямованих на виконання заходів Програми покласти на генерального директора КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради
Хід виконання Програми раз на рік заслуховувати на черговому засіданні сесії Козелецької селищної ради.
Додаток 1
до Програми
Фінансове забезпечення Програми безоплатного забезпечення лікарськими засобами
за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2026-2028 роки
тис. грн.
|
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Усього витрат на виконання Програми |
||
|
І |
ІІ |
ІІІ |
||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||
|
Обсяг коштів, усього, в тому числі: |
150,00 |
150,00 |
150,00 |
450,00 |
|
селищний бюджет |
150,00 |
150,00 |
150,00 |
450,00 |
|
інші |
- |
- |
- |
- |
Додаток 2
до Програми
Перелік заходів і завдань
безоплатного забезпечення лікарськими засобами
за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2026-2028 роки
|
№ з/п |
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) |
Перелік заходів Програми |
Строк виконання заходу |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування (вартість), тис. грн., у тому числі: |
Очікуваний результат |
||||
|
І етап |
ІІ етап |
ІІІ етап |
І етап |
ІІ етап |
ІІІ етап |
||||||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||||||
|
1. |
Забезпечення населення лікарськими засобами |
Забезпечення окремих груп населення за певними категоріями захворювань безоплатним та пільговим відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів (згідно Додатку 3 та Додатку 4 до Програми) |
Протягом 2026 – 2028 р. |
КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради |
Селищний бюджет |
150,00 |
150,00 |
150,00 |
Забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення |
Забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення |
Забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення |
Додаток 3
до Програми
П Е Р Е Л І К
груп населення, у разі амбулаторного лікування яких
лікарські засоби за рецептами лікарів
відпускаються безоплатно
- діти віком до трьох років;
- учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (засоби контрацепції - гормональні препарати);
- пенсіонери, які отримують пенсію за віком або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії;
- особи з інвалідністю, які отримують пенсію за віком, по інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;
- особи з інвалідністю та особи, які отримують державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;
- діти з інвалідністю відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;
- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації відповідно до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»;
Додаток 4
до Програми
ПЕРЕЛІК
категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно
Онкологічні захворювання
Гематологічні захворювання
Діабет (цукровий і нецукровий)
Ревматизм
Ревматоїдний артрит
Пухирчатка
Системний гострий вовчак
Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри
Сифіліс
Лепра
Туберкульоз
Аддісонова хвороба
Гепатоцеребральна дистрофія
Фенілкетонурія
Шизофренія та епілепсія
Психічні захворювання (особам з інвалідністю I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів)
Стан після операції протезування клапанів серця
Гостра переміжна порфірія
Муковісцидоз
Тяжкі форми бруцельозу
Дизентерія
Гіпофізарний нанізм
Стан після пересадки органів і тканин
Бронхіальна астма
Хвороба Бехтерєва
Міостенія
Міопатія
Мозочкова атаксія Марі
Хвороба Паркінсона
Інфаркт міокарду (перші шість місяців)
Дитячий церебральний параліч
СНІД, ВІЧ-інфекція
Післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози
Гіпопаратиреоз
Вроджена дисфункція кори наднирників
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№11-51/VІІІ
Про встановлення розміру оплати за навчання
та встановлення додаткових пільг по оплаті за навчання
в Козелецькій музичній школі на 2026 рік
Відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 1997 року № 260 «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей»,наказу Міністерства культури України від 09 серпня 2018 року №686 «Про затвердження Положення про мистецьку школу», Статуту Козелецької музичної школи,керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток 1
до рішення п’ятдесят першої
сесії восьмого скликання
Козелецької селищної ради
від 21 листопада 2025року
№11-51/VІІІ
Розмір щомісячної плати за навчання в Козелецькій музичній школі
на 2026 рік
|
№ зп |
Вид навчання |
Розмір плати ( за місяць) |
|
1. |
Навчання гри на фортепіано |
200,00грн. |
|
2. |
Навчання гри на гітарі |
200,00грн. |
|
3. |
Навчання сольного співу |
200,00грн. |
|
4. |
Навчання гри на скрипці |
150,00грн. |
|
5. |
Навчання гри на духових та ударних інструментах |
150,00грн. |
|
6. |
Навчання гри на бандурі, домрі |
150,00грн. |
|
7. |
Навчання гри на акордеоні |
150,00грн. |
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток 2
до рішення п’ятдесят першої
сесії восьмого скликання
Козелецької селищної ради
від 21 листопада 2025року
№11-51/VІІІ
Перелік додаткових пільг по оплаті
за навчання учнів в Козелецькій музичній школі на 2026 рік:
1. Повністю звільняються від оплати за навчання:
а) діти загиблих або померлих учасників бойових дій.
2. Звільняються від оплати за навчання на 50 %:
а) діти,батьки яких мають статус учасника бойових дій та на
яких розповсюджується дія Закону України «Про статус ветеранів
війни,гарантії їх соціального захисту»;
б) діти, які втратили годувальника (напівсироти);
в) діти інвалідів І та ІІ групи;
г) при наявності двох членів з однієї сім’ї, які навчаються в Козелецькій музичній школі, плата за навчання встановлюється за першого учня в розмірі 100%, за другого 50%, незалежно від того, що вони навчаються на різних відділах;
д) діти ,які навчаються на двох різних інструментах-за навчання на першому інструменті - 100% ,на другому -50%.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 12-51/VIII
Про затвердження Програми створення і
використання матеріальних резервів для
запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій
та їх наслідків на території Козелецької селищної
ради на 2026-2028 роки
Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №775 «Про затвердження порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», з метою реального ефективного запобігання та реагування на надзвичайні ситуації з найменшими фінансовими витратами,керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення пятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№ 12-51/VIII
ПРОГРАМА
створення і використання матеріальних резервів
для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій
та їх наслідків на території Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
сел.Козелець
Паспорт Програми
|
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці |
|
2. |
РозробникПрограми |
Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці |
|
3. |
Співрозробник Програми |
- |
|
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Козелецька селищна рада |
|
5. |
Головний розпорядник коштів |
Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці |
|
6. |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада |
|
7. |
Термін реалізації Програми |
Протягом 2026-2028 років |
|
7.1 |
Етапи виконання Програми: |
1 етап – 2026 рік 2 етап – 2027 рік 3 етап – 2028 рік |
|
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми |
Бюджет Козелецької селищної територіальної громади |
|
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми усього, в тому числі: |
2026 рік - 50,00грн 2027 рік - 110,00грн 2028 рік - 110,00грн
|
|
9.1 |
Коштів місцевого бюджету |
270,00грн |
|
9.2 |
Коштів інших джерел |
- |
І. Загальна частина
Державна політика у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру здійснюється на принципах пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей і довкілля та безумовного надання переваги раціональній і превентивній безпеці.
На території селищної ради розміщено 33 потенційно небезпечних для населення та території об’єктів.
По території селищної ради проходить багато км підземних газопроводів, їх роботу забезпечують 2 газорозподільні станції (ГРС), 13 газорегуляторних пунктів (ГРП) та інші об’єкти. Аналіз стану основних фондів та технічного стану обладнання газопроводу показує, що значна їх частина введена в експлуатацію більше 30-35 років тому, практично виробила свій ресурс і без вжиття заходів по їх відновленню найближчим часом може привести до значного підвищення аварійності в цій галузі економіки. Велика зношеність обладнання та зовнішніх мереж на об’єктах житлово-комунального господарства. Окремі мережі водопостачання та водовідведення повністю відпрацювали свій ресурс і підлягають терміновій заміні. З кожним роком збільшується кількість природних катаклізмів, які супроводжуються значними матеріальними збитками.
Крім того на території селищної ради є значні залежі торфу та велика кількість лісового фонду, де можуть виникати надзвичайні ситуації, а саме пожежі. Особливої уваги заслуговують надзвичайні події пожежі на торфовищах, які загрожують швидко перерости в надзвичайну ситуацію (2025 рік пожежа торфу біля с. Данівка набула статусу надзвичайної ситуації).
Аналіз надзвичайних ситуацій свідчить, що їх загальна кількість за останні роки не зменшується, а навпаки — збільшується. Наявність місцевого матеріального резерву дозволяє аварійно-відновлювальним силам своєчасно виконати заходи, спрямовані на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги постраждалому населенню.
Вищевказане дає змогу зробити висновок, що створення матеріального резерву є життєво необхідним, оскільки забезпечує матеріальну основу для оперативного проведення першочергових робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, забезпечення зниження матеріальних збитків та зменшення кількості можливих втрат населення.
ІІ. Правовою основою Програми є чинне законодавство України:
- Конституція України;
- Кодекс цивільного захисту України;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій»;
- Закон України « Про місцеве самоврядування в Україні ».
III. Мета та основні завдання Програми:
Метою розробки цієї програми є забезпечення виконання Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій». Створення матеріального резерву забезпечить можливість реального та ефективного функціонування Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації з найменшими фінансовими витратами, своєчасне фінансування заходів зі створення місцевого матеріального резерву з бюджету селищної ради.
Фінансове забезпечення Програми:
Забезпечення створення, утримання та поповнення резервів здійснюється:
- місцевого резерву — за рахунок коштів місцевого бюджету у межах фінансових можливостей;
- об’єктового запасу — за рахунок власних коштів підприємств, установ,організацій.
Створення, утримання та поповнення резервів усіх рівнів може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.
Основні напрямки реалізації Програми:
Основними напрямками реалізації Програми є:
- створення місцевого матеріального резерву для виконання заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій їх наслідків і надання термінової допомоги постраждалому населенню, покладається на селищну раду через сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи,надзвичайних ситуацій,цивільного захисту та охорони праці селищної ради;
-створення на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форм власності та підпорядкування, об’єктового матеріального запасу для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій їх наслідків, проведення невідкладних відновлювальних робіт, покладається на керівників цих підприємств, установ та організацій.
Контроль за виконанням Програми:
Відповідальність за створення та накопичення резервів покладається на селищного голову та керівників, установ, організацій.
Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці здійснює методичне керівництво і контроль за створенням, зберіганням, використанням та поповненням місцевого та об’єктового резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
Контроль за виконанням Програми здійснюється комісією селищної ради з питань житлово-комунального господарства,комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій.
VII. Основні заходи реалізації Програми:
Визначення максимально гіпотетичної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, характерної для конкретної території, об’єкта, а також передбаченого обсягу робіт з ліквідації її наслідків
Сектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці визначено максимально гіпотетичні надзвичайні ситуації та відпрацьовано План реагування на надзвичайні ситуації Козелецької територіальної підсистеми Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
Відповідальні – сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці селищної ради.
Визначення номенклатури, обсягів та норм накопичення матеріальних резервів місцевого та об’єктового рівнів
Номенклатура обсягів та норм накопичення матеріальних резервів місцевого та об’єктового рівнів визначається і затверджується розпорядженням селищного голови та наказами керівників підприємств, установ, організацій.
Відповідальні – сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці.
Погодження номенклатури й обсягів матеріальних резервів різних рівнів
Погодження з сектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці номенклатури й обсягів резерву місцевого та об’єктового рівня підприємств,установ, організацій об’єкти які не увійшли до переліку об’єктів підвищеної небезпеки.
Відповідальні – сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці.
Створення умов щодо зберігання матеріальних цінностей
Створення умов щодо зберігання матеріального резерву покладається:
5. Створення місцевого матеріального резерву у термін 2026-2028
років
Відповідальні застворення місцевого матеріального резерву - селищний голова, сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці.
6.Створення об’єктового матеріального запасу у термін 2026-2028 років
Відповідальні за створення об’єктового матеріального запасу-керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.
7.Виконання робіт, пов’язаних із накопиченням матеріальних цінностей, що залучаються до резервів, підготовка відповідних річних графіків накопичення резервів 2026-2028 років
Відповідальні завиконання робіт, пов’язаних із накопиченням матеріальних цінностей, що залучаються до резервів, підготовка відповідних річних графіків накопичення - сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи,надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці.
8.Залучення для вищевказаних заходів резерву наступного вищого рівня у разі недостатньої наявності матеріального резерву відповідного (місцевого та об’єктового) рівня
Відповідальні за залучення для вищевказаних заходів резерву наступного вищого рівня у разі недостатньої наявності матеріального резерву відповідного (місцевого та об’єктового) рівня - сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи,надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці.
9.Поновлення резервів, використаних під час ліквідації надзвичайної ситуації
Відповідальніза поновлення резервів, використаних під час ліквідації надзвичайної ситуації - сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці.
Заходи можуть бути реалізовані послідовно або співпадати в часі. Обсяги робіт, терміни їх виконання повинні обґрунтовуватись окремо в кожному конкретному випадку та узгоджуватись з виконавцем.
VIII. Очікувані результати Програми:
Результатом виконання Програми має стати створення місцевого та об’єктового матеріальних резервів з метою використання їх у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
Номенклатура
матеріально-технічних ресурсів місцевого рівня на 2026-2028 роки для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Козелецької селищної ради
|
№ з/п |
Назва матеріально-технічних ресурсів |
Одиниця виміру |
Планується закупити у 2026-2029 роках |
Примітка |
||
|
2026 |
2027 |
2028 |
||||
|
1. |
Картки на бензин А-92 |
л. |
600 |
1000 |
1000 |
|
|
2. |
Картки на дизпаливо |
л. |
300 |
1000 |
1000 |
|
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят першої сесії восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 13-51/VIII
Про затвердження Програми забезпечення
пожежної безпеки на території Козелецької
селищної ради на 2026-2028 роки
Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», з метою активізації та об’єднання зусиль Козелецької селищної ради з Чернігівським районним управлінням Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області у сфері підвищення рівня протипожежного захисту населених пунктів та об’єктів громади, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення пятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання від 21 листопада 2025 року
№ 13-51/VIII
Програма
забезпечення пожежної безпеки
на території Козелецької селищної ради
на 2026 – 2028роки
сел. Козелець
2025
Паспорт Програми
|
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій та охорони праці |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
Кодекс цивільного захисту України, Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій» |
|
3. |
Розробник програми |
Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій та охорони праці |
|
4. |
Співрозробники програми |
Чернігівське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області, Козелецька селищна рада |
|
5. |
Відповідальний виконавець програми |
Козелецька селищна рада, Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Чернігівське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області |
|
6. |
Учасники програми |
Козелецька селищна рада, Чернігівське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області, Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
|
7. |
Термін реалізації програми |
2026-2028 роки |
|
8. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Бюджет Козелецької селищної ради |
|
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі: коштів селищного бюджету |
453,00 тис.грн |
Відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» Програма забезпечення пожежної безпеки на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (надалі-Програма) не потребує стратегічної екологічної оцінки.
Визначення проблем,
на розв’язання яких спрямована Програма
Стан забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів різних форм власності знаходиться в прямому зв’язку з соціально-економічними процесами, що відбуваються в суспільстві. З кожним роком збільшуються матеріальні збитки від пожеж, які все частіше загрожують життю і здоров’ю людей.
Основними причинами пожеж, є необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей, теплогенеруючих агрегатів та установок, підпал та пустощі дітей з вогнем, наслідки військової агресії російської федерації.
Змінити ситуацію, яка склалася, можливо лише шляхом підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, забезпечення належного фінансування масово-профілактичних заходів, виготовлення і розповсюдження матеріалів наочної пропаганди з питань пожежної безпеки, забезпечення фінансування заходів, спрямованих на негайне усунення наявних порушень вимог пожежної безпеки на об’єктах об’єднаної громади, особливо на об’єктах з масовим перебуванням людей (заклади освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, культури і туризму, релігійні, тощо), покращення матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів.
В останні роки внаслідок потепління клімату проблема збереження лісів, торфовищ та сільгоспугідь від вогню набула особливої гостроти.
Аналіз пожежної ситуації в природних екологічних системах свідчить, що формується вона переважно під впливом антропогенних факторів та погодних умов. Це, насамперед, необережне поводження з вогнем людей, що разом із погодними умовами (тривалий період сухої погоди, низька вологість повітря, високий температурний фон, низький рівень ґрунтових вод, сильний вітер, сільськогосподарські пали, блискавки тощо) значною мірою обумовлює їх виникнення та інколи розповсюдження на значних площах, що може створювати реальну загрозу для життя людей, об’єктів господарювання та відпочинку.
В даних умовах проведення заходів, спрямованих на покращання протипожежного захисту населених пунктів і об’єктів, набуває особливої актуальності.
Мета Програми
Метою Програми є забезпечення захисту населення, охорона навколишнього природного середовища, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, збереження життя і здоров’я людей, підвищення рівня пожежної безпеки на території Козелецької селищної ради та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки.
Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем забезпечення пожежної безпеки, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми
Мета Програми може бути досягнута шляхом вирішення наступних завдань:
комплексного поетапного вирішення проблемних питань у сфері пожежної безпеки шляхом впровадження організаційних засад функціонування системи протипожежного захисту, підвищення ефективності управління з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань забезпечення пожежної безпеки;
створення єдиної системи забезпечення пожежної безпеки на території селищної ради та її розвиток;
розроблення організаційних та практичних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки в населених пунктах та об’єктах різних форм власності, розташованих на території селищної ради;
удосконалення та підвищення ефективності роботи, пов’язаної із забезпеченням пожежної безпеки на території селищної ради;
посилення державного нагляду (контролю) за станом пожежної безпеки на об’єктах різних форм власності та в населених пунктах селищної ради в межах чинного законодавства;
інформаційне забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і населення з питань пожежної безпеки;
залучення до розв’язання проблеми пожежної безпеки додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.
Забезпечення оперативного реагування в разі виникнення пожеж та надзвичайних подій внаслідок бойових дій, обстрілів, тощо;
Забезпечення оперативного реагування на пожежі шляхом улаштування автономного джерела протипожежного водопостачання.
Обсяги та джерела фінансування
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок загального обсягу асигнувань, передбачених головним розпорядником коштів місцевого бюджету, які визначені їх виконавцями. Обсяги фінансових ресурсів місцевого бюджету та напрямки їх використання визначаються в залежності від потреби, фінансових можливостей бюджету та з дотриманням вимог ст. 85 Бюджетного кодексу України.
Видатки, спрямовані на виконання заходів Програми протягом року, здійснюються лише у межах орієнтовного обсягу фінансування, передбаченого Програмою.
Орієнтовні обсяги фінансування заходів Програми наведені
в додатках 1, 2.
Обсяги видатків на реалізацію заходів, визначених Програмою, можуть щорічно коригуватись відповідно до затверджених показників на відповідний рік.
Селищна рада самостійно визначає обсяг коштів, що можуть бути виділені з місцевих бюджетів для реалізації заходів, визначених Програмою.
Програми Строки та етапи виконання
Виконання Програми розраховано на 3 роки з 2026 по 2028 роки.
Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
Реалізація Програми повинна забезпечити:
підвищення рівня пожежної безпеки в селищній раді,
забезпечення протипожежного захисту населених пунктів та об’єктів незалежно від форм власності;
зменшення загальної кількості пожеж;
зменшення кількості пожеж на об’єктах різних форм власності, особливо на об’єктах з масовим перебуванням людей;
зменшення кількості випадків травмування та загибелі людей на пожежах;
навчання населення вимогам правил пожежної безпеки;
формування громадського світогляду та громадської позиції підростаючого покоління у сфері пожежної безпеки, формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення їх до дій, спрямованих на попередження пожеж, навчання діям при виникненні пожежі;
попередження та зменшення кількості пожеж від дитячих пустощів з вогнем;
попередження та зменшення кількості пожеж від необережного поводження з вогнем;
забезпечення безпечного перебування людей на об’єктах з масовим перебуванням людей;
Напрями діяльності та заходи Програми
Здійснення організаційних та практичних заходів, в тому числі:
інформаційне забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і населення селищної ради з питань пожежної безпеки;
забезпечення надійного протипожежного захисту лісових масивів, торфовищ та сільгоспугідь;
захист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, перевірка його працездатності;
проведення у будинках та спорудах замірів опору ізоляції і перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання;
обладнання будинків та споруд системами протипожежного захисту (системами пожежної сигналізації, системами керування евакуюванням людей в частині системи оповіщення про пожежу та покажчиків напрямку руху, тощо);
виведення на пульти пожежного спостерігання тривожних сповіщень від приладів приймально-контрольних систем протипожежного захисту будинків та споруд;
підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту (систем пожежної сигналізації, систем керування евакуюванням людей в частині системи оповіщення про пожежу та покажчиків напрямку руху, тощо);
забезпечення будинків, приміщень та споруд первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками);
проведення технічного обслуговування первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників);
проведення обробки у будинках дерев’яних елементів горищних покриттів (крокви, лати) засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності;
обладнання будинків та споруд системою внутрішнього протипожежного водопроводу;
приведення в працездатний стан (ремонту) системи внутрішнього протипожежного водопроводу;
приведення шляхів евакуації та евакуаційних виходів у відповідність з вимогами нормативних актів у сфері пожежної безпеки;
обладнання будівель та споруд протипожежними перешкодами (протипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани));
обладнання приміщень зон з кухонним обладнанням модульними системами локального пожежогасіння;
проведення профілактичної роботи серед населення з попередження виникнення пожеж, випадків загибелі та травмування людей на них;
виготовлення наочних матеріалів з попередження виникнення пожеж і недопущення нещасних випадків та розміщення їх на об’єктах з масовим перебуванням людей, закладах освіти, під’їздах багатоквартирних житлових будинків, тощо;
висвітлення інформації про обставини і причини виникнення пожеж, їх наслідки, проблемних питань у сфері пожежної безпеки у друкованих засобах масової інформації, інтернет виданнях;
участь в районному та обласному етапах Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних;
участь в районному та обласних змаганнях з пожежно-прикладного спорту серед юнаків, присвячених пам’яті В. Кубрака;
виконання інших заходів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, належного рівня пожежної безпеки об’єктів (будинків та споруд) та територій.
Координація та контроль за ходом виконання Програми
Виконання Програми покладається на Козелецьку селищну раду через сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці, Чернігівське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області, підприємства, установи, організації на території селищної ради в межах, встановленої чинним законодавством, компетенції.
Безпосередній контроль за виконанням напрямів і заходів Програми та координація діяльності між виконавцями Програми здійснюється сектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці.
Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюють головні розпорядники коштів, відповідальні за виконання окремих завдань і заходів Програми.
Контроль за виконанням Програми здійснюється відповідною постійною комісією селищної ради.
Додаток 1
до Програми забезпечення пожежної безпеки
на 2026-2028 роки
Напрями діяльності та заходи
Програми забезпечення пожежної безпеки на території
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
|
№ |
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) |
Перелік заходів програми |
Строк виконання заходу |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування(вартість), тис. грн, |
Очікуваний результат |
|
1. |
Інформаційне забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і населення об’єднаної громади з питань пожежної безпеки |
Аналіз стану забезпечення пожежної безпеки в селищній раді, на підприємствах, установах та організаціях, а також стану виконання цієї Програми з розробкою заходів щодо запобігання виникнення пожеж та загибелі людей на них |
щороку, 2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада |
- |
- |
Розробка ефективних заходів щодо запобігання виникнення пожеж та загибелі людей на них |
|
2. |
Підвищення ефективності управління з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань забезпечення пожежної безпеки |
Здійснення координації і контролю діяльності виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів та територій |
Щороку, 2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада |
- |
- |
Фактичне забезпечення виконання передбачених заходів |
|
3. |
Розроблення організаційних та практичних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки в населених пунктах та об’єктах різних форм власності, розташованих на території селищної ради |
Розробка та прийняття місцевих програм, спрямованих на підвищення рівня протипожежного захисту територій, населених пунктів та об’єктів |
2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада |
- |
- |
Підвищення рівня протипожежного захисту територій, населених пунктів та об’єктів, зниження кількості пожеж та загибелі людей на них |
|
4. |
Підвищення рівня пожежної безпеки в селищній раді, ефективне забезпечення протипожежного захисту населених пунктів та об’єктів незалежно від форм власності |
Здійснення організаційних та практичних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки в населених пунктах та на об’єктах всіх форм власності у пожежонебезпечні періоди |
Щороку, 2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада, Чернігівський РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області |
- |
- |
Зниження кількості пожеж |
|
5. |
Підвищення рівня пожежної безпеки в селищній раді, ефективне забезпечення протипожежного захисту населених пунктів та об’єктів незалежно від форм власності |
Здійснення комплексу заходів щодо забезпечення надійного протипожежного захисту лісових масивів, торфовищ та сільгоспугідь |
2026-2028 роки. Щорічно - протягом пожежонебезпечного періоду |
Козелецька селищна рада, лісокористувачі, розробники торфових родовищ, керівники сільгосппідприємств та фермерських господарств, Чернігівський РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області |
- |
- |
Зниження кількості пожеж в лісових масивах, торфовищах, сільгоспугіддях і можливість їх швидкої ліквідації |
|
6. |
Навчання населення вимогам правил пожежної безпеки |
Проведення навчання та профілактичної роботи серед населення з попередження виникнення пожеж, випадків загибелі та травмування людей на них |
2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада, Чернігівський РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області |
- |
- |
Підвищення рівня обізнаності населення, зниження кількості пожеж та загибелі і травмування людей на них. Щорічне охоплення профілактичною роботою не менше 40% непрацюючого населення. |
|
7. |
Навчання населення вимогам правил пожежної безпеки |
Проведення профілактичної роботи з попередження виникнення пожеж з сім’ями (особами), які перебувають в скрутних життєвих обставинах (люди похилого віку, багатодітні та неблагополучні родині, особи, що зловживають алкоголем) |
2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада, Чернігівський РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області |
- |
- |
Зниження кількості пожеж в оселях, де мешкають сім’ями (особами), які перебувають в скрутних життєвих обставинах. Щорічне охоплення профілактичною роботою не менше 40% таких сімей (осіб) |
|
8. |
Навчання населення вимогам правил пожежної безпеки. Формування громадського світогляду та громадської позиції у сфері пожежної безпеки, формування культури поводження з вогнем. |
Організація роботи щодо здійснення трансляції по гучномовним вузлам об’єктів коротких текстів - нагадувань громадянам про необхідність дотримання правил пожежної безпеки на робочому місці та в побуті |
2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада, Чернігівський РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області |
- |
- |
Підвищення рівня обізнаності населення, зниження кількості пожеж та загибелі і травмування людей на них |
|
9. |
Навчання населення вимогам правил пожежної безпеки. Формування громадського світогляду та громадської позиції у сфері пожежної безпеки, формування культури поводження з вогнем. |
Висвітлення інформації про обставини і причини виникнення пожеж, їх наслідки, проблемних питань у сфері пожежної безпеки у друкованих засобах масової інформації, інтернет виданнях |
2026-2028 роки |
Козелецька селищна рада, Чернігівський РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області |
- |
- |
Підвищення рівня обізнаності населення, зниження кількості пожеж та загибелі і травмування людей на них |
|
10. |
Підвищення рівня пожежної безпеки об’єктів |
Організація роботи щодо захисту будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
100,0 |
Забезпечення захисту будівель та споруд, зменшення кількості пожеж від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів. Обладнання 4 будівель пристроями захисту. |
|
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
20.0 |
Обладнання 1 будівлі пристроями захисту. |
|||||
|
Організація роботи щодо перевірки захисту будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
1,5 |
Забезпечення захисту будівель та споруд, зменшення кількості пожеж від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів. Перевірка пристроїв захисту на 2 будівлях та спорудах. |
||
|
Організація роботи щодо проведення у будинках та спорудах замірів опору ізоляції і перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
15,0 |
Забезпечення надійного протипожежного захисту будівель та споруд, зменшення кількості пожеж від несправних електричних мереж. Проведення замірів на 9 об’єктах. |
||
|
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
2,0 |
Проведення замірів на 1 об’єкті. |
|||||
|
Організація роботи щодо обладнання будинків та споруд системами протипожежного захисту (системами пожежної сигналізації, системами керування евакуюванням людей в частині системи оповіщення про пожежу та покажчиків напрямку руху, тощо) |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
240,0 |
Забезпечення протипожежного захисту будівель та споруд. Обладнання системами протипожежного захисту 5 об’єктів. |
||
|
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
20,0 |
Обладнання системами протипожежного захисту 1 об’єкта. |
|||||
|
Організація роботи щодо підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту (систем пожежної сигналізації, систем керування евакуюванням людей в частині системи оповіщення про пожежу та покажчиків напрямку руху, тощо) |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
4,0 |
Забезпечення працездатного стану систем протипожежного захисту та підтримання їх у стані постійної готовності до виконання завдань протягом усього періоду дії Програми. На 4 об’єктах. |
||
|
Організація роботи щодо забезпечення будинків, приміщень та споруд первинними засобами пожежогасіння (вогнегасникам) |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
2,0 |
Забезпечення будівель, приміщень та споруд первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності, для можливості ліквідації пожеж на початковій стадії. Забезпечити первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності 2 об’єктів. |
||
|
Організація роботи щодо технічного обслуговування первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
2,0 |
Забезпечення працездатності первинних засобів пожежогасіння у весь період дії Програми. На 3 об’єктах. |
||
|
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
2,0 |
На 1 об’єкті. |
|||||
|
Організація роботи щодо обробки у будинках дерев’яних елементів горищних покриттів (крокви, лати) засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності |
2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
20,0 |
Забезпечення надійного протипожежного захисту будівель та споруд. Обробка дерев’яних елементів горищних покриттів (крокви, лати) засобами вогнезахисту на 3 об’єктах. |
||
|
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
8,5 |
Обробка дерев’яних елементів горищних покриттів (крокви, лати) засобами вогнезахисту на 1 об’єкті. |
|||||
|
Організація роботи щодо приведення шляхів евакуації та евакуаційних виходів у відповідність з вимогами нормативних актів у сфері пожежної безпеки |
2026-2028 роки |
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
4,0 |
Приведення шляхів евакуації у відповідність на 1 об’єкті. |
||
|
11. |
Формування громадського світогляду та громадської позиції підростаючого покоління у сфері пожежної безпеки, формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення їх до дій, спрямованих на попередження пожеж, навчання діям при виникненні пожежі |
Участь у районних та обласних етапах Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних |
Щороку, 2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
6,0 |
Виховання у дітей культури поводження з вогнем, засвоєння учнями правил пожежної безпеки, можливість неформального спілкування та прояву особистих творчих здібностей дітей та молоді, пропаганда служби порятунку – 101 |
|
Участь у районних та обласних змагань з пожежно-прикладного спорту серед юнаків, присвячених пам’яті В.Кубрака |
Щороку, 2026-2028 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
селищний бюджет |
6,0 |
Можливість прояву особистих здібностей дітей та молоді, популяризація пожежно-прикладного спорту та підвищення рівня спортивної майстерності, пропаганда служби порятунку - 101. |
||
|
Коштів на виконання заходів Програми |
2026 рік |
150,0 тис. грн |
|||||
|
2027 рік |
153,0 тис. грн |
||||||
|
2028 рік |
150,0 тис. грн |
||||||
|
Всього |
453,0 тис. грн |
||||||
Додаток 2
до Програми
забезпечення пожежної безпеки
на 2026-2028 роки
Ресурсне забезпечення
Програми забезпечення пожежної безпеки на території Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
|
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми |
Етапи виконання програми тис.грн. |
Усього витрат на виконання програми |
||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||
|
Обсяг ресурсів, всьоготис.грн. |
150,00 |
153,00 |
150,00 |
453,00 |
|
у тому числі: селищний бюджет |
150,00 |
153,00 |
150,00 |
453,00 |
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 14-51/VIII
Про затвердження Програми «Поліцейський офіцер громади» Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
З метою запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання від 21 листопада 2025 року
№ 14-51/VIII
ПРОГРАМА
«Поліцейський офіцер громади»
Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
сел.Козелець
ПАСПОРТ
програми «Поліцейський офіцер громади»
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
|
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Козелецька селищна рада |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
|
|
3. |
Розробник програми |
Козелецька селищна рада |
|
4. |
Співрозробники програми |
|
|
5. |
Відповідальний виконавець програми |
Головне управління Національної поліції в Чернігівській області,Козелецька селищна рада |
|
6. |
Учасники програми |
Головне управління Національної поліції в Чернігівській області,Козелецька селищна рада |
|
7. |
Термін реалізації програми |
2026-2028 роки |
|
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) |
Місцевий бюджет, інші кошти, які не заборонені законодавством |
|
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, |
1750 тис. грн. |
|
у тому числі: |
2026 рік - 1350 тис. грн. |
|
2027 рік - 200 тис. грн. |
||
|
2028 рік - 200 тис. грн. |
||
|
9.1. |
коштів місцевого бюджету |
1750 тис. грн. |
|
9.2. |
коштів інших джерел |
- |
Програма «Поліцейський офіцер громади» Козелецької селищної ради на 2026-2028 р. (надалі - Програма) розроблена відповідно до Законів України «Про Національну поліцію», «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента «Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності» та покликана сприяти реалізації Всеукраїнського проекту «Поліцейський офіцер громади». Метою проекту є тісна взаємодія поліцейського з селищною радою та орієнтація на її потреби.
Впроваджується новий формат роботи дільничного офіцера поліції, який передбачає його постійну присутність на території селищної ради, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом селищної ради, підзвітність селищній раді та додаткові функції (більший акцент на попередженні правопорушень, оформлення адміністративних матеріалів за порушення правил дорожнього руху, часткова передача функцій дозвільної системи).
В програмі передбачено комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою підтримки діяльності 1 поліцейського офіцера громади Козелецької селищної ради (з розрахунку 1 офіцер на 6000 населення).
Поліцейський офіцер громади - це співробітник Національної поліції, який отримує заробітну плату, має право на соціальні гарантії та пільги, як і решта поліцейських. Крім того, Національна поліція України забезпечує його одностроєм, табельною зброєю, спеціальними засобами, нагрудною камерою та планшетом. У рамках проекту Національна поліція України також може забезпечити поліцейського офіцера громади обладнаним автомобілем (залежить від фінансування).
Поліцейський офіцер громади орієнтований на оперативне вирішення проблем щодо забезпечення належної безпеки саме своєї територіальної громади. Поліцейський офіцер громади не муніципальний поліцейський, він залишається у штаті місцевого органу поліції, який контролює законність прийнятих ним рішень. Водночас він підзвітний громаді щодо забезпечення її безпеки. Для постійної присутності поліцейського офіцера громади на території селищної ради облаштовується службове приміщення, що належить громаді.
В основу реалізації програми покладено принцип об'єднання зусиль органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, підприємств, організацій та установ різних форм власності, громадськості для забезпечення охорони громадського порядку та профілактики злочинності.
2.Мета програми
Метою програми є запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захист життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.
Забезпечення ефективної підтримки органом місцевого самоврядування та населенням діяльності органів внутрішніх справ на території Козелецької селищної ради спрямоване на підвищення загального рівня правопорядку в населених пунктах громади, захист життя, здоров'я, честі і гідності населення, профілактичну роботу по попередженню злочинності та забезпечення комплексного підходу до розв'язання проблем, пов'язаних з питаннями безпеки.
Серед основних завдань програми є;
Важливою складовою ефективної діяльності поліцейських офіцерів
громади є їх матеріально-технічне забезпечення, для цього передбачається;
Спільна реалізація проектів, спрямованих на протидію правопорушенням, негативним явищам та забезпечення безпеки громади.
Громада повідомляє поліцейського офіцера громади про проблеми у сфері безпеки та сприяє:
них;
Фінансування заходів програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Виконання Програми дасть змогу:
Додаток до
Програми « Поліцейський офіцер громади »
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Напрямки діяльності та заходи програми «Поліцейський офіцер громади» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
|
№ п/п |
Назва напрямку діяльності (пріоритетні напрямки) |
Перелік заходів програми |
Строк виконання програми |
Відповідальний виконавець |
Джерела фінансування |
Обсяг фінансування, тис. грн. |
Очікуваний результат |
|
Покращення умов роботи поліцейських офіцерів громади Козелецької селищної ради |
Придбання авто для поліцейського офіцера громади |
2026 рік |
Козелецька селищна рада |
Селищний бюджет |
1150,00 |
Забезпечення умов для ефективного виконання своїх обов'язків поліцейськими офіцерами громади Козелецької селищної ради |
|
|
Придбання канцтоварів |
2026 рік 2027 рік 2028 рік |
Козелецька селищна рада |
Селищний бюджет |
2,00 2,00 2,00 |
|||
|
2. Придбання паливно-мастильних матеріалів для службового автотранспорту поліцейських офіцерів громади |
2026 рік 2027 рік 2028 рік |
Козелецька селищна рада |
Селищний бюджет |
198,00 198,00 198,00 |
|||
|
Всього: |
1750,00 |
||||||
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 15-51/VIII
Про затвердження
Комплексної Програми
профілактики правопорушень
на 2026-2028 роки
Відповідно до Конституції України, з метою активізації та об’єднання зусиль Козелецької селищної ради з відділенням ВП №1 Чернігівського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області у сфері забезпечення законності, правопорядку, захисту конституційних прав, свобод, законних інтересів жителів та гостей територіальної громади Козелецької селищної ради від протиправних посягань, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання від 21 листопада 2025 року
№ 15-51/VIII
Комплексна Програма
профілактики правопорушень
на 2026 – 2028 роки
сел. Козелець
1.Паспорт
Комплексної програми профілактики правопорушень на 2026-2028 роки
|
1 |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
|
2 |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада |
|
3 |
Відповідальний виконавець Програми |
ВП №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області |
|
4 |
Головний розпорядник бюджетних коштів |
Козелецька селищна рада |
|
5 |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада, ВП №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області |
|
6 |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
7 |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми(для комплексних Програм) |
Селищний бюджет |
|
8 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: |
180,00 тис. грн. |
|
Коштів селищного бюджету: |
180,00 тис. грн. |
|
|
коштів інших джерел |
- |
2.Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Стан правопорядку впливає на розвиток соціально-економічних відносин на території Козелецької селищної ради. Забезпечення правопорядку здійснюється шляхом виявлення винних осіб у вчиненні протиправних дій та притягнення їх до передбаченої законом відповідальності, а також запровадження форм і методів профілактики правопорушень з метою усунення причин та умов, що сприяють їх вчиненню.
Здійснення заходів з профілактики правопорушень у 2022 - 2025 роках дало змогу покращити стан правопорядку на території Козелецької селищної ради та удосконалити систему профілактики правопорушень.
Спільних зусиль, як на обласному, так і регіональному рівні потребують вирішення питання протидії незаконному обігу наркотиків, насамперед в підлітковому і молодіжному середовищі, правопорушенням у сфері моральності, кримінальним злочинам з використанням інформаційних технологій, тощо. Кількість викритих таких правопорушень зростає, однак ефективність правоохоронних заходів у цих напрямках не в повній мірі відповідає реальному стану криміногенної ситуації.
Особливе занепокоєння викликає профілактика, попередження та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у публічних місцях, забезпечення безпеки громадян поряд із магазинами, закладами громадського харчування, розважальними закладами.
З метою вдосконалення забезпечення публічного порядку та безпеки громадян на території Козелецької селищної ради, запровадження нових та вдосконалення існуючих методів роботи щодо профілактики та попередження правопорушень розроблена дана Програма.
3.Визначення мети Програми
Метою Програми є:
Соціальне значення проблеми, пов’язаної з профілактикою правопорушень, зумовлює необхідність як централізованого бюджетного фінансування, так і залучення ресурсів місцевих бюджетів на виконання цієї Програми.
Програма спрямована на забезпечення ефективності здійснення узгоджених заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин, що зумовили вчинення протиправних дій.
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Обсяги фінансових ресурсів селищного бюджету та напрямки їх використання визначаються в залежності від потреби, фінансових можливостей бюджету та з дотриманням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України.
Програму розроблено на період 2026 -2028 років. Орієнтовні обсяги фінансування Програми передбачені в Додатках 1, 2.
Основними завданнями Програми є:
Виконання Програми дасть змогу:
Вик. ВП№1 Чернігівського РУП
ГУНП в Чернігівській області
строки виконання: 2026-2028 роки
Вик. ВП№1ЧернігівськогоРУП
ГУНП в Чернігівській області
строки виконання: 2026-2028 роки
Вик. ВП№1ЧернігівськогоРУП
ГУНП в Чернігівській області
строки виконання: 2026-2028 роки
Вик. ВП№1ЧернігівськогоРУП
ГУНП в Чернігівській області
строки виконання: 2026-2028 роки
Вик. ВП№1ЧернігівськогоРУП
ГУНП в Чернігівській області
строки виконання: 2026-2028 роки
Додаток 1
до Комплексної програми
профілактики правопорушень
на 2026-2028 роки
Ресурсне забезпечення Комплексної Програми профілактики правопорушень на 2026-2028 роки
|
Обсяги коштів, які пропонуються залучити на виконання програми |
Етапи виконання програми |
Усього витрат на виконання програми |
|||
|
I |
II |
ІІІ |
Всього: |
||
|
2026рік |
2027 рік |
2028 рік |
|||
|
Селищний бюджет |
60,00 тис.грн. |
60,00 тис.грн. |
60,00 тис.грн. |
180,00 тис. грн. |
|
Додаток 2
до Комплексної програми
профілактики правопорушень
на 2026-2028 роки
Ресурсне забезпечення Комплексної Програми профілактики правопорушень
на 2026-2028 роки
|
№ з/п |
Найменування заходів |
Відповідальні за виконання |
Термін виконання |
Орієнтовний обсяг фінансування, тис. грн. |
У тому числі за роками |
||
|
2026р |
2027р |
2028р |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
1 |
1.1Придбання,обслуговування систем відео спостереження та їх комплектуючих |
Козелецька селищна рада, ВП №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області |
2026 – 2028 роки |
150,00 |
50,00 |
50,00 |
50,00 |
|
2 |
2.1. Обслуговування систем відеоспостереження |
ВП №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області |
2026 – 2028 роки |
30,00 |
10,00 |
10,00 |
10,00 |
|
3 |
Разом |
2026-2028 роки |
180,00 |
60,00 |
60,00 |
60,00 |
|
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел.Козелець
№16-51/VIII
Про затвердження Програми будівництва,
реконструкції, ремонту та утримання
автомобільних доріг комунальної власності
населених пунктів Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
З метою удосконалення механізму фінансового забезпечення робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів доріг, вулиць, тротуарів, під’їздів до багатоквартирних будинків, мостів на території Козелецької селищної ради, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№16-51/VIII
ПРОГРАМА
будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг
комунальної власності населених пунктів Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
сел Козелець
2025 рік
І. Паспорт Програми
|
1 |
Ініціатор розроблення програми |
Козелецька селищна рада |
|
2 |
Законодавство |
Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про державно-приватне партнерство», Бюджетний кодекс України, постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. № 198 „Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони” (зі змінами та доповненнями) |
|
3 |
Розробник програми |
Козелецька селищна рада |
|
4 |
Відповідальний виконавець програми |
Козелецька селищна рада |
|
5 |
Термін реалізації програми |
2026-2028 роки |
|
6 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі: |
Всього:45,0 млн.грн.: 2026р. – 15,0 млн.грн., 2027р. – 15,0млн.грн., 2028р. – 15,0млн.грн. |
|
7 |
коштів селищного бюджету |
Всього: 45,0 млн.грн.: 2026р. – 15,0 млн.грн., 2027р. – 15,0млн.грн., 2028р. – 15,0 млн.грн. |
ІІ. Загальна характеристика Програми
Програма будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг комунальної власності населених пунктів Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі - Програма) розроблена у відповідності до:
Програма спрямована на удосконалення механізму фінансового забезпечення робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг, вулиць, тротуарів, під’їздів до багатоквартирних будинків, мостів на території Козелецької селищної ради.
ІІІ. Мета Програми
Основною метою Програми є збереження у 2026-2028 рр. від руйнування існуючої мережі доріг та забезпечення задовільних умов руху автотранспорту й безпеки дорожнього руху на території Козелецької селищної ради, а також поліпшення транспортно-експлуатаційного стану мережі автомобільних доріг та споруд на них, підвищення швидкості, економічності, комфортності та безпечності перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
ІV. Характеристика доріг та вулиць
Шляхи та засоби виконання Програми
Переважна більшість доріг була побудована в 60-х - 80-х роках минулого століття. Транспортно-експлуатаційний стан більшості автомобільних доріг не відповідає сучасним вимогам і потребує поліпшення з урахуванням соціально-економічних потреб громади.
Основна проблема полягає в тому, що автомобільні дороги, мости та інженерні споруди на них перебувають у такому транспортно- експлуатаційному стані, за якого не можуть бути повною мірою забезпечене швидке, комфортне, економічне та безпечне перевезення пасажирів і вантажів, розвиток транзитних перевезень, подальший соціально-економічний розвиток громади.
Основними причинами виникнення проблеми є:
Гострою залишається проблема, пов’язана із станом мостів та шляхопроводів, що є невід’ємною складовою мережі доріг, облаштуванням водовідвідних дорожніх каналів, труб та інших споруд під дорогами та обабіч них. Значна частина доріг в громаді є ґрунтовими з гравійним матеріалом, що потребує збільшенню витрат на профілювання вулиць в громаді.
Шляхи виконання Програми та розв’язання проблем по ремонту доріг наступні:
V. Завдання і заходи Програми
Основним завданням Програми у 2026-2028 рр. для Козелецької селищної ради є збереження від руйнування та забезпечення належного експлуатаційного стану доріг та вулиць комунальної власності на території Козелецької селищної ради шляхом виконання робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів.
Для реалізації Програми в бюджеті селищної ради необхідно передбачити кошти для виконання робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів доріг та вулиць комунальної власності громади, кошти для фінансування робіт з виготовлення, перерахунку та інвестиційної експертизи проєктно-кошторисної документації на виконання будівельних робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг та вулиць комунальної власності. Прогнозовані обсяги та джерела фінансування містяться в додатку до Програми.
VІ.Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу забезпечити:
VII. Джерела фінансування Програми
Джерелами фінансування Програми є кошти державного, обласного, районного та селищного бюджетів, а також інші джерела фінансування не заборонені чинним законодавством. При виконанні окремих заходів Програми передбачається можливість фінансування за рахунок небюджетних джерел - коштів інвесторів. Обсяг фінансових ресурсів на реалізацію Програми, у разі потреби, можуть уточнюватися протягом року.
Прогнозовані обсяги та джерела фінансування
|
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми |
Всього витрати на виконання програми |
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
|
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі |
45,000 |
15,000 |
15,000 |
15,000 |
|
державний бюджет |
- |
- |
- |
- |
|
селищний бюджет |
45,000 |
15,000 |
15,000 |
15,000 |
|
Інші джерела фінансування |
- |
- |
- |
- |
VІІІ. Організація виконання заходів Програми
Координація діяльності та систематичний контроль за виконанням завдань та заходів, передбачених Програмою, контроль за ефективним та цільовим використанням коштів виконавцями цих заходів, уточнення показників Програми, а також залучення до виконання Програми в установленому законодавством порядку підприємств, установ та організацій покладається на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел.Козелець
№ 17-51/VIII
Про затвердження Програми про сплату
членських внесків членами Асоціації
міст України на 2026-2028 роки
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування», Статуту Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», п. 19 ст. 91 Бюджетного кодексу України та з метою сплати членських внесків в Асоціацію міст України за 2022 рік, керуючись ст.ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№ 17-51/VIII
Програма
про сплату членських внесків членами Асоціації міст України на 2026-2028 роки
сел Козелець
2025 рік
|
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Козелецька селищна рада |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), Закон України «Про асоціації органів місцевого самоврядування», Статут Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», п. 19 ст. 91 Бюджетного кодексу України |
|
3. |
Розробник програми |
Козелецька селищна рада |
|
4. |
Співрозробники програми |
- |
|
5. |
Відповідальний виконавець програми |
Козелецька селищна рада |
|
6. |
Учасники програми |
Козелецька селищна рада |
|
7. |
Термін реалізації програми |
2026-2028 рік |
|
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми |
селищний бюджет |
|
9. |
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації програми, всього |
Всього: 60000,00грн., в т.ч.: 2026р. -20000,00 грн. 2027р. -20000,00 грн. 2028р. -20000,00 грн. |
Козелецька селищна рада входить до Асоціації міст України. Дана Асоціація створена для сприяння розвитку місцевого самоврядування в Україні, для захисту конституційних прав та свобод територіальних громад, сприяння розвитку місцевого самоврядування та удосконалення його законодавчої бази, сприяння соціально - економічного розвитку громади, захисту прав та законодавчих інтересів громад органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, сприяння обміном досвіду в розв’язанні питань місцевого розвитку, надання членам інформаційних послуг, консультаційної, методичної та практичної допомоги.
3.Підстава для розроблення Програми
Програма розроблена на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування», Статуту Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», п. 19 ст. 91 Бюджетного кодексу України.
Метою Програми є сплата членських внесків в Асоціацію міст України за 2026-2028 роки.
Завданням Програми є виконання обов'язків членів Асоціації, визнаючи положення її Статуту та оплата членських внесків Козелецькою селищною радою, як дійсного члена Асоціації.
Програма виконується протягом 2026-2028 років.
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання Програми, з селищного бюджету складає 60000,00 грн.(Шістдесят тисяч гривень 00 копійок).
Джерелом фінансування Програми є бюджетні кошти, передбачені для цієї мети в бюджеті Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.
Головним розпорядником бюджетних коштів є Козелецька селищна рада.
Активна участь Козелецької селищної ради у суспільному житті району, області та держави. Повноваженими представниками селища в Асоціації міст України є селищний голова та секретар селищної ради.
Відповідальним виконавцем Програми є виконавчий комітет Козелецької селищної ради.
Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації заходів виконавцями, зазначеними в цій Програмі.
Контроль за ходом виконанням Програми здійснює постійна комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№18-50/VIII
Про затвердження Програми придбання
службового житла для лікарів комунального
некомерційного підприємства «Козелецька лікарня
інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
Відповідно до Житлового кодексу України, постанови Ради Міністрів Української РСР від 04.02.1988 року №37 «Про службові жилі приміщення» (зі змінами), з метою залучення висококваліфікованих фахівців у сфері охорони здоров’я шляхом забезпечення їх службовим житлом, враховуючи клопотання КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради, керуючись статтями 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№18-51/VIII
ПРОГРАМА
придбання службового житла для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
сел. Козелець
2025 рік
І. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
|
1 |
Назва Програми |
Програма придбання службового житла для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки |
|
2 |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада та комунальне некомерційне підприємство «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради |
|
3 |
Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення Програми |
Бюджетний кодекс України, Житловий кодекс України; Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанова Ради Міністрів Української РСР від 04.02.1988 №37 «Про службові жилі приміщення» (зі змінами) та інші нормативно-правові акти |
|
4 |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада |
|
5 |
Співрозробники Програми |
Комунальне некомерційне підприємство «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради |
|
6 |
Відповідальний виконавець Програми |
Козелецька селищна рада |
|
7 |
Співвиконавці Програми |
власники квартир – продавці житла |
|
8 |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
9 |
Мета програми |
надання якісних медичних послуг, створення належних побутових умов для лікарів КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради шляхом забезпечення їх службовим житлом на території Козелецької територіальної громади |
|
10 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: в тому числі: - коштів бюджету громади - коштів державного бюджету - інші джерела |
3000,00 тис. грн. 3000,00 тис. грн. |
|
11 |
Очікувані результати виконання |
Отримання якісних послуг у сфері охорони здоров’я на території Козелецької територіальної громади |
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Ключова роль у соціально-економічному розвитку громади належить кваліфікованим фахівцям, саме через їх діяльність реалізується державна політика, спрямована на зміцнення інтелектуального, фізичного і духовного потенціалу суспільства, надання якісних послуг мешканцям громади.
Невжиття заходів для вирішення питання кадрового забезпечення закладів соціально-культурної сфери може призвести до значного погіршення якості надання послуг населенню громади або їх відсутності в подальшому.
Зокрема, часткове розв’язання проблеми забезпечення службовим житлом працівників у сфері охорони здоров’я, в тому числі їх сімей, в кінцевому результаті дасть змогу залучити на вакантні посади до комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради професійні кадри, зменшити їх плинність. Це надасть можливість мешканцям громади отримати якісні та кваліфіковані медичні послуги.
Незадовільні житлові умови призводять до міграційних процесів і відтоку висококваліфікованих фахівців у сфері охорони здоров’я, що у свою чергу негативно позначається на соціально-економічному розвитку громади у цілому.
Необґрунтовано висока ціна на житло зробила його недоступним саме тим, кому воно дійсно потрібне найбільше. Особливо гостра житлова проблема торкнулася медичних працівників, які направляються на роботу в комунальне некомерційне підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради. Програмою протягом 2026-2028 років передбачається придбання квартир та віднесенням їх до числа службових.
Бюджет Козелецької селищної ради не має можливості розпочати нове будівництво квартир або будинків, тому виникла необхідність в придбанні житла.
Програмою придбання службового житла у комунальну власність Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі – Програма) передбачається придбання житла Козелецькою селищною радою, для лікарів КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради, яким може бути надано службові жилі приміщення (без права приватизації), відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 04 лютого 1988 року №37 «Про службові жилі приміщення», із змінами.
ІІІ. Визначення мети Програми
Головною метою Програми є залучення висококваліфікованих фахівців у сфері охорони здоров’я та створення належних побутових умов шляхом забезпечення їх службовим житлом (без права приватизації), що надасть можливість в отриманні якісних медичних послуг та збереженні лікарні на території Козелецької територіальної громади.
ІV. Визначення цільової групи
Програма направлена на задоволення потреб КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради кваліфікованими спеціалістами у сфері охорони здоров’я.
Під дію програми підпадатимуть жінки та чоловіки незалежно від їх етнічного та соціально походження, сімейного стану, місця проживання.
Для розв’язання проблеми забезпечення працівників житлом необхідно
здійснити наступні кроки.
Службове житло виділяється:
Підставою для виділення службового житла є рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради, яке визначає кандидатури лікарів КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради для забезпечення їх службовим житлом.
Виконавчому комітету Козелецької селищної ради забезпечувати службовим житлом спеціалістів КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради відповідно до Положення про порядок придбання службового житла для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (Додаток 1 до Програми).
У разі неукомплектованості вакантних посад спеціалістів, у яких є першочергова потреба, частина службового житла залишається в резерві. Рішення про кількість резервних квартир приймає Козелецька селищна рада, керуючись забезпеченістю установ, закладів та підприємств кваліфікованими кадрами та потребою в залученні їх в громаду.
Надання службового житла здійснюється відповідно до укладеного договору найму службового жилого приміщення Козелецької селищної ради (далі – Договір).
Зміни та доповнення до цієї Програми Можуть бути внесені виключно рішення сесії Козелецької селищної ради.
Перелік напрямів, завдань і заходів Програми викладені у Додатку 2.
Показники результативності викладені у Додатку 3.
VІ. Очікувані результати виконання Програми
Одним із основних завдань Програми є створення належних умов громадянам для отримання ними ефективного та доступного обслуговування, а також закріплення кваліфікованих спеціалістів в КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради шляхом забезпечення їх службовим житлом.
Завданнями Програми передбачається:
придбання житла;
надання об’єкту статусу службового житла;
розгляд питання про розподіл службового житла на засіданні виконавчого комітету селищної ради;
видача ордерів на службове житло на підставі рішення виконавчого комітету селищної ради.
Виконання Програми дасть змогу:
удосконалити систему кадрового забезпечення кваліфікованими спеціалістами КПН «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради;
забезпечити лікарів службовим житлом;
забезпечити належний соціальний захист спеціалістів, які надають послуги мешканцям Козелецької територіальної громади у сфері охорони здоров’я.
VІІ. Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної ради та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Орієнтовні обсяги та джерела фінансування
|
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми |
Етапи виконання програми |
Всього витрат на виконання Програми тис. грн. |
||
|
І |
ІІ |
III |
||
|
2026 рік тис. грн. |
2027 рік тис. грн. |
2028 рік тис. грн. |
||
|
1 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
Обсяг ресурсів, в т.ч. кредиторська заборгованість усього, у тому числі: |
||||
|
Коштів бюджету громади |
1000,00 |
1000,0 |
1000,0 |
3000,0 |
|
Інші джерела* |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
* Інші джерела можуть включати кошти державного бюджету, обласного бюджету, позабюджетних фондів, гранти, власні кошти, залучені кредити, інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
VIII. Координація та контроль за виконанням Програми
Контроль за виконанням Програми здійснюється постійною комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Козелецької селищної ради та постійною комісією з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради (Додаток 4,5 до Програми).
Додаток 1
до Програми придбання службового житла для лікарів
комунального некомерційного
підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування»
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок придбання службового житла для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Дане Положення розроблене відповідно до Конституції України, Житлового кодексу України, Цивільного кодексу України, постанови Ради Міністрів Української РСР від 04 лютого 1988 року №37 «Про службові жилі приміщення» (із змінами), Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та призначене для врегулювання питання щодо придбання службового житла Козелецькою селищною радою (головним розпорядником бюджетних коштів) для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради (без права приватизації), які у зв’язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього, та які з об’єктивних причин не можуть самостійно вирішити житлові проблеми.
Дане Положення регулює відносини щодо надання службового житла лікарям комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради, яким може бути надано службові жилі приміщення (пункт 13 Постанови Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 року №37, в редакції Постанови КМУ від 23 травня 2025 року №670).
Службовим жилим приміщенням є квартири, будинки (частини квартир чи будинків) та інші житлові приміщення, призначені для проживання в них. До числа службових жилих приміщень відносяться житлові приміщення, що збудовані, придбані на підставі цивільно-правових угод за кошти місцевого бюджету, субвенцій із державного або обласного бюджетів, коштів підприємств, установ і організацій Козелецької селищної ради, благодійних внесків, спонсорської допомоги, інших джерел не заборонених чинних законодавством України, а також вільні жилі приміщення, статус яких було змінено на службові у встановленому законом порядку і перебувають у комунальній власності громади.
Житлові приміщення, що перебувають у комунальній власності громади, включаються до числа службових та виключаються з них за рішеннями виконавчого комітету Козелецької селищної ради.
Клопотання щодо надання житловим приміщенням статусу службового може бути направлено тільки стосовно вільних жилих приміщень (квартир, будинків), набутих шляхом: придбання житла, власного житлового будівництва, пайової участі в житловому будівництві, будівництва житла за кошти інвесторів, шефської допомоги, звільненого житла, яке виділяється для повторного заселення, та іншими шляхами, передбаченими чинним законодавством.
Облік службових жилих приміщень у Журналі обліку службових жилих приміщень для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради, здійснюється Виконавчим комітетом селищної ради, контроль за їх використанням – селищною радою.
Облік службових жилих приміщень (квартир, будинків), які передані на праві узуфрукта комунальному некомерційному підприємству «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради обов’язково провадить також підприємство. За не провадження обліку службових жилих приміщень (квартир, будинків) відповідальність покладається безпосередньо на керівника підприємства.
За клопотанням комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради жиле приміщення може бути виключене з числа службових у таких випадках:
у разі відсутності потреби в подальшому його використанні як службового;
у разі виключення його в установленому чинним законодавством порядку з числа жилих.
Факт проживання в службових жилих приміщеннях лікарів, які припинили трудові відносини з комунальним некомерційним підприємством «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради, не є підставою для виключення цих приміщень з числа службових.
У разі припинення трудових відносин за власним бажанням, за згодою сторін, з ініціативи керівництва комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради у випадках передбачених статтями 40, 41 Кодексу законів про працю України, лікар (наймач приміщення) підлягає виселенню з службової квартири з усіма особами, які з ним проживають без надання іншого жилого приміщення.
Виключення жилого приміщення з числа службових проводиться на підставі клопотання комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради рішенням виконавчого комітету Козелецької селищної ради.
ІІ. Порядок придбання житла
Придбання житла головним розпорядником бюджетних коштів може проводитись в межах кошторисних призначень в разі потреби забезпечення службовим житлом лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради, які не мають власного житла для проживання, на час виконання ними своїх посадових обов'язків.
Після завершення процедури придбання службового житла, воно зараховується на баланс головного розпорядника бюджетних коштів. Облік жилих приміщень здійснюється згідно бухгалтерського обліку селищної ради.
III. Конкурсна комісія
З метою організації заходів щодо придбання на житла (квартир, будинків) для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради, створюється конкурсна комісія, склад якої визначається згідно розпорядження селищного голови.
До складу конкурсної комісії входять:
Заступник селищного голови з фінансово-економічних та соціальних питань селищної ради – голова комісії;
Заступник селищного голови з питань будівництва, ЖКГ та комунальної власності селищної ради – заступник голови комісії;
Головний спеціаліст з питань комунальної власності відділу земельних відносин та комунальної власності селищної ради – секретар комісії;
Начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи селищної ради;
Начальник фінансово-господарського відділу – головний бухгалтер селищної ради;
Голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Козелецької селищної ради
Голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради;
Керівник комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради.
До основних завдань конкурсної комісії належить:
опублікування інформації про проведення конкурсу та його результати на офіційному веб сайті Козелецької селищної ради. В інформації зазначаються, зокрема, вимоги до житла, яке придбається, зміст конкурсної документації, адреса, номер телефону і режим роботи конкурсної комісії, строк подання конкурсної документації (не менш як 10 днів до дати проведення конкурсу), дата і місце проведення конкурсу;
розгляд конкурсних пропозицій (протягом 5 робочих днів з дня проведення конкурсу);
визначення переможця конкурсу;
складення протоколу про результати проведення конкурсу.
Конкурсна комісія подає оголошення де зазначається інформація:
дата проведення конкурсу;
місце проведення конкурсу:
вимоги до житла, що придбавається;
умови проведення конкурсу;
вартість 1 кв. м. загальної площі житла.
Учасники, які бажають запропонувати житло для продажу на конкурсі, повинні надіслати (надати) до конкурсної комісії, документи, визначені нижче. Документи приймаються у запечатаному вигляді з позначкою «На конкурс».
Особи, відповідальні за проведення конкурсу: голова та секретар комісії.
Учасник конкурсної пропозиції відповідає за достовірність наданих документів.
Для участі в конкурсі подаються:
заява про участь у конкурсі із зазначенням найменування юридичної особи, прізвища та ініціалів її керівника, форми власності, місцезнаходження, номера телефону, електронну адресу для юридичних осіб, або прізвища та ініціалів фізичної особи, її місця проживання та місця реєстрації проживання, номера телефону, електронну адресу;
виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців і засвідчена в установленому порядку копія довідки про включення до ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
засвідчені в установленому порядку копії установчих документів (для юридичних осіб);
копії паспорта фізичної особи та реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби і мають відмітку в паспорті);
копії свідоцтв про право власності на нерухоме майно або інших правовстановлюючих документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на нерухоме майно;
витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна;
засвідчена в установленому порядку копія технічного паспорта на квартиру (будинок).
За рішенням конкурсної комісії для участі в конкурсі можуть подаватися також інші документи.
житло (будинок, квартира) повинно бути запропоноване у житлових будинках на вторинному ринку;
житло (будинок, квартира) повинно бути благоустроєним та відповідати встановленим санітарно-технічним вимогам і придатним для проживання (енергозабезпечення, газопостачання, водопостачання).
Вартість житла, запропонованого учасниками на конкурс не повинна перевищувати середньої вартості житла в регіоні, затвердженої Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, якщо інше не передбачено законодавством.
Житло, яке придбається може бути придбано виключно в межах коштів, виділених селищним бюджетом. Придбання житла за рахунок бюджетних коштів здійснюється виходячи з норм житлової площі, що не перевищують визначених Житловим кодексом України.
Оплата платежів по оформленню договору купівлі-продажу покладається на продавця.
Учасник під час визначення вартості житла та надання конкурсної пропозиції повинен врахувати витрати, пов’язані з оформленням права власності та сплатою передбачених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів).
Конкурсні пропозиції оцінюються на предмет відповідності поданого оголошення за результатами чого визначається переможець конкурсу.
Конкурс проводиться за наявності пропозицій від двох або більше фізичних чи юридичних осіб. У разі надходження однієї пропозиції конкурс не проводиться і комісія приймає протокольне рішення про розгляд питання щодо укладення договору на придбання житла відповідно до вимог законодавства з єдиним заявником.
Розгляд конкурсних пропозицій здійснюється протягом п’яти робочих днів з дати кінцевого терміну їх подання.
Конкурсні пропозиції, надіслані після кінцевого строку їх подання або надіслані з порушенням вимог визначених у оголошенні, не приймаються та не розглядаються.
Переможцем визначається учасник конкурсу, який подав найвигіднішу конкурсну пропозицію, що відповідає визначеним вимогам (рівні між собою технічні, комунікаційні характеристики), за якою вартість придбання 1 кв. м. загальної площі житла є найнижчою серед запропонованих.
За результатами аналізу конкурсних пропозицій складається протокол, в якому зазначаються результати конкурсу.
Підписаний протокол є підставою для укладання договору на придбання житла (будинку, квартири).
Результати проведення конкурсу повідомляються всім учасникам конкурсу, що приймали в ньому участь.
________________________________________
Додаток 2
до Програми придбання службового
житла для лікарів комунального
некомерційного підприємства
«Козелецька лікарня інтенсивного
лікування» Козелецької селищної
ради на 2026-2028 роки
НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
|
№ п/п |
Завдання |
Зміст заходів |
Цільова група (жінки/чоловіки різних груп) |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис.грн. |
Всього |
Очікуваний результат |
||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
|||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
10 |
11 |
12 |
13 |
||
|
1 |
Завдання 1 придбання службового житла для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки |
1. Придбання службового житла для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради |
жінки/ чоловіки |
2026 - 2028 роки |
Козелецька селищна рада |
Бюджет Козелецької селищної ради |
1000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
3000,0 |
Залучення висококваліфікованих фахівців у сфері охорони здоров’я шляхом забезпечення їх службовим житлом |
|
Всього: |
1000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
3000,0 |
|||||||
Додаток 3
до Програми придбання службового
житла для лікарів комунального
некомерційного підприємства
«Козелецька лікарня інтенсивного
лікування» Козелецької селищної
ради на 2026-2028 роки
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії програми |
Етапи виконання програми |
Всього |
|||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
8 |
9 |
|||
|
І. Показники затрат |
||||||||
|
1 |
Обсяг видатків запланованих на фінансування придбання службового житла |
тис. грн. |
Плановий розрахунок |
1000,0 |
1000,0 |
1000,0 |
3000,0 |
|
|
II. Показники продукту |
||||||||
|
1 |
Кількість службового житла, яке планується придбати |
од. |
План заходів |
1 |
1 |
1 |
3 |
|
|
III. Показники ефективності |
||||||||
|
1 |
Середня вартість 1 службового житла |
тис. грн. |
Математичний розрахунок |
|||||
|
IV. Показники якості |
||||||||
|
1 |
Динаміка кількості придбаного службового житла порівняно з попереднім роком |
% |
Математичний розрахунок |
|||||
Додаток 4
до Програми придбання службового
житла для лікарів комунального
некомерційного підприємства
«Козелецька лікарня інтенсивного
лікування» Козелецької селищної
ради на 2026-2028 роки
ЗВІТ
про результати виконання
_____________________________________________________
назва місцевої програми у звітному періоді
Дата і номер рішення міської ради, яким затверджено Програму та зміни до неї
Відповідальний виконавець Програми _______________
Термін реалізації Програми_________________________
|
№ з/п |
Пріоритетні завданий |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Виконавці |
Річний обсяг фінансування, тис. грн. |
Фактично профінансовано у звітному періоді, тис. грн. |
Відсоток виконання заходу, % |
Інформація про виконання або причини невиконання заходу |
|
№ з/п |
Найменування показника |
Планове значення показника |
Фактичне значення показника |
Причини невиконання |
Що зроблено для виправлення ситуації |
Додаток 5
до Програми придбання службового
житла для лікарів комунального
некомерційного підприємства
«Козелецька лікарня інтенсивного
лікування» Козелецької селищної
ради на 2026-2028 роки
ЗАКЛЮЧНИЙ ЗВІТ
про результати виконання
_____________________________________________________
назва місцевої програми
Визначається проблема, на розв’язання якої спрямовано програму, мета, яку планується досягти та наводяться узагальнені соціально-економічні результати виконання.
Наводяться дані про плановий і фактичний обсяги фінансування програми в цілому та за роками виконання із зазначенням джерел фінансування, зазначається їх відповідність орієнтовному обсягу фінансових витрат, передбачених програмою.
Наводяться дані про виконання заходів і завдань із зазначенням виконавця, строку виконання, очікуваних та досягнутих результатів. У разі невиконання (часткового виконання) зазначаються причини.
На основі кількісних та якісних показників, що досягнуті в результаті виконання програми, дається оцінка ефективності її виконання.
(посада керівника органу) ( підпис) (ініціали та прізвище)
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел.Козелець
№19-51/VІІІ
Про затвердження Програми
здійснення землеустрою на території
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Відповідно до Земельного кодексу України, Бюджетного кодексу України, законів України «Про землеустрій», «Про охорону земель», «Про оцінку земель», «Про Державний земельний кадастр», постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру», з метою забезпечення організації та здійснення землеустрою, підвищення ефективності раціонального використання та охорони земель на території Козелецької селищної ради, врахування державних, громадських і приватних інтересів при здійсненні землеустрою на місцевому рівні та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.Затвердити Програму здійснення землеустрою на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі – Програма), додається.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення п'ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№19-51/VІІІ
Програма
здійснення землеустрою
на території Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
сел. Козелець
2025 рік
1.Паспорт Програми
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
|
2. |
Дата, номер і назва законодавчих документів щодо розроблення програми |
Земельний кодекс України, Бюджетний кодекс України, Закон України «Про землеустрій», Закон України «Про охорону земель», Закон України «Про оцінку земель», Закон України «Про Державний земельний кадастр», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру». |
|
3. |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада |
|
4. |
Відповідальні виконавці Програми |
Козелецька селищна рада, суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на проведення геодезичних та картографічних робіт |
|
5. |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада, суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на проведення геодезичних та картографічних робіт |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
7. |
Джерела фінансування Програми |
Селищний бюджет |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, |
600,0 тис. грн. |
|
у тому числі: |
||
|
коштів селищного бюджету |
600,0 тис. грн. |
|
|
коштів інших джерел |
- |
Землеустрій – це сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональну організацію території адміністративно-територіальних одиниць, суб’єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил.
Програма здійснення землеустрою на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі – Програма ) розроблена згідно із Земельним кодексом України, Бюджетним кодексом України, законами України «Про землеустрій», «Про охорону земель», «Про оцінку земель», «Про Державний земельний кадастр», постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру».
Відповідно до Закону України «Про землеустрій» від 22 травня 2003 року № 858-IV до повноважень селищної ради у сфері землеустрою належать:
Заходи, передбачені затвердженою в установленому порядку документацією із землеустрою, є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, власниками землі, землекористувачами, у тому числі орендарями.
Метою Програми є забезпечення організації та здійснення землеустрою, підвищення ефективності раціонального використання та охорони земель на території Козелецької селищної ради, врахування державних, громадських і приватних інтересів при здійсненні землеустрою на місцевому рівні.
Основними завданнями Програми є здійснення землеустрою на території Козелецької селищної ради, приведення землевпорядної документації у відповідність до вимог чинного законодавства.
