РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо представлення до відзначення державними нагородами України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та
заохочувальними відзнаками Прем’єр-міністра України
1.1. До відзначення державними нагородами України (звання Герой України, орден, медаль, відзнака «Іменна вогнепальна зброя», почесне звання України, Державна премія України, президентська відзнака) представляються особи з нагоди державних або професійних свят, які мають загальнодержавне значення.
Відзначення також можливе з нагоди пам’ятних дат історичних подій, які мають загальнодержавне значення, ювілеїв великих підприємств, установ i організацій та ювілеїв і вшанування пам'яті видатних людей.
Пам'ятні дати історичних подій, ювілеї підприємств, установ і організацій вперше відзначаються в 50-ту річницю, ювілеї та вшанування пам'яті видатних людей - у день 50-річчя з дня народження. Наступні відзначення пам'ятних дат історичних подій, ювілеїв підприємств, установ і організацій проводяться не раніше як через 25 років, ювілеїв та вшанування пам'яті видатних людей - 10 років.
Представлення кандидатур до відзначення державними нагородами України з нагоди особистих ювілеїв можливе лише у тих випадках, коли внесок осіб, що представляються до нагородження, у розвиток відповідної галузі або їх особисті досягнення мають загальнодержавне значення.
1.2. До нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, заохочувальними відзнаками Прем’єр-міністра України (вітальний лист та подяка Прем'єр-міністра України) представляються особи (трудові колективи) з нагоди державних, професійних свят, пам’ятних і ювілейних дат.
2.1. Державними нагородами України
До відзначення державними нагородами України, які є вищою формою відзначення громадян, представляються особи, що мають видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною.
Мають забезпечуватись послідовність у нагородженні осіб відповідно до системи державних нагород, додержання встановлених законодавством строків представлення нагороджених осіб до наступного нагородження.
Почесні звання України присвоюються особам, які працюють у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери, як правило, не менше десяти років, мають високі трудові досягнення і професійну майстерність, якщо інше не встановлено положенням про почесне звання України.
До присвоєння почесного звання «Мати-героїня» представляються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох i більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних i моральних якостей.
Присвоєння почесних звань України, за винятком тих, що мають ступені, вдруге не провадиться.
Особу, яку відзначено державною нагородою України, може бути представлено до наступного нагородження не раніше ніж через три роки після попереднього нагородження, за винятком представлення до нагородження за виявлену особисту мужність і героїзм.
2.2. Почесною грамотою Кабінету Міністрів України
До нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, яка є вищою Урядовою нагородою, подаються особи, які є громадянами України, іноземці, трудові колективи підприємств, установ, організацій, об’єднання громадян з нагоди державних, професійних свят, пам’ятних і ювілейних дат за сприяння у реалізації державної політики в економічній, науковій, соціально-культурній, військовій, державній, громадській та інших сферах.
Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджуються особи, що раніше заохочувалися відомчими відзнаками.
Особи, відзначені державною нагородою України або Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, можуть бути представлені до наступного нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України не раніше, ніж через три роки після попереднього нагородження.
2.3. Заохочувальними відзнаками Прем’єр-міністра України(вітальний лист та подяка Прем'єр-міністра України) До привітання (вітальний лист) та оголошення подяки Прем'єр-міністра України, які є заохочувальними відзнаками, подаються працівники та трудові колективи за значні досягнення у відповідній галузі чи сфері діяльності, зразкове виконання службових обов'язків, пов'язаних з реалізацією державної політики.
3.1. Перелік нагородних документів для представлення до відзначення державною нагородою України
Органи, яким надано право вносити подання про нагородження, надсилають на ім'я голови обласної державної адміністрації:3.1.1. Лист-клопотання (1 прим.), в якому зазначається:
- прізвище, ім’я, по батькові особи, що представляється до нагородження, згідно із записом у паспорті;
- назва займаної посади відповідно до запису в трудовій книжці, без скорочень та абревіатур;
- вид державної нагороди;
- за які заслуги представляється до нагородження особа;
- з нагоди якого свята представляється до нагородження особа.
3.1.2. Нагородний лист установленого зразка, затверджений Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України (додається), у 3 прим. в оригіналі із обов’язковим зазначенням у:
п.1 прізвища, ім’я, по батькові особи, що представляється до нагородження, згідно із записом у паспорті;
п.2 займаної посади відповідно до запису в трудовій книжці, без скорочень та абревіатур;
п.9 виду державних нагород та дати нагородження (у разі наявності);
п.13 конкретних особливих заслуг особи, що стали підставою для порушення клопотання про відзначення її державною нагородою.
Також у нагородному листі зазначаються відомості про попереднє нагородження урядовими та відомчими відзнаками кандидата за останні три роки.
Нагородний лист скріплюється печаткою та підписами керівника підприємства, установи або організації і голови зборів трудового колективу за місцем роботи особи.
Кожний примірник нагородного листа повинен бути оформлений на одному аркуші формату А4 з обох сторін, форма бланку нагородного листа змінам не підлягає.
3.1.3. Копія першої сторінки паспорта – 1 прим.
3.1.4. Витяг з протоколу засідання трудового колективу підприємства, установи, організації незалежно від типу та форми власності за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження – 1 прим.
3.1.5. Згода на обробку персональних даних -1 прим.
3.1.6. Письмове погодження з відповідними райдержадміністраціями, виконавчими комітетами рад міст обласного значення у випадках, передбачених пунктом 5.3 цих Рекомендацій – 1 прим. в оригіналі.
У разі представлення до відзначення державними нагородами з нагоди ювілею підприємства, установи, організації, області, району, міста, селища, села додаються:
До подання і нагородного листа особи, яку представляють до присвоєння почесного звання можуть додаватися і інші документи, визначені у п. 17 Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року N 476/2001.
Для розгляду питання щодо присвоєння почесного звання «Мати-героїня» необхідно подати до обласної державної адміністрації наступний комплект документів:
- подання органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування на ім’я голови облдержадміністрації – 1 прим.;
- нагородний лист установленого зразка, затверджений Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України (форма додається), в якому зазначаються конкретні заслуги матері у вихованні дітей, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння почесного звання, дані про кількість дітей, дати народження дітей, місце проживання або місце перебування кожної дитини із зазначенням адреси житла, а також у відповідних випадках - причини, обставини та дати смерті дітей - 3 прим. в оригіналі.
Нагородний лист скріплюється печаткою та підписами керівника підприємства, установи або організації і голови зборів трудового колективу за місцем роботи (проживання) особи.
Кожний примірник нагородного листа повинен бути оформлений на одному аркуші формату А4 з обох сторін, форма бланку нагородного листа змінам не підлягає;
- витяг з протоколу трудового колективу або організації, яка висуває дану особу на нагородження – 2 прим. в оригіналі;
- довідка про склад сім'ї – 2 прим. в оригіналі;
- інформація про морально-психологічний стан сім’ї від органу виконавчої влади за місцем проживання матері - 2 прим. в оригіналі;
- копія паспорта громадянина України, копія паспортного документа іноземця та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України на законних підставах - 3 прим.;
- копії свідоцтв про народження дітей – по 3 прим. на кожного окремо;
- копії документів про освіту дітей - по 3 прим. на кожного окремо;
- характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо) - по 3 прим. на кожного окремо (1 оригінал, 2 копії);
- виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ - по 3 прим. на кожного окремо (1 оригінал, 2 копії);
- довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років - по 3 прим. на кожного окремо (1 оригінал, 2 копії);
- за наявності та за бажанням матері - копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей – по 1 прим. кожний.
Всі копії документів мають бути завірені в установленому законом порядку.
3.2. Перелік нагородних документів для представлення до нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України
Органи, яким надано право вносити подання про нагородження, надсилають на ім'я голови обласної державної адміністрації:3.2.1. Лист-клопотання (1 прим.), в якому зазначається:- прізвище, ім’я, по батькові особи, що представляється до нагородження, згідно із записом у паспорті або повна назва установи, організації тощо, трудовий колектив яких представляється до нагородження відповідно до установчих документів;
- назва займаної посади відповідно до запису в трудовій книжці, без скорочень та абревіатур;
- за які заслуги представляється до нагородження особа (трудовий колектив);
- з нагоди якого свята представляється до нагородження особа (трудовий колектив).
3.2.2. Інформація про виробничі, наукові та інші досягнення особи (трудового колективу), що представляється до нагородження – 3 прим. в оригіналі.
3.2.3. Біографічна довідка встановленого зразка, засвідчена підписом керівника кадрової служби та скріплена відповідною печаткою, в якій зазначаються відомості про державні нагороди та відомчі відзнаки кандидата за останні три роки – 3 прим. в оригіналі.
3.2.4. Витяг з рішення колегії райдержадміністрації, структурного підрозділу облдержадміністрації та ін. – 1 прим. в оригіналі.
3.2.5. Довідка про стан справ на підприємстві (в установі, організації), погоджена з відповідним органом статистики, якщо до нагородження представляється його керівник або трудовий колектив – 3 прим. в оригіналі.
3.2.6. Копія першої сторінки паспорта – 1 прим.
3.2.7. Згода на обробку персональних даних -1 прим.
3.2.8. Письмове погодження з відповідними райдержадміністраціями, виконавчими комітетами рад міст обласного значення у випадках, передбачених пунктом 5.3 цих Рекомендацій – 1 прим. в оригіналі.
У разі представлення до нагородження з нагоди ювілею підприємства, установи, організації, області, району, міста, селища, села додаються:
Подання про нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України вноситься на розгляд Колегії обласної державної адміністрації.
Колегія приймає відповідне рішення щодо нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
У разі невідповідності матеріалів про нагородження зазначеним вимогам, документи не виносяться на розгляд Колегії і повертаються органу, який їх надіслав.
Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджуються особи, які раніше заохочувалися відповідними відомчими та обласними нагородами, відзнаками місцевого рівня.
Особи, відзначені державною нагородою або Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, можуть бути представлені до наступного нагородження не раніше ніж через три роки після останнього нагородження.
3.3. Перелік нагородних документів для представлення до нагородження заохочувальними відзнаками Прем’єр-міністра України
(вітальний лист та подяка Прем'єр-міністра України)Органи, яким надано право вносити подання про нагородження, надсилають на ім'я голови обласної державної адміністрації:3.3.1. Лист-клопотання (1 прим.), в якому зазначається:
- прізвище, ім’я, по батькові особи, що представляється до нагородження, згідно із записом у паспорті або повна назва установи, організації тощо, трудовий колектив яких представляється до нагородження відповідно до установчих документів;
- назва займаної посади відповідно до запису в трудовій книжці, без скорочень та абревіатур;
- за які заслуги представляється до нагородження особа (трудовий колектив);
- з нагоди якого свята представляється до нагородження особа (трудовий колектив).
3.3.2. Інформація про виробничі, наукові та інші досягнення особи (трудового колективу), що представляється до нагородження – 3 прим. в оригіналі.
3.3.3. Біографічна довідка встановленого зразка, засвідчена підписом керівника кадрової служби та скріплена відповідною печаткою, в якій зазначаються відомості про державні нагороди та відомчі відзнаки кандидата за останні три роки – 3 прим. в оригіналі.
3.3.4. Витяг з рішення колегії райдержадміністрації, структурного підрозділу облдержадміністрації та ін. – 1 прим. в оригіналі.
3.3.5. Довідка про стан справ на підприємстві (в установі, організації), погоджена з відповідним органом статистики, якщо до нагородження представляється його керівник або трудовий колектив – 3 прим. в оригіналі.
3.3.6. Копія першої сторінки паспорта – 1 прим.
3.3.7. Згода на обробку персональних даних -1 прим.
3.3.8. Письмове погодження з відповідними райдержадміністраціями, виконавчими комітетами рад міст обласного значення у випадках, передбачених пунктом 5.3 цих Рекомендацій – 1 прим. в оригіналі.
У разі представлення до нагородження з нагоди ювілею підприємства, установи, організації, області, району, міста, селища, села додаються:
Подання про нагородження державними нагородами України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та заохочувальними відзнаками Прем’єр-міністра України подається до обласної державної адміністрації не пізніше ніж за 90 днів до визначної дати чи урочистостей.
5.1. Висунення кандидатур до відзначення здійснюється гласно за місцем роботи осіб, яких представляють до нагородження, у трудових колективах підприємств, установ, організацій незалежно від типу, форми власності та господарювання.
5.2. Клопотання про відзначення порушується перед відповідним органом чи організацією вищого рівня залежно від підпорядкованості.
5.3. Клопотання про відзначення мають право вносити голові обласної державної адміністрації:
перший заступник голови обласної державної адміністрації;
заступники голови обласної державної адміністрації;
керівник апарату обласної державної адміністрації;
міські голови (міст обласного значення) та голови райдержадміністрацій;
керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади в області.
5.4. Клопотання про нагородження, які порушуються керівними органами творчих спілок, товариств, громадських об’єднань, підприємств, установ та організацій, що функціонують на території області чи міста обласного значення, подаються через відповідні місцеві органи виконавчої влади або місцевого самоврядування.
У разі висунення кандидатур для нагородження відповідним структурним підрозділом обласної державної адміністрації, територіальними органами центральних органів виконавчої влади в області вони мають бути письмово погоджені із районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами рад міст обласного значення.
5.5. Подання про нагородження та листи від центральних органів виконавчої влади щодо підтримки облдержадміністрацією кандидатури на нагородження розглядаються на засіданні Комісії з питань нагородження державними нагородами при обласній державній адміністрації.
5.6. Нагородні документи виконуються у друкованому вигляді, помарки та виправлення в них не допускаються.
5.7. Відповідальність за об'єктивність і достовірність викладених у нагородних документах відомостей несуть керівники, які їх підписали.
5.8. У разі внесення нагородних документів із порушенням вимог, передбачених цим Порядком, вони повертаються до органу (установи), який ці документи надіслав, із зазначенням причин повернення.
5.9. Райдержадміністраціями, структурними підрозділами обласної державної адміністрації ведеться персональний облік осіб, які нагороджені державними нагородами України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та заохочувальними відзнаками Прем’єр-міністра України.
Вручення державних нагород за дорученням Президента України проводиться головою обласної державної адміністрації в обстановці урочистості і широкої гласності.
За результатами вручення державних нагород України складається протокол за встановленою формою та не пізніше як через тиждень після вручення надсилається до Управління державних нагород Адміністрації Президента України.
У разі, коли нагороджений через хворобу або іншу поважну причину не зміг з’явитися на вручення, державну нагороду та документи про нагородження може бути вручено вдома, в лікарні тощо, де він перебуває.
Нагородження державними нагородами України:
Закон України "Про державні нагороди України"
Указ Президента України "Про почесні звання України"
Нагородження відзнаками Кабінету Міністрів України:
Постанова КМУ від 20.08.2008 р. № 728 "Про Почесну грамоту Кабінету Міністрів України"
Положення
про Почесну грамоту та Подяку Козелецької селищної ради
(рішення двадцять сьомої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від жовтня 2023 року № 07-27/VIII)
І. Загальні положення
ІІ. Порядок представлення до нагородження
Подання про відзначення керівників структурних підрозділів та виконавчих органів селищної ради ініціюють селищний голова, секретар ради, заступники селищного голови, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету селищної ради; подання на секретаря ради, заступників селищного голови, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету ініціює селищний голова.
прізвище, ім’я та по батькові особи із зазначенням посади (для колективу – повна назва установи, підприємства, організації без використання скорочень та абревіатур);
подія, до якої пропонується відзначення, дата та місце вручення нагородження.
вид нагороди;
конкретні заслуги, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження;
Не вважаються обґрунтованими пропозиції про відзначення осіб, колективів, які не мають конкретних і вагомих заслуг.
Головним і визначальним критерієм мають бути наявність достатніх показників, вагомих заслуг, високих здобутків у професійній та/або громадській діяльності. Ювілей сам по собі не є підставою для нагородження.
копія або витяг з рішення зборів колективу (якщо ініціює колектив);
нагородний лист із зазначенням характеристики особи, що представляється до нагородження (додатки 1, 2);
До подання про нагородження Почесною грамотою додаються копії паспорта та ідентифікаційного коду, а також згода особи, що представляється до нагородження, на обробку її персональних даних.
До подання про нагородження Почесною грамотою або оголошення Подяки колективам, керівникам підприємств, організацій та установ, які представляються до нагородження, додаються довідки про стан справ на підприємстві, в організації чи в установі.
ІІІ. Порядок вручення
За рішенням селищного голови вручення може проводитися в іншому порядку.
Додаток 1
до Положення
НАГОРОДНИЙ ЛИСТ
для представлення до нагородження Почесною грамотою
Козелецької селищної ради
_________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Представляється до нагородження Почесною грамотою Козелецької селищної ради.
Керівник підприємства,
установи, організації
(назва посади) підпис Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ
МП
Додаток 2
до Положення
НАГОРОДНИЙ ЛИСТ
для представлення до оголошення Подяки
Козелецької селищної ради
_________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Представляється до оголошення Подяки Козелецької селищної ради.
Керівник підприємства,
установи, організації
(назва посади) підпис Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ
МП
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше