Цієї осені на Сіверську землю прийшли два знаменні для її багатовікової біографії ювілеї – 85-річчя утворення Чернігівської області та 215-та річниця утворення Чернігівської губернії.
З цієї нагоди у приміщенні Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського розгорнуто виставку архівних документів «Першоджерела до річниці створення Чернігівської губернії та Чернігівської області», яку сьогодні відвідали голова обласної ради Ігор Вдовенко та очільник облдержадміністрації Валерій Куліч.
За словами директора Державного архіву Чернігівської області Раїси Воробей, на ній представлені найбільш важливі і цікаві документи, що перебувають на зберіганні в установі, та хронологічно відтворюють увесь непростий процес утворення двох адміністративно-територіальних одиниць: Чернігівської губернії у 1802 році та Чернігівської області в 1932 році.
Серед них: «Указ Сенату Російської імперії про створення губерній Малоросійських: Чернігівської та Полтавської і Білоруських: Могильовської та Вітебської» (27 лютого 1802 р.), «Протокол Чернігівського губернського правління про утворення Чернігівської та Полтавської губерній (14 березня 1802 р.), «Протокол Чернігівського губернського дворянського депутатського зібрання про утворення Чернігівської та Полтавської губерній» (20 березня 1802 р.), а також: «Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету «Про ліквідацію губерній й про перехід на триступеневу систему управління» (3 червня 1925 р.), «Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету про утворення Чернігівської області» (15 жовтня 1932 р.).
Про ключові реформи, які відбувалися протягом другої половини ХІХ століття та їх вплив на життя тодішніх мешканців Чернігівської губернії, розповів директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський.
Безпосереднє ж обговорення значення цих двох непересічних в історії нашого краю подій продовжилось в експертному середовищі істориків, науковців та громадськості, які взяли участь у роботі «круглого» столу «Чернігівська губернія та Чернігівська область — роль і місце в історії українського державотворення».
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше