Козелецька селищна рада

Найвища честь - благо народу

Меню

  • Рішення
  • ___________________________
  • ЦНАП
  • ___________________________
  • Програми
  • ___________________________
  • Запобігання корупції
  • ___________________________
  • Регуляторна діяльність
  • ___________________________
  • Комунальні установи
  • ___________________________
  • Комунальна власність
  • ___________________________
  • Квартирний облік
  • ___________________________
  • Фінансові ресурси
  • ___________________________
  • Публічні закупівлі
  • ___________________________
  • Містобудування та архітектура
  • ___________________________
  • Безпека і оборона
  • ___________________________
  • Місцеві вибори
  • ___________________________
  • Сторінка профспілки
  • ___________________________
  • Вакансії
  • затверджене рішенням тридцять четвертої сесії

    Козелецької селищної ради восьмого скликання

    від 07 червня 2024 року №96-34/VIII

     

     

    ПОЛОЖЕННЯ

    про управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту

    Козелецької селищної ради

    (нова редакція)

       

    1.Загальні положення

    1.1. Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради (далі Управління) є структурним підрозділом Козелецької селищної ради, яке утворюється селищною радою, та є підзвітним, підконтрольним  і підпорядковується селищній раді та селищному голові, а з питань здійснення делегованих йому повноважень – підконтрольним Управлінню освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

    1.2. Управління у своїй діяльності керується: Конституцією України, Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими документами, відповідних міністерств та державних комітетів України, розпорядженнями Чернігівської обласної державної адміністрації, наказами відповідних департаментів та управлінь Чернігівської обласної державної адміністрації, рішеннями селищної ради, виконавчого комітету та розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням. 

    1.3. Управління фінансується за рахунок коштів бюджету селищної ради. Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників Управління та видатки на його утримання встановлюються Козелецькою селищною радою за рекомендаціями відповідних міністерств та державних комітетів України.

    1.4. Управління – неприбуткова організація, є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, власний бланк.

    1.5. Начальник Управління, інші працівники Управління в межах покладених обов’язків та на підставі даних доручень є відповідальними особами, які обробляють та надають з питань, віднесених до їх компетенції, інформацію та відповіді за запитами на інформацію відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

    1.6. Начальник Управління, інші працівники Управління при здійсненні своїх повноважень в межах компетенції Управління дотримуються вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

    1.7. Місцезнаходження управління: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.

    1. Мета Управління

    2.1. Метою Управління є створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина через систему багатопрофільної, різнорівневої дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти; забезпечення доступності, безоплатності та обов’язковості освіти для всіх, хто її потребує;  формування якісного інформаційно-освітнього простору, надання населенню якісних послуг в сфері сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, через мережу комунальних підприємств, установ і закладів для задоволення потреб та інтересів територіальної громади селищної ради.

    2.2. Забезпечення в межах визначених  законодавством  прав членів територіальної громади селищної ради в сфері культури та туризму шляхом виконання державних, обласних та місцевих програм; збереження та популяризації національного і культурного надбання; створення конкурентоспроможного мистецького середовища задля розвитку культурного та туристичного простору селищної ради та надання якісних послуг через мережу закладів та комунальних підприємств різних форм власності.

    2.3. Забезпечення реалізації державної політики щодо протидії торгівлі людьми; у сфері фізичної культури та спорту; з питань поліпшення становища сімей, у тому числі попередження насильства в сім'ї; у сфері забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок; щодо протидії торгівлі людьми; з питань оздоровлення та відпочинку дітей; з питань молоді.

    1. Основні завдання, функції та права Управління

    3.1. Для досягнення мети Управління вирішує наступні завдання:

    3.1.1. Здійснює реалізацію державної політики та політики селищної ради в сферах освіти, культури та туризму, фізичної культури, сім’ї, молоді та спорту. Реалізує пріоритети державної політики та повноваження органів місцевого самоврядування у сфері культури та туризму.

    3.1.2. Створює рівні та доступні умови для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечує соціальний захист учасників освітнього процесу, надає населенню якісні послуги в сфері фізичної культури і спорту.

    3.1.3. Сприяє матеріально-технічному та фінансовому забезпеченню закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та закладів фізкультурно-спортивної спрямованості.

    3.1.4. Забезпечує популяризацію фізичної культури та спорту,  здорового способу життя та співпрацю з громадськими, відомчими, приватними організаціями та закладами фізкультурно-спортивної спрямованості у вирішенні завдань популяризації здорового способу життя та створенні передумов для занять  фізичною культурою і спортом мешканців громади.

    3.1.5. Забезпечує розвиток напрямів фізичної культури і спорту та створення умов для зайняття фізкультурою та спортом максимально широкого кола мешканців громади.

    3.1.6. Забезпечує розвиток мережі комунальних закладів та координує діяльність підвідомчих організацій, які забезпечують умови для занять  фізичною культурою та спортом.

    3.1.7. Готує проекти розпорядчих актів селищної  ради, її виконавчих органів і селищного голови, в тому числі нормативного характеру, які стосуються питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту.

    3.1.8. Розробляє пропозиції щодо розвитку та оптимізації  мережі закладів освіти та закладів культури.

    3.1.9. Забезпечує розвиток освітнього (інтелектуального), творчого (мистецького), наукового та науково-технічного  потенціалу з урахуванням  національно-культурних, соціально-економічних, екологічних,  демографічних та інших особливостей регіону.

    3.1.10. Здійснює управління закладами освіти та закладами культури, що є комунальною власністю  і перебувають у безпосередньому підпорядкуванні.

    3.1.11. Забезпечує у  межах своїх повноважень розвиток різних форм позашкільної освіти, розроблення програм розвитку позашкільної освіти, спрямованих на творчий розвиток особистості, виявлення  та підтримку  обдарованих дітей, талановитої молоді, здійснення навчально-методичного керівництва із зазначених питань.

    3.1.12.  Організовує оздоровлення, відпочинок і дозвілля дітей та молоді.

    3.1.13. Здійснює заходи щодо створення умов для відродження розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин України, всіх видів мистецтва, самодіяльної творчості, художніх промислів та ремесел.

    3.1.14.  Реалізує повноваження органів виконавчої влади у сфері збереження та використання культурної спадщини.

    3.1.15. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Управління.

    3.1.16. Забезпечує доступність всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного мешканця Козелецької селищної ради.

    3.1.17. Розробляє та здійснює заходи, спрямовані на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей;

    3.1.18. Організовує заходи для утвердження здорового способу життя в дитячому та молодіжному середовищах, проводить інформаційно-просвітницьку роботу з протидії соціально небезпечних хвороб серед дітей та молоді.

    3.1.19. Надає в межах своїх повноважень сім'ям, підприємствам, установам та організаціям, об'єднанням громадян та окремим громадянам методичну допомогу з питань запобігання насильству в сім'ї та насильства за ознакою статі;

    3.1.20.Координує в межах своїх повноважень здійснення заходів, спрямованих на організацію патріотичного виховання, оздоровлення, відпочинку та дозвілля дітей і молоді.

    3.1.21. Здійснює збір та підготовку документів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

    3.1.22. Сприяє волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам;

    3.1.23. Здійснює інші повноваження, покладені на Управління  відповідно до чинного законодавства.

             3.2. При здійсненні повноважень Управління  зобов’язане:

    3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України.

    3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.

    3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушень вимог антикорупційного законодавства.

    3.3. Відповідно до покладених на нього завдань Управління  реалізує наступні функції :

    3.3.1. Забезпечує в межах визначених законодавством прав громадян Козелецької селищної ради в сферах освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, надання населенню якісних послуг через мережу комунальних установ, закладів освіти та закладів культури.

    3.3.2. Контролює дотримання закладами освіти усіх типів і форм власності законодавства у сфері освіти, державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання.

    3.3.3. Забезпечує виконання конституційних вимог щодо обов’язковості здобуття дітьми і підлітками громади повної загальної середньої освіти та залучення дітей до дошкільної освіти.

    3.3.4. Забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України щодо функціонування української мови як державної в закладах освіти.

    3.3.5. Сприяє задоволенню освітніх запитів представників національних меншин; надає можливість навчатись рідною мовою чи вивчати рідну мову в державних та комунальних навчальних закладах.

    3.3.6. Сприяє організації та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

    3.3.7. Забезпечує формування календарних планів спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації.

    3.3.8. Організовує та проводить фізкультурно-спортивні заходи серед широких верств населення, в тому числі заходи, спрямовані на покращення фізичного виховання дітей i молоді.

    3.3.9. Спільно із фінансовим управлінням Козелецької селищної ради розробляє i подає на розгляд селищної ради пропозиції до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм i здійснення заходів, спрямованих на розвиток освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму.

    3.3.10. Подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти, фізичної культури та спорту в громаді; організовує з цією метою збирання та опрацювання інформації і формування банку даних.

    3.3.11. Забезпечує виконання рішень селищної ради, виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови з питань, що віднесені до компетенції Управління.

    3.3.12. Аналізує стан освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму в селищі та селах громади, прогнозує розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, сприяє оптимізації мережі відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробляє та організовує виконання програм з питань, що віднесені до компетенції Управління.

    3.3.13. Визначає потребу в навчальних закладах усіх типів та подає пропозиції до виконавчого комітету селищної ради щодо удосконалення їх мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб громади за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів.

    3.3.14. Вивчає потребу, організовує навчання (у тому числі – й індивідуальне)  дітей з особливими освітніми потребами та виховання їх у закладах загальної середньої освіти та спеціальних навчальних закладах, сприяє повноцінній інтеграції у освітній процес дітей з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі через розвиток інклюзивних форм навчання.

    3.3.15. Вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету селищної ради щодо утворення вечірніх (змінних) шкіл, класів, груп з очною та заочною формами навчання при закладах загальної середньої освіти, створює належні умови для складання державної підсумкової атестації екстерном.

    3.3.16. Вносить пропозиції до селищної ради про відкриття профільних класів, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об’єднань, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів дитячої та юнацької творчості, допризовної підготовки тощо, сприяє їх матеріальній підтримці.

    3.3.17. Вивчає потребу щодо створення додаткових можливостей для повноцінного і здорового розвитку та творчої самореалізації дітей, забезпечує постійне оновлення мережі гуртків та закладів позашкільної освіти, спортивних секцій, координує роботу навчальних закладів, сім’ї та громадськості, пов’язаної з навчанням та вихованням, оздоровленням дітей, організацією їх дозвілля.

    3.3.18. Сприяє та здійснює контроль за організацією харчування дітей у закладах освіти за рахунок бюджетних та залучених коштів.

    3.3.19. Вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей та учнів у закладах освіти, здійснення оздоровчих заходів.

    3.3.20. Забезпечує організацію роботи з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в закладах дошкільної освіти, закладах загальної середньої освіти, закладах позашкільної освіти  спортивного профілю.

    3.3.21. Координує роботу, пов’язану із здійсненням у навчальних закладах професійної орієнтації учнів та їх підготовки до дорослого життя.

    3.3.22. Сприяє розширенню діяльності дитячих та молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств.

    3.3.23. Сприяє органам опіки і піклування у виявленні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; вживає заходів щодо захисту особистих і майнових прав даної категорії дітей.

    3.3.24. Співпрацює з відповідним підрозділом органів внутрішніх справ та соціальної служби у запобіганні  дитячій бездоглядності та попередженні вчинення правопорушень серед неповнолітніх у закладах освіти, насильства у сім’ї, учнівському колективі.

    3.3.25. Координує роботу методистів та керівників навчальних закладів спрямовану на науково-методичне забезпечення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, організацію методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільної освіти  та інших закладів, що належать до сфери його управління.

    3.3.26. Впроваджує навчальні плани і програми, затверджені Міністерством освіти і науки України; затверджує робочі навчальні плани закладів загальної середньої освіти, погоджує річні плани роботи дошкільних та позашкільних закладів освіти, закладів культури; вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм.

    3.3.27. Забезпечує виявлення та розвиток здібностей обдарованих дітей, організовує їх навчання, проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади, турніри та інші змагання серед учнів.

    3.3.28. Формує замовлення на видання підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм, бланків документів про освіту, забезпечує ними заклади освіти.

    3.3.29. Забезпечує участь дітей та молоді у Всеукраїнських олімпіадах чемпіонатах, кубках, конкурсах, турнірах,  фестивалях, змаганнях, літніх школах і таборах.

    3.3.30. Аналізує стан та тенденції культурного розвитку у межах території Козелецької селищної ради та вживає заходів щодо усунення недоліків.

    3.3.31. Бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм культурного, туристичного розвитку Козелецької селищної ради та з питань охорони культурної спадщини.

    3.3.32. Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Управління.

    3.3.33. Сприяє формуванню репертуару мистецьких колективів закладів культури Козелецької селищної ради, збереженню культурної спадщини.

    3.3.34. Здійснює загальне керівництво структурними підрозділами Управління у разі їх створення.

    3.3.35. Сприяє наданню педагогічним працівникам, працівникам культури державних гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів до соціального захисту учасників освітнього процесу.

    3.3.36. Організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно чинного законодавства.

    3.3.37. Розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо  відзначення працівників освіти, культури, молоді та спорту, працівників управління та його структурних підрозділів; запроваджує інші форми морального та матеріального стимулювання їх праці.

    3.3.38. Здійснює координаційну роботу закладів та установ освіти, молоді та спорту, закладів культури,  що належать до комунальної власності селищної ради, готує пропозиції та заходи щодо ефективності їх роботи відповідно до компетенції Управління.

    3.3.39. Організовує підготовку закладів освіти, закладів культури та інших закладів, що перебувають у його управлінні до початку нового навчального року, роботи в осінньо-зимовий період тощо, проведення поточного та капітального ремонту приміщень.

    3.3.40. Забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму, вимог законодавства з  охорони праці в закладах освіти, надає практичну допомогу у проведенні відповідної роботи, співпрацює з даних питань із відповідними структурними підрозділами та іншими установами.

    3.3.41. Вносить пропозиції фінансовому управлінню Козелецької селищної ради щодо фінансування закладів освіти та закладів культури, закладів спортивного спрямування, які перебувають у сфері його управління.

    3.4. Управління має право:

    3.4.1. Залучати до розроблення місцевих програм розвитку освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму, до розгляду питань, що належать до його компетенції, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться управлінням, педагогічних, науково-педагогічних працівників, працівників освіти, культури, спортсменів та інших спеціалістів.

    3.4.2. Брати участь в утворенні і ліквідації закладів та установ освіти, інших закладів, що перебувають в його управлінні.

    3.4.3. Скликати конференції педагогічних працівників та працівників культури, проводити семінари, наради керівників закладів культури, закладів та установ освіти, інших закладів з питань, що належать до його компетенції.

    3.4.4. Виступати організатором фестивалів, конкурсів, художніх виставок-продажів, творчих обмінів тощо у галузі культури, мистецтва і туризму.

    3.4.5. Погоджувати при затвердженні та реєстрації у встановленому порядку статути, положення закладів освіти та закладів культури і туризму, інших закладів, підпорядкованих Управлінню відповідно чинного законодавства.

    3.4.6. Вносити пропозиції щодо фінансування закладів культури,  закладів та установ освіти, закладів спортивного спрямування, інших закладів підпорядкованих Управлінню, брати безпосередню участь у формуванні бюджету  галузі громади.

    3.4.7. Зупиняти (скасовувати) у межах своєї компетенції дію наказів і розпоряджень керівників закладів освіти, закладів культури тощо якщо вони суперечать законодавству або видані з перевищенням їх повноважень.

    3.4.8. Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво, налагоджувати прямі зв’язки з закладами освіти, науковими установами та закладами культури  зарубіжних країн,  міжнародними організаціями, фондами за рішенням ради.

    3.5. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами селищної ради та виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об’єднаннями.

    1. Структура Управління

    4.1. Структура та чисельність Управління  затверджується рішенням сесії селищної ради.

    Штатний розпис Управління затверджується селищним головою у межах структури та чисельності управління та фонду оплати праці працівників, затверджених рішенням селищної ради.

    4.2. Заступник начальника Управління призначається на посаду за конкурсом і звільняється з посади розпорядженням селищного голови відповідно до Кодексу законів про працю України.

    4.3. Працівники Управління, які є посадовими особами місцевого самоврядування призначаються за конкурсом наказом начальника управління, а звільняється відповідно до Кодексу законів про працю України.

    4.4. Працівники Управління, які є непосадовими особами місцевого самоврядування призначаються та звільняються відповідно до Кодексу законів про працю України.

    4.5. При Управлінні можуть створюватися ради керівників закладів освіти та закладів культури, інші громадські ради, комісії з числа учасників освітнього процесу, представників громадськості.

    4.6. При Управлінні може створюватися колегія. Склад колегії затверджується наказом начальника Управління за погодженням із селищним головою.

    4.7. Для забезпечення виконання своїх функцій при Управлінні можуть створюватися структурні підрозділи відповідно до діючого законодавства.

    1. Керівництво Управління

    5.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду за конкурсом і звільняється з посади відповідно до Кодексу законів про працю України.

    Начальник управління повинен мати повну вищу освіту відповідного  професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та/або на державній службі на керівних посадах не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у відповідних сферах управління не менше 5 років.

    5.2. Начальник Управління:

    5.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Управління.

    5.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.

    5.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.

    5.2.4. Затверджує посадові інструкції працівників Управління та визначає ступінь їх відповідальності.

    5.2.5. Призначає на посаду та звільняє з посади працівників і керівників структурних підрозділів Управління.

    5.2.6. Призначає керівників закладів загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору, призначає керівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів  освітньої галузі відповідно до діючого законодавства за погодженням Козелецьким селищним головою.  Вносить подання селищному голові щодо кандидатур керівників інших установ та закладів, що належать до сфери його управління відповідно чинного законодавства. 

    5.2.7. Вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконкому питань, що належать до компетенції Управління, розробляє проекти відповідних рішень виконавчого комітету та селищної ради.

    5.2.8. Спрямовує і координує діяльність підпорядкованих закладів освіти та культури.

    5.2.9. Подає пропозиції до кошторису  та штатного розпису  Управління в межах визначеної граничної чисельності, фонду оплати праці та потреби на його утримання.

    5.2.10. Розпоряджається коштами у межах кошторису Управління затвердженого селищним  головою.

    5.2.11. Проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повно­важень Управління.

    5.2.12. Забезпечує доступ до публічної інформації яка є у володінні Управління відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

    5.2.13. Забезпечує дотримання працівниками Управління правил внутрішнього трудового розпорядку  та виконавської дисципліни.

    5.2.14. Забезпечує  в межах своїх  повноважень збереження інформації з обмеженим доступом.

    5.2.15. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.

    5.3. Працівники Управління діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Управління.

      

    1. Фінансування діяльності Управління

    6.1 Управління фінансується за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної ради, які виділені на його утримання.

    6.2. Джерелами фінансування Управління є: кошти бюджету громади; інші кошти, передані Управлінню згідно з чинним законодавством.

    6.3. Для створення умов та забезпечення роботи Управління має право на придбання, оренду необхідного обладнання та інших матеріальних ресурсів, має право користуватися послугами підприємств, установ та організацій або фізичних осіб.

    6.4. Бухгалтерський облік Управління, установ та  закладів які перебувають у його підпорядкуванні здійснює відділ бухгалтерського обліку та звітності Козелецької селищної ради.

    1. Заключні положення

    7.1 Ліквідація і реорганізація Управління здійснюється за рішенням сесії Козелецької селищної ради у встановленому законодавством порядку.

    7.2 Зміни і доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії Козелецької селищної ради.

    затверджене рішення тридцять четвертої сесії

    Козелецької селищної ради восьмого скликання

    від 07 червня 2024 року № 95-34/VIII

    ПОЛОЖЕННЯ
    про Фінансове управління Козелецької селищної ради

    (нова редакція)

    1. Загальні положення

    1.1. Фінансове управління Козелецької селищної ради (далі – Управління) є виконавчим органом Козелецької селищної ради, що утворюється селищною радою, є підзвітним та підконтрольним селищній раді, та її виконавчому комітету. Скорочена назва ФУ Козелецької с/ради.

    1.2.Управління в своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним та Податковим кодексами України, законами України, Указами Президента України, постановами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, прийнятими у межах їх компетенції, а також цим Положенням.

    1.3. Управління утворене та зареєстроване у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

    1.4. Юридична адреса Фінансового управління Козелецької селищної ради: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.

    1. Завдання та повноваження Управління:

    2.1.Основними завданнями Управління є:

    1)забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території Козелецької селищної ради Чернігівської області;

    2) складання розрахунків до проекту місцевого бюджету і подання на розгляд виконкому та затвердження селищною радою;

    3) підготовка пропозицій щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку Козелецької селищної ради Чернігівської області;

    4) розроблення пропозицій з удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та фінансування витрат;

    5) здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами і організаціями законодавства щодо використання ними бюджетних коштів та

    коштів цільових фондів, утворених селищною радою;

    6) здійснення загальної організації та управління виконанням місцевого бюджету, координація діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

    2.2. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

    1) розробляє і доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів;

    2) визначає порядок та термін розроблення бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів;

    3) проводить на будь-якому етапі складання проекту місцевого бюджету, аналіз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштів, щодо його відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів;

    4) приймає рішення про включення бюджетного запиту до проекту місцевого бюджету перед поданням його на розгляд селищної ради;

    5) бере участь у розробленні балансу фінансових ресурсів Козелецької селищної ради Чернігівської області, аналізує соціально - економічні показники розвитку селища, сіл та враховує їх під час складання проекту місцевого бюджету;

    6) організовує роботу, пов’язану із складанням проекту бюджету Козелецької селищної ради Чернігівської області, за дорученням керівництва  селищної ради визначає порядок і терміни подання структурними підрозділами матеріалів для підготовки проектів місцевого бюджету;

    7) забезпечує протягом бюджетного періоду відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням;

    8) здійснює у процесі виконання місцевого бюджету прогнозування доходів та проводить аналіз доходів;

    9) організовує виконання місцевого бюджету, а також разом з органами: державної фіскальної служби, державної казначейської служби, іншими структурними підрозділами селищної ради забезпечує надходження доходів до місцевого бюджету та вживає заходів для ефективного витрачання бюджетних коштів;
    10) забезпечує захист фінансових інтересів держави та здійснює у межах своєї компетенції контроль за дотриманням бюджетного законодавства;

    11) складає розпис доходів і видатків місцевого бюджету, забезпечує його виконання, готує:

    - пояснювальну записку про виконання місцевого бюджету;

    - зведення планів по мережі, штатах та контингентах установ, що фінансуються з місцевого бюджету;

    - пропозиції щодо внесення змін до розпису у межах річних бюджетних призначень;

    - здійснює у встановленому порядку взаємні розрахунки місцевого бюджету з обласним бюджетом;

    12) здійснює у встановленому порядку організацію та управління виконання місцевого бюджету, координує в межах своєї компетенції діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;

    13) проводить моніторинг змін, що вносяться до місцевого бюджету;

    14) розглядає баланси і звіти про виконання місцевого бюджету та інші фінансові звіти, подані державною казначейською службою та погоджує їх;

    15) інформує селищну раду про стан виконання місцевого бюджету та подає на затвердження звіт за кожний звітний період (квартал, півріччя, 9 місяців, рік);

    16) розглядає звернення та готує пропозиції для прийняття рішень про виділення коштів з резервного фонду місцевого бюджету;

    17) проводить разом з органами державної фіскальної служби аналіз стану надходження доходів до місцевого бюджету, готує пропозиції про доцільність запровадження місцевих податків, зборів, а також пільг;

    18) готує пропозиції щодо визначення додаткових джерел фінансових ресурсів;
    19) перевіряє правильність складання і затвердження кошторисів та планів використання коштів установами і організаціями, які фінансуються з місцевого бюджету;
    20) аналізує діяльність роботи бюджетних установ селища і подає пропозиції щодо їх вдосконалення;

    21) розглядає в межах своєї компетенції звернення громадян, підприємств, організацій;
    22) забезпечує створення належних виробничих та соціально-побутових умов для працівників Управління;

    23) готує та подає селищній раді офіційні висновки про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету для прийняття рішення про внесення змін до нього;

    24) здійснює інші, функції, пов’язані з виконанням покладених на нього завдань.

    1. Права Управління

    3.1. Управління має право:

    1) одержувати в установленому порядку від виконавчих органів Козелецької селищної  ради, органів державної казначейської служби, державної фіскальної служби, інших державних органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, матеріали та інші документи, необхідні для складання проекту місцевого бюджету та аналізу його виконання;

    2) в установленому порядку та у межах своєї компетенції призупиняти бюджетні асигнування відповідно до ст. 117 Бюджетного кодексу України та вживати заходів до розпорядників і одержувачів бюджетних коштів за вчинені ними бюджетні правопорушення, передбачені Бюджетним кодексом України;
    3) залучати фахівців інших структурних підрозділів селищної ради, підприємств установ та організацій, об’єднань громадян до розгляду питань, що належать до його компетенції;

    4) скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.

    3.2. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з виконавчими органами селищної ради, підприємствами, установами та організаціями, а також органами державної фіскальної служби, державної фінансової інспекції та державної казначейської служби.

    4. Керівництво Управління

    4.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

    4.2. Начальник Управління:

    1) здійснює керівництво діяльністю Управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань, визначає ступінь відповідальності своїх підлеглих;

    2) затверджує положення про структурні підрозділи Управління і функціональні обов’язки працівників Управління;

    3) розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису доходів і видатків на утримання Управління;

    4) затверджує розпис доходів і видатків селищної ради на рік і тимчасовий кошторис на відповідний період;

    5) забезпечує відповідність розпису селищного бюджету встановленим бюджетними призначенням;

    6) призначає на посаду і звільняє робітників та службовців;

    7) видає у межах своїх повноважень накази, організовує і контролює їх виконання.

    5. Фінансування діяльності Управління

    5.1. Управління утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

    5.2. Витрати на утримання Управління визначає селищна рада.

    5.3. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах державної казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

    6. Заключні положення

    6.1 Ліквідація і реорганізація Управління здійснюється за рішенням сесії селищної ради у встановленому законом порядку.

    6.2 Зміни і доповнення до цього Положення вносяться сесією селищної ради.

     

     

    затверджене рішенням тридцять четвертої сесії

    Козелецької селищної ради восьмого скликання

                                                                     від 07 червня 2024 року № 94-34/VIII

      ПОЛОЖЕННЯ

    про відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради у новій редакціїІ

    1. Загальні положення

    • Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради (далі - Відділ) є виконавчим органом селищної ради, який утворюється селищною радою, та є підзвітним, підконтрольним і підпорядкованим селищній раді та селищному голові.
    • Організаційно-правова форма - орган місцевого самоврядування.
    • Повна назва: Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради.
    • Скорочена назва: ВСЗН Козелецької селищної ради.
    • Юридична адреса Відділу: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.
    • Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими документами, відповідних міністерств та державних комітетів України, розпорядженнями Чернігівської ОДА, наказами відповідних департаментів та управлінь ОДА, рішеннями Козелецької селищної ради, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням та іншими актами.
    1. Основні завдання та функції відділу

    2.1. Основними завданнями Відділу у межах реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення на відповідній території є:

    1) забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сімей, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей, виконання програм і заходів у цій сфері;

    2) приймання документів на соціальну допомогу, адресну грошову допомогу, компенсацію,  інші соціальні виплати, пільгу на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, установлені законодавством;

    3) організація надання соціальних послуг, проведення соціальної роботи та залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги;

    4) розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання / перебування;

    5) забезпечення соціальної інтеграції осіб з інвалідністю, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури;

    6) реалізація державної політики у сфері оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни (в тому числі учасників АТО / ООС), осіб, на яких поширюється дія законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”;

    7) забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг щодо надання соціальної підтримки населення.

    2.2. Відділ відповідно до покладених на нього завдань.

    1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та забезпечує контроль за їх реалізацією;

    2) аналізує стан і тенденції соціального розвитку в межах Козелецької селищної ради та вживає заходів для усунення недоліків;

    3) бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку Козелецької селищної ради;

    4) вносить пропозиції щодо формування проекту селищного бюджету;

    5) бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;

    6) розробляє в межах компетенції проекти розпоряджень селищного голови,проектів рішень селищної ради, виконавчого комітету;

    7) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян з питань, віднесених до компетенції відділу;

    8) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань, віднесених до компетенції Відділу;

    9) забезпечує доступ до публічної інформації, з питань, віднесених до компетенції Відділу;

    10) постійно інформує населення про виконання своїх повноважень визначених законом;

    11) виконує повноваження, делеговані органами виконавчої влади;

    12) забезпечує в межах повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

    13) забезпечує захист персональних даних;

    14) залучає громадські та благодійні організації до виконання соціальних програм і відповідних заходів;

    15) з питань реалізації заходів соціальної підтримки населення:

    -організовує в межах компетенції роботу щодо відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово-комунальних послуг, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу, інших пільг, передбачених законодавством;

    -здійснює прийом документів:

    - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; державної соціальної допомоги на догляд (крім державної соціальної допомоги на догляд особам, зазначеним у пунктах 1–3 частини першої статті 7 Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”); щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, одинокими особами, які досягли 80-річного віку; тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку; державної допомоги сім’ям з дітьми; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею; допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; інших видів державної підтримки відповідно до законодавства;

    - одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання „Мати‑героїня”;

    - подає фінансовому управлінню селищної ради при формуванні проекту бюджету пропозиції щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення, на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги;

    - сприяє громадянам в отриманні документів, необхідних для призначення окремих видів допомоги та надання пільг;

    - взаємодіє з органами місцевого самоврядування базового рівня, центром надання адміністративних послуг щодо приймання ними документів для надання державної соціальної підтримки, зокрема, із застосуванням програмного комплексу „Інтегрована інформаційна система „Соціальна громада” та формування електронної справи.

    - організовує прийом документів для призначення усіх видів соціальної допомоги, надісланих поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості), та забезпечує розгляд заяв і прийняття рішень відповідно до затверджених стандартів надання послуг;

    16) у сферах надання соціальних послуг населенню, проведення соціальної роботи:

    - організовує роботу із визначення потреби адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах, готує і подає пропозиції щодо організації надання соціальних послуг відповідно до потреби, формування соціального замовлення на надання необхідних соціальних послуг недержавними організаціями; узагальнює інформацію щодо визначення потреб населення адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах;

    узагальнює та подає щоквартальний звіт про надання соціальних послуг потенційним отримувачам соціальних послуг;

     - інформує населення Козелецької селищної ради про надавачів соціальних послуг і послуги, що ними надаються;

    -розглядає заяви осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, про отримання соціальних послуг і приймає рішення щодо їх надання;

    -забезпечує облік осіб, які звертаються в Відділ з питаннями направлення їх в установи та заклади, що надають соціальні послуги, сприяє в оформленні відповідних документів цим особам;

    -проводить моніторинг та аналіз ефективності проведення в громаді соціальної роботи із сім’ями / особами, надання їм соціальних послуг, спрямованих на запобігання потраплянню в складні життєві обставини та прогнозування їхніх потреб у соціальній підтримці;

    -сприяє впровадженню нових соціальних послуг, у тому числі платних, відповідно до законодавства;

    -забезпечує доступність громадян до соціальних послуг, контролює їхню якість і своєчасність надання відповідно до законодавства;

    -створює комісію для розгляду справ стосовно підтримки сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі щодо супроводу таких сімей (осіб), прийняття відповідних рішень, моніторингу якості соціального супроводу;

    -забезпечує взаємодію суб’єктів, що надають соціальні послуги сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах;

    -визначає пріоритети соціального замовлення та організовує його проведення;

    -оцінює конкурсні пропозиції соціальних проектів, які подаються недержавними суб’єктами, що надають соціальні послуги, на конкурс із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг;

    -сприяє волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам, які потребують волонтерської допомоги та в поширенні інформації про організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів, фізичних осіб, організації та установи;

    -у межах компетенції організовує роботу, пов’язану з наданням благодійної (гуманітарної) допомоги соціально незахищеним громадянам і сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

    -сприяє влаштуванню (за потреби) до будинків-інтернатів (пансіонатів) осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;

    -сприяє благодійним, релігійним волонтерським громадським об’єднанням, установам та організаціям недержавної форми власності, окремим громадянам в наданні соціальної допомоги та соціальних послуг особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, особам похилого віку, а також іншим соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

    -вживає заходів щодо соціального захисту бездомних осіб та запобігання бездомності;

    -сприяє підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації соціальних працівників, фахівців із соціальної роботи, працівників установ і закладів системи соціального захисту та обслуговування населення;

    17) у сфері соціальної інтеграції осіб з інвалідністю:

    -веде облік осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

    координує роботу Козелецького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю;

    -забезпечує направлення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, до установ, які надають реабілітаційні послуги, відповідно до бюджетних програм;

    -проводить прийом документів на виплату грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, інших грошових компенсацій, передбачених законодавством;

    -визначає потреби в забезпеченні осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у компенсаційних виплатах, передбачених законодавством, та направляє узагальнену інформацію Департаменту;

    -інформує осіб з інвалідністю щодо можливостей проходження ними професійної реабілітації в реабілітаційних установах, а також про послуги державної служби зайнятості з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

    -інформує центри зайнятості місцевого рівня та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про осіб з інвалідністю, які виявили бажання працювати;

    -бере участь у створенні безперешкодного середовища для маломобільних категорій населення;

    18) у напрямах поліпшення становища сімей (у тому числі сімей з дітьми, багатодітних і молодих сімей):

    -реалізує заходи та програми, спрямовані на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності, соціального і правового захисту сімей, надає в межах компетенції підприємствам, установам, організаціям, об’єднанням громадян та окремим громадянам методичну, практичну та консультативну допомогу;

    -взаємодіє з органами місцевого самоврядування, а також з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадянами, об’єднаннями громадян, недержавними організаціями з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків;

    -визначає потребу у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, забезпечує їх створення та функціонування, здійснює контроль за їхньою діяльністю;

    -забезпечує в межах повноважень розроблення та проведення заходів, спрямованих на розв’язання соціальних проблем молодих сімей, сприяє забезпеченню молоді з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом;

    -організовує роботу з оцінювання потреб та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

    -сприяє створенню дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;

    19) інформує населення з питань, що належать до його компетенції, роз’яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції, у тому числі через засоби масової інформації;

    20) забезпечує на відповідному рівні реалізацію міжнародних проектів із соціальних питань;

    21) виконує інші передбачені законодавством повноваження.

     

    1. Структура та організація діяльності відділу

    3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою передбаченою законодавством України.

    3.2. Начальник Відділу:

    - здійснює керівництво діяльністю Відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Відділ завдань і виконання свої функцій;

    - вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету селищної ради, сесіях селищної ради питань, що належать до компетенції Відділу, бере участь у їх засіданнях;

    - вносить пропозиції селищному голові щодо застосування заходів дисциплінарних стягнень та заохочень до працівників Відділу;

    - забезпечує у межах своєї компетенції контроль за станом справ у сфері діяльності Відділу, вживає заходів до його поліпшення;

    - вносить пропозиції селищному голові щодо структури і штату працівників Відділу;

    - структура та чисельність Відділу затверджується рішенням сесії Козелецької селищної ради;

    -.  штатний розпис Відділу затверджується селищним головою у межах структури та чисельності Відділу та фонду оплати праці працівників, затверджених рішенням сесії селищної ради;

    - розробляє посадові інструкції працівників Відділу та розподіляє обов’язки між ними, визначає функції та ступінь відповідальності працівників Відділу;

    - планує роботу Відділу, вносить пропозиції до планів роботи виконавчого комітету селищної ради;

    - від імені Відділу та в межах завдань покладених на Відділ підписує документи, пов’язані з діяльністю Відділу;

    - представляє Відділ у відносинах з виконавчими органами селищної ради, місцевими органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян;

    - здійснює інші повноваження, передбачені законодавством та положенням про Відділ;

    - забезпечує дотримання працівниками Відділу правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

    - несе дисциплінарну відповідальність за невиконання, несвоєчасне або неналежне виконання функцій, покладених на нього в межах і в порядку, встановленому чинним законодавством.

    3.3. У разі тимчасової відсутності начальника Відділу виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста Відділу.

    3.4. Працівники Відділу призначаються на посаду та звільняються з посади начальником Відділу.

    3.5.Посадові інструкції працівників Відділу затверджуються начальником Відділу.

    1. Відділ утримується за рахунок коштів селищного бюджету в межах граничної чисельності та фонду оплати праці.
    2. Особи, винні у порушенні трудового законодавства, притягуються до дисциплінарної відповідальності.
    3. Для забезпечення виконання своїх функцій при Відділі можуть створюватися структурні підрозділи відповідно до діючого законодавства. 

    4. Фінансово-господарська діяльність

    4.1 Відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку та штамп зі своїм найменуванням.

    4.2 Фінансово-господарська діяльність проводиться відповідно до кошторису та штатного розпису, затверджених в установленому порядку.

    4.3 Відділ утримується за рахунок коштів селищного бюджету, інших надходжень, в тому числі коштів благодійних фондів, добровільних пожертвувань та інших джерел, передбачених законом.

    4.4 Фінансове забезпечення Відділу проводиться відповідно до законодавства.

    1. Заключні положення

    5.1. Ліквідація і реорганізація Відділу здійснюється за рішенням сесії Козелецької селищної ради у встановленому законодавством порядку.

    5.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії Козелецької селищної ради.

     

     

    затверджене рішенням тридцять четвертої сесії

    Козелецької селищної ради восьмого скликання

    від 07 червня 2024 року № 93-34/VІІІ

                             

     

     П О Л О Ж Е Н Н Я

     про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради

    у новій редакції

     

    І.Загальні положення

    1. Служба у справах дітей Козелецької селищної ради (далі – Служба) є  виконавчим органом селищної ради, який утворюється Козелецькою селищною радою, та є підзвітним, підконтрольним і підпорядкованим селищній раді та селищному голові.
    2. Організаційно-правова форма – орган місцевого самоврядування.
    3. Повна назва: Служба у справах дітей Козелецької селищної ради.
    4. Скорочена назва: Служба у справах дітей.
    5. Юридична адреса служби: 17000,  Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця  Соборності, будинок 27.
    6. Служба є самостійним структурним підрозділом Козелецької селищної ради із статусом юридичної особи.
    7. Служба має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, власний бланк.
    8. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, „Про запобігання корупції” та іншими  Законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами  відповідного Міністерства  України, наказами Служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації, іншими нормативними актами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, рішеннями селищної ради та виконкому, розпорядженнями Козелецького селищного голови, цим Положенням.

      

    ІІ.  Завдання та повноваження Служби

       Основними завданнями та повноваженнями Служби є:

    1) реалізація на території територіальної громади державної політики з питань соціального захисту  дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей у територіальній громаді, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку;

    2) розроблення і проведення самостійно або разом з виконавчими органами селищної ради, відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об'єднаннями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

    3) організація і проведення разом з виконавчими органами селищної ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

    4) координація діяльності виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, у розв'язанні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, надання їм у межах компетенції практичної, методичної та консультаційної допомоги в цій сфері;

    5) розроблення та подання пропозицій до проєктів місцевих програм, планів і прогнозів щодо соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, у тому числі в частині бюджетних асигнувань на виконання відповідних програм і проведення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності;

    6) ведення державної статистики щодо дітей; організація та проведення разом з виконавчими органами селищної ради, науковими установами досліджень у сфері соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів про причини та умови вчинення дітьми правопорушень; вивчення і поширення міжнародного досвіду з питань соціального захисту дітей, дотримання їхніх прав та інтересів; підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітності;

    7) проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань, що належать до компетенції Служби, зокрема, через засоби масової інформації;

    8) вжиття заходів із виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування; у разі необхідності забезпечення їх тимчасового влаштування, надання необхідної допомоги з урахуванням їхніх потреб;

    9) забезпечення безпеки дітей, стосовно яких надійшла інформація про жорстоке поводження з ними або загрозу їхньому життю чи здоров'ю, шляхом:

    невідкладного проведення оцінки рівня безпеки дитини спільно з уповноваженим підрозділом територіального органу Національної поліції, який діє у межах своїх повноважень, фахівцем із соціальної роботи або іншим надавачем соціальних послуг, представником закладу охорони здоров'я, у разі необхідності із залученням інших фахівців;

    вжиття в разі необхідності заходів щодо організації надання дитині необхідної медичної допомоги, її тимчасового влаштування;

    підготовка клопотання до органу опіки та піклування про невідкладне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, у разі підтвердження факту загрози її життю та здоров'ю;

    10) підготовка за участю виконавчих органів селищної ради документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення, відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав;

    11) підготовка документів та проєктів рішень органу опіки та піклування для реєстрації народження підкинутих, знайдених дітей, дітей, покинутих у пологових будинках, інших закладах охорони здоров'я, дітей, мати яких померла чи місце проживання матері яких встановити неможливо, подання таких документів та рішень органам реєстрації актів цивільного стану;

    12) підготовка висновків про доцільність (недоцільність) повернення дитини, щодо якої було прийняте рішення про тимчасове влаштування, до батьків або інших законних представників;

    13) збір документів, необхідних для надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, підготовка проєктів відповідних рішень органу опіки та піклування;

    14) вжиття заходів щодо повернення в Україну дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та походять із відповідної територіальної громади;

    15) ведення обліків дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, включаючи дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які залишились без батьківського піклування, включаючи дітей, розлучених із сім'єю, дітей, які є іноземцями або особами без громадянства та виявили бажання особисто чи через інших осіб набути статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту (далі - діти, розлучені із сім'єю), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; потенційних опікунів, піклувальників; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

    16) участь у межах компетенції у судовому розгляді за участю неповнолітнього обвинуваченого з метою забезпечення прав та найкращих інтересів дітей;

    17) участь у засіданнях суду щодо позбавлення батьківських прав батьків, відібрання дітей, поновлення батьків у батьківських правах, визначення місця проживання дітей, участі у вихованні дітей  батьків,  інших родичів та з інших  питань щодо соціального і правового захисту дітей;

    18) забезпечення в межах компетенції ведення єдиного електронного банку даних дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;

    19) вжиття вичерпних заходів для влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України з дотриманням пріоритету сімейного виховання, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, у тому числі:

    надання потенційним опікунам, піклувальникам інформації про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в Службі на обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

    обстеження житлово-побутових умов потенційних опікунів, піклувальників;

    участь у заходах, пов'язаних із вибуттям дітей із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, в яких вони перебували цілодобово, та влаштуванням у сім'ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї;

    збір та подання до Служби у справах дітей відповідної районної державної адміністрації документів, які підтверджують наявність правових підстав для усиновлення дітей, а також документів, необхідних для влаштування дітей до прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу;

    консультування громадян, які виявили бажання усиновити дитину, обстеження умов їхнього проживання, організація знайомства дитини з кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, встановлення контакту;

    підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування;

    20) здійснення у межах компетенції контролю за дотриманням законодавства з питань соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень, у тому числі щодо умов утримання і виховання:

    дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, у тому числі до спеціальних виховних установ;

    дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях;

    дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у сім'ях патронатних вихователів;

    21) підготовка висновків та звітів про стан виховання, утримання і розвитку дітей у сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, усиновлених дітей;

    22) розгляд звернень власників підприємств, установ або організацій усіх форм власності щодо звільнення працівників віком до 18 років та надання відповідних письмових дозволів;

    23) проведення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі:

    розроблення та проведення заходів щодо захисту прав і законних інтересів дітей, які постраждали від домашнього насильства, та дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

    прийом та розгляд заяв і повідомлень про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

    інформування дітей, які постраждали від домашнього насильства, їхніх батьків, інших законних представників, якщо вони не є кривдниками дитини, а також дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, їхніх батьків, інших законних представників про права дітей, заходи, у яких вони можуть взяти участь, та послуги, якими вони можуть скористатися;

    проведення з батьками, іншими законними представниками дітей профілактичної роботи із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, у тому числі із залученням у разі необхідності інших суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю в межах їхньої компетенції;

    порушення перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань про притягнення до відповідальності згідно із законом посадових осіб за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків у разі виявлення фактів домашнього насильства, у роботі з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, та дітьми, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

    взаємодія з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

    24) забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали від торгівлі людьми, у тому числі інформування про таких дітей територіального органу Національної поліції, структурного підрозділу районної державної адміністрації, відповідального за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, для проведення відповідних заходів згідно із законодавством;

    25) забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема:

    ведення обліку нерухомого майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

    складання опису майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, за місцем знаходження такого майна;

    підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування за місцем знаходження майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, про встановлення опіки над майном; призначення особи, яка буде представляти інтереси дітей вказаної категорії на час здійснення права на спадкування; укладення договору оренди житла, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності; погодження зняття з реєстрації дітей вказаної категорії;

    вжиття заходів щодо передання житла, яке належить на праві користування дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, у власність дитини;

    подання органу опіки та піклування необхідних документів для взяття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, після досягнення нею 16-річного віку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і на соціальний квартирний облік у разі наявності правових підстав для цього;

    забезпечення контролю за виконанням рішень селищної ради та її виконавчих органів щодо захисту житлових та майнових прав дітей;

    26) забезпечення захисту прав дітей при вчиненні правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким вони мають, шляхом:

    надання консультацій фізичним особам з питань підготовки необхідних документів щодо вчинення відповідних правочинів;

    перевірка документів, поданих на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини, з'ясування наявності/відсутності обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення таких правочинів;

    підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про надання (відмову в наданні) дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина;

    подання  селищному голові клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини, якщо батьки, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі не виконують рішення виконавчого органу  селищної ради;

    підготовка для подання до суду письмових висновків органу опіки та піклування щодо виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання такою, що втратила право користування житловим приміщенням, управління батьками майном дитини;

    27) збір матеріалів, підготовка письмових висновків органу опіки та піклування для подання до суду або проєктів рішень органу опіки та піклування щодо розв'язання спорів між батьками стосовно прізвища, імені, місця проживання дитини, участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї;

    28) підготовка висновків та проєктів рішень органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України;

    29) підготовка для подання до суду висновків органу опіки та піклування щодо позбавлення та поновлення батьківських прав; побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав; відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду; з інших питань, що стосуються прав дитини, які вирішуються із залученням або за ініціативою виконавчого органу  селищної ради як органу опіки та піклування;

    30) складання протоколів про адміністративні правопорушення відповідно до частин п'ятої, шостої статті 184 (невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини) та статті 188-50 (невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування) Кодексу України про адміністративні правопорушення;

    31) розгляд питань, пов'язаних із доцільністю відрахування неповнолітніх здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти першого року навчання, здобувачів фахової передвищої та вищої освіти першого року навчання (далі - здобувач освіти), що передбачає:

    отримання від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти повідомлення, у тому числі в електронній формі та за допомогою телефонного зв'язку, про заплановане відрахування неповнолітнього здобувача освіти із зазначенням підстав для такого відрахування за один місяць до прийняття відповідного рішення;

    вивчення у взаємодії із законними представниками неповнолітнього здобувача освіти (протягом 10 робочих днів з дня отримання такого повідомлення) підстав запланованого відрахування на предмет їх відповідності законодавству у сфері захисту прав дітей; встановлення причин відрахування, визначення доцільності та можливості їх усунення;

    у разі встановлення факту невідповідності підстав запланованого відрахування неповнолітнього здобувача освіти законодавству у сфері захисту прав дітей подання закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти аргументованого заперечення щодо такого відрахування;

    32) сприяння в межах компетенції поверненню дітей-іноземців, виявлених на території  селища, до місць їхнього постійного проживання та забезпечення їх соціального захисту до моменту повернення;

    33) представництво від імені органу опіки та піклування інтересів дітей, розлучених із сім'єю, виявлених на території  громади;

    34) здійснення контролю за цільовим використанням аліментів;

    35) забезпечення організації діяльності Комісії з питань захисту прав дитини;

    36) розгляд в установленому порядку звернень громадян, зокрема звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, іншими законними представниками обов'язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

    37) ведення статистичного обліку багатодітних сімей;

    38) оформлення статусу батьків та дітей з багатодітної сім’ї;

    39) оформлення та видача  посвідчень багатодітним батькам та дітям з багатодітних сімей;

    40) підготовка та подання в установленому порядку  документів на присвоєння багатодітним жінкам почесного звання «Мати-героїня»;

    41)  розробка та здійснення заходів, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей з дітьми;

    42)  взаємодія з громадськими та благодійними організаціями, що діють в інтересах дітей та сім’ї, а також з питань попередження домашнього насильства та торгівлі людьми;

     43) забезпечення захисту персональних даних;

     44) забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Служба;

     45) виконання інших функцій, покладених на Службу відповідно до законодавства.

     

    ІII. Права Служби

     

    1. Служба має право:

    1) приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є обов'язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, посадовими особами, фізичними особами;

    2) отримувати повідомлення від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих Службою рішень;

    3) отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до компетенції Служби; від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання визначених для неї завдань;

    4) звертатися щодо фактів порушення прав та інтересів дітей до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності в разі виявлення таких фактів;

    5) перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, стан виховної роботи з дітьми у закладах освіти за місцем проживання, а також у разі необхідності - умови роботи працівників віком до 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності;

    6) представляти в разі необхідності інтереси дітей у судах, у їх взаємодії з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, брати участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їхніх прав та інтересів;

    7) брати  участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їх прав та інтересів, представляти права дітей у суді.

    8) запрошувати для бесіди батьків, інших законних представників дітей, посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів щодо усунення причин;

    9) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих Службою, Нацсоцслужбою;

    10) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей;

    11) укладати в установленому порядку угоди про співпрацю з науковими установами, громадськими об'єднаннями і благодійними організаціями з питань, які належать до компетенції Служби;

    12) скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до компетенції Служби;

    13) проводити особистий прийом дітей, а також їхніх батьків, інших законних представників, розглядати їхні звернення з питань, що належать до компетенції Служби;

    14) визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту дітей;

    15) відвідувати дітей, які перебувають в Службі на обліку, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходів щодо соціального захисту дітей;

    16) проводити інспекційні відвідування одержувачів аліментів із метою контролю за цільовим витрачанням аліментів.                                          

                   

    1. Структура і організація роботи Служби

          

    1. Служба під час виконання визначених для неї завдань взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, службами у справах дітей районної та обласної державних адміністрацій, депутатами міської, районної у місті ради, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадськими об'єднаннями, благодійними організаціями та фізичними особами.
    2. Положення про Службу затверджується рішенням сесії Козелецької селищної ради.
    3. Структура Служби, чисельність її працівників, затверджуються рішенням сесії Козелецької селищної ради.
    4. Штатний розпис Служби затверджується селищним головою у межах структури та чисельності Служби та фонду оплати праці працівників, затверджених рішенням сесії селищної ради.
    5. Службу очолює начальник, який відповідно до вимог статей 5, 10 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” та частини 3 статті 54 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” призначається на посаду розпорядженням Козелецького селищного голови на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України. 
    6. На посаду начальника Служби призначається особа, яка має повну вищу педагогічну або юридичну освіту  за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.
    7. Стаж роботи за фахом на Службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 3 років або при необхідності (виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій) стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 4 років.
    8. Працівники Служби призначаються на посади наказом начальника Служби на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України за погодженням з селищним головою. Кваліфікаційні вимоги до посадових осіб служби визначаються їх посадовими інструкціями.
    9. Начальник Служби та iншi посадові особи Служби звільняються згідно загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України та Законом України „Про службу в органах місцевого самоврядування”.
    10. Служба утримується за рахунок коштів Козелецького селищного бюджету. Служба не має самостійного балансу та рахунків в органах Державної казначейської служби України. Фінансування діяльності Служби здійснюється фінансово-господарським відділом Козелецької селищної ради.
    11. Начальник Служби:

    1) здійснює керівництво Службою, персонально відповідає за виконання визначених для неї завдань;

    2) планує роботу Служби і забезпечує виконання перспективних і поточних планів роботи;

    3) видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;

    4) аналізує показники роботи Служби, вживає заходів щодо підвищення ефективності та удосконалення організації роботи Служби;

    5) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету ради питань, що належать до компетенції Служби, та розробляє проєкти відповідних рішень;

    6)  за необхідності  бере участь у засіданнях сесій ради та виконавчого комітету ради;

    7) представляє інтереси Служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету ради та підприємствами, установами та організаціями - за дорученням селищного голови;

    8) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби;

    9) затверджує посадові інструкції працівників Служби, визначає завдання працівникам Служби і розподіляє між ними обов'язки;

    10) забезпечує підвищення кваліфікації працівників Служби;

    11) подає селищному голові пропозиції щодо призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Служби, своєчасного заміщення вакансій, заохочення та накладення стягнень;

    12) погоджує надання відпусток працівникам Служби;

    13) забезпечує дотримання працівниками Служби правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

    14)  здійснює інші повноваження, визначені законом

    1. На час відпустки або тимчасової втрати працездатності начальника Служби виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста Служби. 
    2. Для прийняття узгоджених рішень з питань, що належать до компетенції Служби, в ній може утворюватися колегія у складі начальника Служби (голова колегії), спеціалістів Служби, керівників виконавчих органів селищної ради, органів Національної поліції, представників підприємств, установ, громадських об'єднань.

     Склад колегії затверджується  селищним головою за поданням начальника Служби.

     Рішення колегії оформляються наказами начальника Служби.

    1. Матеріально-технічне забезпечення Служби здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету.

     

    V. Відповідальність.

     

    1.Всю повноту відповідальності за належне виконання покладених цим Положенням на Службу завдань і функцій несе начальник Служби.

    2.Відповідальність працівників Служби встановлюється посадовими інструкціями.

    3.Відповідальність працівників Служби настає у разі невиконання або неналежного виконання обов’язків, закріплених за ними посадовими інструкціями.

    4.Притягнення до відповідальності здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України.

     

    1. Заключні положення.

     

    1. Ліквідація і реорганізація Служби здійснюється за рішенням сесії Козелецької селищної ради у встановленому законодавством порядку.
    2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії Козелецької селищної ради.

     

     

     

     

     

     02.12.2019

     242/1-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з географії

     02.12.2019

     243/1-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури

     10.12.2019

     260-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій

    03.12.2019

     245-од

    Про підсумки ІІ етапуВсеукраїнської олімпіади з інформатики

     10.12.2019

     261-од

    Про підсумки ІІ етапуВсеукраїнської олімпіади з екології

     03.12.2019

     246-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики

     03.12.2019

     247-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії

     18.11.2019

     232-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики

     03.12.2019

     244-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання

     18.11.2019

     233-од

    Протокол засідання жюрі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

     04.12.2019

     253-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови

     30.11.2019 

     

    Протокол засідання жюрі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови

     04.12.2019 

     252-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства

     23.11.2019

     

     Протокол засідання жюрі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

     19.11.2019

     233/1-од

     Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії

    17.11.2019

     

    Протокол засідання жюрі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

     13.11.2019 

     

     272-од/168/31

     Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

     16.11.2018

     265-од

    Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

    11.11.2018

     

    Результати проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

     

    Працівники закладів культури сіл та старостинських округів

     

              Прізвище, ім’я, по-батькові                                        Посада


        Гнідий Олег Іванович                                 директор Берлозівського будинку культури


        Крокос Оксана Іванівна                             керівник народного колективу Берлозівського БК

                                                                                     керівник художній Берлозівського будинку культури


        Крокос Олександр Анатолійович           керівник народного колективу Берлозівського БК


        Гніда Анастасія Олегівна                            керівник художній Берлозівського будинку культури


        Матюшко Любов Василівна                      директор Патютинського будинку культури


       Велігорський Ярослав Миколайович     директор Бригинцівського будинку культури


        Турчин Ганна Василівна                             керівник народного колективу Бригинцівського БК


        Сльозко Олександр Васильович           директор Булахівського будинку культури

                                                                                    керівник художній Булахівського БК


        Савенко Тетяна Олексіївна                    директор Лемешівського будинку культури


        Кульбако Зінаїда Захарівна                   керівник художній Лемешівського БК


         Доценко Дмитро Васильович              директор Пилятинського будинку культури


        Сизон Ольга Михайлівна                        керівник художній Пилятинського будинку культури


         Підвисоцька Ольга Іванівна                  директор Білейківського будинку культури


         Рябець Наталія Олександрівна            керівник художній Білейківського будинку культури


         Леоненко Світлана Петрівна                 директор Лихолітського будинку культури


         Самко Олександр Михайлович              керівник народного колективу Лихолітського БК


         Самко Світлана Олександрівна            керівник народного колективу Лихолітського БК


         Пономаренко Віктор Андрійович         директор Данівського будинку культури


        Йовенко Ольга Михайлівна                     директор Мостищенського будинку культури


        Пузік Світлана Василівна                          завідувач  Часнівцівського сільського клубу


        Дзюба Віра Петрівна                                  завідувач Скрипчинського сільського клубу


        Турчин Вячеслав Валентинович           завідувач Карасинівківського сільського клубу


                                                                                     завідувач Стависького сільського клубу


       Лабута Володимир Іванович                   керівник народного колективу Стависького СК


        Михед Алла Сергіївна                               завідувач Тарасівського сільського клубу


         Любенко Наталія Андріївна                   завідувач Пушкарівського сільського клубу


         Співак Віра Іванівна                                   завідувач Бобруйківського сільського клубу


         Ігнатенко Олександр Степанович        завідувач Пісоцького сільського клубу


         Блінов Олег Федорович                          завідувач Омелянівського сільського клубу


        Ведмідь Світлана Євгеніївна                   завідувач Шуляківського сільського клубу


        Павелко Григорій Іванович                      завідувач Будищенського сільського клубу


        Семистрок Антоніна Миколаївна           завідувач Тополівського сільського клубу


         Штома Валентина Миколаївна              завідувач Олексіївщинського сільського клубу


         Баран Ганна Миколаївна                          завідувач Єрківського сільського клубу


         Дуля Любов Степанівна                           завідувач Нічонівського сільського клубу


        Кузьменко Тетяна Дмитрівна                  завідувач Гладківського сільського клубу


                            посада                                                             к-сть штатних посад


       прибиральник службових приміщень                                            10


       Всього працівників закладів культури старостатів                    49

     

     

     

     

     

     

     

     

    Соціальні робітники відділу соціального захисту населення селищної ради

     


        1.   Матвієнко Ніна Іванівна                                           смт Козелець


        2.   Пищик Валентина Петрівна                                    смт Козелець


        3.   Красножон Катерина Олексіївна                             смт Козелець


        4.   Булах Віра Петрівна                                                 с.Лемеші


        5.   Сорока Людмила Василівна                                    с.Омелянів


        6.   Шевченко Олена Миколаївна                                  с.Берлози


        7.   Пустовгар Любов Петрівна                                      с.Ставиське


        8.   Отрошко Валентина Кузьмівна                               с.Озерне


         9.   Йовенко Світлана Петрівна                                     с.Ставиське


       10.  Заєць Любов Петрівна                                             с.Білейки


       11.  Суркова Тамара Михайлівна                                   с.Риків


       12.  Бобруйко Ольга Федорівна                                      с.Бобруйки


       13.  Шостак Любов Петрівна                                           с.Карасинівка


       14.  Маліновська Інна Миколаївна                                  с.Тополі


       15. Онищенко Наталія Володимирівна                          с.Пилятин


       16.  Пономаренко Ганна Іванівна                                   с.Лихолітки


       17.  Гридько Марія Олександрівна                                 с.Данівка


       18.  Рогова Валентина Анатоліївна                                с.Патюти


       19.  Стрига Тамара Дмитрівна                                        с.Булахів


       20.  Степура Наталія Іванівна                                         с.Савин 


       21.  Євтушенко Віра Михайлівна                                    с.Мостище


      22.  Желізняк Тетяна Михайлівна                                    с.Сираї


      23.  Макортецька Марія Олексіївна                                с.Гладке


     

     

     

    ГУБСЬКА Світлана Миколаївна

     

    Народилася 4 жовтня 1986 року в смт. Козелець Чернігівської області.

    У 2004 році закінчила Козелецьку ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

    У 2009 році закінчила Чернігівський державний інститут економіки і управління за спеціальністю «Облік і аудит».

    З 2009 до 2010 року - бухгалтер відділу освіти Козелецької РДА.

    2010 рік – економіст відділу освіти Козелецької РДА.

    З 2011 до 2012 роки – головний бухгалтер відділу освіти Козелецької РДА.

    З 2012 до2014 роки – бухгалтер ТзОВ «Мілкіленд».

    З 2014 до 2017 роки – бухгалтер Чернігівобленерго.

    Одружена. Разом з чоловіком виховують сина та доньку.

     

     

     

     

    Служба у справах дітей Козелецької селищної ради

    Ponomarenko

     

     

    Адреса: смт Козелець, вул.Соборності, б.27, к.209А

    Е-адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    Телефони: (04646) 2-12-01, (063) 47-348-06

    Режим роботи віділу: Пн.-Чт. з 08:00 до 17:00, Пт. - з 08:00 до 16:00 (обідня перерва: з 13:00 до 14:00)

    Вихідні дні: субота та неділя

    Начальник служби: Пономаренко Світлана Петрівна

     Головний спеціаліст: Березан Євгенія Михайлівна

     

     

     

    Положення про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради

       Основними завданнями та повноваженнями Служби є:

    1) реалізація на території територіальної громади державної політики з питань соціального захисту  дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей у територіальній громаді, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку;

    2) розроблення і проведення самостійно або разом з виконавчими органами селищної ради, відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об'єднаннями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

    3) організація і проведення разом з виконавчими органами селищної ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

    4) координація діяльності виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, у розв'язанні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, надання їм у межах компетенції практичної, методичної та консультаційної допомоги в цій сфері;

    5) розроблення та подання пропозицій до проєктів місцевих програм, планів і прогнозів щодо соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, у тому числі в частині бюджетних асигнувань на виконання відповідних програм і проведення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності;

    6) ведення державної статистики щодо дітей; організація та проведення разом з виконавчими органами селищної ради, науковими установами досліджень у сфері соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів про причини та умови вчинення дітьми правопорушень; вивчення і поширення міжнародного досвіду з питань соціального захисту дітей, дотримання їхніх прав та інтересів; підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітності;

    7) проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань, що належать до компетенції Служби, зокрема, через засоби масової інформації;

    8) вжиття заходів із виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування; у разі необхідності забезпечення їх тимчасового влаштування, надання необхідної допомоги з урахуванням їхніх потреб;

    9) забезпечення безпеки дітей, стосовно яких надійшла інформація про жорстоке поводження з ними або загрозу їхньому життю чи здоров'ю, шляхом:

    невідкладного проведення оцінки рівня безпеки дитини спільно з уповноваженим підрозділом територіального органу Національної поліції, який діє у межах своїх повноважень, фахівцем із соціальної роботи або іншим надавачем соціальних послуг, представником закладу охорони здоров'я, у разі необхідності із залученням інших фахівців;

    - вжиття в разі необхідності заходів щодо організації надання дитині необхідної медичної допомоги, її тимчасового влаштування;

    - підготовка клопотання до органу опіки та піклування про невідкладне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, у разі підтвердження факту загрози її життю та здоров'ю;

    10) підготовка за участю виконавчих органів селищної ради документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення, відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав;

    11) підготовка документів та проєктів рішень органу опіки та піклування для реєстрації народження підкинутих, знайдених дітей, дітей, покинутих у пологових будинках, інших закладах охорони здоров'я, дітей, мати яких померла чи місце проживання матері яких встановити неможливо, подання таких документів та рішень органам реєстрації актів цивільного стану;

    12) підготовка висновків про доцільність (недоцільність) повернення дитини, щодо якої було прийняте рішення про тимчасове влаштування, до батьків або інших законних представників;

    13) збір документів, необхідних для надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, підготовка проєктів відповідних рішень органу опіки та піклування;

    14) вжиття заходів щодо повернення в Україну дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та походять із відповідної територіальної громади;

    15) ведення обліків дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, включаючи дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які залишились без батьківського піклування, включаючи дітей, розлучених із сім'єю, дітей, які є іноземцями або особами без громадянства та виявили бажання особисто чи через інших осіб набути статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту (далі - діти, розлучені із сім'єю), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; потенційних опікунів, піклувальників; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

    16) участь у межах компетенції у судовому розгляді за участю неповнолітнього обвинуваченого з метою забезпечення прав та найкращих інтересів дітей;

    17) участь у засіданнях суду щодо позбавлення батьківських прав батьків, відібрання дітей, поновлення батьків у батьківських правах, визначення місця проживання дітей, участі у вихованні дітей  батьків,  інших родичів та з інших  питань щодо соціального і правового захисту дітей;

    18) забезпечення в межах компетенції ведення єдиного електронного банку даних дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;

    19) вжиття вичерпних заходів для влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України з дотриманням пріоритету сімейного виховання, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, у тому числі:

    - надання потенційним опікунам, піклувальникам інформації про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в Службі на обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

    - обстеження житлово-побутових умов потенційних опікунів, піклувальників;

    - участь у заходах, пов'язаних із вибуттям дітей із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, в яких вони перебували цілодобово, та влаштуванням у сім'ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї;

    - збір та подання до Служби у справах дітей відповідної районної державної адміністрації документів, які підтверджують наявність правових підстав для усиновлення дітей, а також документів, необхідних для влаштування дітей до прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу;

    - консультування громадян, які виявили бажання усиновити дитину, обстеження умов їхнього проживання, організація знайомства дитини з кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, встановлення контакту;

    - підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування;

    20) здійснення у межах компетенції контролю за дотриманням законодавства з питань соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень, у тому числі щодо умов утримання і виховання:

    - дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, у тому числі до спеціальних виховних установ;

    - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях;

    - дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у сім'ях патронатних вихователів;

    21) підготовка висновків та звітів про стан виховання, утримання і розвитку дітей у сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, усиновлених дітей;

    22) розгляд звернень власників підприємств, установ або організацій усіх форм власності щодо звільнення працівників віком до 18 років та надання відповідних письмових дозволів;

    23) проведення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі:

    - розроблення та проведення заходів щодо захисту прав і законних інтересів дітей, які постраждали від домашнього насильства, та дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

    - прийом та розгляд заяв і повідомлень про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

    - інформування дітей, які постраждали від домашнього насильства, їхніх батьків, інших законних представників, якщо вони не є кривдниками дитини, а також дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, їхніх батьків, інших законних представників про права дітей, заходи, у яких вони можуть взяти участь, та послуги, якими вони можуть скористатися;

    - проведення з батьками, іншими законними представниками дітей профілактичної роботи із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, у тому числі із залученням у разі необхідності інших суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю в межах їхньої компетенції;

    - порушення перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань про притягнення до відповідальності згідно із законом посадових осіб за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків у разі виявлення фактів домашнього насильства, у роботі з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, та дітьми, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

    - взаємодія з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

    24) забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали від торгівлі людьми, у тому числі інформування про таких дітей територіального органу Національної поліції, структурного підрозділу районної державної адміністрації, відповідального за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, для проведення відповідних заходів згідно із законодавством;

    25) забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема:

    - ведення обліку нерухомого майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

    - складання опису майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, за місцем знаходження такого майна;

    - підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування за місцем знаходження майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, про встановлення опіки над майном; призначення особи, яка буде представляти інтереси дітей вказаної категорії на час здійснення права на спадкування; укладення договору оренди житла, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності; погодження зняття з реєстрації дітей вказаної категорії;

    - вжиття заходів щодо передання житла, яке належить на праві користування дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, у власність дитини;

    - подання органу опіки та піклування необхідних документів для взяття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, після досягнення нею 16-річного віку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і на соціальний квартирний облік у разі наявності правових підстав для цього;

    - забезпечення контролю за виконанням рішень селищної ради та її виконавчих органів щодо захисту житлових та майнових прав дітей;

    26) забезпечення захисту прав дітей при вчиненні правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким вони мають, шляхом:

    - надання консультацій фізичним особам з питань підготовки необхідних документів щодо вчинення відповідних правочинів;

    - перевірка документів, поданих на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини, з'ясування наявності/відсутності обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення таких правочинів;

    - підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про надання (відмову в наданні) дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина;

    - подання  селищному голові клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини, якщо батьки, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі не виконують рішення виконавчого органу  селищної ради;

    - підготовка для подання до суду письмових висновків органу опіки та піклування щодо виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання такою, що втратила право користування житловим приміщенням, управління батьками майном дитини;

    27) збір матеріалів, підготовка письмових висновків органу опіки та піклування для подання до суду або проєктів рішень органу опіки та піклування щодо розв'язання спорів між батьками стосовно прізвища, імені, місця проживання дитини, участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї;

    28) підготовка висновків та проєктів рішень органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України;

    29) підготовка для подання до суду висновків органу опіки та піклування щодо позбавлення та поновлення батьківських прав; побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав; відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду; з інших питань, що стосуються прав дитини, які вирішуються із залученням або за ініціативою виконавчого органу  селищної ради як органу опіки та піклування;

    30) складання протоколів про адміністративні правопорушення відповідно до частин п'ятої, шостої статті 184 (невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини) та статті 188-50 (невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування) Кодексу України про адміністративні правопорушення;

    31) розгляд питань, пов'язаних із доцільністю відрахування неповнолітніх здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти першого року навчання, здобувачів фахової передвищої та вищої освіти першого року навчання (далі - здобувач освіти), що передбачає:

    - отримання від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти повідомлення, у тому числі в електронній формі та за допомогою телефонного зв'язку, про заплановане відрахування неповнолітнього здобувача освіти із зазначенням підстав для такого відрахування за один місяць до прийняття відповідного рішення;

    - вивчення у взаємодії із законними представниками неповнолітнього здобувача освіти (протягом 10 робочих днів з дня отримання такого повідомлення) підстав запланованого відрахування на предмет їх відповідності законодавству у сфері захисту прав дітей; встановлення причин відрахування, визначення доцільності та можливості їх усунення;

    - у разі встановлення факту невідповідності підстав запланованого відрахування неповнолітнього здобувача освіти законодавству у сфері захисту прав дітей подання закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти аргументованого заперечення щодо такого відрахування;

    32) сприяння в межах компетенції поверненню дітей-іноземців, виявлених на території  селища, до місць їхнього постійного проживання та забезпечення їх соціального захисту до моменту повернення;

    33) представництво від імені органу опіки та піклування інтересів дітей, розлучених із сім'єю, виявлених на території  громади;

    34) здійснення контролю за цільовим використанням аліментів;

    35) забезпечення організації діяльності Комісії з питань захисту прав дитини;

    36) розгляд в установленому порядку звернень громадян, зокрема звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, іншими законними представниками обов'язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

    37) ведення статистичного обліку багатодітних сімей;

    38) оформлення статусу батьків та дітей з багатодітної сім’ї;

    39) оформлення та видача  посвідчень багатодітним батькам та дітям з багатодітних сімей;

    40) підготовка та подання в установленому порядку  документів на присвоєння багатодітним жінкам почесного звання «Мати-героїня»;

    41) розробка та здійснення заходів, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей з дітьми;

    42) взаємодія з громадськими та благодійними організаціями, що діють в інтересах дітей та сім’ї, а також з питань попередження домашнього насильства та торгівлі людьми;

    43) забезпечення захисту персональних даних;

    44) забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Служба;

    45) виконання інших функцій, покладених на Службу відповідно до законодавства.

     

     

     

     

     

     

     

    ПОНОМАРЕНКО Світлана Петрівна

    Ponomarenko

    Народилася 19 квітня 1967 року в с. Рудівка Прилуцького району.

    У 1984 році закінчила Козелецьку середню школу  № 1 з золотою медаллю.

    1991 рік – закінчила українську сільськогосподарську академію за спеціальністю «Вчений агроном».

    У 1996 році з відзнакою закінчила Національний аграрний університет за спеціальністю Агроном-педагог.

    2001-2002 роки - агроном-насіннєвод управління сільського господарства і продовольства Козелецької районної державної адміністрації.

    2002-2007 роки - провідний спеціаліст по питаннях наукового обґрунтованого ведення сільського господарства в зоні аварії  на ЧАЕС управління агропромислового розвитку Козелецької РДА.

    2007-2012 роки - провідний спеціаліст сектору опіки, піклування та сімейних форм виховання служби у справах дітей Козелецької РДА.

    2012-2015 роки - завідувач сектору опіки, піклування та сімейних форм виховання служби у справах дітей Козелецької районної державної адміністрації.

    2015-2021 роки - начальник служби у справах дітей Козелецької районної державної адміністрації.

     

     

     

    Анонси і оголошення

    Голосування

    Чи сподобався Вам сайт

    Дуже сподобався - 73%
    Так собі - 11%
    Не сподобався - 16%

    Всього голосів: 163
    The voting for this poll has ended on: грудня 20, 2017

    Офіційний сайт © 2024 Козелецька селищна рада Всі права захищено.