Ви тут: Головна
Галузева інформація
Державна служба зайнятості інформує
Рішення
Рішення сесії
Рішення сесїї 2024 рік
Ухвалені рішення 34 сесії 8 скликання від 07.06.2024






Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№ 23-34/VIII
Про стратегічну екологічну
оцінку генерального плану
та плану зонування території
с. Гарбузин Чернігівського
району Чернігівської області
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел.Козелець
№22-34/VIII
Про затвердження Програми
розроблення, оновлення та внесення
змін до містобудівної документації
Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки
в новій редакції
З метою удосконалення та послідовного розроблення нової чи коригування діючої містобудівної документації громади для забезпечення сталого розвитку, раціонального використання земель, створення повноцінного і безпечного середовища, врахування державних, суспільних і приватних інтересів на території Козелецької селищної ради, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 07 червня 2024 року №22-34/VIII
ПРОГРАМА
розроблення, оновлення та внесення змін до
містобудівної документації Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки
(нова редакція)
сел. Козелець
2024 рік
Програми розроблення, оновлення та внесення змін до містобудівної
документації Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада, виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
2. |
Законодавча база, нормативні документи |
Земельний кодекс України, Закони України «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про землеустрій», «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону культурної спадщини», «Про стратегічну екологічну оцінку», Постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №559 «Про містобудівний кадастр», Постанова Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 р. № 926 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації» |
3. |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада, виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
4. |
Відповідальні виконавці |
Козелецька селищна рада, виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
5. |
Головний розпорядник бюджетних коштів |
Козелецька селищна рада, виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
6. |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада, виконавчий комітет Козелецької селищної ради, фізичні та юридичні особи |
7. |
Термін реалізації Програми |
2024-2026 рік |
8. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Бюджет Козелецької селищної ради |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, в т.ч.: |
3000,00 тис.грн 2024 рік - 1000,0 тис.грн 2025 рік - 1000,0 тис.грн 2026 рік - 1000,0 тис.грн |
Програма розроблення, оновлення та внесення змін до містобудівної документації Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про землеустрій», «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону культурної спадщини», «Про стратегічну екологічну оцінку», Постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 року № 559 «Про містобудівний кадастр», Постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 р. № 926 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації».
Відповідно до законодавчих актів України містобудівна документація визначає принципові вирішення планування, забудови та іншого використання територій.
Планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів територій, їх оновлення та внесення змін до них.
Генеральний план населеного пункту є одночасно видом містобудівної документації на місцевому рівні та документацією із землеустрою і призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
План зонування території розробляється у складі комплексного плану, генерального плану населеного пункту з метою визначення умов та обмежень використання території у межах визначених функціональних зон. План зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації.
Детальний план території деталізує положення генерального плану населеного пункту або комплексного плану та визначає планувальну організацію і розвиток частини території населеного пункту або території за його межами без зміни функціонального призначення цієї території. Детальний план території може передбачати також формування земельних ділянок комунальної власності територіальної громади, на території якої вони розташовані.
Розділ «Стратегічна екологічна оцінка» – це процедура визначення, опису та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, виправданих альтернатив, розроблення заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків, яка включає визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки, складання звіту про стратегічну екологічну оцінку, проведення громадського обговорення та консультацій (за потреби – транскордонних консультацій), врахування у документі державного планування звіту про стратегічну екологічну оцінку, результатів громадського обговорення та консультацій, інформування про затвердження документа державного планування та здійснюється у порядку, визначеному Законом.
Відповідно до п. 3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі відсутності містобудівної документації, затвердженої відповідно до законодавства, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
Враховуючи те, що до складу Козелецької селищної ради входить 53 села та селище і в більшості з них містобудівна документація відсутня або застаріла, виникає необхідність створення генеральних та детальних планів території громади з метою передачі (надання) земельних ділянок у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб.
Прийняття Програми удосконалить роботу селищної ради та зацікавлених організацій у сфері надання дозволів на землекористування, погодження матеріалів землеустрою та здійснення будівництва.
Метою програми є удосконалення та послідовне розроблення нової чи коригування діючої містобудівної документації громади для забезпечення сталого розвитку, раціонального використання земель, створення повноцінного і безпечного середовища, врахування державних, суспільних і приватних інтересів на території громади.
Основними завданнями Програми є:
Програма спрямована на реалізацію основних напрямів державної та регіональної політики в галузі містобудівної діяльності та гармонійного узгодження інтересів та ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування, бізнесу і громадськості.
Досягнення зазначеної мети та завдань буде здійснюватися шляхом реалізації заходів, передбачених цією Програмою (Додаток 1).
Розвиток містобудівельної діяльності є питанням актуальним і першочерговим для населених пунктів громади. З метою підвищення інвестиційної привабливості території громади нові та оновлені генеральні плани надають пріоритетне значення для залучення інвестиційних коштів.
Шляхами розв’язання проблем є:
Виконання Програми дасть змогу:
Обсяг фінансування Програми з селищного бюджету визначається, виходячи з конкретних завдань Програми та вартості виконуваних робіт по виготовленню топографо- геодезичних планів та містобудівної документації. Дійсна вартість проєктно-вишукувальних робіт у кожному конкретному випадку буде встановлюватися проєктною установою та замовником із урахуванням усіх особливостей та факторів, обумовлених станом розвитку, потреби в територіях населеного пункту або території на час виготовлення містобудівної документації.
Фінансування заходів, передбачених Програмою, здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету в межах фінансових можливостей бюджету та у межах видатків, затверджених рішенням сесії селищної ради про селищний бюджет на відповідний бюджетний період та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації програми на 2024-2026 роки складає 3000,0 тис. грн.
Реалізація Програми розрахована на 2024-2026 роки.
Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації її завдань та заходів.
Координацію та контроль за виконанням заходів і завдань Програми, цільовим та ефективним використанням коштів забезпечують відповідальні виконавці (головні розпорядники коштів), протягом періоду дії Програми, ініціюють внесення змін до Програми на підставі даних аналізу щодо стану її виконання.
В останній рік дії Програми розробник подає пропозиції про доцільність її фінансування на наступні роки.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток 1
до Програми
Напрями діяльності та заходи
Програми розроблення, оновлення та внесення змін до містобудівної документації Козелецької селищної ради
на 2024-2026 роки
№ п/п |
Заходи Програми |
Відповідальні виконавці |
Термін виконання заходу |
Джерела фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування (тис.грн), у тому числі по роках: |
Очікуваний результат |
|||
Всього |
2024 |
2025 |
2026 |
||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1. |
Розроблення (оновлення, коригування) містобудівної документації населених пунктів громади (генплани, плани зонувань, детальні плани та інше) |
Козелецька селищна рада, виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
2024-2026 роки |
Бюджет Козелецької селищної ради, кошти інвесторів |
3000,00 |
1000,00 ( в т.ч. розроблення звіту про стратегічну екологічну оцінку щодо документів державного планування - генеральних планів сіл Нічогівка, Гарбузин, Єрків, Жеребецьке, Закревське, Тополі та Олексіївщина – 700,00; інше – 300,00) |
1000,0 |
1000,0 |
Обґрунтування та встановлення режиму раціонального використання земель та забудови території громади, на якій передбачена перспективна містобудівна діяльність; визначення, опис та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення |
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№ 20-34/VIII
Про затвердження містобудівної документації
«Зміни до генерального плану та плану
зонування території (зонінг) с. Савин
Чернігівського району Чернігівської області»
та звіту про стратегічну екологічну оцінку
Відповідно до законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про стратегічну екологічну оцінку», «Про основи містобудування», «Про землеустрій», Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 р. № 926, розглянувши документ державного планування та звіт про стратегічну екологічну оцінку, з метою забезпечення планомірного, економічного, обґрунтованого і комплексного розвитку села Савин, підвищення його рівня благоустрою, створення сприятливих умов життєдіяльності населення, враховуючи протокол № 5 засідання обласної архітектурно-містобудівної ради при Управлінні містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації від 05 травня 2023 року, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№19-34/VIII
Про передачу в оренду об’єкта нерухомого
комунального майна Козелецької селищної ради
шляхом проведення аукціону по вул. Соборності, 27,
корисною площею 9,9 кв.м.
Відповідно до Господарського кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 року № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 р. № 634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану», керуючись статтями 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток 1
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 07 червня 2024 року
№ 19-34/VIII
Об’єкт оренди нерухомого комунального майна для передачі в оренду шляхом проведення електронного аукціону
№ |
Назва об’єкту |
Адреса |
Площа приміщення, кв. м |
Балансоутримувач |
Цільове призначення використання приміщення |
1. |
Частина нежитлової адміністративної будівлі |
Чернігівська обл., Чернігівський р-н., сел. Козелець, вул. Соборності, 27 |
Корисна площа 9,9 м² |
Козелецька селищна рада |
За будь-яким цільовим призначенням |
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток 2
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 07 червня 2024 року
№19-34/VIII
Умови оренди нерухомого комунального майна
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток 3
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 07 червня 2024 року №19-34/VIII
Умови та додаткові умови передачі в оренду
нерухомого комунального майна Козелецької селищної ради
Назва об’єкта |
Частина нежитлової адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: Чернігівська обл., сел. Козелець, вул. Соборності, 27 |
Орендодавець (назва, код ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактна особа, контактний тел. та електронна пошта) |
Козелецька селищна рада, код ЄДРПОУ 04412419, вул. Соборності, 27, сел. Козелець, Чернігівська обл., тел. (04646) 2-13-67, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
Балансоутримувач (назва, код ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактна особа, контактний тел. та електронна пошта) |
Козелецька селищна рада, код ЄДРПОУ 04412419, вул. Соборності, 27, сел. Козелець, Чернігівська обл., тел. (04646) 2-13-67, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
Контактні дані (номер телефону і адреса електронної пошти) працівника балансоутримувача/орендодавця, відповідального за ознайомлення заінтересованих осіб з об’єктом оренди, із зазначенням адреси, на яку протягом робочого часу такі особи можуть звертатися із заявами про ознайомлення з об’єктом, час і місце проведення огляду об’єкта |
Бреус Оксана Петрівна, тел. (04646) 2-13-67, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. вул. Соборності, 27, сел. Козелець, Чернігівська обл. у робочі дні з 8:00 до 17:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00. |
Інформація про об’єкт оренди |
|
Тип Переліку, до якого включено об’єкт оренди |
Перелік Першого типу |
Ринкова вартість об’єкта |
Ринкова вартість згідно експертної незалежної оцінки – 83 917,00 грн. станом на 01.04.2024 р. |
Тип об’єкта |
Нежитлова будівля |
Строк оренди / графік використання об’єкта |
4 роки 11 місяців з урахуваннями воєнного стану |
Інформація про наявність рішень про проведення інвестиційного конкурсу або про включення об’єкта до переліку майна, що підлягає приватизації |
Відсутня |
Інформація про отримання балансоутримувачем погодження органу управління балансоутримувача у випадках, коли отримання такого погодження було необхідним відповідно до законодавства, статуту або положення балансоутримувача |
Не потребує |
Чи передбачається можливість передачі об’єкта в суборенду та інформація про порядок повідомлення орендодавця про укладення договору суборенди згідно р. 3 ст. 13 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” |
Без права суборенди |
Фотографічні матеріали (наявні / відсутні) |
Додається окремим файлом |
Загальна площа об’єкта |
15,5кв.м. |
Корисна площа об’єкта |
9,9 кв.м. |
Інформація про арешти майна / застави |
Відсутня |
Характеристика об’єкта оренди (будівлі в цілому або частини будівлі із зазначенням місця розташування об’єкта в будівлі (надземний, цокольний, підвальний, технічний або мансардний поверх , номер поверху або поверхів) |
Частина нежитлової адміністративної будівлі з однієї кімнати, загальною площею 15,5 кв.м., корисною площею 9,9 кв.м. на ІІ поверсі нежитлової будівлі. Об’єкт оренди є частиною другого поверху чотирьохповерхової будівлі, розташованої в центральній частині селища Козелець. Вхід до об’єкта оренди через вхід загального користування. |
Технічний стан об’єкта інформація про потужність електромережі і забезпечення об’єкта комунікаціями |
Перебуває в придатному для використання стані. Об’єкт оренди забезпечено електропостачанням, водопостачанням, водовідведенням, опаленням та телефонним зв’язком. |
Поверховий план об’єкта або план поверха |
Додається окремим файлом |
Інформація про те, що об’єктом оренди є пам’ятка культурної спадщини та інформація про отримання погодження органу охорони культурної спадщини на передачу об’єкта в оренди |
Об’єкт не є пам’яткою культурної спадщини |
Інформація про стан реєстрації права власності держави (територіальної громади) на об’єкт оренди відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” якщо пропонований строк оренди становить більше п’яти років |
- |
Інформація про цільове призначення об’єкта оренди |
Об’єкт оренди можливо використовувати за будь-яким цільовим призначенням, не забороненим чинним законодавством України |
Інформація про наявність окремих особових рахунків на об’єкт оренди, відкритих постачальниками комунальних послуг, або інформація про порядок участі орендаря у компенсації балансоутримувачу витрат на оплату комунальних послуг – якщо об’єкт оренди не має окремих особових рахунків, відкритих для нього відповідними постачальниками комунальних послуг |
Витрати на комунальні послуги компенсуються на основі окремого договору пропорційно займаних площ та кількості електроприладів |
Умови оренди майна. |
|
Вид аукціону |
Електронний аукціон відбувається в електронній торговій системі Прозорро.Продажі через авторизовані електронні майданчики. Орендодавець для проведення та організації аукціону використовує електронний майданчик SmartTender |
Місце проведення аукціону |
Дата та час аукціону визначені умовами оголошення на електронному майданчику. |
Час та кінцевий строк проведення аукціону |
Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 19:30 до 20:30 дня, що передує дню проведення електронного аукціону. |
Орендна плата |
839,17 грн. стартова орендна плата становить 1% оціночної вартості об’єкта оренди |
Період прийому пропозицій для аукціону |
5 к.д. |
Стартова орендна плата для повторного аукціону зі зниженням стартової орендної плати |
50 % від стартової орендної плати |
Кількість кроків аукціону за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінової пропозиції |
100 |
Інформація про нарахування / врахування ПДВ в стартовій орендній платі |
Не нараховується |
Розмір кроку аукціону |
8,39 грн.,1% від стартової орендної плати |
Розмір гарантійного внеску |
3550,00 грн. встановлюється у розмірі стартової орендної плати на два місяці для об’єктів оренди, пропонований строк оренди яких становить від одного до п’яти років, згідно пункту 58 Порядку |
Розмір реєстраційного внеску |
710,00 грн., 0,1 від мінімальної заробітної плати |
Найменування установи (банку, казначейства), її місцезнаходження та номери рахунків у національній та іноземній валюті, відкритих для внесення операторами електронних майданчиків реєстраційних внесків потенційних орендарів |
Кошти за Об’єкт оренди перераховуються: на казначейський (бюджетний) рахунок Отримувач :ГУК у Чернігівській обл./тг с-щ Козел/22080402 ЄДРПОУ - 37972475 р/р UA548999980334129850000025657 |
Розмір авансового внеску |
1 (одна) місячна орендна плата, визначена за результатами проведення аукціону |
Сума забезпечувальний депозит |
1 (одна) місячна орендна плата |
Додаткові умови оренди |
|
Перелік додаткових умов оренди, з переліку, що визначений абз. 4 п. 55 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна |
Відсутні |
Дата та номер рішення про затвердження додаткових умови оренди |
Відсутні |
Додаткова інформація |
|
Наявність згоди на здійснення поточного та/або капітального ремонту орендованого майна під час встановлення додаткової умови оренди щодо виконання конкретних видів ремонтних робіт (поточного та/або капітального ремонту), реконструкції або реставрації об’єкта оренди із зазначенням суми і строку |
Ремонт за окремим зверненням орендаря |
Інформація про необхідність відповідності орендаря вимогам статті 4 Закону та можливість орендаря укладати договір суборенди лише з особами, які відповідають вимогам статті 4 Закону |
Орендар повинен відповідати вимогам до особи орендаря, визначеним статтею 4 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”. Потенційний орендар надає підтверджуючі документи, що передбачені ч. 3 ст. 13 Закону України "Про оренду державного та комунального майна". |
Копія охоронного договору, – якщо об’єктом оренди є пам’ятка, а якщо об’єктом оренди є занедбана пам’ятка, – також копія згоди (дозволу) на здійснення ремонту, реставрації, яка дає право на зарахування витрат орендаря в рахунок орендної плати |
Відсутній |
Інша додаткова інформація, визначена орендодавцем |
Відсутня |
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№ 18-34/VIII
Про надання дозволу КНП «Козелецька
лікарня інтенсивного лікування»
Козелецької селищної ради на передачу
в оренду майна комунальної власності
та включення до переліку Другого типу
Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 року № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», розглянувши клопотання комунального некомерційного підприємства «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради від 22.03.2024 р. № 236 щодо надання дозволу на передачу в оренду комунального майна та включення об’єкта оренди до переліку Другого типу, керуючись статтями 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної радивосьмого скликання
від 07 червня 2024 року №18-34/VII
Перелік Другого типу об’єктів комунальної власності Козелецької селищної ради для передачі майна в оренду без проведення аукціону
№ |
Назва об’єкту |
Адреса |
Площа приміщення, кв. м |
Цільове призначення використання приміщення |
Примітка |
1. |
Частина нежитлової будівлі з 8-ми кімнат |
Чернігівська обл., Чернігівський р-н., сел. Козелець, вул. Незалежності, 1 |
89,9 |
для надання екстреної медичної допомоги на території Чернігівської області |
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел.Козелець
№ 17-34/VIII
Про затвердження Регламенту роботи
Центру надання адміністративних послуг
Козелецької селищної ради у новій редакції
Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013 року №588 «Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг» (зі змінами), керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 07 червня 2024 рок № 17-34/VIII
РЕГЛАМЕНТ
РОБОТИ ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ КОЗЕЛЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
(нова редакція)
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ЧАСТИНА
1.1. Цей Регламент визначає порядок організації роботи Центру надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради (далі – ЦНАП або Центр), його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів, порядок дій адміністраторів центру та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.
1.2. У цьому Регламенті терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про адміністративні послуги».
1.3. Надання адміністративних послуг у ЦНАП здійснюється з дотриманням таких принципів:
верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності;
стабільності;
рівності перед законом;
відкритості та прозорості;
оперативності та своєчасності;
доступності інформації про надання адміністративних послуг;
захищеності персональних даних;
раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг;
неупередженості та справедливості;
доступності та зручності для суб’єктів звернення.
1.4. ЦНАП у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Положенням про Центр та Регламентом роботи Центру.
РОЗДІЛ 2. ВИМОГИ ДО ПРИМІЩЕННЯ, В ЯКОМУ РОЗМІЩУЄТЬСЯ ЦЕНТР
2.1. ЦНАП розміщується в центральній частині селища Козелець в зручному для суб’єктів звернення місці з розвинутою транспортною інфраструктурою.
На вході до приміщення (будівлі) розміщуються вивіска з позначенням “Центр надання адміністративних послуг” або “Центр Дії”, яке дублюється у тактильному вигляді та шрифтом Брайля. Позначення “Центр надання адміністративних послуг” та “Центр Дії” можуть розміщуватися одночасно.
Перед входом до приміщення розміщуються тактильні та контрастні позначки для осіб з інвалідністю з порушеннями зору.
Вхід до приміщень центру, який має сходи, повинен бути облаштований кнопкою виклику, пандусом та поручнями з обох боків для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також місцями для тимчасового розміщення дитячих колясок.
У приміщенні центру облаштовується санітарна кімната з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, зокрема тих, що пересуваються на кріслах колісних, та інших маломобільних груп населення.
Облаштування центру позначенням “Центр Дії”, навігаційними табличками (табличками, які використовуються для орієнтування у центрі), піктограмами здійснюється за зразками згідно з додатками 1-4 Постанови Кабінету Міністрів України № 588 від 01.08.2013 року .
Для оздоблення стін рекомендоване використання кольорів згідно з додатком 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 588 від 01.08.2013 року.
У кольорі чи елементах меблів рекомендованим є використання хоча б одного з кольорів, яким оздоблено стіни центру.
Облаштування центру здійснюється з дотриманням вимог щодо інклюзивності будівель і споруд, передбачених Державними будівельними нормами ДБН В.2.2-40:2018 “Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення” стосовно їх доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
На прилеглій до центру території облаштовуються місця для безоплатної стоянки автомобільного транспорту суб’єктів звернення, зокрема відповідно позначені місця для автотранспортних засобів, якими керують (в яких перевозяться) особи з інвалідністю, у кількості, визначеній Законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”. Будівлі, приміщення та стоянки центру облаштовуються з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил. На прилеглих вулицях розміщуються інформаційні таблички, на яких зазначається місце розташування центру.
2.2. Приміщення ЦНАП поділяється на відкриту та закриту частини.
У відкритій частині здійснюється прийом, консультування, інформування та обслуговування суб’єктів звернення працівниками центру. Суб’єкти звернення мають безперешкодний доступ до такої частини центру.
Відкрита частина включає:
сектор прийому;
сектор інформування;
сектор очікування;
сектор обслуговування.
Відкрита частина розміщується на першому поверсі будівлі за умови створення належних умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень будівлі.
Закрита частина призначена виключно для опрацювання документів, пошти, надання консультацій та здійснення попереднього запису суб’єктів звернення на прийом до адміністраторів за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), а також збереження документів, справ, журналів обліку/реєстрації (розміщення архіву).
Вхід до закритої частини центру суб’єктам звернення забороняється.
Закрита частина може розміщуватися на інших поверхах, ніж відкрита частина.
2.3. Сектор прийому облаштовується при вході до приміщення центру. У ньому здійснюється загальне інформування та консультування суб’єктів звернення з питань роботи центру.
2.4. Сектор інформування облаштовується з метою ознайомлення суб’єктів звернення з порядком та умовами надання адміністративних послуг.
У секторі інформування розміщуються інформаційні стенди, постери (плакати) та/або інформаційні термінали в зручному для перегляду місці, що містять актуальну, вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг, а також інформацію щодо можливостей отримання послуг он-лайн в електронному вигляді, інформацію щодо здійснення консультування підприємців (“Дія. Бізнес”) (у разі проведення такого консультування в приміщеннях центру), інформацію щодо здійснення прийому суб’єктів звернення з надання безоплатної правової допомоги (у разі проведення такого прийому в приміщеннях центру), а також інформацію щодо електронного урядування та електронної демократії, розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, цифрових інновацій та технологій.
Сектор інформування облаштовується столами, стільцями, комп’ютерною технікою з вільним доступом до Інтернету та забезпечується канцелярськими товарами для заповнення суб’єктами звернення необхідних документів.
Для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг приміщення, де розміщені сектор інформування центру, територіальний підрозділ центру, віддалене (у тому числі пересувне) робоче місце адміністратора, облаштовуються відповідними засобами (зокрема скринькою) та/або в них розміщується в доступному місці книга відгуків і пропозицій.
Для встановлення зворотного зв’язку із суб’єктами звернень в електронній формі у зазначеному приміщенні розміщується інформація, що містить гіпертекстові посилання та QR-коди на форми-опитувальники (анкети) для оцінювання суб’єктами звернення якості наданих їм адміністративних послуг, в тому числі на комп’ютерній техніці, у терміналах, інших технічних засобах, а також на відповідних веб-сайтах. Зазначена інформація розміщується окремо в секторах прийому, інформування, очікування та обслуговування.
2.5. Сектор очікування розміщується в просторому приміщенні, площа якого визначається залежно від кількості осіб, які звертаються до центру протягом дня, та облаштовується столами для оформлення документів та в достатній кількості стільцями, кріслами тощо.
У секторі очікування облаштовуються місця для суб’єктів звернень в центрах, утворених на території міських, селищних, сільських територіальних громад. Їх рекомендована кількість від 10 до 20 тис. осіб, - не менш як 10 місць.
Сектор очікування у разі потреби обладнується автоматизованою системою керування чергою, системою звукового інформування осіб похилого віку та осіб з інвалідністю з порушеннями зору.
У приміщеннях центру, його територіальних підрозділів, у приміщеннях, де розміщені віддалені робочі місця адміністраторів, та на пересувних віддалених робочих місцях адміністраторів створюються умови для оплати суб’єктами звернень адміністративного збору (зокрема, розміщуються банкомати, платіжні термінали (у тому числі POS-термінали, програмно-технічні комплекси самообслуговування).
2.6. Сектор обслуговування повинен бути утворений за принципом відкритості розміщення робочих місць. Для швидкого обслуговування суб’єктів звернень робочі місця адміністраторів можуть розподілятися за принципом прийому і видачі документів. Кожне робоче місце для прийому суб’єктів звернення повинно мати інформаційну табличку із зазначенням номера такого місця, прізвища, імені, по батькові та посади адміністратора центру.
2.7. Площа секторів очікування та обслуговування центру, його територіального підрозділу та приміщення, де розміщено віддалене робоче місце адміністратора, а також площа пересувного віддаленого робочого місця адміністратора “Мобільний центр” повинна бути достатньою для забезпечення зручних та комфортних умов для прийому суб’єктів звернення і роботи адміністраторів центру.
Рекомендована площа секторів очікування та обслуговування становить для центрів, утворених на території міських, селищних, сільських територіальних громад з населенням: від 10 до 50 тис. осіб, - не менш як 50 кв. метрів.
2.8. На інформаційних стендах або інформаційних терміналах розміщується інформація, зокрема, про:
найменування центру, його місцезнаходження та місцезнаходження його територіальних підрозділів, віддалених робочих місць адміністраторів, місця розташування майданчиків, на яких працюють пересувні віддалені робочі місця адміністратора “Мобільний центр” (в разі їх утворення), номери телефонів для довідок, факсу, адресу веб-сайту, електронної пошти;
графік роботи центру, його територіальних підрозділів, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місць адміністраторів (в разі їх утворення) (прийомні дні та години, вихідні дні), який затверджується органом, що утворив центр, з урахуванням потреб суб’єктів звернення та відповідно до вимог Закону України “Про адміністративні послуги”;
перелік адміністративних послуг, які надаються через центр, його територіальні підрозділи, віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів (в разі їх утворення), та відповідні інформаційні картки адміністративних послуг;
строки надання адміністративних послуг;
бланки заяв та інших документів, необхідних для звернення за отриманням адміністративних послуг, а також зразки їх заповнення;
платіжні реквізити для оплати платних адміністративних послуг;
супутні послуги, які надаються в приміщенні центру;
прізвище, ім’я, по батькові керівника центру, контактні телефони, адресу електронної пошти;
користування інформаційними терміналами (у разі їх наявності);
користування автоматизованою системою керування чергою (у разі її наявності);
положення про центр;
регламент центру;
графік прийому суб’єктів звернення посадовими особами органу, що утворив центр, сільським, селищним, міським головою, керівником військово-цивільної адміністрації населеного пункту (у разі проведення такого прийому в приміщеннях центру, його територіальних підрозділів, у приміщеннях, де розміщені віддалені робочі місця адміністраторів або на пересувних віддалених робочих місцях адміністраторів);
графік надання консультацій, прийому суб’єктів звернень суб’єктами, які забезпечують консультування та прийом у приміщеннях центру;
інформацію щодо можливостей отримання послуг он-лайн в електронному вигляді;
інформацію щодо електронного урядування та електронної демократії, розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, цифрових інновацій та технологій.
2.9. Перелік адміністративних послуг, які надаються через центр, його територіальні підрозділи, віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів (в разі їх утворення), повинен розміщуватися у доступному та зручному для суб’єктів звернення місці, у тому числі на інформаційному терміналі (у разі його наявності). Адміністративні послуги в переліку групуються за моделлю життєвих ситуацій суб’єктів звернення та/або сферами правовідносин (законодавства), та/або суб’єктами надання адміністративних послуг.
Перелік адміністративних послуг, які надаються через територіальні підрозділи центру, віддалені (у тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів (у разі їх утворення), затверджується органом, що утворив центр, з урахуванням потреб суб’єктів звернення.
2.10. Бланки заяв, необхідні для замовлення адміністративних послуг, розміщуються на стендах-накопичувачах або стелажах із вільним доступом до них суб’єктів звернення або на веб-сайті центру (веб-сайті органу, що утворив центр).
2.11. Особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення забезпечується вільний доступ до інформації, зазначеної в цьому розділі, шляхом розміщення буклетів, інформаційних листів на стендах, інших необхідних матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля. У разі можливості на інформаційних терміналах розміщується голосова інформація та відеоінформація, а також здійснюється інформування в інший спосіб, який є зручним для осіб з інвалідністю, зокрема осіб з порушеннями слуху, зору, та інших маломобільних груп населення.
Для забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктам звернення, які є глухими, німими або глухонімими, до роботи центру може залучатися перекладач жестової мови.
2.12. У разі надання адміністративних послуг через центр консультації з питань надання таких послуг проводяться (у тому числі представниками суб’єктів надання адміністративних послуг) виключно у центрі, його територіальних підрозділах, на віддалених робочих місцях адміністраторів.
РОЗДІЛ 3. ІНФОРМАЦІЙНА ТА ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
3.1. Орган, що утворив центр, а також керівник центру можуть вносити суб’єктові надання адміністративної послуги пропозиції щодо необхідності внесення змін до затверджених інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг (у тому числі для документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності).
3.2. У разі внесення змін до законодавства щодо надання адміністративної послуги суб’єкт її надання своєчасно інформує про це орган, що утворив центр, а також керівника центру, готує пропозиції щодо внесення змін до інформаційних та/або технологічних карток згідно із законодавством.
3.3. Інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг, які надаються через Центр суб’єктом надання яких є Козелецька селищна рада затверджуються відповідним рішенням Козелецької селищної ради.
РОЗДІЛ 4. РОБОТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ПІДРОЗДІЛУ ЦЕНТРУ
4.1. Для надання допомоги суб’єктам звернення у користуванні інформаційними терміналами та автоматизованою системою керування чергою (у разі їх наявності), консультування із загальних питань організації роботи центру та порядку прийому суб’єктів звернення у центрі може утворюватися інформаційний підрозділ.
Інформаційний підрозділ центру також:
інформує за усним клопотанням суб’єкта звернення про належність порушеного ним питання до компетенції центру;
консультує суб’єктів звернення щодо порядку внесення плати (адміністративного збору) за надання платних адміністративних послуг, надає інформацію про платіжні реквізити для сплати адміністративного збору;
надає іншу інформацію та допомогу, що необхідні суб’єктам звернення до прийому їх адміністратором.
4.2. Орган, що утворив центр, створює та забезпечує роботу веб-сайту центру або окремого розділу на своєму веб-сайті, де розміщується інформація, зазначена в пункті 2.8 цього регламенту, а також відомості про найближчі зупинки громадського транспорту, під’їзні шляхи, місця паркування, доступність центру для осіб з інвалідністю з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, інша корисна для суб’єктів звернення інформація.
4.3. Інформація, яка розміщується в приміщенні центру (в тому числі на інформаційних терміналах) та на веб-сайті, повинна бути актуальною і вичерпною.
Інформація на веб-сайті центру має бути зручною для пошуку та копіювання.
4.4. Суб’єктам звернення, які звернулися до центру (його територіальних підрозділів, до адміністраторів, що працюють на віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях, з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), забезпечується можливість отримання інформації про надання адміністративних послуг у спосіб, що аналогічний способу звернення, або в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб.
РОЗДІЛ 5. КЕРУВАННЯ ЧЕРГОЮ В ЦНАП
5.1. З метою забезпечення зручності та оперативності обслуговування суб’єктів звернення у центрі (його територіальних підрозділах, на віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів) вживаються заходи для запобігання утворенню черги, а у разі її утворення - для керування чергою.
5.2. У разі запровадження автоматизованої системи керування чергою суб’єкт звернення для прийому адміністратором центру реєструється за допомогою термінала в такій системі, отримує відповідний номер у черзі та очікує на прийом. Автоматизована система керування чергою може передбачати персоніфіковану реєстрацію суб’єкта звернення (із зазначенням його прізвища та імені).
5.3. У центрі, його територіальних підрозділах, на віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів, може здійснюватися попередній запис суб’єктів звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис може здійснюватися шляхом особистого звернення до центру, його територіальних підрозділів, адміністраторів центру, що працюють на віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях, з використанням телефонного зв’язку та/або електронної реєстрації на веб-сайті центру (сторінки на веб-сайті органу, що утворив центр) чи за допомогою Національної веб-платформи центрів надання адміністративних послуг. Прийом суб’єктів звернення, які зареєструвалися шляхом попереднього запису, здійснюється у визначені керівником центру години.
5.4. Центр може здійснювати керування чергою в інший спосіб, гарантуючи дотримання принципу рівності суб’єктів звернення.
РОЗДІЛ 6. ПРИЙНЯТТЯ ЗАЯВИ ТА ІНШИХ ДОКУМЕНТІВ У ЦНАП
6.1. Прийняття від суб’єкта звернення заяви та інших документів, необхідних для надання адміністративної послуги (далі - вхідний пакет документів), та повернення документів з результатом надання адміністративної послуги (далі - вихідний пакет документів) здійснюється виключно в центрі або його територіальних підрозділах, віддалених (у тому числі пересувних) робочих місцях адміністраторів (в разі їх утворення).
За рішенням органу, який утворив центр, окремі завдання адміністратора, пов’язані з отриманням вхідного пакета документів, видачею результатів надання адміністративних послуг, може виконувати староста, а також у випадках, передбачених законодавством, інша уповноважена посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, військово-цивільної адміністрації населеного пункту.
У випадках, передбачених законодавством, а також на вимогу суб’єкта звернення адміністратор центру складає заяву в електронній формі, друкує її та надає суб’єкту звернення для перевірки та підписання.
Прийняття заяв для отримання адміністративних послуг від фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, здійснюється незалежно від реєстрації їх місця проживання, крім випадків, передбачених законом.
Заяви від юридичних осіб приймаються за місцезнаходженням таких осіб або у випадках, передбачених законом, за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідних об’єктів, якщо інше не встановлено законом.
6.2. Прийняття від суб’єктів господарювання заяви про видачу документів дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, видача (переоформлення, анулювання) документів дозвільного характеру, які оформлені дозвільними органами, та зареєстрованих декларацій здійснюються відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.
6.3. Суб’єкт звернення має право подати вхідний пакет документів у центрі (його територіальному підрозділі, віддаленому (у тому числі пересувному) робочому місці адміністратора (в разі їх утворення) особисто, через представника (законного представника), надіслати його поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.
Заява для отримання адміністративної послуги в електронній формі подається через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.
6.4. У разі коли вхідний пакет документів подається представником (законним представником) суб’єкта звернення, пред’являються документи, що посвідчують особу представника та засвідчують його повноваження.
6.5. Адміністратор центру перевіряє відповідність вхідного пакета документів інформаційній картці адміністративної послуги, у разі потреби надає допомогу суб’єктові звернення в заповненні бланка заяви. У разі коли суб’єкт звернення припустився неточностей або помилки під час заповнення бланка заяви, адміністратор повідомляє суб’єктові звернення про відповідні недоліки та надає необхідну допомогу в їх усуненні.
6.6. Адміністратор центру складає опис вхідного пакета документів, у якому зазначаються інформація про заяву та перелік документів, поданих суб’єктом звернення до неї, у двох примірниках.
6.7. Суб’єктові звернення надається примірник опису вхідного пакета документів за підписом і з проставленням печатки (штампа) відповідного адміністратора центру, а також відмітки про дату та час його складення. Другий примірник опису вхідного пакета документів зберігається в матеріалах справи, а у разі здійснення в центрі електронного документообігу - в електронній формі.
6.8. Адміністратор центру під час отримання вхідного пакета документів зобов’язаний з’ясувати прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення про результат надання адміністративної послуги, а також бажане місце отримання оформленого результату надання адміністративної послуги (в центрі, його територіальному підрозділі, віддаленому (у тому числі пересувному) робочому місці адміністратора (в разі їх утворення), спосіб передачі суб’єктові звернення вихідного пакета документів (особисто, засобами поштового зв’язку, у тому числі кур’єром за додаткову плату, або телекомунікаційного зв’язку чи в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб), про що зазначається в описі вхідного пакета документів у паперовій та/або електронній формі.
6.9. Адміністратор центру здійснює реєстрацію вхідного пакета документів шляхом внесення даних до журналу реєстрації (у паперовій та/або електронній формі). Після внесення даних справі присвоюється номер, за яким здійснюється її ідентифікація та який фіксується на бланку заяви і в описі вхідного пакета документів.
Реєстрація та облік заяв, вхідних пакетів документів та оформлених результатів надання адміністративних послуг у центрі, його територіальному підрозділі та на віддаленому (у тому числі пересувному) робочому місці адміністратора може вестися централізовано (зокрема шляхом запровадження електронного документообігу) або окремо в центрі, його територіальному підрозділі та на віддаленому (у тому числі пересувному) робочому місці адміністратора.
6.10. У разі коли вхідний пакет документів отримано засобами поштового зв’язку і він не містить інформації про прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення, адміністратор центру не пізніше наступного робочого дня надсилає суб’єктові звернення опис вхідного пакета документів електронною поштою (та/або його відскановану копію) чи іншими засобами телекомунікаційного зв’язку або поштовим відправленням.
