Платформа державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри створена з метою надання послуг з профорієнтації онлайн.
Чи може зареєстрований безробітний отримувати послуги в іншому центрі зайнятості у зв’язку із переїздом в інше місто, або за бажанням?
Так, така можливість існує для зручності відвідувачів центрів зайнятості. Якщо безробітний хоче змінити місце обслуговування у зв’язку з переїздом чи з інших важливих для нього причин, він обирає для себе новий центр зайнятості та подає туди відповідну заяву.
Бо вони здійснюють пошук на повному ринку праці, а не обмежуються базою служби зайнятості. Фахівці аналізують всі доступні джерела інформації про попит та пропозицію робочої сили, зокрема сайти пошуку роботи, соціальні мережі, засоби масової інформації тощо.
Та це ще не все. Рекрутери служби зайнятості постійно «тримають руку на пульсі»: оперативно опрацьовують відгуки шукачів роботи на вакансії, які їх зацікавили, переглядають залишені ними резюме. Тож, якщо вам зателефонують зі служби зайнятості та запропонують сприяння у працевлаштуванні, не поспішайте відмовлятися, бо рекрутери активно співпрацюють і з роботодавцями з метою вирішення кадрових проблем. Серед пропозицій роботи є й з наданням житла.
З головних переваг рекрутингу для роботодавців у службі зайнятості називають мінімізацію часу на підбір персоналу, адже рекрутери здійснять ретельний відбір кандидатів та проведуть попередню співбесіду з ними.
І ще одна важлива деталь – послуги фахівців з рекрутингу у службі зайнятості цілком безкоштовні.
Шукати роботу можна й самостійно за допомогою Єдиного порталу вакансій https://dcz.gov.ua/job , який наразі налічує понад 230 тис. пропозицій від роботодавців країни. Цей інформаційний ресурс акумулює вакансії служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи, таких як work.ua, robota.ua, jooble.org. База оперативно оновлюється в онлайн режимі, отож містить виключно актуальні пропозиції. Користуватися цим сервісом можна з будь-якого мобільного пристрою, а пошук роботи здійснювати за областю, районом, громадою, галуззю.
При пошуку роботи у нагоді стане мобільний застосунок Державної служби зайнятості, який можна завантажити в App Store та Google Play. Переглядайте вакансії, подавайте заявки на навчання та грантові програми, створюйте електронний кабінет шукача роботи прямо зі свого смартфона!
Чернігівський обласний центр зайнятості
Серед запитань, що надходять на «гарячу лінію» Чернігівського обласного центру зайнятості, багато щодо допомоги по безробіттю. Пропонуємо до вашої уваги добірку найактуальніших…
Робота є для водіїв: 54 вакансії по області, з них майже половина – від роботодавців Чернігова.
Серед пропозицій є з можливістю бронювання. Заробітна плата коливається від 8 до 35 тис. грн. Найбільше обіцяють платити водіям, які здійснюють перевезення по Україні та за її межі, - їх заробітна плата стартує від 30 тис. грн.
З настанням весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи.
На сьогодні служба зайнятості пропонує 2 компенсаційні програми за працевлаштування ВПО. Одна з них за кожного такого співробітника (який отримав статус після 24 лютого 2022 року) гарантує щомісячну компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати, яка нині становить 8000 грн. Загальна тривалість надання послуги - 3 місяці. Проте, у випадку працевлаштування ВПО з інвалідністю, термін виплат збільшується вдвічі і становить 6 місяців.
З початку року 72 жителі Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості. Це можливість безкоштовно опанувати нову професію (спеціальність) або підвищити кваліфікацію і забезпечити свою конкурентоспроможність та розширити кар’єрні перспективи.
Після повернення з війни Андрій Дрофа вирішив здобути затребувану у роботодавців професію, з якою легше буде знайти роботу. Чоловік за освітою фельдшер ветеринарний, а от працювати довелося столяром, оператором заправних станцій, охоронником, електромонтажником.
Павло Маюра завдяки участі у державній програмі «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» отримав для старту півмільйона гривень, які інвестував у закупівлю обладнання для цеху з виробництва напівфабрикатів. Планує виготовляти продукцію ручної роботи, яка стане на домашній кухні альтернативою дорогому ресторанному меню.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше