Омелянів – середніх розмірів село, центр старостинського округу, котрому підпорядковані села Калитянське та Привітне. Розташоване на межі болота Слуків за 1 км на схід від автошляху Київ-Нові Яриловичі та за 20 км на південь від центру громади – селища Козелець. Перша письмова згадка про хутір Омелянів записана у польській люстрації (переписі) 1628 року. 1741 р. було надано дозвіл на побудову Омелянівської церкви святого пророка Іллі. 1965 року було збудоване нове шкільне приміщення.
Засновником села Полуянів над берегом Слукова був, очевидно, якийсь першопоселенець з остерського боярського роду Полуяненків.. До реєстру Козелецької сотні 1649 року було записано козаків Григорія і Василя Полуяненків.
1977 року рішення Верховної Ради УРСР село Полуянів було приєднано до Омелянова. Укрупнений населений пункт став носити останню назву. Рішенням сесії Омелянівської сільської ради від 12 червня 2001 року, офіційно встановлено свято «День села Омелянів», яке щорічно відзначається у першу неділю серпня.
Калитянське – невелике село, котре розташоване обабіч автошляху Київ-Нові Яриловичі за 18 км на південь від Козельця. У Вікіпедії подано, що поселення було засноване 1746 р. Хоча, ймовірно, що воно старіше. 1966 р. на території поштової станції з будинку дорожнього майстра виділявся металевий стержень з датою 1495 рік. Назва села походить від сусіднього села Калита Броварського району. Калитянське – це поштова станція на старому шляху – Московському поштовому тракті. Тут до сьогодні збереглися старовинний будинок поштової станції з конюшнею. Коли було засноване Калитянське? Ясно, що до будівництва стратегічного Санкт-Петербурзького шосе, що закінчилося у 1861 році. Оскільки будівництво розпочалося 1840 р., то тут могли жити будівельники дороги.
Привітне - наймолодше село Козелецької громади. Село не показане не лише на радянській топографічній карті 1931 року, а й не значиться у довіднику адміністративного поділу УРСР 1947 року. Вочевидь, село Привітне виникло у 1950-60-х роках.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше