Козелецька селищна рада

Найвища честь - благо народу

Меню

ПРОГРАМА

безоплатного забезпечення лікарськими засобами

за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань

на 2023-2025 роки

 

 

Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради

2.

Підстава для розроблення Програми

Програма розроблена відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»

3.

Розробник Програми

КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради

4.

Співрозробники Програми

Козелецька селищна рада

5

Відповідальний виконавець Програми

КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради

6.

Учасники Програми

 Козелецька селищна рада,

КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради

7.

Термін реалізації Програми

2023 – 2025 роки

8.

Джерела фінансування

 - селищний бюджет

 - інші джерела фінансування, не заборонені законодавством України

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього:

360,0 тис. грн., в тому числі:

2023 рік – 120,0 тис. грн.;

2024 рік – 120,0 тис. грн.;

2025 рік – 120,0 тис. грн.

 

І. Загальна частина

Програма безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2023-2025 роки (далі – Програма) розроблена з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я щодо задоволення потреб пільгових категорій населення та у медичній допомозі.

Програма охоплює групи населення та категорії захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно згідно з переліками, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (далі – Постанова № 1303). Особливості реалізації прав пацієнта на отримання лікарських засобів безоплатно у разі їх амбулаторного лікування врегульовані Постановою № 1303. 

Згідно з положеннями реформування медичної галузі, Національна служба здоров’я України визначає єдині для всіх правила фінансування системи охорони здоров’я та укладає з комунальними некомерційними підприємствами договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Оплата за договором відбувається відповідно до тарифів на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги, якими не передбачено відшкодування вартості лікарських засобів, які відпускаються безоплатно та на пільгових умовах.

Частиною 1 пункту 3 Постанови № 1303 передбачено, що витрати, пов’язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, які передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я. 

Пунктом 3 частини б статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень органів місцевого самоврядування належить забезпечення відповідно до законодавства України пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення. 

Відтак, фінансування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань здійснюється за відповідними бюджетними програмами місцевого бюджету (у разі їх прийняття), а також за наявними бюджетними програмами державного бюджету (на сьогоднішній день – це фінансування безоплатного відпуску лікарських засобів для лікування окремих видів захворювань: цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, розладів психіки та поведінки, епілепсії).

Тому існує необхідність затвердження Програми безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2023-2025 роки.

Програма є здійсненням комплексу заходів, спрямованих на підвищення рівня соціального захисту пільгових категорій населення, поліпшення рівня забезпечення їх лікарськими засобами.

 

ІІ. Визначення мети Програми

Метою Програми є створення умов для реалізації конституційного права найбільш вразливих верств населення та пільгових категорій населення громади на соціальний захист та здоров'я через забезпечення доступності гарантованих обсягів життєво необхідних лікарських засобів для збереження їх життя і здоров'я, поліпшення демографічної ситуації, підвищення якості та ефективності медико-санітарної допомоги.

Завданням Програми є:

- поліпшення стану здоров’я хворих, які підлягають постійному забезпеченню лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування, покращення їх якості життя та суспільної адаптації.

- своєчасність забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення у разі їх амбулаторного лікування, забезпечення доступу визначеної категорії мешканців до ефективних, безпечних і якісних лікарських засобів.

- зменшення соціальної напруги, пов’язаної з неспроможністю самостійного забезпечення хворих пільгового контингенту лікарськими засобами.

 

ІІІ. Обґрунтування шляхів і засобів реалізації Програми

Виконання Програми забезпечить зниження ризиків загострень, рецидивів, ускладнень наявних захворювань та появи нових, продовженню активного життя і зниження рівня інвалідизації дорослого та дитячого населення, відновлення та підтримання працездатності, профілактику соціально-небезпечних захворювань, передчасної смертності з керованих причин смерті серед мешканців ТГ.

Реалізація Програми дозволить забезпечити окремі групи населення та осіб, з певними категоріями захворювань ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами.

ІV. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Фінансове забезпечення виконання Програми становить 300,0 тис. грн. на 2023-2025 роки (Додаток 1 до Програми).

.

  1. Напрями діяльності та заходи Програми

Головний напрям діяльності Програми – це здійснення заходів, спрямованих на забезпечення окремих груп населення за певними категоріями захворювань безоплатним та пільговим відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів (Додаток 2 до Програми.

Перелік груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах, наведений в Додатку 3 до Програми.

Перелік категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно, наведений у Додатку 4 до Програми.

VІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та  постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку.

Координацію дій спрямованих на виконання заходів Програми покласти на генерального директора КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради

Хід виконання Програми раз на рік заслуховувати на черговому засіданні сесії Козелецької селищної ради.

 

      Додаток 1

до Програми

Фінансове забезпечення Програми безоплатного забезпечення лікарськими засобами

за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2023-2025 роки

тис. грн.

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

Етапи виконання Програми

Усього витрат на виконання Програми

І

ІІ

ІІІ

2023 рік

2024 рік

2025 рік

Обсяг коштів, усього, в тому числі:

120,0

120,0

120,0

360,0

  - селищний бюджет

120,0

120,0

120,0

360,0

- інші

-

-

 

-

 

                                                                                                                                

   Додаток 2

до Програми

Перелік заходів і завдань

безоплатного забезпечення лікарськими засобами

за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2023-2025 роки

з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів Програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансува-

ння

Обсяги фінансування,

тис. грн., у тому числі:

Очікуваний результат

І

етап

ІІ

етап

ІІІ етап

І етап

ІІ етап

ІІІ етап

2023 рік

2024 рік

2025 рік

2023 рік

2024 рік

2025 рік

1.

Медика-ментозне забезпечення

Забезпечення окремих груп населення за певними категоріями захворювань безоплатним та пільговим відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів (згідно Додатку 3 та Додатку 4 до Програми)

Протягом

2023 – 2025

років

КНП «Козелець-

кий ЦПМСД» Козелецької селищної ради

Селищний бюджет

120,0

120,0

120,0

Забезпе-чення медика-ментами пільго

вих катего

рій населе

ння

Забезпе-чення медика-ментами пільго

вих катего

рій населе

ння

Забезпе-чення медика-ментами пільго

вих

катего

рій

населе

ння

 

Додаток 3

до Програми

 

П Е Р Е Л І К

груп населення, у разі амбулаторного лікування яких

лікарські засоби за рецептами лікарів

відпускаються безоплатно

 

1) незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї:

- діти віком до трьох років;

- учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (засоби контрацепції - гормональні препарати);

- пенсіонери, які отримують пенсію за віком або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії;

- особи з інвалідністю, які отримують пенсію за віком, по інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;

- особи з інвалідністю та особи, які отримують державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;

- діти з інвалідністю відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;

- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації відповідно до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»;

Додаток 4

до Програми

ПЕРЕЛІК

категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно

 

Онкологічні захворювання

Гематологічні захворювання

Діабет (цукровий і нецукровий)

Ревматизм

Ревматоїдний артрит

Пухирчатка

Системний гострий вовчак

Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри

Сифіліс

Лепра

Туберкульоз

Аддісонова хвороба

Гепатоцеребральна дистрофія

Фенілкетонурія

Шизофренія та епілепсія

Психічні захворювання (особам з інвалідністю I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів)

Стан після операції протезування клапанів серця

Гостра переміжна порфірія

Муковісцидоз

Тяжкі форми бруцельозу

Дизентерія

Гіпофізарний нанізм

Стан після пересадки органів і тканин

Бронхіальна астма

Хвороба Бехтерєва

Міостенія

Міопатія

Мозочкова атаксія Марі

Хвороба Паркінсона

Інфаркт міокарду (перші шість місяців)

Дитячий церебральний параліч

СНІД, ВІЧ-інфекція

Післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози

Гіпопаратиреоз

Вроджена дисфункція кори наднирників

Анонси і оголошення

 

 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

Офіційний сайт © 2024 Козелецька селищна рада Всі права захищено.