6.11. Після реєстрації вхідного пакета документів адміністратор центру формує справу у паперовій та/або електронній формі та в разі потреби здійснює її копіювання та/або сканування.
6.12. Інформацію про вчинені дії адміністратор центру вносить до листа про проходження справи у паперовій та/або електронній формі (крім випадків, коли адміністратор є суб’єктом надання адміністративної послуги). Лист про проходження справи також містить відомості про послідовність дій (етапів), необхідних для надання адміністративної послуги, та залучених суб’єктів надання адміністративних послуг.
РОЗДІЛ 7. ОПРАЦЮВАННЯ СПРАВИ
(ВХІДНОГО ПАКЕТА ДОКУМЕНТІВ)
7.1. Після вчинення дій, передбачених пунктами 6.1.-6.10 цього регламенту, адміністратор центру зобов’язаний невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з урахуванням графіка роботи суб’єкта надання адміністративної послуги, надіслати (передати) вхідний пакет документів суб’єктові надання адміністративної послуги, до компетенції якого належить питання прийняття рішення у справі, про що робиться відмітка в листі про проходження справи із зазначенням часу, дати та найменування суб’єкта надання адміністративної послуги, до якого її надіслано, та проставленням печатки (штампа) адміністратора, що передав відповідні документи, та у разі потреби оформляється акт приймання-передачі.
7.2. Передача справ у паперовій формі від центру (його територіального підрозділу, віддаленого робочого місця адміністратора (в разі їх утворення) до суб’єкта надання адміністративної послуги здійснюється в порядку, визначеному органом, що утворив центр, але не менше ніж один раз протягом робочого дня, шляхом отримання справ представником суб’єкта надання адміністративної послуги або їх доставки працівником центру, надсилання відсканованих документів з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку або в інший спосіб.
Передача справ до суб’єкта надання адміністративної послуги може здійснюватися шляхом надсилання електронних копій оригіналів паперових документів (фотокопій) з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку, зокрема через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, передача справ у паперовій формі у такому разі не здійснюється, крім випадків, передбачених законодавством.
7.3. Після отримання справи суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний внести запис про її отримання із зазначенням дати та часу, прізвища, імені, по батькові відповідальної посадової особи до листа про проходження справи та до акта приймання-передачі (у разі його оформлення).
7.4. Контроль за дотриманням суб’єктами надання адміністративних послуг строків розгляду справ та прийняття рішень здійснюється адміністраторами центру відповідно до розподілу обов’язків за рішенням керівника центру.
7.5. Суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний:
1) своєчасно інформувати центр про перешкоди у дотриманні строку розгляду справи та прийнятті рішення, інші проблеми, що виникають під час розгляду справи;
надавати інформацію на усний або письмовий запит (у тому числі шляхом надсилання на адресу електронної пошти) адміністратора центру про хід розгляду справи.
У разі виявлення факту порушення вимог законодавства щодо розгляду справи (строків надання адміністративної послуги тощо) адміністратор центру невідкладно інформує про це керівника центру.
РОЗДІЛ 8. ПЕРЕДАЧА ВИХІДНОГО ПАКЕТА ДОКУМЕНТІВ СУБ’ЄКТОВІ ЗВЕРНЕННЯ
8.1. Суб’єкт надання адміністративної послуги невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після оформлення результату надання адміністративної послуги, формує вихідний пакет документів та передає його до центру (його територіального підрозділу, віддаленого (у тому числі пересувного) робочого місця адміністратора (в разі їх утворення), про що зазначається в листі про проходження справи та в акті приймання-передачі (у разі його оформлення).
8.2. Адміністратор центру невідкладно у день надходження вихідного пакета документів повідомляє про результат надання адміністративної послуги суб’єктові звернення у спосіб, зазначений в описі вхідного пакета документів, здійснює реєстрацію вихідного пакета документів шляхом внесення відповідних відомостей до листа про проходження справи, а також до відповідного реєстру в паперовій та/або електронній формі.
8.3. Вихідний пакет документів передається суб’єктові звернення особисто під підпис (у тому числі його представникові (законному представникові)) у разі пред’явлення документа, що посвідчує особу та/або засвідчує його повноваження, або у випадках, передбачених законодавством, передається в інший прийнятний для суб’єкта звернення спосіб.
Інформація про дату отримання вихідного пакета документів суб’єктом звернення зазначається в описі вхідного пакета документів або в іншому документі, визначеному органом, що утворив центр, і зберігається в матеріалах справи.
У разі коли способом отримання результатів надання адміністративних послуг обрано засоби поштового зв’язку, такий документ вкладається в рекомендований лист з позначкою “Адміністративна послуга”, яка проставляється працівником центру, і передається представнику оператора поштового зв’язку за накладною, під підпис.
8.4. У разі незазначення суб’єктом звернення зручного для нього способу отримання вихідного пакета документів та/або його неотримання в центрі протягом трьох місяців відповідні документи передаються суб’єкту надання адміністративних послуг для архівного зберігання.
8.5. У разі коли адміністративна послуга надається невідкладно, адміністратор центру реєструє інформацію про результат розгляду справи в журналі (у паперовій та/або електронній формі), негайно формує вихідний пакет документів та передає його суб’єктові звернення.
8.6. Відповідальність за несвоєчасне та неналежне надання адміністративних послуг несуть суб’єкти надання таких послуг та в межах повноважень адміністратори і керівник центру.
8.7. Інформація про кожну надану адміністративну послугу та справу в паперовій (копія документів) та/або електронній (скановані копії документів) формі (заява суб’єкта звернення та інші документи, визначені органом, що утворив центр) за рішенням органу, що утворив центр, може зберігатися в приміщенні центру, його територіального підрозділу, приміщенні, де розміщено віддалене робоче місце адміністратора.
У разі надання адміністративної послуги за допомогою державних реєстрів інформація про послугу зберігається у відповідному реєстрі.
Інформація про адміністративні послуги, надані територіальним підрозділом, адміністратором центру, що працює на віддаленому робочому місці, подається центру для узагальнення в порядку, визначеному регламентом центру.
Усі матеріали справи зберігаються у суб’єкта надання адміністративної послуги.
8.7.1 Суб’єкт звернення може відкликати свою заяву про надання адміністративної послуги до моменту прийняття рішення у справі, крім випадків, визначених законодавством.
Адміністратор центру невідкладно у день надходження заяви здійснює її реєстрацію, про що робиться відмітка в листі про проходження справи із зазначенням часу та дати отримання заяви про відкликання, та невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, передає суб’єкту надання адміністративної послуги, якому передано вхідний пакет документів щодо даної справи.
Суб’єкт надання адміністративної послуги невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви про відкликання, повертає оригінали документів, подані для надання адміністративної послуги, до центру, про що зазначається в листі про проходження справи та в акті приймання-передачі (у разі його оформлення).
Адміністратор центру невідкладно у день надходження оригіналів документів від суб’єкта надання адміністративної послуги повідомляє про це суб’єкту звернення.
Відкликання заяви про надання адміністративної послуги здійснюється з урахуванням процедур, визначених пунктами 6.1-8.7 цього регламенту.
РОЗДІЛ 9. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ ЦЕНТРУ, АДМІНІСТРАТОРА ЦЕНТРУ, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВІДДАЛЕНОМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ
9.1. Рішення про утворення та розміщення територіального підрозділу, віддаленого (у тому числі пересувного) робочого місця адміністратора приймається органом, що утворив центр, відповідно до вимог, зазначених у пунктах 2.1 і 2.4 цього регламенту, та з урахуванням потреб суб’єктів звернення, кількості населення, що буде ними обслуговуватися, та обсягу послуг, що надаватимуться.
Територіальний підрозділ, віддалене робоче місце адміністратора розміщується на першому або другому поверсі будівлі за умови створення належних умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до такої будівлі.
Територіальний підрозділ центру, адміністратор центру, що працює на віддаленому (у тому числі пересувному) робочому місці, можуть обслуговувати населення одного або кількох старостинських округів.
9.2. У приміщенні територіального підрозділу, приміщенні, де розміщене віддалене робоче місце адміністратора, або на пересувному віддаленому робочому місці адміністратора забезпечується розміщення актуальної, вичерпної інформації, необхідної для одержання адміністративних послуг, з дотриманням вимог, встановлених пунктом 2.4 цього регламенту.
9.3. Територіальний підрозділ, приміщення, де розміщено віддалене робоче місце адміністратора (крім пересувного віддаленого робочого місця адміністратора), облаштовуються місцями для очікування суб’єктами звернень.
10.1. Пересувне віддалене робоче місце адміністратора призначене для проведення виїзного надання адміністративних послуг суб’єктам звернення із застосуванням таких сервісів:
1) “Мобільний адміністратор” - обслуговування проводиться адміністратором за місцем проживання/перебування суб’єкта звернення (житло, заклад охорони здоров’я, заклад соціального захисту тощо) за допомогою ручного мобільного комплекту програмних та технічних засобів з вільним доступом до Інтернету;
2) “Мобільний центр” - обслуговування проводиться адміністратором та представниками суб’єктів надання адміністративних послуг на спеціально підготовленому майданчику у транспортному засобі, обладнаному відповідним комплектом програмних та технічних засобів з вільним доступом до Інтернету.
Формування комплекту програмних та технічних засобів, що використовуються на пересувному віддаленому робочому місці адміністратора, здійснюється залежно від адміністративних послуг, які надаються на такому робочому місці.
Захист інформації на пересувному віддаленому робочому місці адміністратора здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.
10.2. Орган, що утворив центр, визначає порядок роботи пересувного віддаленого робочого місця адміністратора та перелік категорій суб’єктів звернення, яким можуть надаватися адміністративні послуги на ньому.
10.3. Сервіс “Мобільний центр” застосовується для надання адміністративних послуг та видачі результатів їх надання (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення) мешканцям населених пунктів, визначених органом, що утворив центр, з урахуванням територіальної доступності.
Сервіс “Мобільний адміністратор” застосовується для надання адміністративних послуг та видачі результатів їх надання (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення) маломобільним групам населення.
Органом, що утворив центр, можуть бути визначені інші категорії суб’єктів звернення, яким можуть надаватися адміністративні послуги за допомогою сервісу “Мобільний адміністратор”.
10.4. Складення (уточнення) маршруту та графіка роботи пересувного віддаленого робочого місця адміністратора здійснюється не рідше одного разу на тиждень на підставі заяв про надання відповідного сервісу. Якщо у роботі пересувного віддаленого робочого місця адміністратора беруть участь представники суб’єктів надання адміністративних послуг, маршрут та графік роботи погоджується із зазначеними суб’єктами.
Інформація про маршрут та графік роботи пересувного віддаленого робочого місця адміністратора повинна своєчасно оновлюватися та бути доступною для населення, яке обслуговується на ньому.
10.5. Заяви про надання відповідного сервісу подаються до центрів, їх територіальних підрозділів, віддалених робочих місць адміністраторів суб’єктами звернення, їх представниками, родичами, особами, які здійснюють догляд за ними або проживають разом з ними, а також старостами, закладами охорони здоров’я, закладами соціального захисту, іншими закладами та установами, де проживають/перебувають суб’єкти звернення, одним із таких способів:
1) в усній формі - у разі відвідування центру, територіального підрозділу, віддаленого робочого місця адміністратора або подання заяви за телефоном;
2) у паперовій формі - у разі надсилання заяви поштою;
3) в електронній формі - у разі подання заяви через відповідну інформаційно-телекомунікаційну систему.
10.6. Про застосування відповідного сервісу адміністратор невідкладно повідомляє особі, яка подала заяву, а за наявності обґрунтованих причин - у строк не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заяви у спосіб, вказаний нею в заяві.
У разі потреби адміністратор звертається до суб’єкта звернення або особи, яка подала заяву, для уточнення відомостей, зазначених у ній.
10.7. У повідомленні про застосування відповідного сервісу обов’язково зазначаються дата та місце, за якими буде надана адміністративна послуга, а також реквізити для оплати адміністративного збору (якщо адміністративна послуга є платною) і способи оплати безпосередньо на пересувному віддаленому робочому місці адміністратора.
10.8. У повідомленні про відмову у застосуванні відповідного сервісу обов’язково зазначаються підстави такої відмови (одна або кілька), а саме:
1) суб’єкт звернення не належить до категорій осіб, обслуговування яких проводиться із застосуванням сервісу відповідно до пункту 10.3 цього регламенту;
2) послуга не включена до переліку адміністративних послуг, що надаються на пересувному віддаленому робочому місці адміністратора;
3) суб’єкт звернення проживає/перебуває за межами території міської, селищної, сільської територіальної громади, яка обслуговується пересувним віддаленим робочим місцем адміністратора.
10.9.Візит адміністратора до суб’єктів звернення із застосуванням сервісу “Мобільний адміністратор” здійснюється відповідно до графіка роботи, визначеного міською, селищною, сільською радою, військово-цивільною адміністрацією населеного пункту, на службовому або громадському транспорті чи пішки залежно від складу ручного мобільного комплекту програмних та технічних засобів, маршруту руху та кількості суб’єктів звернення, які обслуговуються.
Про свій візит адміністратор попереджає суб’єкта звернення або особу, яка подала заяву про надання відповідного сервісу.
10.10. Візит адміністратора припиняється, а сервіс “Мобільний адміністратор” не застосовується за наявності підстав, визначених пунктом 10.8 цього регламенту.
10.11. Під час застосування сервісу “Мобільний центр” забороняється:
1) розміщувати у транспортному засобі, на базі якого функціонує сервіс, більшу кількість суб’єктів звернень, ніж це передбачено облаштованими робочими місцями/сидіннями в ньому;
2) використовувати транспортний засіб, на базі якого функціонує сервіс, в інших цілях ніж надання адміністративних послуг;
3) надавати адміністративні послуги під час руху транспортного засобу, на базі якого функціонує сервіс, а також у місцях, не передбачених маршрутом.
10.12. Прийняття та опрацювання вхідного пакета документів, а також повернення вихідного пакета документів на пересувних віддалених робочих місцях адміністратора здійснюється відповідно до вимог цього регламенту.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№ 16-34/VIII
Про затвердження Положення про
Центр надання адміністративних послуг
Козелецької селищної ради у новій редакції
На виконання Закону України «Про адміністративні послуги», розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг (зі змінами та доповненнями), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2013 №118 «Про затвердження Примірного положення про Центр надання адміністративних послуг», керуючись статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 07 червня 2024 року №16-34/VIII
Положення
про Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради
(нова редакція)
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
«Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про адміністративні послуги», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про звернення громадян», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про захист персональних даних», «Про запобігання корупції», актами Президента України і Кабінету Міністрів України, рішеннями селищної ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, даним Положенням та іншими нормативними актами.
Загальні принципи роботи учасників Центру:
доступність послуг для всіх фізичних та юридичних осіб;
дотримання стандартів надання послуг;
відповідність розміру плати за послуги вимогам законодавства;
відкритість та прозорість;
зрозумілість процедур;
оперативність у вирішенні питань;
забезпечення доступу суб'єктів звернень до інформації про стан, хід та результати розгляду їх звернень.
До адміністративних послуг також прирівнюється надання органом місцевого самоврядування, їх посадовими особами витягів та виписок із реєстрів, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт.
ІІ. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ
На ЦНАП покладаються такі основні завдання:
державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до закону, тобто офіційне визнання і підтвердження фактів набуття, змін або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, тобто офіційне визнання шляхом засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, набуття або позбавлення статусу підприємця фізичної особи, зміни відомостей, містяться в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про юридичну та фізичну особу – підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій відповідно до закону;
реалізацію повноважень з питань реєстрації місця проживання фізичних осіб, видача Витягів про реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, видача Витягу про зняття з реєстрації місця проживання, здійснення актуалізації даних осіб та наповнення реєстра територіальної громади;
державну реєстрацію актів цивільного стану про народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті;
надання відомостей з Державного земельного кадастру;
ведення погосподарського обліку та перезакладання документів погосподарського обліку;
здійснення інших повноважень на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів.
ІІІ. ПРАВА ЦНАП
VІ. СТРУКТУРА ЦНАП
Штатний розпис та структура ЦНАП затверджуються у встановленому порядку рішенням сесії Козелецької селищної ради.
Очолює Центр (відділ) начальник Центру - державний реєстратор ЦНАП Козелецької селищної ради, на якого покладається обов’язки щодо здійснення функцій з керівництва та відповідальності за організацію його діяльності.
ЦНАП Козелецької селищної ради складається із начальника, заступника начальника, адміністраторів, державних реєстраторів, головних спеціалістів, головного спеціаліста-системного адміністратора та діловодів віддалених робочих місць по старостинських округах.
Розташування ЦНАП: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, сел. Козелець, вул. Соборності, 27 (перший поверх адмінбудівлі).
З метою забезпечення зручних та доступних умов отримання адміністративних послуг суб’єктами звернень у межах старостинських округів Козелецької селищної ради при ЦНАПі утворені віддалені робочі місця для роботи діловодів Центру в яких забезпечується надання адміністративних послуг відповідно до переліку, який визначається Козелецькою селищною радою, за наступними адресами:
Берлозівський старостинський округ – 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, село Берлози, вулиця Каштанова, 3;
Білейківський старостинський округ - 17004, Чернігівська область, Чернігівський район, село Білейки, вулиця Довженка,18;
Бобруйківський старостинський округ – 17070, Чернігівська область, Чернігівський район, село Бобруйки, вулиця Лесі Українки, 62;
Бригинцівський старостинський округ – 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, село Бригинці, вулиця Шевченка, 24а;
Булахівський старостинський округ – 17070, Чернігівська область, Чернігівський район, село Булахів, вулиця Шевченка, 32;
Данівський старостинський округ - 17080, Чернігівська область,
Чернігівський район, село Данівка, вулиця Молодіжна, 41;
Лемешівський старостинський округ – 17052, Чернігівська область, Чернігівський район, село Лемеші, вулиця Магістральна, 2а;
Лихолітський старостинський округ - 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, село Лихолітки, вулиця Свято-Воскресенська, 2 ;
Озерненський старостинський округ – 17022, Чернігівська область, Чернігівський район, село Озерне, вулиця Гайова, 29;
Омелянівський старостинський округ – 17084, Чернігівська область, Чернігівський район, село Омелянів, вулиця Миру, 32а;
Патютинський старостинський округ – 17051, Чернігівська область, Чернігівський район, село Патюти, вулиця Мартиненка, 29;
Пилятинський старостинський округ – 17054, Чернігівська область, Чернігівський район, село Пилятин, вулиця Шевченка, 4а;
Скрипчинський старостинський округ – 17062, Чернігівська область, Чернігівський район, село Скрипчин, вулиця Центральна, 29;
Стависький старостинський округ – 17053, Чернігівська область, Чернігівський район, село Ставиське вулиця Українська, 55а;
Село Мостище - 17085, Чернігівська область, Чернігівський район, село Мостище, вулиця Центральна, 7;
Село Ничогівка - 17083, Чернігівська область, Чернігівський район, село Нічогівка, вулиця Лесі Українки, 55;
Села Сираї, Карпоки, Сокирин - 17081, Чернігівська область, Чернігівський район, село Сираї, вулиця Київська, 42;
Село Савин - 17072, Чернігівська область, Чернігівський район, село Савин, вулиця Центральна, 75;
Села Олексіївщина, Закревське, Жеребецьке, Тополі, Гарбузин, Єрків - 17006, Чернігівська область, Чернігівський район, село Олексіївщина, вулиця Паркова, 1.
Повноваження працівників віддаленого робочого місця визначаються відповідно до вимог Законів України «Про адміністративні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні», рішеннями сесії Козелецької селищної ради, цим Положенням та посадовими інструкціями.
Внутрішня структура Центру включає в себе організаційне поєднання в одному приміщені адміністративних органів та їх посадових осіб і службовців, що має забезпечувати дотримання та функціонування принципу організаційної єдності в організації надання послуг.
Кількість представників місцевих (територіальних) органів державної виконавчої влади, державних та комунальних підприємств, установ, задіяних у роботі Центру, визначається в межах граничної чисельності робочих місць відповідно до узгоджених рішень про надання робочих місць.
5.1. Начальник Центру надання адміністративних послуг діє в рамках чинного законодавства та завдань, покладених на Центр:
VІ. ЗАГАЛЬНО – ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ
Суб’єкт звернення для отримання адміністративної послуги у ЦНАП звертається до адміністратора - посадової особи Центру надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради, або у випадках передбачених законодавством – представника суб’єкта надання адміністративних послуг.
Основними завданнями адміністратора є:
6.5 Державний реєстратор має печатку, зразок та опис якої встановлюється Міністерством юстиції України. Державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Втручання в діяльність державного реєстратора, крім випадків, передбачених законодавством України, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
За рішенням органу, який утворив ЦНАП, в ньому також може здійснюватися:
прийняття звітів, декларацій, скарг;
- надання консультацій;
- прийняття та видача документів, не пов’язаних з наданням адміністративних послуг;
- довідок.
Час прийому суб’єктів звернень у ЦНАП становить не менш як п’яті днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід і є загальним (єдиним) для всіх адміністративних та дозвільних послуг, що надаються через ЦНАП, але не менше, ніж 40 годин на тиждень. Центр не рідше ніж один день на тиждень здійснює прийом суб’єктів звернень до двадцятої години.
Конкретний режим роботи Центру, зокрема дні та години прийому суб’єктів звернення, визначаються Козелецькою селищною радою відповідно до законодавства.
Фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності ЦНАП здійснюється за рахунок державного та місцевого бюджетів, а також з інших джерел дозволених законодавством.
VІІ. НАДАННЯ СУПУТНІХ ПОСЛУГ У ЦЕНТРІ
У приміщеннях Центру можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо) суб’єктами господарювання відповідно до чинного законодавства.
Надання платних супутніх послуг суб’єктами надання адміністративних послуг, адміністративними органами, адміністраторами, представниками суб'єктів надання адміністративних послуг у Центрі забороняється.
VІІІ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ
Фінансування діяльності Центру здійснюється за рахунок коштів місцевого, державного бюджетів, грандів міжнародних та українських організацій та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
ІХ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Посадові особи, уповноважені відповідно до Закону надавати адміністративні послуги, адміністратори, представники учасників Центру несуть дисциплінарну, цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену Законом, за порушення вимог законодавства у сфері надання адміністративних послуг.
Дії або бездіяльність посадових осіб, уповноважених відповідно до Закону надавати адміністративні послуги, адміністраторів, державних реєстраторів, представників учасників Центру, керівників Центру та його працівників віддалених робочих місць можуть бути оскаржені у встановленому Законом порядку.
Шкода, заподіяна фізичним або юридичним особам посадовими особами, уповноваженими відповідно до Закону надавати адміністративні послуги, представниками учасників Центру, внаслідок їх неправомірних дій або прийнятих ними рішень, відшкодовується у встановленому Законом порядку.
Козелецька селищна рада, учасник Центру, відшкодувавши шкоду, заподіяну посадовою особою, уповноваженою відповідно до Закону надавати адміністративні послуги, представником учасника Центру, внаслідок незаконно прийнятих ними рішень, дій чи бездіяльності, мають право зворотної вимоги до винної особи згідно із Законом.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№ 15-34/VIII
Про затвердження Положення про облік
та використання коштів спеціального фонду
Козелецької селищної ради
Відповідно до Бюджетного кодексу України з метою акумулювання, використання, а також перерозподілу коштів спеціального фонду та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 07 червня 2024 р
№ 15-34/VIII
ПОЛОЖЕННЯ
про облік та використання коштів спеціального фонду
Козелецької селищної ради
1.1. Спеціальний фонд (надалі – Фонд) формується відповідно до статті 69 Бюджетного кодексу України з метою акумулювання, використання, а також перерозподілу коштів спеціального фонду бюджетних установ, які одержуються як надходження від плати за послуги та за рахунок коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ згідно із законодавством ( далі- кошти спеціального фонду).
1.2. Порядок формування і використання коштів спеціального фонду регулюється чинним законодавством України та цим Положенням.
1.3. Фонд створений і діє відповідно до діючого законодавства та цього Положення.
2.1. Власні надходження бюджетних установ отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.
2.2.Власні надходження бюджетних установ поділяються на такі групи:
перша група - надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством;
друга група - інші джерела власних надходжень бюджетних установ.
У складі першої групи виділяються такі підгрупи:
підгрупа 1 - плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю;
підгрупа 2 - надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності;
підгрупа 3 - плата за оренду майна бюджетних установ;
підгрупа 4 - надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна).
У складі другої групи виділяються такі підгрупи:
підгрупа 1 - благодійні внески, гранти та дарунки;
підгрупа 2 - кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб;
підгрупа 3 - кошти, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право; кошти, що отримують державні і комунальні вищі навчальні заклади, наукові установи та заклади культури як відсотки, нараховані на залишок коштів на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору для розміщення власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти.
2.3. До джерел формування спеціального фонду належать власні надходження, отримані як плата за послуги, що надаються згідно з основною діяльністю; власні надходження, отримані як плата за оренду та благодійні внески – добровільні пожертвування юридичних та фізичних осіб, організацій, установ, підприємств усіх форм власності, безповоротна фінансова допомога, інша благодійна допомога.
2.4. Кошти зараховуються на окремі рахунки, які відкрито в Управлінні Державної казначейської служби України у Козелецькому районі Чернігівської області за кодами бюджетної класифікації доходів:
- 25010100
- 25010200
- 25010300
- 25010400
- 25020100
- 25020200.
2.5. Якщо фактичний обсяг власних надходжень за спеціальним фондом кошторису бюджетної установи менший від планових показників, врахованих у спеціальному фонді її кошторису, розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний до закінчення бюджетного періоду зробити зміни до спеціального фонду кошторису щодо зменшення власних надходжень і видатків з урахуванням очікуваного виконання спеціального фонду кошторису у відповідному бюджетному періоді. Розпорядники бюджетних коштів упорядковують бюджетні зобов'язання з урахуванням внесених змін до спеціального фонду кошторису.
2.6. Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких надпланових обсягів у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних послуг та енергоносіїв.
2.7. Зміни до спеціального фонду кошторису протягом бюджетного періоду у частині зазначених власних надходжень вносяться на підставі довідок про надходження на відповідні реєстраційні рахунки, наданих в установленому порядку органами Казначейства, та довідок про зміни до кошторису закладу, установи (плану використання бюджетних коштів), що затверджуються у тому ж порядку, що і кошториси (плани використання бюджетних коштів), без внесення відповідних змін до бюджетного розпису за спеціальним фондом бюджету.
Зазначені зміни до спеціального фонду кошторису (плану використання бюджетних коштів) вносяться на підставі розрахунків з відповідним обґрунтуванням у разі виникнення потреби у збільшенні (скороченні, перерозподілу) надходжень та/або видатків, а також використанні залишків бюджетних коштів на початок бюджетного періоду, що утворилися на відповідному поточному рахунку в органах Казначейства.
Головні розпорядники подають довідки про внесення змін до кошторисів (планів використання бюджетних коштів) органам Казначейства не пізніше останнього робочого дня звітного місяця.
Головні розпорядники та органи Казначейства ведуть облік таких змін і відображають у звітності про виконання бюджету планові показники за спеціальним фондом бюджету з урахуванням внесених змін до кошторисів (планів використання бюджетних коштів).
2.8. У разі отримання благодійної допомоги у натуральні формі, головні розпорядники подають до органів Казначейства довідку про надходження у натуральній формі не пізніше останнього робочого дня місяця.
3.1. Власні надходження бюджетних установ використовуються (з урахуванням частини дев'ятої статті 51 Бюджетного Кодексу) на:
- покриття витрат, пов'язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю;
- організацію додаткової (господарської) діяльності бюджетних установ;
- утримання, облаштування, ремонт та придбання майна бюджетних установ;
- ремонт, модернізацію чи придбання нових необоротних активів та матеріальних цінностей;
- господарські потреби бюджетних установ, включаючи оплату комунальних послуг і енергоносіїв;
- організацію основної діяльності бюджетних установ;
- виконання відповідних цільових заходів.
3.2. Платежі за рахунок спеціального фонду бюджету здійснюються в межах коштів, що фактично надійшли до цього фонду на відповідну мету (з дотриманням вимог частини другої статті 57 Бюджетного Кодексу), якщо цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) не встановлено інше.
3.3. Невикористані протягом року кошти спеціального фонду вилученню не підлягають і переносяться на наступний бюджетний період, а також можуть бути перерозподілені на інші цілі, відповідно до рішень керівника та в установленому законодавством порядку.
4.1. Бухгалтерський облік фінансово-господарських операцій спеціального фонду за напрямами використання коштів здійснюється головними розпорядниками коштів.
4.2. Бухгалтерський облік надходжень і використання коштів спеціального фонду здійснюється Управлінням Державної казначейської служби України у Козелецькому районі Чернігівської області на підставі звітів, поданих головними розпорядниками коштів.
4.3. Звіти про використання коштів Фонду складаються після закінчення відповідного бюджетного періоду щоквартально та за рік.
4.4. Контроль за надходженням та використанням коштів спеціального фонду здійснюють органи, на які покладено відповідні функції згідно чинного законодавства.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№ 14-34/VIII
Про затвердження Положення про
формування та використання коштів
цільового фонду Козелецької селищної ради
Відповідно до Бюджетного кодексу України з метою ефективного використання залучення додаткових коштів для вирішення питань економічного та соціально-культурного розвитку, реалізації стратегічних приорітетів розвитку громади та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 07 червня 2024 року № 14-34/VIII
П О Л О Ж Е Н Н Я
Про формування та використання коштів цільового фонду Козелецької селищної ради
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Цільовий фонд Козелецької селищної ради (далі - цільовий фонд) утворюється, формується та використовується згідно з пунктом 25 статті 26 та статтею 68 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Цільовий фонд створюється з метою забезпечення додаткового фінансування соціальної сфери, закладів освіти, культури, медицини, спорту, громадських організацій, розвитку інфраструктури і благоустрою селищної ради та інших невідкладних потреб.
Формування та використання коштів фонду регулюються законодавством України та цим Положенням.
Положення про цільовий фонд затверджується рішенням сесії селищної ради. Пропозиції про зміни, уточнення та доповнення до положення мають право вносити депутати селищної ради, постійні комісії селищної ради, виконавчий комітет селищної ради, селищний голова.
Зміни, уточнення і доповнення вносяться рішенням селищної ради.
ІІ. ФОРМУВАННЯ ЦІЛЬОВОГО ФОНДУ
Цільовий фонд селищної ради формується за рахунок:
2.1. Добровільних пожертв від юридичних та фізичних осіб.
2.2. Коштів самооподаткування, благодійних внесків і пожертв громадян, організацій, установ, підприємств.
2.3. Інших платежів не заборонених чинним законодавством.
Добровільні внески, безповоротна фінансова допомога та інші надходження зараховуються на доходний рахунок, відкритий в УДКСУ у Козелецькому районі Чернігівської області по КБКД 50110000 «Цільові фонди, утворені Верховною радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади».
ІІІ. ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ЦІЛЬОВОГО ФОНДУ
Кошти цільового фонду селищного бюджету Козелецької селищної ради плануються та використовуються за ТПКВКМБ 0117691 « Виконання заходів за рахунок цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади».
Кошти цільового фонду використовуються відповідно до затверджених кошторисів за рішеннями сесій селищної ради на розвиток соціальної сфери, бюджетних установ, комунальних підприємств, а також проведення робіт по благоустрою населених пунктів селищної ради, а саме:
- благоустрій сільських кладовищ, вивезення сміття, транспортні послуги та грейдерування;
- для розрахунків за надання юридичних послуг;
- придбання квітів, вінків до пам`ятників та на ритуальні послуги;
- проведення поточного ремонту установ та об’єктів комунальної власності громади, придбання будівельних та господарчих матеріалів на ремонт об’єктів комунальної власності;
- придбання матеріалів та оплату послуг по обслуговуванню електромереж, повірка, приєднання, заміна електроустановок, поточні роботи з ремонту електролічильників комунальних закладів громади;
- придбання державних прапорів;
- придбання енергозберігаючих та світлодіодних ламп та перехідників;
- благоустрій сміттєзвалищ;
- чистку та хлорування колодязів;
- ремонт та придбання запасних частин до бензопил, бензокос, придбання змащувачів, мастил;
- придбання предметів матеріалів, здійснення заходів із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій (у період дії воєнного стану);
- інші витрати, зазначені у протоколах сходів сіл старостинських округів Козелецької селищної ради.
ІV. ЗВІТНІСТЬ ПРО ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ЦІЛЬОВОГО ФОНДУ
4.1. Інформація про формування і використання цільового фонду надається комісії з питань, бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
4.2. Кошти цільового фонду зберігаються на рахунку УДКСУ у Козелецькому районі Чернігівської області.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(тридцять четверта сесія восьмого скликання)
07 червня 2024 року
сел. Козелець
№ 13-34/VIII
Про внесення змін до рішення тридцять другої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 01 березня 2024 року №07-32/VIII «Про затвердження
Програми розвитку цивільного захисту Козелецької селищної ради
на 2021-2027 роки у новій редакції»
З метою підвищення рівня захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», Закону України від 12.05.2015 року № 389 «Про правовий режим воєнного стану» (зі змінами), керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
1. Внести зміни до рішення тридцять другої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 01 березня 2024 року №07-32/VIII «Про затвердження Програми розвитку цивільного захисту Козелецької селищної ради на 2021-2027 роки у новій редакції», а саме:
1.1. Додаток 1 до Програми викласти в новій редакції (додається).
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії
Козелецької селищної ради восьмого скликання
від 07 червня 2024 року № 13-34/VIII
Додаток 1
до Програми
Напрями діяльності та заходи Програми розвитку цивільного захисту
Козелецької селищної ради на 2021-2027 роки у новій редакції
№ з/п |
Назва напряму діяльності |
Перелік заходів Програми |
Строк виконання заходів |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування (вартість)тис. грн |
у тому числі: |
Очікуваний резуль тат |
||||||
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
2026 |
2027 |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
1. |
Створення та поповнення місцевого матеріального резерву |
1.1. Надання термінової допомоги населенню для проведення аварійно-відновлювальних робіт. 1.2. Оперативне забезпечення аварійно-рятувальних формувань, залучених на локалізацію та ліквідацію надзвичайних ситуацій. |
2021-2027 |
Козелецька селищна рада, Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, КНП «Козелецька лікарня інтенсивного лікування» Козелецької селищної ради ,КП «Козелецьводоканал» |
Селищний бюджет, залишок коштів субвенції державного бюджету |
15014,7 |
0 |
2494,7 |
7700,0 |
4520,0 |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
Запобігання і ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру з мінімальними фінансовими і матеріальними затратами |
1.3. Першочергове життєзабезпечення постраждалого населення в зонах надзвичайних ситуацій. 1.4. Забезпечення лікарськими засобами, виробами медичного призначення, медичним обладнанням, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами, продовольством, питною водою та іншими матеріальними цінностями, які призначені для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню. 1.5. Здійснення організаційних та спеціальних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. 1.6. Придбання техніки, генераторів, технічних засобів, інвентарю, а саме: газових, електричних побутових та інших приладів, обігрівачі, ломи, лопати, відра та інших матеріальних цінностей, призначених для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. 1.7. Придбання будівельних матеріалів, необхідних для надання термінової допомоги постраждалому населенню для ремонту будівель та споруд в зонах надзвичайних ситуацій та ведення бойових дій. 1.8. Придбання пального для оперативного забезпечення підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, аварійно-рятувальних формувань, державних і комунальних служб, залучених на локалізацію та ліквідацію надзвичайних ситуацій, роботи транспорту, залученого для здійснення евакуація населення відповідно до розробленого плану евакуації. 1.9. Проведення реконструкції, поточного, капітального ремонтів захисних споруд цивільного захисту: (сховища, протирадіаційні укриття, захисні споруди подвійного призначення, найпростіші укриття) закладів освіти, медицини та інших захисних споруд цивільного захисту Козелецької селищної ради. 1.10. Придбання предметів, матеріалів, будівельних матеріалів, обладнання та інвентаря для проведення ремонту та облаштування захисних споруд цивільного захисту 1.11. Проектування та будівництво фортифікаційних споруд та інших об’єктів цивільного захисту. |
||||||||||||||
2. |
Здійснення організаційних та спеціальних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій |
2.1. Обстеження місцевості та знешкодження вибухонебезпечних предметів на території селищної ради (виконання термінових заявок).
|
2021-2027 |
Козелецька селищна рада |
Селищний бюджет |
12,0 |
0 |
2,0 |
2,0 |
2,0 |
2,0 |
2,0 |
2,0 |
Захист населе ння від вибухонебезпеч них предме тів |
3. |
Розвиток системи зв'язку, оповіщення та інформатизації цивільного захисту |
3.1. Створення, модернізація місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення |
2021-2027 |
Козелецька селищна рада |
Селищний бюджет |
122,0 |
0 |
7,0 |
7,0 |
87,0 |
7,0 |
7,0 |
7,0 |
Підтримання системи оповіщення цивільного захисту у стані готовності до використання за призначенням |
4. |
Проведення роз’яснювально-інформаційної роботи серед населення |
4.1. Придбання наочних матеріалів з безпеки життєдіяльності населення |
2021-2027 |
Козелецька селищна рада |
Селищний бюджет, кошти підприємств, установ, організацій |
31,0 |
0 |
6,0 |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
Наочне сприйняття вимог безпеки життєдіяльності та порядку дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій |
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше