Козелецька селищна рада

Найвища честь - благо народу

Меню

В умовах війни та після її закінчення вкрай важливо докладати зусиль для збереження людського капіталу. Бо люди - запорука економіки, а не навпаки. Безглуздо планувати відновлення зруйнованих будівель, якщо ні для кого це буде робити, якщо не буде кому це утримувати. Як прифронтовим громадам або громадам, які постраждали внаслідок воєнних дій, жити далі? Скільки жителів там залишилося і скільки з тих, хто поїхав, повернеться? Що буде з військовими, які повертаються з фронту? Що робити з людьми, у яких через війну загострилася величезна кількість хронічних захворювань?
Ці та інші питання обговорювали експерти Харківської експертної групи підтримки медреформи під час зустріч з командою Козелецької селищної ради та директоркою Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Національна служба здоров'я України Вікторієй Мілютіною.
За словами лідерки Харківської експертної групи підтримки медичної реформи Тетяни Гавриш, у збереженні здоров’я населення громади надзвичайно важливу роль відіграють органи місцевого самоврядування. Адже саме вони володіють інформацією про те, що відбувається в громаді та які запити,проблеми є у її жителів.
“Головними чинниками збереження здоров’я людей, які постраждали внаслідок воєнних дій, є спосіб та умови життя. Медицина лише частково впливає на здоров'я. Завдання спеціалізованої медичної допомоги -якнайшвидше,своєчасно надати допомогу, первинної - якомога ефективніше профілактувати. А в основному здоров'я - це про середовище, яке може створити громада: футбольне поле чи дитячий майданчик, школа, яка першу половину дня працює як заклад освіти, а другу – як молодіжний хаб тощо”.
Прикладом може бути і місцева програма зі збереження здоров’я, покращення доступу до обстежень, покликаних виявляти захворювання на ранніх стадіях, покращення харчування та побутових умов в освітніх закладах, організація системи навчання населення щодо здорового способу життя, турбота про вразливе населення (літніх людей, людей з інвалідністю, дітей), родини, які мають паліативних хворих, створення інфраструктури для здорового способу життя. Усі ці сервіси створюють здорову громаду, тому управління цими чинниками має стати пріоритетом місцевого самоуправління.
"Наявність діалогу і висококваліфікованих експертів вкрай необхідна для пошуку необхідних, правильних рішень як на короткострокову перспективу, так і з метою планування нашого майбутнього", - зазначив Валентин Бригинець.
297168096 3158350804431919 4711006532175699634 n

Анонси і оголошення

Голосування

Чи сподобався Вам сайт

Дуже сподобався - 73%
Так собі - 11%
Не сподобався - 16%

Всього голосів: 163
The voting for this poll has ended on: грудня 20, 2017

president rada kmu chor chern Dija  LogoAUCwebDSYO

Офіційний сайт © 2022 Козелецька селищна рада Всі права захищено.