Заходи землеустрою на місцевому рівні включають:
Козелецькою селищною радою у 2026 році передбачено здійснити розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у комунальну власність під будівлями комунальної власності Козелецької селищної ради, земельних ділянок для громадських пасовищ на території Козелецької селищної ради, розробку технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності за межами та в межах населених пунктів Козелецької селищної ради, розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), право власності на які зареєстровано до 2013 року .
Реалізація Програми дозволить досягти сталого розвитку землекористування, зокрема:
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Ресурсне забезпечення Програми здійснення землеустрою на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки наведено у Додатку 1 до Програми.
Напрямки діяльності та заходи Програми здійснення землеустрою на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки наведені у Додатку 2 до Програми.
Додаток 1
до Програми здійснення землеустрою
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Ресурсне забезпечення
Програми здійснення землеустрою
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Етапи виконання Програми
тис. грн.
|
Показники витрат:
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
Всього |
|
Селищний бюджет |
200,00 |
200,00 |
200,00 |
600,00 |
|
Кошти не бюджетних джерел |
0,0 |
0,0 |
0,0 |
0 |
|
РАЗОМ |
200,00 |
200,00 |
200,00 |
600,00 |
Додаток 2
до Програми здійснення землеустрою
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
Напрямки діяльності та заходи
Програми здійснення землеустрою
на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
|
№ |
Назва напряму (пріоритетні завдання) |
Заходи програми |
Строк виконання |
Виконавці |
Орієнтовні обсяги фінансування у 2023 році, тис.грн |
Джерела фінансування, грн. |
Очікуваний результат |
|
1 |
Формування земель комунальної власності |
1. Укладання договорів з проектними організаціями, які мають відповідні сертифікати, на виготовлення документації із землеустрою. 2. Затвердження на сесії селищної ради документації із землеустрою. 3. Реєстрація усіх сформованих земельних ділянок комунальної власності в Державному реєстрі речових прав на майно |
2026-2028 2026-2028 2026-2028 |
Козелецька селищна рада |
520,0 Не потребує Не потребує |
Бюджет Козелецької селищної ради |
Формування земельних ділянок комунальної власності та реєстрація їх у Державному земельному кадастрі. Зареєстроване речове право комунальної власності на сформовані земельні ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно |
|
2 |
Підготовка лотів до продажу земельних ділянок комунальної власності або прав на них (оренда, суперфіцій) на земельних торгах |
1. Підготовка лотів та укладання договору з виконавцем земельних торгів проведення земельних торгів |
2026-20283 |
Козелецька селищна рада |
80,0 |
Бюджет Козелецької селищної ради |
Надходження коштів до місцевого бюджету від продажу земельних ділянок комунальної власності або прав на них (оренда, суперфіцій) |
|
ВСЬОГО |
600,0 |
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 20-51/VIII
Про затвердження розпоряджень
селищного голови та секретаря
селищної ради з бюджетних питань
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника фінансово-господарського відділу – головного бухгалтера Віротченко Жанни Федорівни щодо прийнятих розпоряджень селищного голови та секретаря селищної ради з бюджетних питань, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання від
21 листопада 2025 року
№ 20-51/VIII
Перелік
розпоряджень селищного голови та секретаря селищної ради
з бюджетних питань за період січень-вересень 2025 рокуп0
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 21-51/VIII
Про затвердження договорів,
укладених селищним головою
та секретарем селищної ради
від імені Козелецької селищної ради
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника фінансово - господарського відділу - головного бухгалтера Віротченко Жанни Федорівни щодо затвердження договорів, укладених селищним головою та секретарем селищної ради від імені Козелецької селищної ради, відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна ради вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№ 21-51/VIII
Перелік
договорів укладених з 01.07.2025 р. по 30.09.2025 р.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 22-51/VIII
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо встановлення (відновлення)
меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
та передачу земельної ділянки безоплатно у
власність для будівництва і обслуговування
житлового будинку, господарських будівель і споруд
гр. Жолуденко В.І.
Розглянувши заяву громадянки *** про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, керуючись ст.ст. 12, 81, 116, 118, 120, 121 Земельного кодексу України та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 23-51/VIII
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо встановлення (відновлення)
меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
та передачу земельної ділянки безоплатно у
власність для будівництва і обслуговування
житлового будинку, господарських будівель і споруд
гр. Сакір Н.В.
Розглянувши заяву громадянки *** про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, керуючись ст.ст. 12, 81, 116, 118, 120, 121 Земельного кодексу України та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 24- 51/VIII
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо встановлення (відновлення)
меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
та передачу земельної ділянки безоплатно у
власність для будівництва і обслуговування
житлового будинку, господарських будівель і споруд
гр. Славінській С.М.
Розглянувши заяву громадянки *** про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, керуючись ст.ст. 12, 81, 116, 118, 120, 121 Земельного кодексу України та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 25-51/VIII
Про затвердження технічної документації із
землеустрою щодо інвентаризації земель
комунальної власності для будівництва та обслуговування
будівель органів державної влади та органів
місцевого самоврядування в межах с. Озерне,
вул. Гайова, 29
Розглянувши технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальну власність для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування в межах с. Озерне, ***, на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до ст.ст. 12, 34, 122, 79-1, 83, 184 Земельного кодексу України, ст. ст. 22, 25, 35, 57 Закону України «Про землеустрій», ст.21 Закону України «Про Державний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№26-51/VIII
Про затвердження технічної документації із
землеустрою щодо інвентаризації земель
комунальної власності для будівництва та обслуговування
будівель органів державної влади та органів
місцевого самоврядування в межах с. Патюти,
вул. Мартиненка, 29
Розглянувши технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальну власність для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування в межах с. Патюти, вул. Мартиненка, 29, на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до ст.ст. 12, 34, 122, 79-1, 83, 184 Земельного кодексу України, ст. ст. 22, 25, 35, 57 Закону України «Про землеустрій», ст.21 Закону України «Про Державний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 27-51/VIII
Про затвердження технічної документації із
землеустрою щодо інвентаризації земель
комунальної власності для будівництва та обслуговування
будівель органів державної влади та органів
місцевого самоврядування в межах с. Скрипчин,
вул. Центральна, 5
Розглянувши технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальну власність для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування в межах с. Скрипчин, вул. Центральна, 5, на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до ст.ст. 12, 34, 122, 79-1, 83, 184 Земельного кодексу України, ст. ст. 22, 25, 35, 57 Закону України «Про землеустрій», ст.21 Закону України «Про Державний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 28-51/VIII
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо інвентаризації земель
комунальної власності в межах сел. Козелець,
площею 3,4460 га
Розглянувши клопотання КП «Козелецьводоканал» щодо затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності в межах сел. Козелець, площею 3,4460 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води), відповідно до ст.ст.79-1, 83, 184 Земельного кодексу України, ст. ст. 22, 25, 35, 57 Закону України «Про землеустрій», ст. 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 29-51/VІІІ
Про затвердження проєкту землеустрою щодо
відведення земельної ділянки та передачу
в оренду земельної ділянки, кадастровий номер
7422086600:37:052:0057, загальною площею
0,6000 га для городництва гр. Добролежі Н.Г.
Розглянувши заяву громадянки Добролежи Наталії Григорівни про затвердження проєкту землеустрою та передачу в оренду земельної ділянки, кадастровий номер ***, загальною площею 0,6000 га для городництва за межами с. Озерне Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до ст.ст. 93, 122, 124 Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 30-51/VІІІ
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо встановлення (відновлення)
меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
та передачу в оренду земельної ділянки
кадастровий номер 7422055100:72:023:0028
для іншого сільськогосподарського
призначення гр. Хоменко Д.Г.
Розглянувши заяву громадянина Хоменка Дмитра Григоровича про передачу в оренду земельної ділянки, кадастровий номер ***, площею 0,7491 га в межах сел. Козелець по ***, Чернігівського району Чернігівської області відповідно до ст.ст. 93, 122, 124 Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), кадастровий номер ***, гр. *** загальною площею 0,7491 га, для іншого сільськогосподарського призначення в межах сел. Козелець по ***, Чернігівського району Чернігівської області.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 31-51/VІІІ
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо встановлення (відновлення)
меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
та передачу в оренду земельної ділянки
кадастровий номер 7422055100:72:117:0006
для будівництва і обслуговування житлового
будинку господарських будівель і споруд
(присадибна ділянка) гр. Славінській С.М.
Розглянувши заяву громадянки Славінської Світлани Миколаївни про передачу в оренду земельної ділянки, кадастровий номер ***, площею 0,0012 га в межах сел. Козелець по ***, Чернігівського району Чернігівської області відповідно до ст.ст. 93, 122, 124 Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), кадастровий номер ***, гр. *** загальною площею 0,0012 га, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в межах сел. Козелець по ***, Чернігівського району Чернігівської області, для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 32-51/VIII
Про припинення права постійного
користування земельною ділянкою,
площею 0,2595 га
Розглянувши клопотання Комунального некомерційного підприємства "Козелецька лікарня інтенсивного лікування" Козелецької селищної ради, як правонаступника всіх майнових прав Комунального закладу "Козелецька центральна районна лікарня", відповідно до ст.ст. 12, 92, 116, 120, 123 Земельного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 33-51/VIII
Про передачу у постійне користування
Комунальному некомерційному підприємству
«Козелецький центр первинної медико-санітарної
допомоги» Козелецької селищної ради земельної ділянки
кадастровий номер 7422055100:72:081:0028
для будівництва та обслуговування будівель
закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги
Розглянувши клопотання Комунального некомерційного підприємства «Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Козелецької селищної ради про передачу у постійне користування земельної ділянки, кадастровий номер 7422055100:72:081:0028, для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги, відповідно до ст.ст. 12, 92, 116, 122, 123, 126, 186 Земельного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 34-51/VIII
Про надання дозволу на розроблення проєкту
землеустрою щодо відведення земельної ділянки
комунальної власності Козелецької селищної ради,
призначеної для продажу права оренди на
земельних торгах у формі аукціону окремим лотом
З метою забезпечення ефективного використання селищного земельного фонду в ринкових умовах та поповнення селищного бюджету, виконання завдань по наповненню бюджету, враховуючи інвестиційну привабливість земельної ділянки, відповідно до статей 12, 83, 122, 124, 127, 134-139 Земельного кодексу України, Закону «Про оренду землі», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та керуючись п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№35-51/VIII
Про надання дозволу на виготовлення технічної документації
із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок
в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва
гр. Мачачі Н.В. взамін сертифікату на право на земельну частку (пай) № 297
Розглянувши заяву громадянки *** про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) за межами населеного пункту, взамін сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН *** для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Козелецької селищної ради, відповідно до ст. ст. 12, 22, 81 пунктів 16, 17 розділу Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України, ст. ст. 3, 5, 11, 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», ст. 55 Закону України «Про землеустрій», проєкту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) колишнього КСП «ім. Чапаєва» та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 36-51/VIII
Про внесення змін до договору оренди
земельної ділянки від 14.08.2015 р.
кадастровий номер 7422088000:91:085:0002,
площею 61,2003 га
Розглянувши заяву громадянина *** про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 61,2003 га, кадастровий номер ***, цільове призначення (01.02 Для ведення фермерського господарства) за межами населеного пункту на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до законів України «Про оренду землі», «Про Державний земельний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.1. Преамбулу договору викласти в такій редакції: «Орендодавець - Козелецька селищна рада, в особі селищного голови Бригинця Валентина Петровича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони та Орендар – громадянин ***, ідентифікаційний номер - ***), з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене».
1.2. Пункт 2 Договору викласти в новій редакції:
«2. В оренду передається: земельна ділянка кадастровий номер 7422088000:91:085:0002, площею 61,2003 га, а саме: рілля - 61,2003 га».
1.3. Пункт 4 Договору викласти в такій редакції:
«4. Форма власності - комунальна».
1.4. Пункт 5 Договору викласти в такій редакції:
«5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на момент укладання додаткової угоди становить 1332061,14 грн.(один мільйон триста тридцять дві тисячі шістдесят одна гривня 14 копійок)».
1.5. Пункт 9 Договору викласти в такій редакції:
«9. Орендна плата вноситься Орендарем у наступних формах та розмірах: у грошовій формі безготівково у розмірі 12 (дванадцяти) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік. Станом на момент укладання цієї додаткової угоди сума орендної плати, що вноситься орендарем за використання земельної ділянки, складає 159847.33грн (сто п'ятдесят дев'ять тисяч вісімсот сорок сім гривень.33 копійок) на рік.».
1.6. Пункт 11 Договору викласти в такій редакції:
«11. Орендна плата вноситься Орендарем виключно у грошовій формі відповідно до вимог Податкового кодексу України на рахунок місцевого бюджету Козелецької селищної ради за наступними реквізитами: номер рахунку (IBAN)- UA 948999980334119815000025657, отримувач – ГУК у Черніг.обл/тг с-щ Козел/18010900, код ЄРДПОУ-37972475».
1.7. Розділ Юридичні адреси сторін викласти в такій редакції:
«ОРЕНДОДАВЕЦЬ:
Козелецька селищна рада
ЄДРПОУ 04412419
17000, сел. Козелець,
Чернігівський район,
Чернігівської області,
вул. Соборності, 27
р/р UA 948999980334119815000025657
Банк Казначейства України
Отримувач:ГУК у Черніг.об/тг с-щ Козел;
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37972475
Код класифікації доходів бюджету: 18010900
Від Орендодавця:
_____________ В.П.Бригинець»
«ОРЕНДАР:
Громадянин ***
Ідентифікаційний номер 3105716870
Адреса проживання: село Софіївська Борщагівка, в***
Києво-Святошинський район, Київська область
Від Орендаря: _____________*** ».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 37-51/VIII
Про внесення змін до договору оренди
земельної ділянки від 01.10.2019 р.
кадастровий номер 7422085100:85:084:0001,
площею 104,1423 га
Розглянувши заяву громадянина*** про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 104,1423 га, кадастровий номер ***, цільове призначення (01.02 Для ведення фермерського господарства) за межами населеного пункту на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до законів України «Про оренду землі», «Про Державний земельний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.1. Пункт 3.1. Договору викласти в такій редакції:
«3.1. Договір укладено на 25 (двадцять п'ять) років. Після закінчення дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити орендодавця про намір продовжити його дію».
Реквізити сторін
«ОРЕНДОДАВЕЦЬ:
Козелецька селищна рада
ЄДРПОУ 04412419
17000, сел. Козелець,
Чернігівський район,
Чернігівської області,
вул. Соборності, 27
р/р UA 948999980334119815000025657
Банк Казначейства України
Отримувач:ГУК у Черніг.об/тг с-щ Козел;
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37972475
Код класифікації доходів бюджету: 18010900
Від Орендодавця:
_____________ В.П.Бригинець»
«ОРЕНДАР:
Громадянин ***»
Ідентифікаційний код ***
Адреса проживання, м.Рівне, ***
Від Орендаря:_____________ ***».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 38-51/VIII
Про внесення змін до договору оренди
земельної ділянки від 01.10.2019 р.
кадастровий номер 7422085100:85:058:0001,
площею 54,9690 га
Розглянувши заяву громадянина *** про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 54,9690 га, кадастровий номер ***, цільове призначення (01.02 Для ведення фермерського господарства) за межами населеного пункту на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до законів України «Про оренду землі», «Про Державний земельний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.1. Пункт 3.1. Договору викласти в такій редакції:
«3.1. Договір укладено на 25 (двадцять п'ять) років. Після закінчення дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити орендодавця про намір продовжити його дію».
Реквізити сторін
«ОРЕНДОДАВЕЦЬ:
Козелецька селищна рада
ЄДРПОУ 04412419
17000, сел. Козелець,
Чернігівський район,
Чернігівської області,
вул. Соборності, 27
р/р UA 948999980334119815000025657
Банк Казначейства України
Отримувач:ГУК у Черніг.об/тг с-щ Козел;
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37972475
Код класифікації доходів бюджету: 18010900
Від Орендодавця:
_____________ В.П.Бригинець»
«ОРЕНДАР:
Громадянин ***»
Ідентифікаційний код 2022609732
Адреса проживання, м.Рівне, ***
Від Орендаря:_____________ ***».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№39-51/VIII
Про внесення змін до договору оренди
земельної ділянки від 05.12.2018 р.
кадастровий номер 7422087100:76:079:0010,
площею 4,7730 га
Розглянувши клопотання ТОВ «КАЛІПСО ХЕМП», код ЄДРПОУ ***, про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 4,7730 га, кадастровий номер ***, цільове призначення (01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) за межами населеного пункту на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до законів України «Про оренду землі», «Про Державний земельний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.1. Пункт 8 Договору викласти в такій редакції:
«3.1. Договір укладено на 14 (чотирнадцять) років. Після закінчення дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити орендодавця про намір продовжити його дію».
Реквізити сторін
«ОРЕНДОДАВЕЦЬ:
Козелецька селищна рада
Код ЄДРПОУ 04412419
17000, сел. Козелець, Чернігівської області,
вул. Соборності, 27.
Код отримувача 37972475
р/р:UA 5289999803341098812000025657
Отримувач - ГУК у Черніг. обл/тг
с-щ Козел/18010600
Від Орендодавця:
_____________ В.П.Бригинець»
«ОРЕНДАР:
ТОВ «КАЛІПСО ХЕМП»
ЄДРПОУ 41983962
Адреса :17084,Чернігівська область,
Чернігівський район,с.Омелянів
Вул.***
Тел. :095-888-10-67
050-580-81-98
Від Орендаря:_____________ ***».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п'ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 40-51/VIII
Про внесення змін до договору оренди
земельної ділянки від 23.09.2025 р.
кадастровий номер 7422087100:76:079:0006,
площею 0,4230 га
Розглянувши клопотання ПП «Міклуха» код ЄДРПОУ 35390161 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 0,4230 га, кадастровий номер***, цільове призначення (01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) за межами населеного пункту на території Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, відповідно до законів України «Про оренду землі», «Про Державний земельний кадастр» та керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1.1. Преамбулу договору викласти в такій редакції: «Орендодавець - Козелецька селищна рада, в особі селищного голови Бригинця Валентина Петровича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони та Орендар – ПП «Міклуха» код ЄДРПОУ 35390161, з другої сторони, уклали цей договір про нижче наведене».
Реквізити сторін :
«ОРЕНДОДАВЕЦЬ:
Код ЄДРПОУ 0441241917000, сел. Козелець, Чернігівської області,вул. Соборності, 27.Код отримувача 37972475р/р:UA 5289999803341098812000025657Отримувач - ГУК у Черніг. обл/тг
с-щ Козел/18010600
Від Орендодавця:
_____________ В.П.Бригинець»
«ОРЕНДАР:
ПП «Міклуха»
Код ЄДРПОУ 35390161
Адреса сел. Варва, ***
Прилуцький район, Чернігівська область
Від Орендаря: _____________ ***».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 41-51/VIII
Про безоплатне прийняття у комунальну власність
майна у вигляді гуманітарної допомоги з подальшою
передачею на праві узуфрукта Комунальному закладу
«Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради
Відповідно до законів України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», «Про гуманітарну допомогу», «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2025 р. № 1103 «Про затвердження Порядку передачі державного та комунального майна на праві узуфрукта державного або комунального майна, здійснення контролю за використанням такого майна», постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» від 05.09.2023 № 953, з метою раціонального використання комунального майна Козелецької селищної ради та керуючись ст. ст. 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
|
№ п/п |
Найменування |
Одиниця виміру, шт. |
Кількість |
Ціна за одиницю (грн.) |
Сума з ПДВ (грн.) |
|
1 |
ПК «Все в одному HP EliteOne 24» |
шт. |
1 |
5999,00 |
5999,00 |
|
2 |
ПК «Все в одному Lenovo Think Centre 24» |
шт. |
1 |
5999,00 |
5999,00 |
|
3 |
Кріплення для ПК |
шт. |
2 |
800,00 |
1600,00 |
|
4 |
Оверлок AEG |
шт. |
1 |
4500.00 |
4500,00 |
|
5 |
Пральна машина BOSCH WGC 256 z40 |
шт. |
1 |
5900.00 |
5900,00 |
|
6 |
Акумуляторний ударний дриль BOSCH |
шт. |
1 |
4000.00 |
4000,00 |
|
7 |
Робоче місце (набір інструментів) Swart Repair Work |
шт. |
1 |
3000.00 |
3000,00 |
|
8 |
Щітка для чагарників (вкл. запчастини)-мотокоса |
шт. |
1 |
2500,00 |
2500,00 |
|
9 |
Стрижень для тренажера (запчастини для тренажера) |
шт. |
1 |
1000,00 |
1000,00 |
|
10 |
V-подібний ремінь (запчастини для тренажера) |
шт. |
1 |
500,00 |
500,00 |
|
11 |
Натіжний ролик (запчастини для тренажера) |
шт. |
1 |
150,00 |
150,00 |
|
12 |
Повітряний клапан (запчастини для тренажера) |
шт. |
1 |
200,00 |
200,00 |
|
13 |
Колесо (запчастини для тренажера) |
шт. |
1 |
250,00 |
250,00 |
|
14 |
Раковина для миття волосся |
шт. |
3 |
4000,00 |
12000,00 |
|
15 |
Кріплення для раковини для миття волосся (на стіну) |
шт. |
6 |
500,00 |
3000,00 |
|
16 |
Тумба під раковину для миття волосся (2 упаковки по 3 тумбочки) |
шт. |
6 |
1000,00 |
6000,00 |
|
17 |
Перукарські крісла |
шт. |
2 |
2000,00 |
4000,00 |
|
18 |
Перукарська раковина |
шт. |
1 |
2500,00 |
2500,00 |
|
19 |
Візок з бігуді |
шт. |
1 |
500,00 |
500,00 |
|
20 |
Подвійне перукарське робоче місце |
шт. |
1 |
2000,00 |
2000,00 |
|
21 |
Подвійне косметичне дзеркало 11 кг. кожне) |
шт. |
2 |
600,00 |
1200,00 |
|
22 |
Настінне дзеркало (5 кг. кожне) |
шт. |
3 |
1500,00 |
4500,00 |
|
23 |
Сифон для пляшки |
шт. |
3 |
100,00 |
300,00 |
|
24 |
Підставка для ніг |
шт. |
3 |
910,00 |
2730,00 |
|
25 |
Невеликі деталі у паперовому пакеті |
шт. уп. |
1 |
500,00 |
500,00 |
|
26 |
Викрутка (набір) |
шт. |
1 |
530,00 |
530,00 |
|
27 |
Набір шурупів (1800 шт.) |
шт. |
1 |
500,00 |
500,00 |
|
28 |
Набір ручних інструментів |
шт. |
1 |
700,00 |
700,00 |
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 42-51/VIII
Про затвердження Програми фінансової
підтримки водопровідно-каналізаційного
господарства комунального підприємства
«Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
З метою забезпечення санітарного благополуччя та утримання в належному стані об’єктів благоустрою і комунальної інфраструктури на території Козелецької громади, забезпечення належного функціонування КП «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення п’ятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№42-51/VІІІ
ПРОГРАМА
фінансової підтримки водопровідно- каналізаційного господарства комунального підприємства "Козелецьводоканал"Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
І. Паспорт Програми
|
1 |
Розробник Програми |
Виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
|
2 |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
3 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідний для реалізації Програми |
8570,0 тис.грн. |
|
В тому числі: |
||
|
3.1 |
Кошти селищного бюджету |
8570,0 тис.грн. |
|
2026 рік |
3930,0 тис.грн. |
|
|
2027 рік |
2320,0 тис.грн. |
|
|
2028 рік |
2320,0 тис.грн. |
|
|
3.2 |
Кошти інших джерел |
- |
Програма фінансової підтримки комунального підприємства «Козелецьводоканал» на 2026-2028 роки (далі-Програма) розроблена у відповідності до Бюджетного кодексу України, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово - комунальні послуги».
На території Козелецької селищної ради функціонує комунальне підприємство «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради. Основним видом діяльності підприємства є виробництво, транспортування, реалізація води, прийом та очищення стоків для споживачів.
Забезпечення стабільної роботи водопровідно-каналізаційної системи селища Козелець, яка перебуває на балансі комунального підприємства «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради, виконання зобов'язань перед споживачами, виплата заробітної плати, забезпечення надійності та безпеки експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж шляхом фінансової підтримки підприємства. Виконання умов договору, щодо геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки родовищ підземних вод.
Програмою визначено такі основні завдання, на виконання яких буде надаватися фінансова допомога:
- оплата за надані послуги з виготовлення дозволу на спеціальне водокористування;
- оплата за виготовлення індивідуальних технологічних норм витрат питної води;
- придбання обладнання та предметів довгострокового користування для забезпечення стабільної роботи водопровідно-каналізаційної системи;
- придбання матеріалів, обладнання для забезпечення надійності та безпечності експлуатації інженерних мереж та об’єктів;
- придбання паливно-мастильних матеріалів з метою безперебійного надання послуг у разі повного блекауту;
- оплата за виготовлення спецдозволу на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ підземних вод;
- оформлення дозволу на спецводокористування (проект на геологічне вивчення підземних питних вод в тому числі дослідно промислову розробку);
- послуги з очищення каналізаційних труб та колекторів;
- розроблення проектно-кошторисної документації для ремонту, реконструкції та будівництва водопровідної та каналізаційної мережі;
- реконструкція, капітальний ремонт та будівництво водопровідної та каналізаційної мережі;
- інша фінансова допомога, що сприятиме розвитку КП «Козелецьводоканал».
контролю за її виконанням
Реалізація Програми покладається на виконавчий комітет Козелецької селищної ради та комунальне підприємство «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради. У випадку необхідності коригування Програми, відповідні зміни до неї вносяться рішенням Козелецької селищної ради.
Фінансування Програми здійснюється із загального фонду селищного бюджету на 2026-2028 роки. Орієнтовні обсяги фінансових витрат на організацію та проведення заходів наведено у таблиці.
|
№ з/п |
Стаття видатків |
2026 рік сума, грн. |
2027 рік сума, грн. |
2028 рік сума, грн. |
|
1. |
Предмети, матеріали, паливно-мастильні матеріали, обладнання та інвентар |
450000,00 |
300000,00 |
300000,00 |
|
2. |
Оплата послуг (крім комунальних) (ремонт насосів, виготовлення спецдозволу на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ підземних вод, оформлення дозволу на спецводокористування, послуги з очищення каналізаційних труб та колекторів та інші послуги) |
3000000,00 |
1540000,00 |
1540000,00 |
|
3. |
Капітальне будівництво, капітальний ремонт, реконструкція та розроблення проектно-кошторисної документації |
180000,00 |
180000,00 |
180000,00 |
|
4. |
Придбання обладнання та предметів довгострокового користування |
300000,00 |
300000,00 |
300000,00 |
|
Разом |
3930000,00 |
2320000,00 |
2320000,00 |
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 43-51/VIII
Про затвердження Програми забезпечення
діяльності благоустрою
Комунального підприємства «Козелецьводоканал»
Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки
З метою забезпечення санітарного благополуччя та утримання в належному стані об’єктів благоустрою і комунальної інфраструктури на території Козелецької громади, забезпечення належного функціонування Комунального підприємства «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток до
рішення пятдесят першої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 21 листопада 2025 року
№ 43-51/VIII
ПРОГРАМА
забезпечення діяльності благоустрою
Комунального підприємства «Козелецьводоканал»
Козелецької селищної ради
на 2026-2028 роки
сел. Козелець 2025
Паспорт Програми
|
Ініціатор розроблення програми |
Козелецька селищна рада |
|
Розробник програми |
Козелецька селищна рада |
|
Відповідальні виконавці програми |
Козелецька селищна рада, КП «Козелецьводоканал» |
|
Термін реалізації програми |
2026-2028 роки |
|
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
селищний бюджет |
|
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми |
51 750,0 тис.грн. |
|
В тому числі: 2026 рік 2027 рік 2028 рік |
16 000,0 тис.грн. 17 250,0 тис.грн. 18 500,0 тис.грн. |
1.Основні положення
Програма забезпечення діяльності благоустрою Комунального підприємства «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки розроблена відповідно до пункту 21 статті 91 Бюджетного кодексу України та Статуту.
Планування в межах Програми здійснено на програмно-цільовому принципі, який покликаний сприяти прозорості господарських процесів та забезпечити територіальну громаду інформацією про хід її виконання і досягнутий рівень ефективності використання бюджетних коштів.
2.Мета завдання та ресурси програми
Мета Програми – забезпечення належної діяльності КП
«Козелецьводоканал», забезпечення санітарного благополуччя та утримання в належному стані об’єктів благоустрою і комунальної інфраструктури на території Козелецької селищної ради, покращення якості та комфорту умов проживання (життєдіяльності) громади.
Відповідно до задекларованої мети, протягом 2026-2028 років КП «Козелецьводоканал» працюватиме над вирішенням ряду виробничих та невиробничих завдань.
До виробничих завдань КП «Козелецьводоканал» на 2026-2028 роки належать:
До невиробничих завдань КП «Козелецьводоканал» на 2026-2028 роки належать:
Відповідно до закладених завдань Програми для їх повноцінного охоплення та забезпечення якісної реалізації комунальне підприємство «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради протягом року залучатиме людські, матеріальнотехнічні та фінансові ресурси.
Людськими ресурсами, необхідними для реалізації мети та завдань Програми є організаційна структура КП «Козелецьводоканал», яка складається за наступними кваліфікаційними рівнями працівників:
- благоустрій та санітарне очищення селища -23 шт.од.
- мережа вуличного освітлення - 2,5 шт.од.
- транспортні послуги – 11 шт.од.
- комірник – 0,5 шт.од.
- фельдшер- 0,5 шт.од.
Загальна кількість задіяних людських ресурсів 40,5 шт.од.
До матеріально технічних ресурсів КП «Козелецьводоканал» в першу чергу належить власний парк авто техніки, який працює на благоустрій селища:
додаткового обладнання -1 од.
- Трактор YTO NLX 1304 -1 од.
- Міні-екскаватор -1 од.
Загальна кількість автотехніки підприємства – 17 од.
Крім того, до даної категорії ресурсів належить інше технологічне обладнання, що знаходиться на балансі підприємства, зокрема: зварювальний апарат, бензопила, косарки, верстати, та інше обладнання.
Фінансовими ресурсами підприємства для реалізації Програми є:
Планування заходів Програми на 2026-2028 роки здійснено на підставі задекларованих мети і завдань, виходячи з наявних у розпорядженні КП «Козелецьводоканал» людських, матеріально-технічних та фінансових ресурсів.
Розподіл відповідальності за реалізацію окремих заходів здійснено між різними профільними елементами організаційної структури КП «Козелецьводоканал» (цехи).
Функцією даного кваліфікаційного рівня є забезпечення безпосереднього виконання всіх невиробничих завдань, а також організацію, планування та контроль за виконанням всіх виробничих завдань в рамках Програми.
Загальна чисельність штатних одиниць по кваліфікаційному рівню фахівці КП «Козелецьводоканал» - 3,0 шт.од.
Згідно положень (стандартів) бухгалтерського обліку, затверджених Мінфіном, п.20 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011року № 869 та п.15 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 року № 1010 до статі видатків Заробітна плата з нарахуваннями кваліфікаційного рівня «Фахівці» включена сума відшкодування відсотку адміністративних витрат апарату управління підприємства згідно розподілу між усіма видами господарської діяльності пропорційно виробничої собівартості таких видів діяльності.
Таблиця 3.1.1 Орієнтовна сума відшкодування адмінвитрат та витрат «Фахівцям» цеху Благоустрій КП «Козелецьводоканал» в 2026-2028 роки
|
№ з/п |
Стаття видатків |
2026 рік сума, грн. |
2027 рік сума, грн. |
2028 рік сума, грн. |
|
1 |
Заробітна плата з нарахуваннями |
1350000,00 |
1480000,00 |
1500000,00 |
|
|
Разом |
1350000,00 |
1480000,00 |
1500000,00 |
Наступний напрямок виробничої діяльності – благоустрій та санітарне очищення селища.
Його функції включають забезпечення виконання наступних виробничих завдань:
Загальна чисельність штатних одиниць за напрямком благоустрій та санітаре очищення КП «Козелецьводоканал» - 23 шт.од.
Таблиця 3.2.1 - Орієнтовні витрати по цеху Благоустрій
КП «Козелецьводоканал» в 2026-2028 роки
|
№ з/п |
Стаття видатків |
2026 рік сума, грн |
2027 рік сума, грн |
2028 рік сума, грн |
|
1 |
Заробітна плата з нарахуваннями (робітники) |
9000000,00 |
9900000,00 |
10900000,00 |
|
2 |
Паливно-мастильні матеріали |
2500000,00 |
2600000,00 |
2700000,00 |
|
3 |
Запасні частини |
500000,00 |
520000,00 |
550000,00 |
|
4 |
Матеріали |
1400000,00 |
1450000,00 |
1500000,00 |
|
5 |
Придбання оргтехніки |
50000,00 |
50000,00 |
45000,00 |
|
6 |
Інші витрати та оплата послуг підрядних організацій та сплата податків |
500000,00 |
550000,00 |
600000,00 |
|
7 |
Придбання обладнання та предметів довгострокового користування |
650000,00 |
650000,00 |
650000,00 |
|
8 |
Окремі заходи (навчання, підготовка та перепідготовка кадрів) |
40000,00 |
45000,00 |
50000,00 |
|
9 |
Інші поточні видатки |
10000,00 |
5000,00 |
5000,00 |
|
Разом |
14650000,00 |
15770000,00 |
17000000,00 |
Над завданням забезпечення належного рівня освітлення вулиць селища в нічний час шляхом утримання, обслуговування та розширення мережі вуличного освітлення і комунальних електромереж займається КП «Козелецьводоканал».
Заходами передбаченими до впровадження підприємством в 2026-2028 роки є:
Загальна чисельність штатних одиниць за напрямком мережа
вуличного освітлення КП «Козелецьводоканал» 2,5 шт.од.
3.4 Транспортні послуги
Напрямок транспортної послуги забезпечує здійснення відповідних завдань по благоустрою території Козелецької селищної ради:
Загальна чисельність штатних одиниць за напрямком транспортні
послуги КП «Козелецьводоканал» 11 шт.од.
Враховуючи вищевказане, орієнтовні планові витрати на структурний підрозділ «Благоустрій» КП «Козелецьводоканал» в 2026-2028 роки:
|
- очищення від снігу та посипання доріг; |
||
|
- прибирання територій кладовища; |
||
|
- поточний ремонт бази по вул. М.Леонтовича; |
||
|
- облаштування майстерні для ремонту та обслуговування транспортних засобів по вул. Соборності,38-А; |
||
|
- прибирання населених пунктів громади; |
||
|
- придбання дорожніх знаків; |
- заходи спрямовані на утримання безпритульних тварин;
- утримання в належному стані пішохідних переходів;
- заходи з захоронення бездомних осіб;
- поточний ремонт гаражів по вул. Соборності, 27.
Додаток 1
до Програми
Перелік планових робіт по озелененню та догляду за пам’ятниками та пам’ятними знаками Козелецької селищної ради
|
№ з/п |
Перелік об’єктів міста та сіл громади |
Види робіт |
Місце знаходження |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1 2 3 4 5 6 |
Комплекс - пам´ятник Бюст Т.Г.Шевченка Пам’ятний знак «Остання дорога Кобзаря» Пам’ятний знак воїнам- односельцям і жертвам фашизму Пам’ятний знак воїнам, загиблим в АТО Пам’ятний знак воїнам-інтернаці оналістам |
Догляд за клумбами, косметичний ремонт Догляд за клумбами, косметичний ремонт Догляд за клумбами, косметичний ремонт Догляд за клумбами, косметичний ремонт Догляд за клумбами, косметичний ремонт Догляд за клумбами, косметичний ремонт |
смт.Козелець вул.Київська смт.Козелець Центральний парк смт.Козелець вул.Соборності смт.Козелець вул.Свято- Преображенська смт.Козелець вул.Соборності смт.Козелець вул.Соборності |
Додаток 2
до Програми
Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми на
2026-2028 роки
|
|
Дільниці |
тис.грн |
|
|
|
Благоустрій |
51 750,00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього |
51 750,00 |
|
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№ 44-51/VIII
Про припинення діяльності шляхом ліквідації
Скрипчинської філії опорного закладу Козелецького
ліцею №3 Козелецької селищної ради
Відповідно до Цивільного кодексу України, п. 2 ст. 66 ст.25 Закону України «Про освіту», ст.32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», враховуючи результати консультацій з громадськістю, з метою забезпечення рівного доступу учнів до здобуття якісної освіти, приведення освітньої мережі селищної ради у відповідність до вимог чинного законодавства України, економічної ефективності функціонування закладів освіти, раціонального використання наявних ресурсів, у зв’язку з відсутністю контингенту здобувачів освіти та працівників у Скрипчинській філії Козелецького ліцею №3 Козелецької селищної ради, керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(п’ятдесят перша сесія восьмого скликання)
21 листопада 2025 року
сел. Козелець
№45-51/VIII
Про надання згоди на передачу з державної
власності у комунальну власність
Козелецької селищної територіальної громади
в особі Козелецької селищної ради
нерухомого майна, а саме: протирадіаційне укриття,
що розташоване в будівлі за адресою: вул. Соборності, буд. 14,
селище Козелець, Чернігівський р-н, Чернігівська обл.
Відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року № 1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» (зі змінами), розглянувши лист Головного управління статистики у Чернігівській області від 12.11.2025 року № 13-03/1120-25, керуючись статями 26, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Техніко-економічне обґрунтування забезпечення
ефективного використання нерухомого майна – протирадіаційного укриття № 92922, розміщеного за адресою: вулиця Соборності, будинок 14, селище Козелець, Чернігівський р-н, Чернігівська обл. за цільовим призначенням з визначенням обсягів та джерел фінансування видатків на його утримання
Розділ I. Загальна характеристика об’єкта передачі
До передачі з державної у комунальну власність Козелецької селищної територіальної громади в особі Козелецької селищної ради пропонується державне майно, яке перебуває на балансі Головного управління статистики у Чернігівській області (місцезнаходження: вул. Гонча, 37, м. Чернігів, Чернігівська область, код ЄДРПОУ 02363072), у сфері управління Державної служби статистики України (місцезнаходження: вул. Шота Руставелі, 3, м. Київ, Київська область, код ЄДРПОУ 37507880).
Найменування об’єкта: протирадіаційне укриття загальною площею 65,5 кв. м. (обліковий номер 92922), яке розташоване в будівлі за адресою: вул. Соборності, буд. 14, селище Козелець, Чернігівський р-н, Чернігівська обл.
Технічний опис майна: частина підвалу, а саме: приміщення 1-1 площею 30,2 кв.м., приміщення 1-2 площею 29,4 кв.м., коридор 1-3 площею 5,9 кв.м., загальною площею 65,5 кв. м., що складає 3/50 частки нежитлової будівлі загальною площею 1109,9 кв.м.
Об’єкт передачі неможливо виділити в окрему облікову одиницю, так як, згідно Довідки щодо технічної можливості виділу в натурі частки з об’єкта нерухомого майна від ______ №___, за технічними показниками він не є відокремленим, не має окремого виходу, окремого інженерного обладнання та не може бути виділений в натурі в окремий об’єкт нерухомого майна.
Інвентарний номер об’єкта нерухомого майна: 101310016/2.
Дата державної реєстрації: 06.07.2017 р.
Власник згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: Державна служба статистики України (код ЄДРПОУ 37507880).
Форма власності: державна.
Балансоутримувач: Головне управління статистики у Чернігівській області (код ЄДРПОУ 02363072).
Уповноважений орган управління: Державна служба статистики України(код ЄДРПОУ 37507880).
Обліковий номер протирадіаційного укриття: 92922, відповідно до облікової картки захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційного укриття (ПРУ)).
Розділ II. Обґрунтування доцільності здійснення передачі майна
У зв’язку з ліквідацією відділу статистики у Козелецькому районі Головного управління статистики у Чернігівській області 31 грудня 2019 року була повністю вивільнена займана ним нежитлова будівля за адресою: вул. Соборності, буд. 14, селище Козелець, Чернігівський р-н, Чернігівська обл., в підвалі якої знаходиться протирадіаційне укриття № 92922.
З того часу ця нежитлова будівля більше не використовується для забезпечення діяльності органів державної статистики.
Головне управління статистики у Чернігівській області не може забезпечити збереження та подальше ефективне використання цього нерухомого майна, і не має фізичної можливості контролювати функціонування протирадіаційного укриття № 92922, оскільки в зазначеній вище нежитловій будівлі відсутні працівники органів державної статистики, які могли б забезпечити безперебійний доступ до укриття мешканців селища Козелець, а сама ця будівля знаходиться на відстані 67 км від Головного управління статистики у Чернігівській області.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 р., у зв’язку з військовою агресією російської федерації, в Україні введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Наразі, Указом Президента України від 20.10.2025 р. № 793/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в України», строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 5 листопада 2025 року строком на 90 діб, тобто до 2 лютого 2026 року.
Відповідно до статті 2 Закону України від 06.12.1991 р. № 1932-XII «Про оборону України» оборона України базується на готовності та здатності органів державної влади, усіх складових сектору безпеки і оборони України, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення, при необхідності, з мирного на воєнний стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.
Протирадіаційне укриття № 92922 є захисною спорудою цивільного захисту, яка призначена для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
Відповідно до Кодексу цивільного захисту України одним із суб’єктів забезпечення цивільного захисту є органи місцевого самоврядування, до повноважень яких належить забезпечення цивільного захисту на відповідній території.
Протирадіаційне укриття № 92922 розташоване в селищі Козелець на території Козелецької селищної територіальної громади, тому пропонується до передачі з державної у комунальну власність для використання за призначенням.
Козелецька селищна рада вважає за доцільне прийняти протирадіаційне укриття № 92922 у комунальну власність громади з метою реалізації повноважень у сфері цивільного захисту, укриття мешканців громади в період уведеного в Україні воєнного стану.
Розділ III. Визначення джерел фінансування та обсягів витрат для подальшого утримання та використання об’єкта передачі
Фінансування витрат на утримання протирадіаційного укриття № 92922 буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної територіальної громади. Орієнтовна сума фінансування утримання будинку на рік становить – 20 000,00 грн.
Розділ IV. Відповідність функціонального призначення об’єкта передачі завданням, покладеним на орган, якому пропонується передати відповідний об’єкт
Протирадіаційне укриття № 92922 буде використовуватися для забезпечення виконання повноважень відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» із зобов’язанням не відчужувати передане майно у приватну власність.
Розділ V. Прогноз ефективності діяльності суб’єкта після здійснення передачі майна
Передача державного майна – протирадіаційного укриття № 92922 сприятиме ефективному та продуктивному здійсненню посадовими особами виконавчих органів Козелецької селищної ради покладених на них державою повноважень та функцій.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше