Козелецька селищна рада

Найвища честь - благо народу

Меню

№ 3511-112/VIII 

21.10.2025 

Про внесення змін до рішення виконавчого комітету селищної ради від 10.12.2024 року № 3093-93/VIII «Про схвалення селищного бюджету Козелецької селищної ради на 2025 рік»

№ 3512-112/VIII

21.10.2025

Про схвалення звіту про виконання селищного бюджету за 9 місяців 2025 року

№ 3513-112/VIII

21.10.2025

Про погодження інформації про використання коштів резервного фонду селищного бюджету за 9 місяців 2025 року

№ 3514-112/VIII

21.10.2025

Про перерозподіл видаткової частини селищного бюджету на 2025 рік

№ 3515-112/VIII

21.10.2025

Про збільшення дохідної та видаткової частини селищного бюджету за рахунок іншої субвенції

№ 3516-112/VIII

21.10.2025

Про виділення коштів на співфінансування придбання шкільного автобуса

№ 3517-112/VIII

21.10.2025

Про збільшення селищного бюджету за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам

№ 3518-112/VIII 21.10.2025 Про перерозподіл видаткової частини бюджету в органах з питань праці та соціального захисту населення

№ 3519-112/VIII

21.10.2025

Про погодження Програми матеріально-технічної та фінансової підтримки військових частин Збройних Сил України, частин Сил територіальної оборони на 2025-2026 роки у новій редакції 

№ 3520-112/VIII

21.10.2025

Про схвалення фінансування Програми матеріально-технічної та фінансової підтримки військових частин Збройних Сил України, частин Сил територіальної оборони на 2025-2026 роки

№ 3521-112/VIII

21.10.2025

 Про погодження Програми мобілізаційної підготовки та мобілізації на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки

№ 3522-112/VIII

21.10.2025

 Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради від 20 лютого 2019 року № 543-41/VIII «Про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради»

№ 3523-112/VIII

21.10.2025

Про погодження Програми для кривдників на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки в новій редакції

№ 3524-112/VIII

21.10.2025

Про погодження місця розташування тимчасових споруд в с. Сираї на земельній ділянці за кадастровим номером 7422089301:74:044:0019 

№ 3525-112/VIII

21.10.2025

Про затвердження Положення про створення та використання спеціального фонду Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради

№ 3526-112/VIII

21.10.2025

Про надання адресної одноразової грошової допомоги 

№ 3527-112/VIII

21.10.2025

Про надання одноразової матеріальної допомоги ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України 

№ 3528-112/VIII

21.10.2025

Про затвердження кошторисної документації з улаштування вирівнювального шару грунтового покриття дороги 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

№ 3528-112/VІІІ

Про затвердження кошторисної

документації з улаштування

вирівнювального шару

грунтового покриття дороги

Розглянувши питання щодо необхідності виконання робіт з улаштування вирівнювального шару грунтового покриття дороги з відходів від фрезерування та ЩПС із застосуванням укладальників асфальтобетону проїзної частини провулку Поліський в сел. Козелець Чернігівського району Чернігівської області, керуючись пп. 1 п. «а» ч. 1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Затвердити кошторисну документацію (додається) з улаштування вирівнювального шару грунтового покриття дороги з відходів від фрезерування та ЩПС із застосуванням укладальників асфальтобетону в населених пунктах Козелецької селищної ради:

- по провулку Поліський в сел. Козелець у сумі 157 789,00 (сто п’ятдесят сім тисяч сімсот вісімдесят дев’ять) грн.

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника селищного голови з питань будівництва, ЖКГ та комунальної власності Моцьора В.В.

Голова     Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

№ 3527-112/VIII

Про надання одноразової матеріальної допомоги ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України

Відповідно до Програми підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки, затвердженої рішенням сорокової сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 22 листопада 2024 року № 56-40/VIIІ, розглянувши заяви громадян:***., ***, ***, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Виплатити одноразову матеріальну допомогу:

- ***, який проживає за адресою:   с. Скрипчин, *** на лікування після поранення отриманого під час безпосередньої участі у заходах для забезпечення оборони України у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України в сумі 10 000,00 грн.

  1. Виплатити одноразову матеріальну допомогу:

- ***, який проживає за адресою: с. Шуляки, ***, мобілізованому військовослужбовцю на придбання дров в сумі 3 000,00 грн.;

- ***, який проживає за адресою:с. Берлози,***, мобілізованому військовослужбовцю на придбання дров в сумі 3 000,00 грн.

  1. Головному бухгалтеру відділу соціального захисту населення селищної ради провести відповідні розрахунки.

Голова    Валентин БРИГИНЕЦЬ

[ У публічній версії рішення персональні дані приховані згідно із Законом України "Про захист персональних даних".]

 

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

№ 3526-112/VIII

Про надання адресної одноразової грошової допомоги

Відповідно до Програми надання адресної одноразової грошової допомоги на 2025-2026 роки, затвердженої рішенням тридцять дев’ятої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 25 жовтня 2024 року        № 14-39/VIII, розглянувши звернення громадян:***, ***, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Виплатити адресну одноразову грошову допомогу:

- ***, який проживає за адресою: с. Гламазди, *** на лікування онкозахворювання в сумі 4 000,00 грн.;

- ***, яка проживає за адресою: с. Часнівці,  *** на лікування онкозахворювання в сумі 4 000,00 грн.

  1. Головному бухгалтеру відділу соціального захисту населення селищної ради провести відповідні розрахунки.

Голова     Валентин БРИГИНЕЦЬ

[ У публічній версії рішення персональні дані приховані згідно із Законом України "Про захист персональних даних".]

 

 

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

 

№ 3525-112/VIII

Про затвердження Положення про

створення та використання спеціального фонду

Комунального закладу «Центр надання

соціальних послуг» Козелецької селищної ради

Відповідно до Бюджетного кодексу України, керуючись ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Затвердити Положення про створення та використання спеціального фонду Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради, згідно додатку 1.
  2. Контроль за виконання рішення покласти на директора комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради Трофімченко С.М.

Голова                                                                                  Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток

до рішення виконавчого комітету

Козелецької селищної ради

 від 21 жовтня 2025 року

№ 3525-112/VIII

ПОЛОЖЕННЯ

про створення та використання спеціального фонду

Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг»

Козелецької селищної ради

сел. Козелець

2025 рік

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Це Положення визначає порядок формування, обліку, використання та контролю за коштами спеціального фонду Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради (далі – Центр), який є комунальним закладом, що фінансується з бюджету Козелецької селищної ради.

1.2. Спеціальний фонд Центру формується із власних надходжень бюджетних установ, що утримуються за рахунок селищного бюджету (кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами, як плата за надання соціальних послуг, виконання робіт, гранти, дарунки і благодійні внески, а також кошти від реалізації в установленому порядку продукції чи майна та іншої діяльності).

1.3. Порядок формування і використання коштів спеціального фонду регулюється чинним законодавством України та цим Положенням.

1.4. Фонд створений і діє відповідно до діючого законодавства та цього Положення.

1.5. Метою створення спеціального фонду є забезпечення додаткового фінансування потреб Центру за рахунок позабюджетних надходжень.

  1. ДЖЕРЕЛА ФОРМУВАННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ ФОНДУ

2.1. Власні надходження бюджетних установ поділяються на такі групи:

- перша група – надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством;

- друга група - інші джерела власних надходжень бюджетних установ.

У складі першої групи виділяються такі підгрупи:

підгрупа 1 – плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю;

підгрупа 2 – надходження коштів бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності.

Кошти використовуються:

- на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням соціальних послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю;

- плата за оренду майна бюджетних установ;

- на утримання, облаштування, ремонт та придбання майна бюджетних установ;

- надходження від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) бюджетних установ.

2.2. Благодійні внески, гранти та дарунки від юридичних та фізичних осіб.

  1. ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ

 

3.1. Поліпшення матеріально-технічної бази Центру.

3.2. Проведення ремонтних робіт.

3.3. Придбання обладнання, інвентарю, витратних матеріалів.

3.4. Інші потреби, що сприяють покращенню діяльності Центру.

Кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.

Кошти спеціального фонду Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради витрачаються згідно укладених договорів.

  1. ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ

4.1. Облік надходжень і витрат спеціального фонду ведеться бухгалтерією Центру окремо від загального фонду.

4.2. Звітність щодо використання коштів спеціального фонду подається у встановлені строки до відповідних органів управління та контролю, згідно з чинним законодавством.

4.3. Контроль за правильністю використання коштів спеціального фонду здійснюється керівником Центру, відділом соціального захисту населення та фінансовим управлінням селищної ради.

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету                                                        Людмила НАБІЛЬСЬКА

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

№ 3524-112/VIII

Про погодження місця розташування

тимчасових споруд в с. Сираї

на земельній ділянці за кадастровим

номером 7422089301:74:044:0019

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244, розглянувши заяву Пишалки Алли Анатоліївни від 10.10.2025 року, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Погодити Пишалці Аллі Анатоліївні місце розташування трьох тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в с. Сираї на земельній ділянці площею 0,025 га за кадастровим номером 7422089301:74:044:0019.
  2. Зобов’язати Пишалку Аллу Анатоліївну:

2.1. Отримати паспорти прив’язки тимчасових споруд у відділі проектування, містобудування, архітектури та ЖКГ Козелецької селищної ради;

2.2. Встановити тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності у відповідності з паспортами прив’язки;

2.3. У разі необхідності отримати технічні умови для під’єднання до інженерних мереж у відповідних експлуатуючих організаціях;

2.4. За власні кошти виконати роботи з благоустрою прилеглої території відповідно до паспортів прив’язки тимчасових споруд та підтримувати їх у належному санітарному стані;

2.5. Заключити з обслуговуючим підприємством договір на вивезення твердих побутових відходів;

2.6. При проведенні робіт зі встановлення тимчасових споруд дотримуватись Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Козелецької селищної ради;

2.7. Після розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності повідомити селищну раду про виконання вимог паспортів прив’язки.

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника селищного голови з питань будівництва, ЖКГ та комунальної власності Моцьора В.В.

Голова    Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

 № 3523-112/VIII

Про погодження Програми для кривдників

на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки

в новій редакції

 

Відповідно до законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про соціальні послуги», Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, постанов Кабінету Міністрів України   від 22.08.2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів,  що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», від 22.08.2018 року № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», від 22.08.2018 року № 655 «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали  від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», від 24.02.2021 року № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», наказу Міністерства соціальної політики України від 01.10.2018 року   № 1434 «Про затвердження Типової програми для кривдників», з метою забезпечення розбудови системи запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, запровадження комплексних дій та заходів, спрямованих на зменшення масштабу такого явища на території Козелецької селищної ради, керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Погодити Програму для кривдників на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки в новій редакції, що додається.
  2. Координацію роботи щодо виконання Програми покласти на управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради спільно із суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству відповідно до вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
  3. Організацію та виконання Програми, її проходження кривдниками забезпечує управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради та фахівці КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради, згідно з вимогами Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
  4. Фінансовому управлінню Козелецької селищної ради щороку при формуванні бюджету передбачати видатки для реалізації заходів Програми в межах фінансових можливостей.
  5. Рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради від 21.01.2025 року № 3154-95/VIII «Про погодження Програми для кривдників на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки» вважати таким, що втратило чинність.
  6. 6. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника селищного голови з фінансово-економічних та соціальних питань Гарбуза М.П.

Голова                                                                                  Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток

до рішення виконавчого комітету

Козелецької селищної ради

від 21 жовтня 2025 року

№ 3523-112/VIII

 

Програма для кривдників

на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки

в новій редакції

 

Паспорт Програми

Назва Програми

Програма для кривдників на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки в новій редакції

Підстава для розроблення

Програми

- Конституція України;

- Закони України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про соціальні послуги»;

- Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами;

- постанови Кабінету Міністрів України                        від 22.08.2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», від 22.08.2018 року № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», від 24.02.2021 року № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року»;

- наказ Міністерства соціальної політики України від 01.10.2018 року № 1434 «Про затвердження Типової програми для кривдників»;

- інші нормативно-правові документи

Ініціатор розроблення Програми

Козелецька селищна рада

Розробник Програми

Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

Координатор виконання Програми

Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

Учасники

(співвиконавці Програми)

Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, КЗ «Центр надання соціальних послуг» Козелецької селищної ради, Служба у справах дітей Козелецької селищної ради та суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Термін реалізації Програми

2025-2027 роки

Обсяг фінансових ресурсів, для реалізації Програми, всього

57,6 тис. грн. 1

в тому числі:

- 2025 рік

- 2026 рік

- 2027 рік

5,6 тис. грн.;

26,0 тис. грн.;

26,0 тис. грн.

1Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми, може змінюватися шляхом внесення відповідних змін до селищного бюджету впродовж терміну дії Програми

І. Вступ

Домашнє насильство є однією з найскладніших і найболючіших соціальних проблем сучасного суспільства. Незважаючи на численні зусилля міжнародної спільноти, державних органів та громадських організацій щодо протидії цьому явищу, воно залишається поширеним у багатьох країнах, включаючи Україну.

Сьогодні проблема домашнього насильства визнається на державному рівні, і багато громадських організацій активно працюють над її вирішенням. Проте виклики залишаються значними. Хоча на законодавчому рівні домашнє насильство визнається проблемою та його прояви караються, однак соціальні стереотипи, низький рівень обізнаності населення та недостатність ресурсів для підтримки жертв домашнього насильства є основними бар’єрами на шляху до ефективного подолання цієї проблеми. Україна продовжує рухатися в напрямку створення більш безпечного середовища для жінок, дітей та інших вразливих груп населення, але це завдання вимагає системного підходу, який включає не лише законодавчі зміни, а й зміну суспільних установок та норм.

В умовах війни ситуація з домашнім насильством загострюється, оскільки такі негативні фактори, як зниження рівня доходів, втрата житла, безробіття, стають причинами конфліктів та насильства, а у випадку, коли родина опиняється у новій громаді, такі випадки ще й замовчуються.

При проведенні опитування на Національній гарячій лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації потерпілих за 2023-2024 роки було виявлено, що 40 з 202 жінок стали жертвами вперше під час війни. Це доволі тривожний показник.

Домашнє насильство є хворобою всього суспільства, яка століттями розвивалася в умовах толерантності та сприйняття його як невід’ємної частини сімейного життя і, відповідно, не визнавалася, ігнорувалася, приховувалася, з часом набувши різноманітних форм прояву.

За статистикою, до повномасштабного вторгнення рф від домашнього насильства в нашій державі потерпало близько 1,8 мільйона жінок і була тенденція до зростання показників, зокрема, у 2021 році було зафіксовано на 56% більше звернень, аніж у 2020 році. Після 24 лютого кількість офіційно зареєстрованих випадків зменшилася. За даними Національної поліції України, в першому півріччі 2022 року звернень було на 27,5% менше, аніж у першому півріччі 2021 року. Офіс Генерального прокурора зафіксував на 56% менше кримінальних проваджень у сфері домашнього насильства. Зменшення статистичних даних щодо домашнього насильства на національному рівні у 2022 році має декілька об’єктивних причин, зокрема виїзд багатьох жінок разом із дітьми за кордон через війну, а також у зв’язку зі зміною проживання багато українських жінок та дітей в нових громадах не звертаються за допомогою через страх чи з інших причин.

Отже, війна не скасовує домашнє насильство, а, навпаки, загострює ситуацію. Традиційно домашнє насильство зачіпає вразливі групи населення, які, крім того, обтяжені вирішенням інших проблем, що виникли через збройний конфлікт у державі. Але, незважаючи на війну, необхідно докласти максимальних зусиль, щоб факти домашнього насильства було зафіксовано, а постраждалим надавалися відповідна допомога та захист. Отже, під час війни захист потерпілих від домашнього насильства в Україні набув ще більшого значення.

Робота з кривдниками становить невід’ємну частину діяльності уповноважених органів з протидії домашньому насильству, оскільки допомагає таким особам осмислити власну насильницьку поведінку, усвідомити її витоки та прояви, змінити свою поведінку. Довготривала корекція поведінки особи, яка вчинила домашнє насильство, не лише допомагатиме налагодити гармонійне життя в межах сім’ї, родини, а й поліпшуватиме майбутнє дітей, які перестануть бути свідками домашнього насильства.

ІІ. Загальні положення

 Програма для кривдників на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки в новій редакції (далі – Програма) розроблена з метою забезпечення розбудови системи запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, запровадження комплексних дій та заходів, спрямованих на зменшення масштабу такого явища в межах Козелецької селищної ради, відповідно до законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про соціальні послуги», Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, постанов Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», від 22.08.2018 року № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», від 24.02.2021 року № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», наказу Міністерства соціальної політики України від 01.10.2018 року № 1434 «Про затвердження Типової програми для кривдників».

Цю Програму реалізують фахівці, які мають фахову вищу освіту (в тому числі психолог, психотерапевт, психіатр) та пройшли відповідне спеціалізоване навчання з проведення програм для кривдників, представляють суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.

Програма передбачає комплекс заходів за результатами оцінки ризиків, спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника, формування в нього нової, неагресивної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до власних вчинків та їхніх наслідків, до виконання батьківських обов’язків, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

ІІ. Мета Програми

 Метою Програми є корекція агресивної поведінки кривдників, формування соціально прийнятних норм, гуманістичних цінностей і ненасильницької поведінки.

Предметом корекції є поведінка осіб, які чинять домашнє насильство, або належать до груп ризику щодо його вчинення.

Об’єктом корекції є кривдники, що направленні на проходження корекційної програми за рішенням суду чи за власною ініціативою.

ІІІ. Завдання Програми

Програма передбачає:

- формування у кривдника відповідального ставлення до власної поведінки та її наслідків для себе та членів сім’ї;

- формування усвідомлення кривдником того, що домашнє насильство – це порушення прав людини, яке карається відповідно до чинного законодавства України;

- сприяння зміні насильницької поведінки кривдника;

- формування у кривдника нової, неагресивної моделі поведінки в приватних стосунках;

- сприяння засвоєнню кривдниками моделі сімейного життя на засадах гендерної рівності, взаєморозуміння, взаємоповаги і дотримання прав усіх членів родини;

- сприяння оволодінню кривдниками навичками безконфліктного спілкування, ефективної комунікації.

IV. Зміст Програми

Програму розроблено на засадах когнітивно-поведінкової терапії.

Такий підхід широко застосовується в роботі з цільовою групою, він дає змогу проводити когнітивну корекцію та корекцію поведінки особистості і формувати в неї гуманістичні цінності.

Когнітивні методики спрямовані на досягнення довгострокових і тривалих позитивних результатів через зміну когніцій, мотивів поведінки, розв’язання її психосоціальних проблем.

Робота з кривдником спрямовується на зміну деструктивних переконань особистості, корекцію когнітивних помилок, зміну дисфункціональної поведінки завдяки усвідомленню особою впливу думок на емоції та поведінку людини.

Програмою передбачається комплексний підхід до проведення колекційної роботи з особами, які вчинили домашнє насильство або належать до групи ризику щодо його вчинення.

Кривдника може бути направлено на проходження Програми на строк від трьох місяців до одного року у випадках, передбачених законодавством України, за рішенням суду.

Також кривдник може брати участь у Програмі за власною ініціативою.

Заходи з організації та забезпечення проходження Програми кривдниками проводяться відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658.

Інформування суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, про ухвалення рішення суду про направлення кривдника на проходження програми для кривдників здійснюється відповідно до частини першої статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

У разі неприбуття кривдника для проходження Програми або ухилення від її проходження без поважних причин фахівець повідомляє про це письмово протягом трьох робочих днів уповноважений підрозділ органу Національної поліції для вжиття відповідних заходів через поліцейських офіцерів громади.

У Програмі може взяти участь особа, яка належить до групи ризику щодо вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Фахівець, який реалізує Програму, повинен керуватися принципами:

- конфіденційності та захисту персональних даних відповідно до вимог

- дотримання прав та свобод людини, що полягає в наданні допомоги кривднику;

- недопущення дискримінації, що полягає в тому, що кривдник має право на отримання послуг незалежно від статі, віку, віросповідання, національної приналежності, соціального статусу тощо;

- компетентності та професіоналізму, що полягає в застосуванні спеціальних знань з питань запобігання домашньому насильству;

- комплексності, що полягає у поєднанні різних форм і методів роботи у межах проведення корекційних програм для кривдників з урахуванням віку, статі, індивідуальних особливостей кривдника та вчинених форм домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

V. Проходження Програми для кривдників

В основу Програми покладено принцип комплексності, що полягає в поєднанні діагностичного, мотиваційного та корекційного блоків (останній передбачає індивідуальну та групову форми роботи).

Проходження Програми розпочинається діагностуванням особи, яка вчинила домашнє насильство або належить до групи ризику щодо його вчинення, в тому числі діагностуванням причин агресивної та насильницької поведінки кривдника:

1) діагностичний блок містить алгоритм проведення діагностики причин насильницьких проявів, агресивної поведінки;

2) мотиваційний блок спрямовано на визначення та підвищення рівня мотивації для участі у груповій формі роботи в межах цієї Типової програми, формування або підвищення мотивації для зміни насильницької, агресивної поведінки;

3) у блоці «Індивідуальна корекційна робота» представлено індивідуальні корекційні заняття за відповідними темами.

Зазначені теми реалізуються на 14 індивідуальних заняттях (сесіях) тривалістю одна година. Рекомендовано проводити щотижня одне заняття.

4) блок «Групова корекційна робота» складається з групових корекційних занять за відповідними темами тривалістю від 3 до 6 годин.

Програма передбачає застосування широкого спектра різних форм, методів і технік активного навчання дорослих осіб з метою якісного засвоєння інформації та відпрацювання необхідних навичок, використання на практиці отриманих знань і вмінь.

Теми Програми (як індивідуальних, так і групових занять) висвітлюють питання, спрямовані на розвиток особистості, мотивацію до активної участі в процесі планування подальшого життя, оволодіння навичками безконфліктного спілкування, ефективної комунікації тощо.

Програма не є єдиним розв’язанням проблеми насильства і має застосовуватися в контексті ведення випадку особи, яка вчинила насильство або належить до групи ризику щодо його вчинення. Корекційна робота буде ефективною, коли учасник Програми одночасно отримуватиме необхідні для нього соціальні послуги, що допоможуть у подоланні складних життєвих обставин або інших факторів, які підвищують ризик вчинення цією особою насильницьких дій.

Проходження Програми для мешканців Козелецької селищної ради надається безоплатно.

VI. Тематичний план Програми кривдників

Розподіл часу за блоками і темами здійснюється відповідно до додатку 1 до Програми.

Схема роботи з кривдниками визначається індивідуально з урахуванням потреб особи та особливостей, визначених за результатами діагностики (додаток 2 до Програми).

Після проходження особою діагностики та мотиваційного консультування з метою визначення рівня вмотивованості до участі у групі може застосовуватись індивідуальна корекційна робота або групові заняття.           У деяких випадках ці дві форми роботи можуть впроваджуватись одночасно: особа може відвідувати групові заняття та за її бажанням індивідуально працювати з практичним психологом. З метою підвищення готовності особи та її вмотивованості щодо участі в групі, групова робота може застосовуватися після проходження особою індивідуальних занять. Після кожного заняття необхідно передбачити домашнє завдання для закріплення отриманих знань і навичок, забезпечення постійного відстеження змін у поведінці.

Під час прийняття рішення щодо форми участі особи у цій Програмі враховуються її готовність до участі в роботі групи й ті завдання, які ставляться у роботі з нею.

Після завершення індивідуальної та/або групової роботи проводиться вторинна діагностика за результатами проходження цієї Типової програми.

Знання та навички, яких має набути особа за результатами проходження Програми:

  • знання:
  • понять «насильство», «домашнє насильство» та «насильство за ознакою статі»;
  • можливих наслідків домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
  • відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
  • проявів поведінки, які належать до домашнього насильства та насильства за ознакою статі, агресії, жорстокого поводження;
  • факторів впливу на розвиток агресивної поведінки;
  • причин виникнення конфліктів, методів аналізу конфліктних ситуацій, шляхів їх розв’язання та визначення власної ролі в їх вирішенні;
  • форм запобігання конфліктним ситуаціям;
  • впливу гендерних стереотипів щодо соціальних ролей жінки і чоловіка на стосунки в родині;

2) навички:

  • визначати незадоволені власні потреби, які викликають агресію та прояви гніву, і шляхи задоволення потреб ненасильницькими засобами;
  • розпізнавати спускові механізми вияву агресії та усвідомлювати власні почуття й почуття інших людей у ситуації конфлікту;
  • контролювати прояви гніву та агресії щодо інших людей;
  • аналізувати власні дії в ситуації домашнього насильства, насильства за ознакою статі та визначати свої власні можливості на шляху до життя без насильства;
  • розуміти свої власні кордони та кордони інших людей (фізичні та психологічні межі, які визначають діапазон і силу власних дій, а також сприйнятливість до дій навколишнього середовища);
  • будувати безконфліктне спілкування, ефективну комунікацію з членами сім’ї та оточенням на основі взаєморозуміння і взаємоповаги;
  • визначати перспективні цілі та формувати життєві плани, реалізовувати власні плани соціально прийнятним шляхом.

VII. Очікувані результати Програми

Виконання Програми дасть змогу знизити рівень домашнього насильства, насильства за ознакою статі та забезпечити захист прав постраждалих осіб через удосконалення системи запобігання та протидії такому насильству, удосконалення відповідної нормативно-правової бази, запровадження дієвого механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

За результатами Програми буде забезпечено:

- зростання довіри громадян до суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, подолання психологічних та інших бар’єрів у прийнятті та реалізації рішень щодо звернення до цих суб’єктів з приводу такого насильства;

- доступність і якість надання необхідних соціальних послуг особам, постраждалим від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, в тому числі дітям, людям похилого віку, особам з інвалідністю, громадянам, що належать до інших вразливих груп, у загальних і спеціалізованих службах, підтримки постраждалих осіб, визначених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

- спеціальну підготовку фахівців з числа суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, що забезпечуватиме підвищення якості надання відповідної допомоги;

- підвищення рівня обізнаності населення з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, подолання негативних стереотипів і формування нетерпимого ставлення до ненасильницької моделі поведінки, посилення ролі чоловіків у протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

VIII. Фінансування Програми

Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Перелік завдань, обсяги фінансування передбачені в додатку 3  Програми для кривдників на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки в новій редакції.

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету                                                       Людмила НАБІЛЬСЬКА

Додаток 1

до Програми для кривдників

на території Козелецької селищної ради

на 2025-2027 роки

в новій редакції

 

РОЗПОДІЛ ЧАСУ

за модулями і темами

з/п

Назва блоку, теми

Кількість годин

індивідуальна робота

групова робота

1

2

3

4

Блок 1

Зміст і методи діагностики психоемоційного стану кривдника

6 год

 

Частина 1

Діагностичні методики, що застосовуються до початку корекційної роботи. Проведення психодіагностики. Карта первинного психологічного обстеження кривдника

2 год

 

Частина 2

Діагностичні методики, що застосовуються в процесі індивідуальної корекційної роботи

2 год

 

Частина 3

Проєктивні методики, рекомендовані для роботи з кривдниками

2 год

 

Блок 2

Технологія проведення мотиваційної бесіди/інтервювання з кривдником

2 год

 

Перший етап мотиваційної бесіди / інтерв’ювання

1 год

 

Другий етап мотиваційної бесіди / інтерв’ювання

1 год

 

Блок 3

Зміст індивідуальної корекційної роботи з кривдником

19 год

 

Тема 1

Прояви агресивності та особиста відповідальність за власні слова й вчинки. Психоедукація щодо психологічних засад корекційної роботи. Дослідження індивідуальних чинників (історія дитинства, індивідуальний досвід, сформовані деструктивні переконання тощо) патернів насильницької поведінки (одне заняття)

1 год

 

Тема 2

Емоційна рівновага. Розвиток емоційного інтелекту. Усвідомлення власних емоцій і почуттів (два заняття)

2 год

 

Тема 3

Усвідомлення почуттів. Когнітивна робота. Мотиви поведінки. Усвідомлення взаємозв’язку думок, емоцій і поведінки. Робота з деструктивними переконаннями (два заняття)

2 год

 

Тема 4

Керування почуттям гніву та самоагресією. Ціннісна сфера особистості кривдника (одне заняття)

1 год

 

Тема 5

Формування навичок самоконтролю і саморегуляції. Поведінкова робота. Аналіз дисфункційної поведінки (два заняття)

2 год

 

Тема 6

Усвідомлення власних особистісних меж для конструктивного спілкування. Моделювання адаптивної поведінки. Формування здатності задоволення потреб в асертивний спосіб (два заняття)

2 год

 

Тема 7

Подолання страхів. Формування навичок аналізу автоматичних думок (одне заняття)

1 год

 

Тема 8

Усвідомлення власних потреб і пошук способів їх задоволення. Формування навичок самоконтролю емоційних проявів (два заняття)

2 год

 

Тема 9

Конструктивне розв’язання конфліктів. Формування навичок аналізу соціальної ситуації. Усвідомлення власних кордонів та кордонів інших людей (одне заняття)

1 год

 

Тема 10

Партнерська взаємодія. Моделювання взаємозв’язку думок, емоцій і поведінки (одне заняття)

1 год

 

Тема 11

Розвиток навичок спілкування. Формування навичок конструктивного спілкування (одне заняття)

1 год

 

Тема 12

Усвідомлення системи моральних цінностей. Формування навичок ефективної комунікації (одне заняття)

1 год

 

Тема 13

Профілактика булінгу, домагань в колективі (два заняття)

2 год

 

Блок 4

Зміст групової роботи з кривдниками

 

27 год

Тема 1

Вступ до Програми для кривдників. Знайомство. Формування правил роботи групи (одне заняття)

 

3 год

Тема 2

Установлення індивідуальних цілей та побудова перспективних планів щодо подолання агресивної поведінки (одне заняття)

 

3 год

Тема 3

Механізми формування агресивної поведінки: які вони, як їх розпізнати та зупинити (одне заняття)

 

3 год

Тема 4

Сутність понять «насильство», «насильство за ознакою статі» та «домашнє насильство». Види насильства та дії, які слід вважати насильством. Цикл насильства. Наслідки насильства (одне заняття)

 

3 год

Тема 5

Відпрацювання навичок контролю гніву та агресії.
Формування навичок самоконтролю агресивних патернів поведінки. Планування та реалізація поведінкових патернів адаптивних переконань (одне заняття)

 

3 год

Тема 6

Ефективна комунікація (два заняття)

 

6 год

Тема 7

Формування цілей і перспективних життєвих планів. Консультаційні заходи щодо підвищення мотиваційного потенціалу (одне заняття)

 

3 год

Тема 8

Підведення підсумків участі у Програмі для кривдників. Опитування або тестування з метою оцінювання знань та навичок (одне заняття)

 

3 год

Блок 5

Вторинна діагностика за результатами проходження Програми. Складання плану запобігання рецидиву насильницької поведінки

2 год

 

Підсумок

 

29 год

27 год

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету                                                       Людмила НАБІЛЬСЬКА

Додаток 2

до Програми для кривдників

на території Козелецької селищної ради

на 2025-2027 роки

в новій редакції

СХЕМИ РОБОТИ
з особою в межах «Програми для кривдників»

 

28101039

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету                                                       Людмила НАБІЛЬСЬКА

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

№ 3522-112/VIII

Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради

від 20 лютого 2019 року № 543-41/VIII

«Про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради»

З метою вдосконалення роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради, враховуючи вимоги Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 409,  керуючись ст. 36, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Внести зміни до рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради від 20 лютого 2019 року № 543-41/VIII «Про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради», а саме: додаток 1 викласти в новій редакції:

ПОСАДОВИЙ СКЛАД

комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради

Голова комісії – Козелецький селищний голова;

Заступник голови комісії – заступник селищного голови з питань будівництва, ЖКГ та комунальної власності;

Секретар комісії – головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці селищної ради.

Члени комісії:

  • Секретар селищної ради;
  • Начальник фінансового управління селищної ради;
  • Завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці селищної ради;
  • Начальник 2 відділення Чернігівського РТЦК та СП (за згодою);
  • Начальник відділення поліції № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області (за згодою);
  • Генеральний директор КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради (за згодою);
  • Представник Чернігівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області (за згодою);
  • Начальник сектору № 3 Чернігівського районного управління цивільного захисту та превентивної діяльності Головного управління ДСНС України у Чернігівській області (за згодою).
  1. Рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради від 22 жовтня 2021 року № 334-22/VIII «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради від 20 лютого 2019 року № 543-41/VIII «Про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Козелецької селищної ради»» вважати таким, що втратило чинність.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Золотаревську О.О.

Голова    Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

№ 3521-112/VIII

Про погодження Програми мобілізаційної підготовки та мобілізації на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України, статті 43 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», статті 15 «Про оборону України», статті 18 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», постанов Кабінету Міністрів України                    від 21.03.2002 року № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», від 16.05.2024 року № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», з метою підготовки та організованого проведення мобілізації, задоволення потреб оборони та захисту території Козелецької селищної територіальної громади від можливої загрози та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, зміцнення законності, правопорядку та вжиття заходів у галузі оборонної роботи, передбачених законодавством, керуючись статтею 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Погодити Програму мобілізаційної підготовки та мобілізації на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (додається).
  2. Фінансовому управлінню селищної ради передбачити кошти на фінансування заходів Програми, які планується реалізувати в 2026-2028 роках.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника селищного голови з фінансово-економічних та соціальних питань Гарбуза М.П.

Голова                                                                                  Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток

до рішення виконавчого комітету

Козелецької селищної ради

від 21 жовтня 2025 року

№ 3521-112/VIII

Програма

мобілізаційної підготовки та мобілізації на території

Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки

  1. Паспорт

1.

Ініціатор розроблення Програми

Козелецька селищна рада

2.

Підстава для розроблення Програми

Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закони України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 року № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», від 16.05.2024 року № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»

3.

Розробник Програми

Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці Козелецької селищної ради

4.

Співрозробник Програми

Другий відділ Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

5.

Відповідальний виконавець Програми

Козелецька селищна рада

6.

Учасники Програми

Козелецька селищна рада;

Другий відділ Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

7.

Термін реалізації Програми

2026-2028 роки

8.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Селищний бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми,       в тому числі:

1 320,00 тис. грн.

9.1.

кошти селищного бюджету

1 320,00 тис. грн.

9.2.

кошти інших джерел

-

  1. Загальні положення

Програма мобілізаційної підготовки та мобілізації на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки (далі – Програма), розроблена відповідно до вимог статті 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», статті 43 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», статті 15 Закону України «Про оборону України», пункту 17 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України.

Мобілізаційна підготовка в Україні – комплекс організаційних, політичних, економічних, фінансових, соціальних, правових та інших заходів, які здійснюються в мирний час з метою підготовки національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій до своєчасного й організованого проведення мобілізації та задоволення потреб оборони держави і захисту її території від можливої агресії, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Мобілізація – комплекс заходів, які здійснюються з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту – на організацію і штати воєнного часу.

Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Часткова мобілізація проводиться в окремих місцевостях держави та стосується певної частини національної економіки, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Організація безпосередньої реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації на відповідній території чи сприяння їх виконанню здійснюється органами місцевого самоврядування.

  1. Мета Програми

Метою Програми є:

- підвищення якості мобілізаційної підготовки та рівня мобілізаційної готовності виконавців мобілізаційних завдань, забезпечення мобілізаційних заходів на території Козелецької селищної територіальної громади;

- забезпечення готовності та здатності органів державної влади, усіх ланок органів місцевого самоврядування, а також готовності населення і території до оборони відповідно до вимог Законів України «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу», вирішення комплексу завдань та заходів громади щодо її захисту;

- підвищення значення роботи органу місцевого самоврядування в проведенні військо-облікової роботи на території Козелецької селищної територіальної громади, залучення до комплектування військ мобілізаційних ресурсів громади в повному обсязі, що надасть змогу якісного комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань для проходження військової служби в ЗСУ;

- матеріально-технічне забезпечення спільної роботи Козелецької селищної територіальної громади, другого відділу Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, правоохоронних органів, закладів освіти та охорони здоров’я щодо забезпечення роботи призовної дільниці та мобілізаційної підготовки місцевого значення.

Незважаючи на низький стан фінансового та матеріально-технічного забезпечення Другого відділу Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в 2024-2025 роках спільно з органами місцевого самоврядування частково було вирішено та вжито необхідних заходів направлених на виконання вимог Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України» та «Про військовий обов’язок і військову службу».

Вирішити питання підготовки молоді до військової служби, мобілізації військовозобов’язаних до Збройних Сил України, ведення військового обліку, медичного огляду громадян, призову на військову службу, відправки призовників до обласного збірного пункту, а мобілізованих до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, соціального захисту громадян, мобілізованих до Збройних Сил України, учасників бойових дій та членів їх сімей для забезпечення їм вигідного існування, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру у сучасних економічних умовах без фінансування з місцевого бюджету неможливо.

  1. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

3.1. Основними завданнями Програми є:

1) підвищення якості мобілізаційної підготовки та рівня мобілізаційної готовності територіальної громади, підприємств, установ і організацій - виконавців мобілізаційних завдань;

2) забезпечення захисту стратегічних об'єктів та жителів громади від терористичних загроз та в особливий період;

3) якісна підготовка громадян до військової служби, своєчасне проведення приписки, призову та мобілізації, забезпечення ведення військового обліку відповідно до законодавства України;

4) координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, органів військового управління в забезпеченні ефективної реалізації державної політики у сфері обороноздатності держави в частині організації добровольчого формування Козелецької селищної територіальної громади.

3.2. Програма передбачає виконання наступних основних заходів:

- фінансове забезпечення виконання передбачених законодавством заходів щодо мобілізаційної підготовки та проведення мобілізації на території громади, людських і транспортних ресурсів, у тому числі здійснення контролю за станом мобілізаційної готовності підприємств, установ та організацій, що є об’єктами спільної власності територіальної громади і перебувають в управлінні селищної ради, а також доставка призовників та військовозобов'язаних на збірні пункти та до місць дислокації військових частин;

- організація та забезпечення на території територіальної громади військового обліку і підготовки громадян до військової служби, в тому числі допризовну підготовку молоді, підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей та військово-патріотичного виховання, забезпечення проведення призову на строкову військову службу, навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, військову службу за контрактом і під час мобілізації, виконання військово-транспортного обов’язку;

- проведення заходів щодо оповіщення, розшуку призовників та військовозобов'язаних, перевірки правильності ведення військового обліку на території громади, в тому числі придбання пально-мастильних матеріалів;

- здійснення заходів з територіальної оборони територіальної громади та охорони особливо-важливих об'єктів;

- забезпечення здійснення інших повноважень в галузі оборонної та мобілізаційної роботи, передбачених законодавством.

  1. Очікувані результативні показники Програми

 Реалізація Програми в Козелецькій селищній раді сприятиме:

- підготовці Козелецької селищної територіальної громади, як органу місцевого самоврядування, до вжиття всього комплексу необхідних організаційних, економічних, фінансових, соціальних, правових та інших заходів, до своєчасного та організованого проведення мобілізації та задоволення потреб оборони громади і захисту її території від можливої агресії, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

- підтриманню системи управління громади у готовності до роботи в умовах воєнного стану;

- забезпеченню своєчасного оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

- своєчасне та якісне, у встановлені строки, проведення приписки громадян України до призовної дільниці, забезпечення їх призову, мобілізації людських та інших ресурсів до Збройних Сил України;

- виконанню мобілізаційних завдань підприємствами, установами, організаціями громади у повному обсязі та у встановленні терміни;

- забезпеченню створення матеріально-технічного резерву;

- здійсненню заходів у разі загрози виникнення ситуації, пов’язаної з порушенням нормальних умов життя населення;

- проведенню невідкладних відновлювальних робіт.

  1. Фінансове забезпечення Програми

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету за наявності фінансового ресурсу та з урахуванням пріоритетів видатків бюджету.

Фінансування Програми може здійснюватися з інших джерел, незаборонених чинним законодавством.

  1. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Відповідальним виконавцем Програми є Козелецька селищна рада та сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та охорони праці Козелецької селищної ради.

Відповідальні виконавці Програми забезпечують своєчасне та якісне виконання заходів Програми, ефективне і цільове використання бюджетних коштів.

Контроль за виконанням Програми покладається на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, та інвестиційної діяльності та постійну комісію з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку.

 


Додаток

до Програми мобілізаційної підготовки та мобілізації

на території Козелецької селищної ради

на 2026-2028 роки

Напрями діяльності та заходи Програми

№ з/п

Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів Програми

Виконавці

Джерела фінансува-ння

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість)

тис. грн., всього по роках

Очікуваний результат

2026 рік

2027 рік

2028 рік

1.

1. Підготовка органів місцевого самоврядування до проведення мобілізації та роботи в умовах особливого періоду

1.1. Перевірка та оцінка стану мобілізаційної готовності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій

Козелецька селищна рада

Не потребує фінансування

-

-

-

Підвищення готовності органів управління територіальної оборони громади

2.

Вдосконалення пунктів управління мобілізацією

2.1. Проведення військово-патріотичних та просвітницьких заходів

Козелецька селищна рада, Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту селищної ради

Селищний бюджет

-

-

-

Підвищення рівня військово-патріотичного виховання молоді громади

2.2. Пропагування та агітація щодо необхідності проходження строкової військової служби, служби за контрактом, мобілізації

Козелецька селищна рада, Другий відділ Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Не потребує фінансування

-

-

-

Формування прагнення жителів громади до оволодіння військовими знаннями, відповідного рівня фізичної підготовки та витриманості

2.3. Проведення заходів щодо оповіщення, розшуку осіб, що призиваються на строкову військову службу до Збройних Сил України, перевірки правильності ведення військового обліку на території громади, в тому числі оплата транспортних послуг та придбання паливно-мастильних матеріалів

Козелецька селищна рада, Другий відділ Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Селищний бюджет

100,0

100,0

100,0

Забезпечення належного обліку юнаків допризовного, призовного віку та військовозобов’язаних

3.

Матеріально-технічне забезпечення виконання заходів програми з питань проведення призову громадян на строкову військову службу, військову службу за контрактом, військову службу під час мобілізації на особливий період

3.1. Оплата витрат, пов’язаних з придбанням витратних матеріалів, канцелярських товарів, поштових конвертів та приладдя, придбання та обслуговування оргтехніки

Козелецька селищна рада, Другий відділ Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Селищний бюджет

90,0

90,0

90,0

Забезпечення належного виконання заходів програми за напрямками

3.2. Оплата транспортних послуг, придбання палива для перевезення на медичний огляд та до збірних пунктів осіб призовного віку, осіб, призваних на строкову військову службу, військову службу за контрактом, осіб, мобілізованих до ЗСУ

Козелецька селищна рада

Селищний бюджет

150,0

150,0

150,0

Забезпечення своєчасного фінансування послуг, пов’язаних з перевезенням осіб призовного віку, осіб, призваних на строкову військову службу, військову службу за контрактом та мобілізованих осіб

3.3. Забезпечення базової загальновійськової підготовки жителів в частині набуття та підтримання громадянами знань та практичних вмінь, необхідних для захисту України, територіальної громади, участь у формуванні навчальної матеріально-технічної бази та фінансова підтримка КЗ «Чернігівський обласний ЦПГ НС» ЧОР

Козелецька селищна рада

Селищний бюджет

100,0

100,0

100,0

Забезпечення своєчасного фінансування послуг для підготовки громадян до національного спротиву

Всього:

   

 

440,0

440,0

440,0

 
                   

Керуючий справами (секретар)                                                                                                                    Людмила НАБІЛЬСЬКА

виконавчого комітету            

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

РІШЕННЯ

21 жовтня 2025 року

сел. Козелець

№ 3520-112/VІІІ

Про схвалення фінансування Програми

матеріально-технічної та фінансової підтримки

військових частин Збройних Сил України,

частин Сил територіальної оборони на

2025-2026 роки

Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», Програми матеріально-технічної та фінансової підтримки військових частин Збройних Сил України, частин Сил територіальної оборони на 2025-2026 роки, затвердженої рішенням сесії Козелецької селищної ради від 25.07.2025 року  № 05-46/VIII та керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:

  1. Схвалити надання субвенції:

1.1. Військовій частині А0536 по КПКВК 3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів» в сумі 300 000,00 грн.;

1.2. Військовій частині А1815 по КПКВК 3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів» в сумі 100 000,00 грн.;

1.3. Військовій частині А5141 (для забезпечення військової частини А5145) по КПКВК 3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів» КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів» в сумі 100 000,00 грн. з правом використання залишку невикористаних коштів у 2026 бюджетному році за цільовим призначенням.

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника селищного голови з фінансово-економічних та соціальних питань Гарбуза М.П.

Голова      Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Анонси і оголошення

 

 

 

 

 

president  rada  kmu  chor  chern  Dija  LogoAUCwebDSYO

 

 

 

 

 

 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

Офіційний сайт © 2025 Козелецька селищна рада Всі права захищено.