Село Скрипчин розташоване серед полів та невеликих лісосмуг, південніше автошляху Козелець-Остер за 7 км на захід від Козельця. Власне, Скрипчин у нинішніх межах, був штучно створений 1957 року із сіл Скрипчин, Жадьки та Попенки, у кожного з яких окрема історія. Село виникло, очевидно, у середині XVII ст. Його засновником був козак на прізвище Скрипка. Можливо, це козак Яцько Скрипка, який був записаний до реєстру 1649 р., у складі Козелецької сотні Переясловського полку. Перша назва, що підтверджена документально - Скрипкин хутір, що згодом трансформувалась у Скрипчин. В 1939 році його мешканців було переселено в інші населені пункти, а будівлі зрівняно з землею. Вершковські збудували у селі будинок, який існував до початку 1970-х років. За радянських часів у ньому розташовувалась Скрипчинська початкова школа. 1923 року Скрипчинську сільраду, до якої увійшли села Скрипчин, Жадьки та Пушкарі було перепідпорядковано з Остерського до Козелецького району. Під час Другої світової війни на різних фронтах воювали 105 жителів села (без жадьківців), 36 з яких не повернулися .
Село Жадьки виникло у першій половині XVIII ст. на вільних землях, поряд зі Скрипчином. Першим жителем був козак Остерської сотні на прізвище Жадько. 1924 року в Жадьках було організовано комуну «Червоний сад» на чолі з Ларіоном Свиридовичем Пенським. З початком Другої світової війни 106 жителів Жадьків було мобілізовано на фронт. У бойових діях загинуло 43. 1972 року у пам’ять про 136 воїнів із сіл Скрипчин, Жадьки та Пушкарі у сільському парку встановлено обеліск.
Хутір Попенки виник у середині XVIII століття, коли у цій місцевості 320 десятин землі були надані у власність виходцю із Курляндії (нині територія Естонії), капітану Адольфу Карловичу Бірону, який хоч і не жив тут, але заклав двір для проживання кріпаків. Упродовж тривалого часу цей двір залишався на хуторі єдиним. 1923 року хутір було віднесено до Старогородської сільської ради Остерського повіту. Таке адміністративно-територіальне підпорядкування хутора зберігалося до 1957 року.
1957 року під час чергової хрущовської реформи села Скрипчин, Жадьки та хутір Попенки були об’єднані в один населений пункт – село Скрипчин. 1 вересня 1969 року відчинила двері для учнів збудована на території Жадьків за кошти місцевого колгоспу Скрипчинська восьмирічна школа.
Пушкарі – невелике село, що розташувалося на лівому березі р.Остер за 3 км на північ від автошляху Козелець-Остер та за 7 км на захід від Козельця. Назва села пішла від професії артилериста, яких за козацької доби називали пушкарами. Хоча місцеві старожили завжди стверджували, що назву селу дало розташоване поруч болото, оскільки слово «Пушкарі» переводиться як низинна, болотиста місцевість. Перша документальна згадка про село датована 1666 р. 1923 року Пушкарі були віднесені до Скрипчинської сільської ради.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше