Козелецька селищна рада

Найвища честь - благо народу

Меню

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(п’ятдесят друга сесія восьмого скликання)

19 грудня 2025 року

сел. Козелець

№ 09-52/VIII

Про затвердження Програми

економічного і соціального розвитку

Козелецької селищної ради на 2026-2027 роки

            

 Розглянувши проєкт Програми економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2026 рік поданий виконавчим комітетом селищної ради, відповідно до п.22 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», селищна рада вирішила:

  1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2026-2027 роки згідно додатку.
  2. Виконавчому комітету селищної ради вживати заходи для забезпечення виконання Програми економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2026-2027 роки.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку.

Голова                                                                                    Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток

до рішення п’ятдесят другої сесії

                            Козелецької селищної ради

восьмого скликання

від  19 грудня 2025 року

                  № 09-52/VIII 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

економічного і соціального розвитку

Козелецької селищної ради

на 2026-2027 роки

Козелець

2025

 

Зміст Програми

 

Стор.

 

Вступ

6

I.

Аналiз економiчного i соцiального розвитку Козелецької селищної ради  у 2025 роцi.

8

1.1.

Розташування та адміністративно-територіальний поділ громади

8

1.2.

Населення Козелецької селищної ради

9

1.3.

Зайнятість населення та ринок праці

9

1.4.

Фінансово-матеріальні ресурси Козелецької селищної ради

10

1.4.1.

Бюджетна політика

10

1.4.2.

Об’єкти комунальної власності

11

1.5.

Реальний сектор економіки та інфраструктура громади

12

1.5.1.

Промислове виробництво

12

1.5.2.

Інвестиційна діяльність та міжнародна співпраця

13

1.5.3.

Агропромисловий розвиток

13

1.5.4.

Розвиток малого і середнього бізнесу та споживчого ринку

14

1.5.5.

Транспорт і зв'язок

15

1.5.6.

Будівництво та енергозбереження

16

1.5.7.

Захист довкілля. Техногенна безпека.

17

1.6.

Соціальний та гуманітарний розвиток громади

18

 1.6.1.

Забезпечення умов для отримання якісної освіти

18

1.6.2.

Охорона здоров’я населення громади

23

1.6.3.

Соціальний захист населення, гендерна рівність

24

1.6.4.

Підтримка сімї, дітей та молоді

25

1.6.5.

Сфери культури і туризму

26

1.6.7.

Фізична культура і спорт

27

II.

Мета, завдання та заходи економiчного i соцiального розвитку Козелецької селищної ради  на 2026-2027 роки.

28

III.

Джерела фінансування Програми економічного і соціального розвитку на 2026-2027 роки

28

Додатки:

   

Додаток 1.

Прiоритетнi проєкти, якi доцiльно фiнансувати у 2026-2027 роках iз залученням коштiв державного, обласного, районного, селищного бюджетів та інших коштів не заборонених чинним законодавством.

30

Додаток 2.

Перелік цільових програм, які будуть реалізовуватись у 2026-2027  роках

35

 

ПАСПОРТ

Програми економічного і соціального розвитку

Козелецької селищної ради на 2026-2027 роки

Назва програми

Програма економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2026-2027 роки

Ініціатор розроблення програми

Козелецька  селищна рада Чернігівського району Чернігівської області

Підстава для розробки Програми

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регіональної політики», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»

Розробник Програми

Сектор економічного розвитку фінансового управління Козелецької селищної ради

Співрозробники Програми

Відділи апарату селищної ради, структурні та окремі структурні підрозділи, комунальні підприємства Козелецької селищної ради.

Відповідальні виконавці Програми

Відділи апарату селищної ради, структурні та окремі структурні підрозділи, комунальні підприємства Козелецької селищної ради.

Мета Програми

Стабілізація та розвиток економіки громади, забезпечення сталого функціонування соціальної та гуманітарної сфер, створення умов для захисту населення від надзвичайних ситуацій, покращення якості життя та добробуту населення, підвищення інвестиційної привабливості та формування позитивного іміджу через ефективне використання ресурсів громади

Термін реалізації Програми

2026-2027 роки

Основні джерела фінансування заходів Програми

- бюджет Козелецької селищної ради;

- державний бюджет;

- власні кошти підприємств, установ та організацій;

- інші джерела незаборонені чинним законодавством

Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності, постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку

 

 ВСТУП    

Програма економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2026-2027роки (далі — Програма) розроблена для забезпечення сталого розвитку громади в умовах воєнного стану. Документ визначає ключові пріоритети, стратегічні цілі та заходи, що сприятимуть економічному та соціальному відновленню, а також вирішенню актуальних проблем, що постали перед громадою.

При розробленні Програми економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2026-2027роки було враховано існуючу законодавчу базу та стратегічні документи, щоб забезпечити її відповідність державній політиці та регіональним пріоритетам. Проведена робота ґрунтувалася на аналізі та узгодженні з:

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», що визначає повноваження селищної ради щодо затвердження програм розвитку.

Законом України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», що встановлює ключові принципи та вимоги до програм.

Бюджетним кодексом України, що регламентує фінансові аспекти реалізації всіх передбачених у Програмі заходів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621, що деталізує процедури розроблення програмних документів.

Стратегією регіонального розвитку Чернігівської області, що гарантує узгодженість цілей громади з планами розвитку всього регіону.

Стратегією розвитку Козелецької обєднаної територіальної громади, що забезпечує послідовність у досягненні довгострокових цілей громади.

Врахування цих документів дозволило створити реалістичну та законодавчо обґрунтовану Програму де визначено ключові напрямки та основні заходи для розвитку Козелецької громади на 2026-2027 роки.

Головна мета Програми — забезпечити стійке функціонування громади та створити умови для її відновлення і подальшого розвитку. Особлива увага приділяється:

- подоланню наслідків військової агресії;

- відновленню інфраструктури та економіки;

- посиленню соціального захисту населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій;

- залученню інвестицій та розвитку міжнародного співробітництва.

Ця Програма є результатом співпраці структурних підрозділів селищної ради, старост, комунальних підприємств та депутатів, і відображає спільне бачення майбутнього громади.

Фінансування заходів Програми буде здійснюватися з різних джерел:

- місцевий, обласний та державний бюджети;

- кошти Державного фонду регіонального розвитку;

- субвенції та гранти, залучені в рамках міжнародних проєктів;

- інші джерела, що не заборонені законодавством. Виконання Програми залежить від реальних фінансових можливостей та може бути скоригована. Зміни та доповнення затверджуватимуться рішенням сесії селищної ради.

Програма розроблена на короткостроковий період, виходячи із складної соціально-економічної ситуації в державі, продовження воєнного стану через військову агресію російської федерації, наявних матеріально-технічних ресурсів та фінансових можливостей.

Термін реалізації Програми – 2026-2027 роки.

 

І. Аналiз економiчного i соцiального розвитку Козелецької селищної ради  у 2025 роцi.

 

У ці нелегкі часи, коли вся країна бореться за свою свободу, Козелецька громада продовжує жити та працювати, підтримуючи свою країну на шляху до перемоги.

Наша робота — це щоденна боротьба за стабільність і розвиток. Кожен крок виконавчого комітету та його підрозділів спрямований на те, щоб зміцнити нашу економіку, забезпечити соціальний захист і об'єднати зусилля навколо спільних цілей. Ми працюємо, щоб наші школи, лікарні та соціальні служби функціонували безперебійно, надаючи допомогу кожному, хто її потребує.

Ми схиляємо голови перед мужністю наших Збройних Сил України, надаючи їм всебічну підтримку. Водночас ми не забуваємо про тих, хто найбільше постраждав від війни: ветеранів, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб та найбільш вразливі верстви населення. Наше завдання — створити для них надійний тил, де вони зможуть відчути турботу та захист. Ми віримо, що спільними зусиллями ми зможемо вистояти, відродитися та збудувати сильне, процвітаюче майбутнє для нашої громади.

1.1. Розташування та адміністративно-територіальний поділ громади

          Козелецька громада утворена на початку 2017 р.

          Згідно з адміністративно-територіальним устроєм, розташована в південно-західній частині Чернігівської області.

          Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 червня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів» входить до складу Чернігівського району та межує з кількома територіальними громадами: Остерською, Кіптівською, Бобровицькою, Носівською — у межах Чернігівської області, а також із Броварським районом Київської області.

          До складу Козелецької селищної ради  входять 54 населених пунктів, серед яких одне селище Козелець і 53 села. Адміністративним центром є селище Козелець.

Територією громади пролягають важливі транспортні коридори: автошляхи E95 (М01), E101 (М02) та E381. Відстань від Козельця до Чернігова та Києва становить 70 км автомобільними шляхами.

1.2. Населення Козелецької селищної ради

          За останні роки демографічна ситуація в Козелецькій громаді, як і в багатьох інших населених пунктах України, зазнала значних змін, які були посилені повномасштабним вторгненням.

          Станом на 1 жовтня 2025 року в громаді проживає 17 444 особи.

          В структурі населення за гендерною ознакою в громаді переважають  жінки – 52,7 %.

          У віковій структурі населення працездатне населення становить 58,9 %, 7,9% - молодше за працездатне (0-17 років) та 12,2 % - особи у віці 65 років та більше.

Серед уразливих груп населення на території громади проживають:

- пенсіонери – 5041 чол.;

- особи з інвалідністю – 1647 чол.;

- учасники бойових дій – 716 чол.;

- члени сімей загиблих військовослужбовців – 79 чол.;

- громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 152 чол.

1.3. Зайнятість населення та ринок праці

На ринку праці громади домінують професії, пов’язані з сільським господарством, переробкою сільськогосподарської продукції, харчовою промисловістю, деревообробкою. Багато мешканців громади опікується виключно власним господарством (самозайнятість).

Станом на 1 жовтня 2025 року на обліку в центрі зайнятості перебувають 87 безробітних осіб.

З метою сприяння зайнятості безробітного населення громади у  2025 році організовано проведення громадських та суспільно-корисних робіт для незайнятого населення. До участі у таких роботах впродовж січня-жовтня 2025 року залучено 59 осіб.

Актуальним до вирішення залишається проблема  зайнятості сільського населення та процеси інфляції в країні.

 

1.4.  Фінансово-матеріальні ресурси Козелецької селищної ради

1.4.1. Бюджетна політика

За 9 місяців 2025 року до загального фонду селищного бюджету  надійшло 233588,8 тис. грн. власних та закріплених доходів, в тому числі 143536,0 тис. грн. власних надходжень. По власних надходженнях бюджетні призначення виконані на 99,0%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились  на 42,4 % або на 42722,9 тис. грн.                       

До спеціального фонду  за 9 місяців 2025 році  без врахування офіційних трансфертів мобілізовано  3107,4 тис. грн., в тому числі: 142,7 тис. грн.- екологічний податок, 25,5 тис. грн.- інші  надходження до фондів охорони навколишнього природного середовища,  197,3 тис. грн. – цільові фонди, утворені органами  місцевого самоврядування, 2741,9 тис. грн.- власні надходження бюджетних установ

Офіційних трансфертів з державного бюджету до спеціального фонду бюджету надійшло 7141,3 тис. грн (в тому числі субвенція з державного бюджету на покращення харчування учнів).

Обсяг видатків та кредитування загального фонду  селищного бюджету за  9 місяців 2025 року склав 178020,3 тис. грн.

Видатки спеціального фонду виконані у сумі 4170,2 тис. грн..           

Видатки загального фонду на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ склали  129571,0 тис. грн., що складає 72,8 % загального обсягу видатків.

На оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами спрямовано – 6760,6 тис. грн.(3,8%),  продуктів харчування – 3614,3 тис. грн. (2,0%). Тобто, на першочергові виплати спрямовано  78,6% всіх видатків загального фонду бюджету.

На забезпечення фінансування «Програми фінансового забезпечення нагородження відзнаками селищної ради та здійснення інших виплат, а також фінансування для забезпечення належного утримання майна на території Козелецької селищної ради на 2023-2025 роки» видатки склали 20,3 тис. грн. 

На утримання Трудового архіву видатки склали 206,6 тис. грн., з них  кошти субвенції з бюджетів інших громад – 101,5 тис. грн.

На галузь  освіти по загальному фонду за звітний період спрямовано 99823,7 тис. грн. (56,1% від всіх видатків), в тому числі на фінансування по загальному фонду використано 42083,7 тис. грн освітньої субвенції; 51,1 тис. грн.- субвенції з місцевого  бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету;   3602,0 тис. грн.- субвенція з державного бюджету на здійснення доплат педпрацівникам закладів загальної і середньої освіти.

Видатки спеціального фонду проведені в сумі  2651,6 тис. грн.

Використано субвенцій з державного бюджету:

  • придбання  меблів для забезпечення викладання   навчального  предмету «Захист України» в  сумі  56,7 тис. грн.;
  • забезпечення харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 815,1 тис. грн.;
  • покращення якості харчування учнів початкових класів за рахунок коштів ООН – 261,0 тис. грн.
  • фінансування закладів та заходів культури у звітному періоді видатки  склали  9328,4  тис. грн. по загальному фонду бюджету (5,2% селищного бюджету) та 314,8 тис. грн. – по спеціальному.

Заклади та заходи з фізичної культури та спорту профінансовані на 2722,1 тис. грн.

На фінансування закладів охорони здоров’я спрямовано 8282,3 тис. грн.:

На соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано  з загального фонду 7124,7 тис. грн. 

Козелецькою селищною радою на благоустрій селища  за 9 місяців 2025 року спрямовано 8447,2 тис. грн.  за проведені роботи по благоустрою селища :

  • 491,2 тис. грн. – за вуличне освітлення громади;
  • 0,6 тис. грн. – водопостачання кладовища;
  • 530,1 тис. грн. – придбання матеріалів та оплату послуг;
  • 840,5 тис. грн. – згідно Програми фінансової підтримки водопровідно-каналізаційного господарства КП «Козелецьводоканал» на 2023-2025 рр.

1.4.2. Об’єкти комунальної власності

Комунальна власність Козелецької громади є основою для надання якісних послуг, підтримки соціальної сфери та забезпечення стабільного функціонування громади в цілому.

Підприємством, яке надає комунальні послуги в громаді є КП “Козелецьводоканал”. Це підприємство забезпечує:

Водопостачання та водовідведення, що є критично важливим для життєдіяльності громади.

Утримання будинків та прибудинкових територій, підтримуючи належний санітарний стан.

Благоустрій селищної ради, що сприяє чистоті та комфорту для всіх мешканців.

Ключовим  для ефективної роботи підприємства є наявність спеціалізованої техніки. У комунальному господарстві Козелецької громади вона використовується для широкого спектра завдань що допомагає запобігти засміченням і забезпечує належне функціонування водовідведення, підтримання санітарного стану та чистоти, проведення земляних ремонтних робіт, прибирання снігу взимку, косіння трави влітку, а також для інших робіт із благоустрою.

Наявність сучасної та справної спецтехніки дозволяє комунальному підприємству громади якісно виконувати свої обов'язки, забезпечуючи комфортне життя для мешканців.

На території громади зношені та потребують реконструкції водовідвідні та каналізаційні споруди, адже збільшення аварійності на об’єктах і в мережах, викликає нарікання споживачів. 

Протяжність мереж водопостачання становить 57 км. Для покращення надання послуг водопостачання абонентам розроблено проєкт  капітального ремонту водопровідної мережі по вул. Соборності та Старозаводська.

Мережа водовідведення становить 11,5 км. В селищі Козелець присутня перекачувальна  насосна станція, стан якої є незадовільний та потребує проведення реконструкції.

У зв’язку з відсутністю необхідної суми коштів для повної заміни фізично та морально застарілих систем і обладнання в поточному році здійснювалися лише аварійні ремонти на проблемних ділянках мереж.

Вивезення твердих побутових відходів забезпечує ТОВ «Еко-сервіс Козелець» на полігон твердих побутових відходів. На часі – питання організації сортування та утилізації ТПВ.

У житлово-комунальному господарстві громади залишається ряд проблемних питань: необхідність облаштування сміттєзвалища;  продовження робіт по освітленню вулично – дорожньої мережі громади;  підвищення якості надання житлово – комунальних послуг, благоустрою населених пунктів.

 

1.5. Реальний сектор економіки та інфраструктура громади

1.5.1. Промислове виробництво

  Найбільшими промисловими підприємствами на території селищної ради є:            ТОВ «Веселі бобри», що займається виготовленням дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів, а також є лідером по виробництву мотузки з деревної шерсті. Щорічне  виготовлення складає понад 30 млн. метрів продукції. Підприємство також виробляє розпалювачі з деревної шерсті та «шведського факела» або «фінської свічки». Продукція користується попитом як в нашій країні так і поза її межами.

ТОВ «Дім спецій» та ТОВ «Фудреформ» виробляють прянощі, приправи та соуси. Продукція  використовується  вітчизняними та іноземними підприємствами харчової промисловості.  В цехах ТОВ «Фудреформ» також випікають хлібобулочні вироби.

ТОВ «Савин продукт» займається виготовленням натуральних ковбас у поєднанні з традиціями здорового харчування та інноваційними технологіями виробництва, має власну торгівельну марку. Продукція  реалізується на прилавках місцевих та столичних супермаркетів.

У селищі Козелець налагоджено виробництво твердопаливних котлів та пам'ятників, зокрема гранітних, тротуарної плитки, інших різноманітних виробів з бетону, металевих воріт, огорожі та інших виробів з металу.

Згадані підприємства здійснюють виробництво товарів, які відповідають міжнародній системі безпечності управління якістю і є вагомими платниками податків для громади.

 

1.5.2. Інвестиційна діяльність та міжнародна співпраця

          У 2025 році Козелецька громада продовжувала активно залучати інвестиції та розширювати міжнародну співпрацю, що є досить важливою складовою для її економічного розвитку та післявоєнного відновлення.

          Підприємства, що провадять свою діяльність на території громади продовжували інвестування в модернізацію виробничих ліній, та в сучасні технології виробництва задля розширення асортименту продукції та збільшення обсягів виробництва продукції.

У рамках міжнародної співпраці, згідно Декларації про міжгромадське солідарне партнерство з містом Швецінген, а також із муніципалітетами Офтерсгайм і Планкштадт Федеративної Республіки Німеччина в поточному році Козелецькою селищною радою отримано причіп із вишкою для КП «Козелецьводоканал» та комп’ютерну техніку для забезпечення роботи новоствореного Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг».

          У 2025 році від відокремленого підрозділу Угорської Екуменічної Служби Допомоги в Україні  закладами освіти громади отримано ноутбуки, принтери, телевізори, планшети, кулери для води, мультиборди, меблі, а також допомогу у розробленні проектно-кошторисної документації на відновлення гідроізоляції укриття в Козелецькому ліцеї №3 та технічний нагляд по ремонту. Від   Благогдійного фонду «Київська школа економіки» Козелецькому ліцею №3 надано лави Аліса.  ВПІНО «Філія  АКТЕД»  надано Козелецькому ліцею №3 на вогнегасники, аптечки, ручні насоси, ломи, лопати, лави для сидіння, стільці, столи, ковдри та інше.

 

   1.5.3. Агропромисловий розвиток

Козелецька селищна рада знаходиться в межах Лісостепової зони, що є сприятливою для вирощування зернових, технічних, кормових, овочевих культур, а також для розвитку тваринництва.  Тож сільське господарство є основною сферою виробництва в громаді і представлене фермерськими та сільськогосподарськими підприємствами, які спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових культур, насіння олійних та технічних культур, розвивається виробництво овочів, коренеплодів і бульбоплодів, тваринництво.

Найбільшими сільськогосподарськими підприємствами, що здійснюють діяльність на території громади є ТОВ «АР Козелець», СТОВ «Полісся», ФГ ПК «Агродар», ТОВ «Сираївське», ТОВ «Данівка», ФГ «Вагро», ТОВ «Біо енерджі лайф», ФГ «Фортуна агро V», ТОВ «Баришівська зернова компанія», що спеціалізуються на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.  

Новатором у сфері рослинництва у  2020 році стало ТОВ «Каліпсо хемп», яке займається вирощуванням технічної коноплі. Підприємство одразу увійшло у число лідерів в Україні оскільки стало єдиним вирощувачем зазначеної культури в Чернігівській області.

В громаді діє Еко-ферма «Диво», що спеціалізується на виробництві натуральної продукції,  яка відповідає високим стандартам якості. На фермі виготовляють різноманітну молочну продукцію з молока екстракласу: сири, масло, ряжанку, кефір, сметану, йогурти та інші молочні десерти. Ферма вирощує перепелів та пропонує широкий асортимент продуктів з їхнього м'яса та яєць.

Виробництво відбувається з дотриманням державних стандартів, без використання хімічних добавок, що забезпечує натуральність та високу якість кінцевого продукту. Крім того тут вирощують і сільськогосподарські культури.

Агропромислові підприємства забезпечують робочими місцями населення громади та є найбільшими платниками до місцевого бюджету.

На території громади провадить свою діяльність Козелецьке районне дочірнє агролісогосподарське спеціалізоване підприємство "Козелецьрайагролісгосп", яке займається веденням лісового господарства. Основна діяльність включає лісозаготівлю, вирощування лісу, збирання дикорослих продуктів, а також лісопильне виробництво. Підприємство також проводить рубки догляду за лісом та санітарно-оздоровчі заходи.

 

1.5.4. Розвиток малого і середнього бізнесу та споживчого ринку

Введення воєнного стану в Україні вплинуло на всі сфери життєдіяльності Козелецької територіальної громади та громада продовжує жити і працювати для забезпечення позитивних результатів та сталого розвитку.

Ефективний розвиток економіки громади, збільшення надходжень до бюджету, а також вирішення соціальних проблем, у тому числі зменшення безробіття, підвищення життєвого рівня людей в значній мірі залежить від діяльності суб’єктів підприємництва, його підтримка і розвиток є одним із пріоритетних завдань кожної територіальної громади.

  На території Козелецької селищної ради станом на 1 жовтня 2025 року зареєстровано 878 суб’єктів господарської діяльності, з них 197 юридичних осіб та 681 фізичних осіб-підприємців.

  За видами економічної діяльності по кількості зареєстрованих пріоритетною сферою підприємництва в громаді залишається торгівля та сфера послуг, питома вага яких становить 70%. Значно менше суб’єктів господарювання діють в промисловості, сільському господарстві та будівництві, на долю яких приходиться близько 27%.

          Необхідно продовження вдосконалення правового регулювання господарської діяльності, недопущення неправомірного втручання державних органів у діяльність суб'єктів господарювання та підтримка підприємницької ініціативи безробітних, забезпечення соціально-трудової адаптації соціально-вразливих верств населення шляхом залучення їх до підприємницької діяльності, проведення засідань за круглим столом та семінарів із залученням підприємців та їх громадських об'єднань з проблемних питань реалізації державної регуляторної політики, підготовка пропозицій щодо їх вирішення, проведення перегляду регуляторних актів щодо їх відповідності принципам державної регуляторної політики, регулярне проведення телефонних "гарячих ліній" з питань підприємництва,  надання консультаційної, методичної та юридичної допомоги з питань організації та ведення підприємницької діяльності особам з функціональними обмеженнями.

Для отримання адміністративних послуг суб’єктами господарювання у громаді успішно працює Центр надання адміністративних послуг, де можна оперативно та якісно отримати 272 види адміністративних послуг у самому ЦНАПі та 114 видів послуг у спеціалістів на віддалених робочих місцях, при старостатах. За 9 місяців 2025 року надано 10994 адміністративні послуги.

В громаді доволі розвинута мережа внутрішньої торгівлі.

Так станом на 01.09.2025 року попит населення громади задовольняють 158 об’єктів стаціонарної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами та промисловими товарами.  На території сел. Козелець діють і об’єкти торгівлі найбільших за оборотом торгових мереж країни - це «Фора» та «АТБ», мережеві соціальні магазини «Аврора», «Копійочка» та «Єва», в минулому році розпочали свою діяльність магазини «Броско» і «ТРАШ».

Заклади торгівлі розташовані як в адміністративному центрі так і у 32  із 53 населених пунктах громади. На території громади діють 2 торговельні ринки.

Селищу Козелець притаманно різноманіття закладів громадського харчування - це ресторани: «М», «Фенікс», «Козак Вакула»; кафе «КАФА»,  «Добра Пані», кав’ярні та інші.

На території громади розміщені об’єкти нафтогазової галузі (АЗС), які  мають позитивний соціально-економічний вплив і забезпечують стабільні податкові надходження до місцевого бюджету, сприяють покращенню інфраструктури для водіїв та підприємств, а також підвищують транспортну доступність і зручність для мешканців громади.

Для заправки автомобілів паливом та забезпечення інших потреб водіїв і пасажирів на території громади працюють 9 автозаправних станцій, 8 з яких розраховані для забезпечення безперебійного та комфортного руху транспорту по міжнародній трасі Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, яка проходить територією громади і одна автозаправка знаходиться безпосередньо в адміністративному центрі громади  селищі Козелець.

Наявний різноманітний вибір закладів побуту – розвинута мережа перукарень, салонів краси та догляду за тілом, послуг із ремонту взуття, одягу, СТО, ритуальних послуг, фото послуг та інші.

       

1.5.5. Транспорт і зв'язок

У цілому по громаді мережа доріг загального користування забезпечує можливість транспортного сполучення між населеними пунктами. Наявне  транспортне сполучення частково забезпечує населені пункти громади регулярним автобусним сполученням з містом Київ, з обласним центром та окремими громадами Чернігівської області.

     Аналізуючи транспортну доступність приміських автобусних маршрутів на території Козелецької громади можна сказати, що автобусне сполучення між селищем та селами майже відсутнє, а транспортна дискримінація, яка визначається у відсутності соціальних автобусів з спеціальним обладнанням знижує рівень мобільності населення, у тому числі жінок та людей з інвалідністю, перешкоджає в отриманні ними якісних медичних, освітніх, соціальних, адміністративних, банківських та культурних послуг і можливості працювати за межами своїх населених пунктів.

З метою створення належних умов транспортного сполучення між віддаленими населеними пунктами громади, забезпечення доступності послуг з перевезення пасажирів, була розроблена та затверджена рішенням 21 сесії 8 скликання від 11 листопада 2022 року № 22-21/VIII Програма “Приміський автобус” Козелецької селищної ради на 2023 - 2025 роки.

Перевезення пасажирів приміського сполучення  громади здійснювало  ПрАТ “Козелецьке АТП - 17440”, по маршрутам Козелець - Булахів, Козелець - Будище, але з введенням в дію на території України воєнного стану, перевезення приміських маршрутів призупинилися у зв’язку зі зменшенням пасажирообігу та недостатнього фінансування з селищного бюджету на часткове відшкодування збитків перевізнику.

Вантажоперевезеннями займаються ТОВ «Агроінвест»”, АВП “Агротранссервіс” та інші суб’єкти господарювання, які діють на території громади.

У 2025 році в Козельці працював мобільний сервісний центр МВС (спеціально облаштований транспортний засіб).

За 9 місяців 2025 року сервісний центр здійснив 9 виїздів до Козельця. За цей час фахівці сервісного центру МВС надали 108 послуг жителям громади. За попередньою заявкою мобільний сервісний центр МВС здійснює виїзди раз на місяць.

Сфера послуг зв’язку продовжує працювати на забезпечення потреб населення у наданні послуг поштового та інтернет зв’язку у селищі Козелець та в селах громади. Ведеться постійна робота щодо підвищення якості послуг, розширення їх спектру та задоволення потреб населення. На теренах громади працюють ПАТ «Укртелеком», а також всі наявні в Україні оператори мобільного зв`язку: «Lifecell», «Київстар», «Vodafone Україна». Розвинута послуга кабельного (дротового, оптоволоконного) інтернету: «Укртелеком», «Gigabit-Net», «brd.net.ua».

Компанії надають послуги доступу до мережі Інтернет, а також, послуги доступу до кабельного телебачення, як для юридичних так і фізичних осіб.

Поштовий зв’язок «Укрпошти» представлений філією Чернігівського головного офісу. Крім того поштові послуги надає відділення «Нової пошти».

1.5.6. Будівництво та енергозбереження

Протягом 2025 року Козелецька громада активно працювала над впровадженням заходів з енергозбереження та відновленням критичної інфраструктури.

Значна частина будівельних робіт була спрямована на освітні та медичні заклади, проводились роботи по ремонту, заміні твердопаливних котлів та теплотрас, ремонтувались системи вентиляції та димоходи, встановлювалась пожежна та охоронна сигналізація в закладах. З метою забезпечення захисту учнів проводились ремонтні роботи захисних споруд, укриттів.

Для підвищення енергоефективності комунальних об’єктів проводилась робота з утеплення фасадів, заміни вікон та дверей. Ці заходи дозволять значно зменшити тепловтрати та заощадити бюджетні кошти на опаленні в майбутньому.

Паралельно модернізувалася мережа вуличного освітлення: замінювалися старі світильники на сучасні енергоощадні світлодіодні (LED) лампи.

Окремим пріоритетом є поліпшення транспортної інфраструктури. Проводився ремонт дорожнього покриття, що має стратегічне значення для поліпшення транспортного сполучення, як всередині громади, так і з іншими регіонами. Так у 2025 році проведено ремонтні роботи більше ніж на 30 ділянках автодоріг на загальну суму 8 420 292 грн.

1.5.7. Захист довкілля. Техногенна безпека.

Територія селищної ради багата флорою і фауною, славиться своїми лісами, великими мисливськими та рибальськими угіддями.

Загальна площа лісового фонду становить 10236,4 га.

Велику значимість в рекреаційній справі має водний фонд, який у  громаді становить 617,9287 га – це річка Остер, озера та ставки.

На території громади розташовані наступні пам’ятки природи:                                 - лісовий заказник місцевого значення «Конторщина»;

- гідрологічні заказники місцевого значення «Журавлине» та «Рокитне»;

- ботанічні пам'ятки природи місцевого значення «Горбачівський березовий гай», «Дуб віковий», «Дуб маврійський»;

- гідрологічні пам'ятки природи місцевого значення «Джерело-криниця»,  «Озеро «Стибин»;

- парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Панський парк».

          На території громади відсутні великі промислові забруднювачі, однак існують певні екологічні виклики.

          Основні екологічні ризики:

- Неконтрольоване використання агрохімікатів: Надмірне застосування добрив і отрутохімікатів створює загрозу для місцевої фауни та може негативно впливати на здоров'я мешканців у довгостроковій перспективі.

- Загазованість: Інтенсивний автомобільний рух на міжнародній трасі E95 призводить до підвищення рівня загазованості, що також є потенційним ризиком для навколишнього середовища та здоров'я жителів.

Стан із твердими побутовими відходами на території селищної ради  традиційний для України. По селах періодично виникають стихійні сміттєзвалища. Є офіційний полігон твердих побутових відходів (ТПВ) «5 кілометр», територія якого – 10 га. Стан – задовільний. Збиранням, транспортуванням та утилізацією твердих побутових відходів займається ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець».

Водночас масового роздільного збирання сміття з наступним відповідним вивозом та утилізацією нема, що негативно впливає на навколишнє середовище. Це залишається однією з нагальних проблем для розв`язання.  Крім того, на території громади населення ще практикує весняне та осіннє спалювання листя, трави, та інших органічних решток, що  в свою чергу забруднює повітря.

Загрозливою є ситуація з поступовим замуленням річки, озер і ставків.

В навколишніх лісах головна проблема – комаха короїд, що знищує хвойні дерева.

          Однак, навіть за наявності зазначених негараздів, Козелецька селищна рада належить до відносно благополучних громад України в частині чистоти навколишнього середовища.

Унаслідок повномасштабного вторгнення, яке розпочалося на початку 2022 року, безпека громадян стала найвищим пріоритетом.

Козелецька громада продовжує активну роботу із забезпечення захисту мешканців. Основні зусилля спрямовані на приведення в готовність наявних захисних споруд та укриттів та будівництво нових.

          Проте, головним викликом залишається нестача коштів, що робить вирішення цієї проблеми поступовим.

Одночасно постає питання збереження життя та здоров’я людей і в період зниження температури навколишнього середовища. Тож починаючи з жовтня місяця і поки не мине потреба на весні  в громаді працюють пункти обігріву, що розмішені при старостатах, закладах охорони здоров’я, навчальних закладах та інших установах.

 

 1.6. Соціальний та гуманітарний розвиток громади

1.6.1. Забезпечення умов для отримання якісної освіти

          Одним із найважливіших пріоритетів громади в сучасних умовах є матеріально-технічне забезпечення закладів освіти,  головним завданням яких є надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти та організація безпечного освітнього середовища  в умовах війни.

Загальна середня освіта

Для забезпечення права громадян на доступність і якість повної загальної середньої  освіти функціонують 7 закладів загальної середньої освіти. Два заклади освіти є опорними: Козелецький ліцей №1 і Козелецький ліцей №3. Усього в закладах освіти  функціонує 97 класів, з них 1 клас-комплект, у яких освітні послуги отримують 1717 здобувачів освіти. Середня наповнюваність у класах складає – 17,7 учнів.

Таблиця 1. Мережа закладів загальної середньої освіти

п\п

Назва ЗНЗ

Проєктна

потужність

Площа приміщень, м2

К-сть

учнів

Працівники

Педагогічні

Технічні

1

Білейківський ліцей

192

1900

198

21

18

2

Данівський ліцей

120

1300

61

14

11

3

Козелецький ліцей №1

400

2234

345

42

19

4

Козелецький ліцей №2

230

1582

193

27

11

5

Козелецький ліцей №3

1076

6600

695

66

25

6

Лемешівський ліцей

446

3997

83

19

17

7

Сираївський ліцей

450

2198

142

19

16

 

УСЬОГО

2914

19811

1717

208

117

Для надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами в 5 закладах організовано 20 класів з інклюзивним навчанням, у яких освітні послуги отримують 20 учнів. Освітній процес в цьому напрямку забезпечує 21 асистент учителя. Це сприяє системному кваліфікованому психолого-педагогічному супроводу дітей з особливими потребами та їхніх батьків. У 2 закладах загальної середньої освіти в 4 неповних класах 16 учнів здобувають освіту за індивідуальною формою (педагогічний патронаж). У 5 закладах загальної середньої освіти 19 учнів з особливими освітніми потребами здобувають освіту за індивідуальною формою (педагогічний патронаж).

Важливою складовою комплексної програми пошуку, навчання, виховання інтелектуально обдарованих дітей та молоді є їх участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, учнівських олімпіадах, інтелектуальних конкурсах. У 2025/2026 навчальному році 13 учнів Козелецького ліцею №1  та Козелецького ліцею №3 здобули 15 дипломів ІІ-ІІІ ступенів на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. 2 учні Козелецького ліцею №1 стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. 39 здобувачів освіти стали переможцями різноманітних обласних і всеукраїнських інтелектуальних конкурсів.

Здобувачам освіти за високі результати, досягнуті на обласному та всеукраїнському етапах конкурсів та олімпіад, призначено стипендії за програмою «Обдарована дитина», прийнятою сесією Козелецької селищної ради.

Організація харчування учасників освітнього процесу здійснюється в закладах загальної середньої освіти, в яких освітній процес відбувається в очному та змішаному форматах. Планується забезпечити гарячим харчуванням 1677 осіб, що становить 98% від загальної кількості здобувачів освіти.

У залежності від безпекової ситуації підвезення 865 учнів із 49 населених пунктів за 13 маршрутами (26 рейсів) здійснюється шкільними автобусами до закладів загальної середньої освіти та у зворотному напрямку в залежності від форми організації освітнього процесу в закладах освіти. В управлінні наявно 15 шкільних автобусів, з яких 5 відремонтовано в спеціалізованих підприємствах. Оскільки у зв’язку з ліквідацією філій збільшилася кількість маршрутів і кількість здобувачів освіти, які живуть поза межею доступності і потребують підвозу, є потреба у придбанні ще 3 автобусів.

В умовах російської агресії проти України облаштовано укриття в 5 закладах загальної середньої освіти. Немає власних укриттів у Козелецькому ліцеї №1 та Козелецькому ліцеї №2.

У 2025 році за рахунок благодійної допомоги матеріально-технічна база Козелецького ліцею №3 поповнилася  ноутбуками, принтерами, телевізорами, планшетами, мультибордами, меблями, кулерами для води. Для облаштування укриття цього закладу за кошти благодійників придбано вогнегасники, аптечки, ручні насоси, ломи, лопати, пилку, кирку, лави для сидіння, ковдри, стільці, столи, фарбу.

Для кабінетів осередку викладання предмета «Захист України», створеного на базі Козелецького ліцею №3, за кошти державної субвенції та співфінансування з місцевого бюджету закуплено меблі. В найпростішому укритті, навчального закладу проведено реконструкцію цокольної частини, зроблено вимощення біля цокольної частини приміщення, водовідведення з даху, відремонтовано сходи з облаштуванням інклюзивності. У ліцеї здійснено заміну вікон у спортивному залі, проведено ремонт кабінетів природничо-математичного циклу.

Встановлено пожежну сигналізацію в Козелецькому ліцеї №1, Козелецькому ліцеї №2, Скрипчинській філії Козелецького ліцею №3 та в укритті Сираївського ліцею. Встановлено охоронну сигналізацію в Лихолітській філії Козелецького ліцею №3.

У Сираївському ліцеї проведено ремонт спортивної зали, замінено димохідну трубу.

Відремонтовано димохідні труби в Лемешівському ліцеї. Встановлено потужніший твердопаливний котел та відремонтовано котел у Білейківському ліцеї.

Для забезпечення належного санітарного стану та приведення у відповідність до вимог НАССР заплановано реконструкцію харчоблоку з їдальнею в Козелецькому ліцеї №3 за кошти державної субвенції та співфінансування з місцевого бюджету. Проведено відкриті торги та укладено договір на проведення робіт з реконструкції, розпочато роботи.

Для забезпечення вимог цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки необхідно обладнати систему протипожежного захисту та блискавкозахисту, забезпечити евакуаційне освітлення, обробити засобами вогнезахисту дерев’яні елементи горищного покриття в Данівському ліцеї, Козелецькому ліцеї №1, Козелецькому ліцеї №2, Козелецькому ліцеї №3, Сираївському ліцеї.

Пріоритетним завданням для закладів загальної середньої освіти є створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу шляхом побудови укриттів.  2025 року розроблено проєктно-кошторисну документацію на побудову укриття та харчоблоку для Козелецького ліцею №2.

Дошкільна освіта

Мережу дошкільної освіти складають 11 закладів дошкільної освіти, в трьох з яких призупинено освітній процес через відсутність укриття. Здобувають освіту в очному форматі у 8 закладах загальної середньої освіти 294 вихованці у 18 групах. Відсоток охоплення дітей від 3 до 6 років дошкільною освітою складає 86%. Чисельність дітей в закладах дошкільної освіти з розрахунку на 100 місць становить 87 осіб.

Таблиця 2. Мережа закладів дошкільної освіти

з/п

Назва ЗДО

Проєктна потужність

Площа приміщень м2

К-сть

вихованців

Працівники

Педагогічні

Технічні

1

Берлозівський ЗДО

13

104

10

3

6

2

Білейківський ЗДО

20

111

20

3

4

3

Данівський ЗДО

18

161

9

3

5

4

Козелецький ЗДО №1

157

1020

120

23

26

5

Козелецький ЗДО №2

40

446,8

90

13

15

6

Козелецький ЗДО №3

30

255,5

7

4

6

7

Лемешівський ЗДО

16

152

10

2

3

8

Лихолітський ЗДО

22

150

23

3

7

9

Мостищенський ЗДО

12

48,8

8

2

0

10

Омелянівський ЗДО

12

90

6

2

3

11

Скрипчинський ЗДО

21

84

12

3

9

УСЬОГО

361

2623,1

315

61

84

У закладах дошкільної освіти проведено поточні ремонти. Здійснено ремонтні роботи з заміни теплотраси в Лихолітському ЗДО. Для дотримання вимог НАССР встановлено вентиляцію в харчоблоку Козелецького ЗДО №2, придбано холодильники в харчоблоки Козелецького ЗДО №1 та Козелецького ЗДО №2, електроплити в Берлозівський ЗДО та Козелецький ЗДО №1. У Козелецький ЗДО №1 придбано пральну машину.

Встановлено протипожежну сигналізацію в Козелецькому ЗДО №1 та Козелецькому ЗДО №2.  Охоронну сигналізацію встановлено в Данівському ЗДО.

Для забезпечення вимог цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки необхідно обладнати системою протипожежного захисту та блискавкозахисту, евакуаційне освітлення, обробити засобами вогнезахисту дерев’яні елементи горищного покриття в Данівському ЗДО, Козелецькому ЗДО №1, Козелецькому ЗДО №3.

Пріоритетним завданням для закладів дошкільної освіти є створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу шляхом побудови укриттів. 

Позашкільна освіта

Для організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді, розвитку їх умінь і навичок в громаді функціонують 2 позашкільні заклади освіти: Козелецька дитячо-юнацька спортивна школа, Козелецький будинок творчості дітей та юнацтва.

У Козелецькій дитячо-юнацькій спортивній школі займаються 330 вихованців у 6 секціях (26 груп). У Козелецькому будинку творчості дітей та юнацтва здобувають освіту 478 вихованців,  працює 14 гуртків (29 груп).

Важлива роль у формуванні навичок здорового способу життя, залученні дітей та учнівської молоді до активних занять спортом належить дитячо-юнацькій спортивній  школі, де заняття проводяться з таких видів спорту: футбол, легка атлетика, бокс, хортинг, бойове самбо і волейбол.

Традиційно найпопулярнішим напрямом позашкільної освіти в гуртках і творчих колективах Козелецького будинку творчості та юнацтва є художньо-естетичний. Танцювальний колектив «Веселі черевички» має звання «Народний». Вихованці  позашкільних закладів громади є постійними учасниками обласних і всеукраїнських конкурсів, змагань, фестивалів, здобувають призові місця.

Таблиця 3. Результативність діяльності закладів позашкільної освіти    

Назва ЗПО

рік

    Обласний рівень

Всеукраїнський рівень

Міжнародний рівень

Кількість змагань, конкурсів

Кількість дипломів

Кількість змагань, конкурсів

Кількість дипломів

Кількість змагань, конкурсів

Кількість конкурсів

 1

Козелецька дитячо-юнацька спортивна школа

2021

9

70

18

80

1

3

2022

2

35

3

33

0

0

2023

6

60

12

91

0

0

2024

8

82

15

70

1

1

2025

23

137

36

95

1

1

2

Козелецький будинок творчості дітей та юнацтва

2021

7

15

13

51

2

2

2022

11

12

12

48

0

0

2023

11

27

13

77

4

4

2024

13

32

9

27

3

6

2025

9

28

11

65

3

6

Одним із пріоритетів розвитку галузі освіти є фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладів освіти, що є передумовою для розвитку інтелектуального і творчого потенціалу дитини, її успішної реалізації в суспільстві.

У Козелецький будинок творчості та юнацтва придбано 2 котли, димохідну трубу для заміни частини димоходу. Встановлено охоронну сигналізацію в Козелецькій дитячо-юнацькій спортивній школі та Козелецькому будинку творчості дітей та юнацтва.

На потреби закладів позашкілля отримано 1 автобус як гуманітарну допомогу.

Проблемні питання галузі освіти:

- недостатній рівень сучасної матеріально-технічної бази закладів освіти;

- невідповідність облаштування класів (груп) вимогам перебування в ньому дітей з особливими освітніми потребами (кабінетів психологічного розвантаження, ресурсних кімнат);

- необхідність застосування диференційованого підходу до дітей з особливими освітніми потребами для допомоги в підтримці кожній дитині відповідно до її потреб у закладах дошкільної освіти;

- застаріле технологічне обладнання харчоблоків, що унеможливлює забезпечення повноцінного, якісного, здорового харчування учасників освітнього процесу;

- забезпечення вимог цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки необхідно обладнати систему протипожежного захисту та блискавкозахисту, забезпечити евакуаційне освітлення, обробити засобами вогнезахисту дерев’яні елементи горищного покриття;

- забезпечення комфортних та безпечних умов перебування здобувачів освіти у приміщеннях та на території закладів освіти;

- зношеність внутрішніх мереж електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення.

Пріоритетні завдання розвитку системи загальної середньої освіти на 2026 -2027 роки:

- створення належних умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти, зокрема інклюзивної освіти для осіб з особливими освітніми потребами;

- підвищення якості та доступності освіти;

- забезпечення підтримки розвитку інтелектуального та творчого потенціалу дітей та учнівської молоді;

- введення нових, гендерно зорієнтованих напрямків освітніх послуг у закладах позашкільної освіти та впровадження інноваційних форм та методів роботи з хлопчиками та дівчатками;

- створення умов для безпечного перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти;

- подальше оновлення комп’ютерної техніки в закладах загальної середньої освіти для забезпечення потреб дистанційної освіти;

- модернізація матеріально-технічної бази дошкільних та позашкільних закладів освіти;

- забезпечення регулярного підвозу учнів та вчителів, які проживають за межею пішохідної доступності, до закладів загальної середньої освіти;

- забезпечення виконання заходів пожежної безпеки у закладах освіти;

- забезпечення учасників освітнього процесу якісним харчуванням, особливо дітей із соціально незахищених категорій, розширення кількості пільгових категорій, у тому числі дітей, батьки яких є учасниками збройної відсічі російської агресії, та дітей, які постраждали внаслідок війни;

- забезпечення архітектурної доступності закладів освіти відповідно до потреб дітей;

- проведення робіт з благоустрою територій закладів освіти;

- будівництво укриттів у закладах освіти.

1.6.2. Охорона здоров’я

Сфера охорони здоров'я в громаді представлена двома основними закладами, що забезпечують медичну допомогу різних рівнів — первинну та вторинну.

          Наданням первинної медичної допомоги займається Комунальне некомерційне підприємство «Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги» (КНП «Козелецький ЦПМСД»). Цей заклад відповідає за базові медичні послуги, до яких належать:

- профілактика захворювань: огляди, консультації та вакцинація;

- діагностика: проведення аналізів та простих обстежень;

- лікування: надання допомоги при поширених хворобах, виписка направлень до вузьких спеціалістів.

          Для забезпечення доступу до медичних послуг у населених пунктах, ЦПМСД має розгалужену мережу:

- амбулаторії загальної практики-сімейної медицини: розташовані в ключових населених пунктах;

- фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи) та  пункти здоров’я знаходяться в менших селах, забезпечуючи першу медичну допомогу на місці.

          Спеціалізовані медичні послуги надає Комунальне некомерційне підприємство «Козелецька центральна районна лікарня» (КНП «Козелецька ЛІЛ»). Лікарня є основним закладом, що надає допомогу, яка потребує спеціалізованого обладнання та кваліфікованих лікарів.

          У поліклінічному відділенні проводиться прийом громадян вузькими спеціалістами, такими як хірург, гінеколог, невропатолог, офтальмолог тощо, також тут надаються стоматологічні послуги та проводяться складні аналізи та обстеження (рентген, УЗД).

          Також на території громади функціонує відділення екстренної медичної допомоги обласного підпорядкування.

          Медичні заклади працюють у тісній взаємодії, щоб забезпечити безперервність та високу якість медичної допомоги для всіх мешканців Козелецької громади.

1.6.3. Соціальний захист населення, гендерна рівність.

          За питання соціального захисту у громаді відповідає відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради. Це ключовий орган, що займається реалізацією державної соціальної політики на місцевому рівні.

          Основними завданнями та функціями відділу є:

- поліпшення соціального забезпечення різних верств населення шляхом надання соціальних допомог та послуг соціально незахищеним жителям громади та сім’ям, які знаходяться в складних життєвих обставинах і неспроможні їх самостійно подолати;

- вирішення питань соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів та осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- вирішення питань соціального захисту і реабілітації учасників бойових дій, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення АТО та безпосередньої участі у заходах для забезпечення оборони України в зв’язку з військовою агресією рф проти України, підтримання їх належного морально-психологічного стану.

 Задля дотримання прав людини, прав дитини та прав осіб з інвалідністю; гуманізму; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; соціальної справедливості; доступності та відкритості; індивідуального підходу; комплексності; конфіденційності; максимальної ефективності та прозорості надання соціальних послуг в громаді функціонують  КП "Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю" та Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг».

Через соціальну допомогу виконується функція, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вийти з цього стану і не опинитись на узбіччі суспільства.

Ці підрозділи об’єднують зусилля виконавчого комітету селищної ради, депутатів, благодійників задля вирішення питань покращення соціального захисту певних категорій потребуючих жителів громади.

У 2025 році продовжувалась співпраця з БФ «Право на Захист». Отримано та  розподілено між жителям громади набори гуманітарної допомоги від БО «БФ «Стабілізейшен суппорт сервісез»  та Global Empowerment Mission Ukraine.

          Поняття гендерної рівності стосується рівних прав, можливостей і обов'язків для жінок і чоловіків. На місцевому рівні питання гендерної рівності інтегруються в роботу різних відділів селищної ради. Питання  даного напрямку входять до компетенції відділів, які працюють з соціальною політикою, освітою та культурою, або є частиною стратегічних планів розвитку громади.

1.6.4. Підтримка сімей, дітей та молоді

          Козелецька селищна рада працює над створенням сприятливих умов для підтримки сімей, дітей та молоді. Головна мета — забезпечити соціальний захист, можливості для розвитку, а також створити безпечне та комфортне середовище для всіх мешканців громади.

          У громаді приділяється значна увага боротьбі з домашнім насильством та наданню допомоги його жертвам. Для цього створено та активно функціонує скоординований механізм, який об'єднує зусилля різних суб'єктів. З метою ефективної профілактики та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, зокрема щодо дітей, регулярно проводяться засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Цей орган забезпечує злагоджену роботу всіх залучених служб та відомств.

          При управлінні освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради діє спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. За звітний період надійшло 38 повідомлень про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Здійснено 11 виїздів, надано 12 послуг, з них жінкам – 9,чоловікам - 3.

З метою здійснення обліку дітей залишених без батьківського піклування,  дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування,  дітей які проживають в сім’ях що перебувають у складних життєвих обставинах,  дітей які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів в громаді діє відповідна служба.

Службою у справах дітей селищної ради здійснюється контроль  забезпечення захисту прав дітей, які залишились поза межами сімейного виховання, зокрема, вирішується питання з встановлення правового статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського  піклування.

З метою виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання дитячої безпритульності, бездоглядності, попередження насилля, жорстокого поводження з дітьми  Службою у справах дітей спільно з відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, відділу соціального захисту населення селищної ради, працівниками відділення поліції, закладів охорони здоров’я, старостами відповідних старостинських округів на підвідомчій території селищної ради у січні-вересні 2025 року проведено 24 профілактичних рейдів під умовними назвами “Діти вулиці”, “Урок”, “Канікули”, “Зайнятість”.  Службою у справах дітей селищної ради влаштовано до Центрів соціально-психологічної реабілітації дітей області 3 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

          4 дітям надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування, та 2 дітям – статус дитини-сироти, що дає їм змогу користуватись пільгами згідно законодавства.

           Станом на 01.10.2025 року на первинному перебуває 37 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  з них:   28 дітей перебувають  в сім’ях опікунів, піклувальників, 4 – в прийомних сім’ях, 2 дітей виховуються в дитячих будинках сімейного типу за межами Козелецької селищної територіальної громади, 3 дітей перебувають у дитячих державних закладах області.

          До сімейних форм виховання у 2025 році влаштовано 9 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: 7 - в сім’ї опікунів, піклувальників,  2 дітей усиновлені громадянами України. На території громади функціонує 4 прийомні сім’ї, в яких виховуються  6 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

           Сімейними формами виховання охоплено  91,8 % дітей даної категорії від загальної кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному  обліку  Служби у справах дітей.          

          Станом на 01.10.2025 року  на обліку Служби у справах дітей перебуває 33 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах, та проживають у 14 сім’ях.

          Отримали статус дитини, постраждалої від воєнних дій та збройних конфліктів – 2538. Діти даної категорії перебувають на обліку Служби у справах дітей селищної ради, забезпечені безкоштовним харчуванням в закладах середньої загальної освіти та дошкільних навчальних закладах.

 Проведено обстеження умов проживання 14-х сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, здійснено перевірку умов проживання 30 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

          У Козелецькій громаді діють програми, спрямовані на надання соціальної та матеріальної допомоги вразливим категоріям населення.

          Для повноцінного розвитку, навчання та змістовного дозвілля у школах та дитячих садках приділяється увага не лише навчанню, а й всебічному розвитку особистості. Діють гуртки та секції, де діти можуть реалізувати свої творчі та спортивні здібності.

          Працюють спортивні секції та мистецькі гуртки, які допомагають дітям знайти своє хобі.

          Для зміцнення інституту сім’ї в Козелецькій громаді організовуються заходи, спрямовані на підвищення батьківської відповідальності, профілактику насильства в сім’ї та збереження сімейних цінностей.

1.6.5. Сфера культури і туризму

          Селищна рада  в 2026 році, як і в попередніх роках , значну  увагу приділятиме питанню реалізації державної політики в галузі  культури, створення  оптимальних   мов  для  розвитку культури, сприяння відродженню  осередків традиційної  народної творчості.

          До галузі культури  громади входить 12 будинків культури, 17 сільських клубів, центральна бібліотека  з 23 філіями, Козелецька  музична школа, КЗ «Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини», КЗ «Козелецький   Будинок культури».

          Робота закладів культури спрямована на збереження  і розвиток  української  національної культури,  активізації  діяльності  закладів культури шляхом  збереження  існуючої мережі  і посилення їх ролі в  розгортанні  процесів  національно-культурного  відродження, поліпшення матеріально-технічної  бази. Мережа  культурних закладів  є оптимальною  і  при  умові повноцінного функціонування спроможна забезпечити  потреби населення  громади  у культурному обслуговуванні.

          Художня самодіяльність є гарним способом самовираження  та реалізації   творчих, професійних здібностей.

          За роки повномасштабного вторгнення росії (2022-2025) зменшилася кількість  масових заходів, концертів, свят, виступів професійних артистів в закладах  культури громади. В зв’язку з ситуацією, яка є сьогодні в Україні заклади культури майже повністю перебудували формат своєї роботи, звернувши особливу увагу на роботу з дітьми, організацію дитячих заходів та благодійних заходів по збору коштів для ЗСУ.

          Потрібно відзначити, що для  масового проведення заходів, особливо які проводяться на вулиці, якісного  їх озвучування є необхідність придбання підсилюючої апаратури.

         Майже всі заклади культури потребують капітальних ремонтів, модернізації, додаткового технічного оснащення відповідно до вимог сьогодення та проведення енергозберігаючих заходів. Клубні та бібліотечні заклади потребують постійного оновлення сценічних костюмів, сучасних меблів тощо.

          Реалізацію творчих здібностей дітей здійснює Козелецька  музична школа.  В школі навчається 135 учнів.

Педагогічний колектив забезпечує якісний рівень освітніх послуг, про що свідчать результати досягнень учнів, які приймають участь та завойовують призові місця в районних, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах.

           В Програму пропонується включити капітальний ремонт концертної зали із заміною вікон на нові сучасні та енергозберігаючі.

Також великими проблемами, які потребують вирішення у 2026 році є:

- забезпечення виконання заходів пожежної безпеки у закладах культури;

- забезпечення санітарно – гігієнічних норм та створення комфортних  умов перебування у закладах;

- забезпечення сучасними меблями, звуковим та музичним обладнанням, оргтехнікою;

- створення інформаційно – ресурсного центру туристичного направлення, збереження історично – культурної спадщини та розвиток туристичного кластеру.

 

1.6.7. Фізична культура і спорт

З метою зміцнення здоров’я населення громади в усіх закладах загальної середньої освіти Козелецької селищної ради викладається фізична культура.

 У 2025 році функціонують 33 спортивні споруди різних видів, у тому числі: площинних спортивних споруд – 30: спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням – 6, футбольних полів – 6, інших спортивних майданчиків – 18, залів площею не менше 162 м2 – 2.

В Козелецькій ДЮСШ культивуються 6 видів спорту: бойове самбо, хортинг, бокс, легка атлетика, волейбол, футбол, загальна кількість дітей в 26 групах станговить  330 чоловік. В 2025 році вихованці Козелецької ДЮСШ брали участь в обласних та всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики, бойового самбо, хортингу, боксу.

Згідно річного календарного плану спортивно-масових заходів на 2024-2025 роки  управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради були проведені  змагання з більярду, дартсу, зимова першість Козелецької ДЮСШ серед груп початкової підготовки з легкоатлетичного багатоборства,  відкрита першість Козелецької ДЮСШ з легкоатлетичного кросу, з футболу, волейболу, легкої атлетики, хортингу, бойового самбо в рамках проведення Всеукраїнського Олімпійського дня, до Дня Незалежності України.

ІІ. Мета та завдання розвитку Козелецької селищної ради  у 2026-2027 роках.

Метою діяльності всіх виконавчих органів та суб’єктів господарювання  є забезпечення стійкого та інклюзивного відновлення (розвитку) громади, що базується на економічній самодостатності, якісних соціальних послугах, модернізації критичної інфраструктури та формуванні безпечного, згуртованого та безбар'єрного середовища для всіх мешканців.

Завданнями на 2026-2027 роки є:

- Продовжити залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій для розвитку громади.

- Забезпечення підтримки для ветеранів, ВПО та місцевих підприємців для започаткування та розширення бізнесу.

- Започаткування системи підтримки та реінтеграції ветеранів, їхніх родин, ВПО та людей з інвалідністю, включно з послугами ментального здоров'я та реабілітацією.

- Модернізація мережі освітніх та медичних закладів (з акцентом на безпеку та інклюзивність).

- Забезпечити принципи безбар'єрності в усіх сферах життя громади.

- Оновлення соціальних закладів з дотриманням принципів енергоефективності та сучасних стандартів.

- Продовжити оновлення фонду захисних споруд.

ІІІ. Джерела фінансування Програми економічного і соціального розвитку на 2026-2027 роки

          Фінансування заходів та проєктів, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку Козелецької селищної ради на 2026-2027 роки, планується здійснювати за рахунок залучення та ефективного використання коштів із різних джерел, відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та чинного законодавства.

          Основними джерелами фінансування Програми є:

  1. Кошти місцевого бюджету Козелецької селищної територіальної громади:

          - кошти загального фонду, передбачені на фінансування поточних видатків та соціальних заходів;

          - кошти спеціального фонду, які будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проєктів, капітальних видатків, будівництва, реконструкції та модернізації об'єктів інфраструктури, що відповідають цілям Програми.

  1. Кошти державного бюджету України:

          - державні субвенції та дотації;

          - цільові кошти, що надходять до бюджету громади для реалізації державних програм.

  1. Кошти бюджетів вищого рівня:

          - субвенції з обласного бюджету, що передбачаються на умовах співфінансування пріоритетних для регіону проєктів.

  1. Інші джерела фінансування, не заборонені законодавством, а саме:

          - грантові кошти та технічна допомога, що залучаються від міжнародних фінансових організацій, фондів та інших донорів;

          - інвестиційні ресурси вітчизняних та іноземних інвесторів;

          - благодійні внески, добровільні пожертвування, а також власні кошти підприємств, установ та організацій усіх форм власності, спрямовані на реалізацію заходів Програми.

          Заходи, включені до цієї Програми, є пріоритетними при формуванні проєкту місцевого бюджету Козелецької селищної ради на 2026 та 2027 роки. Конкретні обсяги фінансування визначаються рішенням селищної ради про затвердження місцевого бюджету на відповідний рік у межах наявного фінансового ресурсу.

Додаток 1

до Програми

 

Прiоритетнi проєкти, якi доцiльно фiнансувати у 2026 – 2027  роках

iз залученням коштiв державного, обласного, районного, селищного бюджетів та інших коштів не заборонених чинним законодавством

   

Всього, тис. грн.

Місцевий бюджет, тис. грн.

Державний бюджет, інші джерела фінансування, тис. грн.

 

Назва об’єкту

 

І. МУНІЦИПАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ПОСЛУГИ

1.1.

Розробка проєктів землеустрою та технічної документації Козелецької селищної ради

400

400

 

1.2.

Розроблення, оновлення та внесення змін до містобудівної документації Козелецької селищної ради

2 000

2 000

 

1.3.

Виготовлення технічної документації та реєстрація комунального майна Козелецької селищної ради

400

400

 

1.4.

Розроблення комплексного плану просторового розвитку Козелецької громади

15 000

 

15 000

1.5.

Реконструкція частини системи вуличного освітлення в:

с. Сираї

1 904

1 904

 

1.6.

Реконструкція частини системи вуличного освітлення в

с. Савин

2 239

2 239

 

1.7.

Реконструкція частини системи вуличного освітлення в

с. Сокирин

2 385

2 385

 

1.8.

Реконструкція частини системи вуличного освітлення в

с. Карпоки

1 425

1 425

 

1.9.

Улаштування громадської вбиральні в сел. Козелець

3 000

3 000

 

1.10.

Укладання асфальтної фрези вул. Івана Шевченка, 

сел. Козелець

450

450

 

1.11.

Укладання асфальтної фрези  вул. Романа Гурина,

сел. Козелець

250

250

 

1.12.

Укладання асфальтної фрези вул. Миру, сел. Козелець

650

650

 

1.13.

Ямковий ремонт  вул. Набережна, сел. Козелець

500

500

 

1.14.

Ямковий ремонт    вул. Соборності, сел. Козелець

400

400

 

1.15.

Ямковий ремонт    вул. Київська,  сел. Козелець

200

200

 

1.16.

Ямковий ремонт    вул. Селянська, сел. Козелець

100

100

 

1.17.

Ямковий ремонт   вул. Родини Богомольців, сел. Козелець

500

500

 

1.18.

Укладання асфальтної фрези  вул. Грушевського,

с. Берлози      

700

700

 

1.19.

Укладання асфальтної фрези  вул. Українська,

с. Скрипчин

500

500

 

1.20.

Укладання асфальтної фрези вул. Шевченка, с. Мостище

950

950

 

1.21.

Укладання асфальтної фрези вул. Лісова, с. Тарасів

650

650

 

1.22.

Укладання асфальтної фрези вул. Польова, с.  Шолойки

500

500

 

1.23.

Укладання асфальтної фрези вул. Розумовського, 

с. Тополі        

550

550

 

1.24.

Укладання асфальтної фрези вул. Берегова,  с Карпоки

750

750

 

1.25.

Укладання асфальтної фрези вул. Лесі Українки,

 с. Лихолітки

550

550

 

1.26.

Укладання асфальтної фрези вул. Садова, с. Булахів           

550

550

 

1.27.

Ямковий ремонт   вул. Дашкевича, с. Бригинці

810

810

 

1.28.

Укладання асфальтної фрези вул. Набережна,

с. Бригинці

400

400

 

1.29.

Укладання асфальтної  фрези вул. Дружби, с. Ставиське

850

850

 

1.30.

Укладання асфальтної  фрези вул. Мартиненка, с Патюти

200

200

 

1.31.

Укладання асфальтної фрези вул. Польова, с. Тополі

250

250

 

1.32.

Укладання асфальтної фрези  вул. Центральна,

с. Олексіївщина        

850

850

 

1.33.

Укладання асфальтної фрези  вул. Озерна, с. Озерне           

800

800

 

1.34.

Укладання асфальтної фрези пр. Тракторний, с. Омелянів

400

400

 

1.35.

Укладання асфальтної фрези вул. Гоголя, с. Пушкарі

350

350

 

1.36.

Укладання асфальтної  фрези вул. Шевченка, с Пилятин

1 000

1 000

 

1.37.

Укладання асфальтної  фрези вул. Тичини, с Патюти           

500

500

 

1.38.

Ямковий ремонт вул. Соборності в сел. Козелець

500

500

 

1.39.

Ямковий ремонт вул. Київська в сел. Козелець

300

300

 

1.40.

Ямковий ремонт вул. Розумовських в сел. Козелець

400

400

 

1.41.

Ямковий ремонт вул. Свято Преображенська в

сел. Козелець

500

500

 

1.42.

Укладання асфальтної  фрези вул. Солов’їна в

сел. Козелець

1000

1000

 

1.43.

Укладання асфальтної  фрези пров.  Незалежності в

сел. Козелець

300

300

 

1.44.

Укладання асфальтної  фрези вул.  О. Мацієвського в

сел. Козелець

300

300

 

1.45.

Укладання асфальтної  фрези вулиці Перемоги в

с. Сокирин

700

700

 

1.46.

Укладання асфальтної  фрези вул. Яблунева в с. Гламазди

800

800

 

1.47.

Укладання асфальтної  фрези вул. Кулика в с. Білейки

400

400

 

1.48.

Укладання асфальтної  фрези вул. Шевченка в с. Білейки

400

400

 

1.49.

Укладання асфальтної  фрези вул. Свято Воскресенська в с. Лихолітки

600

600

 

1.50.

Укладання асфальтної  фрези вул. Миру в с. Савин

700

700

 

1.51.

Укладання асфальтної  фрези вул. Братів Гуляницьких в с. Омелянів

1 000

1 000

 

1.52.

Укладання асфальтної  фрези вул. Молодіжна в

с. Мостище

700

700

 

1.53.

Ямковий ремонт вул. Селянська в с. Нічогівка

700

700

 

1.54.

Ямковий ремонт вул. Лісова в с. Данівка

700

700

 

1.55.

Укладання асфальтної  фрези вул. Франка в с. Скрипчин

600

600

 

1.56.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Перемоги в с. Гладке

400

400

 

1.57.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Шевченка в с. Гладке

400

400

 

1.58.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Лесі Українки с. Риків

400

400

 

1.59.

Ямковий ремонт вул. Дружби с. Карасинівка

500

500

 

1.60.

Укладання асфальтної  фрези вул. Братів Соколенко в

с. Шапіхи

600

600

 

1.61.

Укладання асфальтної  фрези вул. Вишнева в с. Булахів

900

900

 

1.62.

Ямковий ремонт вул. Лесі Українки в с. Єрків

400

400

 

1.63.

Ямковий ремонт вул. Квіткова в с. Єрків

400

400

 

1.64.

Ямковий ремонт вул. Братів Мойсеєнків, с. Ставиське

500

500

 

1.65.

Ямковий ремонт вул. Партизанська в с. Пилятин

600

600

 

1.66.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Слов’янська сел.Козелець

     

1.67.

Укладання асфальтної  фрези  вул.Чернігівська (0,5 км.) с.Сокирин

     

1.68.

Укладання асфальтної  фрези  вул.Ланова сел.Козелець

     

1.69.

Укладання асфальтної  фрези  пров. Студентський   сел.Козелець

     

1.70.

Укладання асфальтної  фрези   вул. Озерна, сел. Козелець,

     

1.71.

Ямковий ремонт вул. Маньківського (від вул.Розумовських до №32), сел.Козелець

     

1.72.

Ямковий ремонт вул. Свято-Преображенська, сел.Козелець

     

1.73.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Пантелеймона Куліша, сел.Козелець

     

1.74.

Укладання асфальтної  фрези  вул Миколи Леонтовича, сел.Козелець

     

1.75.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Садова, сел.Козелець,

     

1.76.

Укладання асфальтної  фрези  вул Свято-Миколаївська (біля старого стадіону) сел. Козелець

     

1.77.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Шевченка,

с. Омелянів

     

1.78.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Тараса Шевченка,

с. Бобруйки

     

1.79.

Укладання асфальтної  фрези  вул. Лесі Українки,

с. Бобруйки

     

1.80.

Термомодернізація адміністративної будівлі Козелецької селищної ради з проведенням капітального  ремонту цоколю та вхідної групи адміністративної будівлі  за адресою: вул. Соборності, 27 сел. Козелець

5 800

5 800

 

1.81.

Будівництво громадської вбиральні в сел. Козелець

3 000

3 000

 

1.82.

Капітальний ремонт покрівлі та будівлі Козелецької селищної ради за адресою: вул. Ф. Сидорука, 9, сел. Козелець

950

950

 

1.83.

Реконструкція наявного майданчику в міському парку в сел. Козелець

500

500

 

1.84.

Оновлення підвального приміщення адміністративної будівлі Козелецької селищної ради за адресою: вул. Соборності, 27 сел. Козелець

1 000

1 000

 

1.85.

Ремонт парапету біля адміністративної будівлі Козелецької селищної ради за адресою: вул. Соборності, 27 сел. Козелець

500

500

 

1.86.

Встановлення нового огородження по вул. Київська в сел. Козелець

1 000

1 000

 

1.87.

Ремонт пам’ятників на території Козелецької селищної ради

1 000

1 000

 

1.88.

Встановлення паркану на кладовищах Козелецької селищної ради

1 000

1 000

 

1.89.

Модернізація будівель старостатів Козелецької селищної ради

1 000

1 000

 

ІІ. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

2.1.

Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційне укриття) КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

91 882

 

91 882

2.2

Капітальний ремонт системи пожежної сигналізації  КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

2 029

 

2 029

2.3.

Реконструкція системи газового постачання системи медичних газів КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

8 431

 

8 431

2.4.

Теплореновація (капітальний ремонт) фасаду будівлі СА ЗПСМ з урахуванням доступності для маломобільних груп населення за адресою: вул. Соборності, буд.24, селище Козелець, Чернігівський район, Чернігівської області 

7 061

706

6 355

2.5.

Капітальний ремонт  інфекційного відділення КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

3 025

303

2 722

2.6.

Нове будівництво гаражів КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

3 349

3 349

 

2.7.

Реконструкція каналізаційно-насосної станції КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

4 600

4 600

 

2.8.

Капітальний ремонт консультативно-діагностичної поліклініки КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

20 000

2 000

18 000

2.9.

Придбання службового житла для медичних працівників

  2 000

2 000

 

2.10.

Будівництво свердловини на території КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради

3 000

   

2.11.

Влаштування благоустрою прилеглої території Козелецької СА ЗПСМ за адресою: вул. Соборності, буд. 24, селище Козелець, Чернігівської області

6 000

   

 

ІІІ. ОСВІТА І НАУКА

3.1.

Нове будівництво захисної споруди подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття з улаштуванням будівлі харчоблоку (отримувача гарячої їжі) Козелецького ліцею №2  Козелецької селищної ради

30 000

3 000

27 000

3.2.

Капітальний ремонт нежитлової будівлі за адресою: сел. Козелець, вул. Соборності, 38А  для Козелецької ДЮСШ

14 911

 

14 911

3.3.

Реконструкція покрівлі в Козелецькому ліцеї №1  Козелецької селищної ради

14640

1400

13240

3.4.

Реконструкція покрівлі в Козелецькому ліцеї №2  Козелецької селищної ради

3500

3500

 

3.5.

Капітальний ремонт Сираївського ліцею Козелецької селищної ради (2 черга)

2 473

247

2 226

3.6.

Капітальний ремонт частини приміщення 2 поверху (актовий зал) Козелецького ліцею №3  Козелецької селищної ради

8 000

8 000

 

3.7.

Ремонт каналізації у Лемешівському ліцеї  Козелецької селищної ради

1 000

1 000

 

3.8.

Ремонт даху в Козелецькому ЗДО №2  Козелецької селищної ради

100

100

 

3.9.

Будівництво футбольного поля  зі штучним покриттям  для  Козелецької ДЮСШ

1 500

   

3.10.

Утеплення фасаду Козелецького ліцею №3  Козелецької селищної ради

15 000

   

3.11.

Переобладнання котельні Козелецького ліцею №3  Козелецької селищної ради

     

3.12.

Модернізація спортзалу в Козелецькому ліцеї №3  Козелецької селищної ради

     

3.13.

Термомодернізація будівлі (дах+фасад) Козелецького ЗДО №1   Козелецької селищної ради

     
 

IV. СОЦІАЛЬНА СФЕРА

     

4.1.

Створення ветеранського простору в громаді

200

   
 

V. ІННОВАЦІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇ

     

5.1.

Впровадження системи електронного документообігу у виконавчих органах Козелецької селищної ради

50

50

 
 

VI. ГРОМАДСЬКИЙ ПОРЯДОК ТА БЕЗПЕКА

     

6.1.

Облаштування поліцейського пункту громади в 

с. Лемеші

100

100

 

6.2.

Розширення та модернізація системи відео нагляду в громаді

300

300

 

Та інші роботи на об’єктах комунальної власності громади за нагальної потреби та при наявності відповідного рішення виконавчого комітету селищної ради.

Додаток 2

до Програми

Перелік цільових програм, які будуть реалізовуватись у 2026 - 2027 роках

№п/п

Назва програми

Дата і номер нормативно-правового акта (рішення) про затвердження програми

Розробник та головний виконавець програми

 
 

1

Комплексна Програма «Забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та торгівлі людьми» на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки

06-51/VIII

від 21.11.2025 р

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

2

Програма розвитку фізичної культури і спорту Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки

07-51/VIII

від 21.11.2025 р

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

3

Програма фінансової підтримки Відокремленого структурного підрозділу «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» на 2026 - 2028 роки.

08-51/VIII

від 21.11.2025 р

ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ»

 

4

Програма підтримки та розвитку Трудового архіву Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

09-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада, Трудовий архів Козелецької селищної ради

 

5

Програма безоплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2026-2028 роки.

10-51/VIII

від 21.11.2025 р

КНП «Козелецький ЦПМСД» Козелецької селищної ради

 

6

Програма створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

12-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада

 

7

Програма забезпечення пожежної безпеки на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

13-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада, Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Чернігівське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області

 

8

Програма «Поліцейський офіцер громади» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

14-51/VIII

від 21.11.2025 р

Головне управління Національної поліції в Чернігівській області, Козелецька селищна рада

 

9

Комплексна Програма профілактики правопорушень на 2026-2028 роки.

15-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада, ВП №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області

 

10

Програма будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг комунальної власності населених пунктів  Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

16-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада

 

11

Програма про сплату членських внесків членами Асоціації міст України на 2026-2028 роки.

17-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада

 

12

Програма придбання службового житла для лікарів комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

18-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада, КНП «Козелецька ЛІЛ» Козелецької селищної ради

 

13

Програма здійснення землеустрою на території Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

19-51/VIII

від 21.11.2025 р

Козелецька селищна рада, суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на проведення геодезичних та картографічних робіт

 

14

Програма фінансової підтримки водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

42-51/VIII

від 21.11.2025 р

 КП «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради

 

15

Програма забезпечення діяльності благоустрою КП "Козелецьводоканал" Козелецької селищної ради на 2026-2028 роки.

43-51/VIII

від 21.11.2025 р

КП «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради

 

16

Програма управління майном комунальної власності Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки

25-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Козелецька селищна рада

 

17

Програма для кривдників на території Козелецької селищної ради на 2025 – 2027 роки

10-42/VIII

від 24.01.2025 р.

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

18

Програма підтримки збільшення народжуваності на території Козелецької селищної ради на 2025-2026 роки

18-39/VIII

від 25.10.2024р

Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради

 

20

Програма фінансування витрат на надання пільг окремим категоріям громадян за послуги зв’язку на 2025-2026 роки 

17-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради

 

21

Програма підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки

11-43/VIII

від 28.02.2025 р.

Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради

 

22

Програма підтримки сталого функціонування та модернізації матеріально - технічної бази закладів первинної медико-санітарної допомоги на території Козелецької територіальної громади на 2023-2027 роки

19-21/VIII

від 11.11.2022 р.

Козелецька селищна рада, КНП "Козелецька ЛІЛ" Козелецької селищної ради

 

23

Програма підтримки розвитку вторинної медичної допомоги на території Козелецької селищної територіальної громади на 2025 -2027 роки

19-39/VIII

від 25.10.2024 р

Козелецька селищна рада, КНП "Козелецька ЛІЛ" Козелецької селищної ради

 

24

Про затвердження Програми надання допомоги громадянам, які отримують програмний гемодіаліз на 2025 – 2026 роки

16-39/VIII

від 25.10.2024 р

Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради

 

25

Програма організації та проведення громадських робіт для населення Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки

10-43/VIII

від 28.02.2025 р.

Козелецька селищна рада

 

26

Програма матеріально – технічної та фінансової підтримки військових частин Збройних сил України, частин Сил територіальної оборони на 2025-2026 роки

12-43/VIII

від 28.02.2025 р.

Козелецька селищна рада, військові частини Збройних Сил України та частини Сил територіальної оборони, фінансове управління Козелецької селищної ради

 

27

Програма забезпечення державної безпеки на території Козелецької селищної ради та матеріально – технічного забезпечення Управління СБУ в Чернігівській області (Ніжинського міжрайонного відділу) на 2024-2027 роки

07-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області (Ніжинський міжрайонний відділ), Козелецька селищна рада

 

28

Програма розвитку цивільного захисту Козелецької селищної ради на 2021-2027 роки

12-39/VIIІ

від 25.10.2024 р.

Козелецька селищна рада

 

29

Програма фінансового забезпечення нагородження відзнаками Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки та здійснення інших видатків

20-39/VIIІ

від 25.10.2024 р.

Козелецька селищна рада

 

30

Програма забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами на 2024-2026 роки.

05-29/VIII

від 24.11.2023 р.

Козелецька селищна рада, КНП "Козелецька ЛІЛ" Козелецької селищної ради

 

31

Програма підтримки індивідуального житлового будівництва та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» на території Козелецької селищної ради на.2025-2027 роки

21-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Козелецька селищна рада, Чернігівський обласний Фонд підтримки індивідуального житлового  будівництва на селі

 

32

Програма охорони навколишнього природного середовища на 2025 -2027 роки

24-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Козелецька селищна рада

 

33

Програма попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на підвідомчій території Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки.

13-29/VIII

від 24.11.2023 р.

Служба у справах дітей

Козелецької селищної ради

 

34

Програма надання поворотної фінансової допомоги патронатним вихователям, що будуть діяти на підвідомчій території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки

09-44/VIII

від 11.04.2025 р.

Служба у справах дітей

Козелецької селищної ради

 

35

Програма організації харчування в закладах освіти Козелецької селищної ради на 2025 – 2027 роки.

26-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

36

Програма «Обдаровані діти» Козелецької селищної ради  на 2024-2027 роки.

15-29/VIII

від 24.11.2023 р.

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

37

Програма «Шкільний автобус» Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки.

16-29/VIII

від 24.11.2023 р.

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

38

Програма оздоровлення та відпочинку дітей Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки.

17-29/VIII

від 24.11.2023 р.

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

39

Програма проведення культурно – мистецьких заходів та відзначення державних і національних свят в Козелецькій селищній раді на 2025-2027 роки

27-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

 

40

Програма розроблення, оновлення та внесення змін до містобудівної документації Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки

22-34/VIII

від 07.06.2024 р.

Козелецька селищна рада

 

41

Програма надання адресної одноразової грошової допомоги на 2025-2026 роки

14-39/VIII

від 25.10.2024 р.

Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради

 

42

Програма облаштування Алеї пам’яті Героїв Козелецької селищної  територіальної громади на період 2025-2027 роки

11-44/VIII

від 11.04.2025 р.

Козелецька селищна рада

 

43

Програм організації суспільно корисних робіт для порушників на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт у 2026-2028 роках

02-52/VIII

від 19.12.2025 р

Козелецька селищна рада

 
         

Секретар    Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ

 

 

Анонси і оголошення

 

 

 

 

 

president  rada  kmu  chor  chern  Dija  LogoAUCwebDSYO

 

 

 

 

 

 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

Офіційний сайт © 2025 Козелецька селищна рада Всі права захищено.