Козелецька селищна рада

Найвища честь - благо народу

Меню

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 97- 34/VIII

Про зміну юридичної адреси та затвердження

Положення про Комунальну установу

«Центр комплексної реабілітації

дітей з інвалідністю» Козелецької

селищної ради у новій редакції

         Відповідно до ст. 144 Конституції України, Цивільного кодексу України, ст. 25 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 р. № 3285, Постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 р. № 31 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів», наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 року №48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000 року №290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись ст.ст. 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Внести зміни до юридичної адреси Комунальна установа «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради з адреси: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Козелець, вул. Івана Котляревського, буд.6 на адресу: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Івана Котляревського, будинок 6.
  2. Затвердити Положення Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради в новій редакції, що додається.
  3. Директору Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради Квітко Л. І.:

         - внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно юридичної адреси Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради;

         - організувати роботу щодо приведення організаційно-розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;

  1. Пункт 2 рішення чотирнадцятої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 29 вересня 2021 року №14-14/VІІІ «Про зміну найменування, юридичної адреси та затвердження Положення Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради в новій редакції» та рішення двадцять дев’ятої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 29 листопада 2023 року № 20-29/VІІІ «Про затвердження Положення про комунальну установу Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області в новій редакції» вважати такими, що втратили чинність.
  2. 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій, постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

         Додаток

до рішення тридцять четвертої сесії

Козелецької селищної ради восьмого скликання

від 07 червня 2024 року №97-34/VIIІ

                         

ПОЛОЖЕННЯ
про комунальну установу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю»

Козелецької селищної ради у новій редакції

  

Селище Козелець

2024

І. Загальні положення

1.1. Комунальна установа «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради (далі – Центр) – реабілітаційна установа, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю, та/або дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (далі – Особи), засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

1.2. Засновником Центру є Козелецька селищна рада (далі – Засновник).

1.3. Рішення про утворення, реорганізацію та ліквідацію Центру приймається Засновником.

Положення про Центр - затверджується Засновником.

1.4. Установа забезпечує тимчасове перебування Осіб на безоплатній основі.

1.5. Юридична адреса Центру: вул. Івана Котляревського, 6, селище Козелець, Чернігівського району Чернігівської області, 17000.

1.6. Центр має повну та скорочену назву:

Повне найменування Центру українською мовою: Комунальна установа «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Козелецької селищної ради;

Скорочене найменування: Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

1.7. Центр розміщується на території із пристосованими приміщеннями, що відповідають державним будівельним нормам і правилам, санітарним нормам і правилам, протипожежним вимогам, техніці безпеки, та має всі види комунального благоустрою.

1.8. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими нормативно-правовими актами з питань соціальної реабілітації дітей з інвалідністю та створення належних умов для забезпечення надання їм реабілітаційних послуг, цим Положенням, розробленим на підставі Типового положення про центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, Постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 р. № 31 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів» (зі змінами внесеними з Постановою КМ № 1116 від 04.10.2022 р.)

1.9. При здійсненні реабілітаційних заходів Особи користуються всіма правами, визначеними статтею 31 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

ІІ. Завдання Центру:

2.1. Центр забезпечує:

  • виконання норм і положень, визначених Конвенцією ООН про права інвалідів, Законами України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" та іншими актами законодавства щодо забезпечення прав Осіб на реабілітацію (абілітацію) з метою їхньої подальшої інтеграції у суспільство;
  • створення умов для зменшення та подолання фізичних, психічних, інтелектуальних і сенсорних порушень, запобігання таким порушенням, коригування порушень розвитку, формування та розвиток основних соціальних і побутових навичок;
  • створення умов для запобігання та недопущення дискримінації Осіб, зокрема шляхом забезпечення розумного пристосування;
  • проведення комплексу заходів з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної, професійної і трудової реабілітації. Реабілітаційні заходи проводяться виключно на підставі індивідуальних планів реабілітації Осіб, складених, зокрема, з метою реалізації індивідуальних програм реабілітації, із залученням до участі в цьому процесі Осіб і (в разі потреби) їхніх батьків або законних представників;
  • розвиток навичок автономного проживання Осіб в суспільстві з необхідною підтримкою, формування стереотипів безпечної поведінки, опанування навичок захисту власних прав, інтересів і позитивного сприйняття себе та оточуючих;
  • підготовку батьків або законних представників Осіб до продовження (в разі потреби) реабілітаційних заходів поза межами Центру;
  • оперативне коригування (в разі потреби) індивідуальних програм реабілітації Осіб в частині зміни обсягів, строків і черговості проведення реабілітаційних заходів;
  • співпрацю з вітчизняними та закордонними реабілітаційними, освітніми, медичними, науковими підприємствами, установами, організаціями та громадськими об’єднаннями.

2.2. Центр в разі потреби та в межах фінансових можливостей забезпечує на безоплатній основі транспортним обслуговуванням Осіб, які проходять реабілітацію в Центрі (перевезення до місця розташування Центру та/або до місця їхнього проживання).

2.3. Центр забезпечує на безоплатній основі відповідно до законодавства харчуванням Осіб, які проходять реабілітацію в Центрі, за рахунок коштів місцевого бюджету або інших надходжень, передбачених чинним законодавством, в тому числі благодійних фондів, добровільних внесків.

ІІІ. Структура Центру

3.1. Структура Центру є:

  • адміністрація;
  • відділення соціальної реабілітації;
  • відділення денного догляду;
  • господарсько-обслуговуючий персонал.

3.2. Робота структурних підрозділів Центру, які проводять реабілітаційні заходи, забезпечується відповідно до положень про ці підрозділи, що затверджуються наказом директора Центру.

3.3. З метою своєчасного та ефективного проведення комплексу реабілітаційних заходів для Осіб в Центрі утворюється реабілітаційна комісія, склад якої і положення  затверджуються директором Центру.

3.4. З метою проведення моніторингу стану дотримання прав Осіб в Центрі  може утворюватися Громадська рада, склад якої та положення про яку затверджуються директором Центру.

  1. Умови зарахування до Центру та організація реабілітаційного процесу.

4.1. Направлення та зарахування Осіб до Центру проводиться відповідно до Порядку надання дітям з інвалідністю і дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2022 року № 31 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів (зі змінами внесеними з Постановою КМ № 1116 від 04.10.2022 р.) та наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження форм документів щодо надання реабілітаційних (абілітаційних) послуг» від 24.06.2022 № 186.

4.2.   До Центру зараховуються діти віком від 0 до 18 років з фізичними та розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини з інвалідністю, та діти віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, за наказом директора Центру, згідно направлення управління соціального захисту населення Чернігівської районної державної адміністрації та висновку реабілітаційної комісії.

Як виняток, діти групи ризику віком від 2 до 6 років, які не мають інвалідності але потребують комплексу реабілітаційних заходів, зараховуються до Центру за наказом директора Центру згідно направлення лікувального закладу та висновку реабілітаційної комісії.

4.3. Центр забезпечує збалансоване харчування Осіб, необхідне для їхнього нормального росту і розвитку, за нормами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2010 року № 953 «Про встановлення норм харчування на підприємствах, в організаціях та установах сфери управління Міністерства соціальної політики», та постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305 «Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Особи, зараховані до Центру, забезпечуються 3-х разовим харчуванням за рахунок коштів місцевого бюджету та за рахунок коштів благодійних фондів, добровільних внесків та інших джерел, передбачених чинним законодавством.

Діти групи ризику забезпечуються одноразовим гарячим харчуванням (обідом) за рахунок коштів місцевого бюджету. Сніданок та підвечірок – за рахунок коштів благодійних фондів, добровільних внесків та інших джерел, передбачених чинним законодавством.

4.4. Якщо Особа навчається в закладі загальної середньої освіти за денною формою та потребує реабілітаційних послуг відповідно до її ІПР, вона може отримати такі послуги в Центрі за окремим графіком з урахуванням рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації.

4.5. Термін курсу реабілітації визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного тестування дитини з інвалідністю. Центр у письмовій формі повідомляє батьків та законного представника Особи про закінчення курсу реабілітації Особи не пізніше ніж за 7 (сім) календарних днів до його завершення.

4.6. На підставі рішення реабілітаційної комісії за Особою, яка проходить реабілітацію в Центрі, зберігається місце в Центрі в разі її хвороби, карантину, хвороби або відпустки батьків та законного представника, а також у літній період, але не більше 60 календарних днів.

Відрахування Особи, відбувається за наказом директора, враховуючи підставу:

  • не відвідування Центру без поважних причин протягом 60 календарних днів;
  • згідно заяви батьків;
  • при закінченні курсу реабілітації за висновками реабілітаційної комісії;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що включає
    неможливість її перебування в дитячому колективі.

4.7.   До Центру не зараховуються Особи, стан здоров'я яких
унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими
медичними протипоказаннями:

  • гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;
  • усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;
  • часті судомні напади та їх еквіваленти;
  • захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки небезпечними для людини та її оточення (за умови не супроводження особи з інвалідністю її батьками або законними представниками).

4.8.   Строк реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною
комісією після проведення відповідного обстеження Особи.

У виняткових випадках можливе продовження строку перебування дитини з інвалідністю після досягнення нею 18 років та дитини групи ризику після досягнення нею 3-річного віку з метою завершення виконання індивідуального плану реабілітації. Рішення про продовження строку перебування Особи приймається реабілітаційною комісією Центру.

4.9. Учасниками реабілітаційного процесу можуть бути Особи, їхні батьки або законні представники, вчителі-реабілітологи, вчителі-логопеди, асистенти вчителів-реабілітологів, практичний психолог, фахівець з фізичної реабілітації, соціальний працівник, вчитель з трудового навчання, музичний керівник, медична сестра та інші спеціалісти, які беруть участь у процесі надання реабілітаційних послуг.

4.10. Реабілітаційний процес спрямовується на:

  • формування та розвиток в Особи основних соціальних навичок
    (особиста гігієна, самообслуговування, пересування, спілкування
    тощо), пристосування побутових умов до їхніх потреб, соціально -
    побутове влаштування та обслуговування, педагогічну корекцію з
    метою вироблення та підтримання навичок самостійного проживання,
    стереотипів безпечної поведінки;
  • опанування навичок захисту своїх прав та інтересів, самоаналізу і позитивного сприйняття себе та оточуючих, навичок спілкування, забезпечення самостійного проживання у суспільстві з необхідною підтримкою;
  • надання Особі своєчасної та ефективної корекційної, соціальної,
    психологічної допомоги та організацію реабілітаційного процесу
    відповідно до особливостей її психофізичного розвитку.

4.11. Розклад, черговість і тривалість індивідуальних і групових занять
визначаються реабілітаційною комісією.

4.12. Центром визначається та затверджується мережа груп,
наповнюваність яких становить до 8-10 осіб.

4.13. Для забезпечення ефективності, удосконалення форм і методів реабілітаційних заходів Центр аналізує та узагальнює дані про Осіб, які вибули з Центру, забезпечує зв'язок із сім'ями, у яких виховуються діти з інвалідністю та діти групи ризику – випускники Центру.

  1. V. Управління Центром

5.1.   Центр очолює директор, який призначається на посаду на контрактній основі та звільняється із займаної посади Засновником у встановленому законодавством порядку.

5.2.   Директор :

  • представляє Центр в організаціях, установах, на підприємствах незалежно від форми власності, розпоряджається в установленому законодавством порядку майном і коштами Центру;
  • укладає договори;
  • у межах своєї компетенції видає накази, затверджує функціональні обов'язки працівників, приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Центру, застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення;
  • здійснює контроль за реабілітаційним процесом;
  • затверджує правила внутрішнього розпорядку, у тому числі трудового;
  • вживає заходів із запобігання та недопущення дискримінації стосовно дотримання прав та законних інтересів дітей з інвалідністю;
  • здійснює заходи щодо поліпшення умов праці, дотримання правил техніки безпеки, санітарно-гігієнічних умов і пожежної безпеки тощо;
  • відповідає за ведення бухгалтерського та статистичного обліку,
  • складання звітності та подання її в установлені строки відповідним органам.
  1. Фінансово-господарська діяльність
    • Центр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку та штамп зі своїм найменуванням.
    • Фінансово-господарська діяльність проводиться відповідно до кошторису та штатного розпису Центру, які затверджуються відділом соціального захисту населення Козелецької селищної ради за погодженням із Засновником на основі діючих штатних нормативів чисельності працівників, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України.
    • Фінансове забезпечення Центру проводиться відповідно до законодавства.

6.4. Доходи Центру використовуються виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань), та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6.5. Центру забороняється розподіляти отримані доходи або їх частину серед Засновника, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

6.6. Центр має право в порядку, передбаченому законодавством утворювати (за наявності відповідних умов) структурні підрозділи, у тому числі госпрозрахункові, зокрема підсобні господарства, трудові майстерні, дільниці, філії, відділення, комплекси, що проводять свою діяльність відповідно до положень про ці підрозділи, затверджених директором Центру.

  • Центр має право:
  • фінансувати за рахунок власних коштів заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов для Осіб;
  • укладати договори про співробітництво.
    • У разі припинення Центру, як юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення), її активи за рішенням Засновника в установленому порядку передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу місцевого бюджету.

VIІ. Внесення змін та доповнень до Положення Центру

 

Зміни та доповнення до Положення затверджуються Засновником та реєструються в установленому законодавством порядку.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

 

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 96-34/VIII

Про зміну юридичної адреси та затвердження

Положення про управління

освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту

Козелецької селищної ради в новій редакції

Відповідно до ст. 144 Конституції України,  Цивільного кодексу України, Закону України "Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України" від 26.01.2024 року №3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 р. №48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000р. №290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись ст. ст. 25, 26, 59  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

1.Внести зміни до юридичної адреси управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради з адреси: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, смт Козелець, вул. Соборності, буд. 27 на адресу: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.

  1. Затвердити Положення про управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради в новій редакції, що додається.
  2. Начальнику управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради Трофимченко А.А.:

- внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно юридичної адреси управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради;

- організувати роботу щодо приведення організаційно – розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;

-        забезпечити реалізацію організаційних заходів, пов’язаних з цим рішенням.

  1. Рішення 12 сесії Козелецької селищної ради 8 скликання від 30 липня 2021 року №34-12/VIII «Про зміну юридичної адреси та затвердження Положення про управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради в новій редакції» вважати таким, що втратило чинність.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій, постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток до

рішення тридцять четвертої сесії

Козелецької селищної ради восьмого скликання

від 07 червня 2024 року №96-34/VIII

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту

Козелецької селищної ради

(нова редакція)

   

1.Загальні положення

1.1. Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради (далі Управління) є структурним підрозділом Козелецької селищної ради, яке утворюється селищною радою, та є підзвітним, підконтрольним  і підпорядковується селищній раді та селищному голові, а з питань здійснення делегованих йому повноважень – підконтрольним Управлінню освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

1.2. Управління у своїй діяльності керується: Конституцією України, Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими документами, відповідних міністерств та державних комітетів України, розпорядженнями Чернігівської обласної державної адміністрації, наказами відповідних департаментів та управлінь Чернігівської обласної державної адміністрації, рішеннями селищної ради, виконавчого комітету та розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням. 

1.3. Управління фінансується за рахунок коштів бюджету селищної ради. Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників Управління та видатки на його утримання встановлюються Козелецькою селищною радою за рекомендаціями відповідних міністерств та державних комітетів України.

1.4. Управління – неприбуткова організація, є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, власний бланк.

1.5. Начальник Управління, інші працівники Управління в межах покладених обов’язків та на підставі даних доручень є відповідальними особами, які обробляють та надають з питань, віднесених до їх компетенції, інформацію та відповіді за запитами на інформацію відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

1.6. Начальник Управління, інші працівники Управління при здійсненні своїх повноважень в межах компетенції Управління дотримуються вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

1.7. Місцезнаходження управління: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.

  1. Мета Управління

2.1. Метою Управління є створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина через систему багатопрофільної, різнорівневої дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти; забезпечення доступності, безоплатності та обов’язковості освіти для всіх, хто її потребує;  формування якісного інформаційно-освітнього простору, надання населенню якісних послуг в сфері сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, через мережу комунальних підприємств, установ і закладів для задоволення потреб та інтересів територіальної громади селищної ради.

2.2. Забезпечення в межах визначених  законодавством  прав членів територіальної громади селищної ради в сфері культури та туризму шляхом виконання державних, обласних та місцевих програм; збереження та популяризації національного і культурного надбання; створення конкурентоспроможного мистецького середовища задля розвитку культурного та туристичного простору селищної ради та надання якісних послуг через мережу закладів та комунальних підприємств різних форм власності.

2.3. Забезпечення реалізації державної політики щодо протидії торгівлі людьми; у сфері фізичної культури та спорту; з питань поліпшення становища сімей, у тому числі попередження насильства в сім'ї; у сфері забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок; щодо протидії торгівлі людьми; з питань оздоровлення та відпочинку дітей; з питань молоді.

  1. Основні завдання, функції та права Управління

3.1. Для досягнення мети Управління вирішує наступні завдання:

3.1.1. Здійснює реалізацію державної політики та політики селищної ради в сферах освіти, культури та туризму, фізичної культури, сім’ї, молоді та спорту. Реалізує пріоритети державної політики та повноваження органів місцевого самоврядування у сфері культури та туризму.

3.1.2. Створює рівні та доступні умови для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечує соціальний захист учасників освітнього процесу, надає населенню якісні послуги в сфері фізичної культури і спорту.

3.1.3. Сприяє матеріально-технічному та фінансовому забезпеченню закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та закладів фізкультурно-спортивної спрямованості.

3.1.4. Забезпечує популяризацію фізичної культури та спорту,  здорового способу життя та співпрацю з громадськими, відомчими, приватними організаціями та закладами фізкультурно-спортивної спрямованості у вирішенні завдань популяризації здорового способу життя та створенні передумов для занять  фізичною культурою і спортом мешканців громади.

3.1.5. Забезпечує розвиток напрямів фізичної культури і спорту та створення умов для зайняття фізкультурою та спортом максимально широкого кола мешканців громади.

3.1.6. Забезпечує розвиток мережі комунальних закладів та координує діяльність підвідомчих організацій, які забезпечують умови для занять  фізичною культурою та спортом.

3.1.7. Готує проекти розпорядчих актів селищної  ради, її виконавчих органів і селищного голови, в тому числі нормативного характеру, які стосуються питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту.

3.1.8. Розробляє пропозиції щодо розвитку та оптимізації  мережі закладів освіти та закладів культури.

3.1.9. Забезпечує розвиток освітнього (інтелектуального), творчого                               (мистецького), наукового та науково-технічного  потенціалу з урахуванням  національно-культурних, соціально-економічних, екологічних,  демографічних та інших особливостей регіону.

3.1.10. Здійснює управління закладами освіти та закладами культури, що є комунальною власністю  і перебувають у безпосередньому підпорядкуванні.

3.1.11. Забезпечує у  межах своїх повноважень розвиток різних форм позашкільної освіти, розроблення програм розвитку позашкільної освіти, спрямованих на творчий розвиток особистості, виявлення  та підтримку  обдарованих дітей, талановитої молоді, здійснення навчально-методичного керівництва із зазначених питань.

3.1.12.  Організовує оздоровлення, відпочинок і дозвілля дітей та молоді.

3.1.13. Здійснює заходи щодо створення умов для відродження розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин України, всіх видів мистецтва, самодіяльної творчості, художніх промислів та ремесел.

3.1.14.  Реалізує повноваження органів виконавчої влади у сфері збереження та використання культурної спадщини.

3.1.15. Здійснює розгляд звернень громадян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Управління.

3.1.16. Забезпечує доступність всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного мешканця Козелецької селищної ради.

3.1.17. Розробляє та здійснює заходи, спрямовані на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей;

3.1.18. Організовує заходи для утвердження здорового способу життя в дитячому та молодіжному середовищах, проводить інформаційно-просвітницьку роботу з протидії соціально небезпечних хвороб серед дітей та молоді.

3.1.19. Надає в межах своїх повноважень сім'ям, підприємствам, установам та організаціям, об'єднанням громадян та окремим громадянам методичну допомогу з питань запобігання насильству в сім'ї та насильства за ознакою статі;

3.1.20.Координує в межах своїх повноважень здійснення заходів, спрямованих на організацію патріотичного виховання, оздоровлення, відпочинку та дозвілля дітей і молоді.

3.1.21. Здійснює збір та підготовку документів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

3.1.22. Сприяє волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам;

3.1.23. Здійснює інші повноваження, покладені на Управління  відповідно до чинного законодавства.

         3.2. При здійсненні повноважень Управління  зобов’язане:

3.2.1. Забезпечити дотримання конституційних прав та свобод людини і громадянина, які закріплені в Конституції та законодавстві України.

3.2.2. Забезпечити виконання вимог діючого законодавства України щодо конфіденційності інформації відносно особи.

3.2.3. Не допускати в своїй діяльності порушень вимог антикорупційного законодавства.

3.3. Відповідно до покладених на нього завдань Управління  реалізує наступні функції :

3.3.1. Забезпечує в межах визначених законодавством прав громадян Козелецької селищної ради в сферах освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, надання населенню якісних послуг через мережу комунальних установ, закладів освіти та закладів культури.

3.3.2. Контролює дотримання закладами освіти усіх типів і форм власності законодавства у сфері освіти, державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання.

3.3.3. Забезпечує виконання конституційних вимог щодо обов’язковості здобуття дітьми і підлітками громади повної загальної середньої освіти та залучення дітей до дошкільної освіти.

3.3.4. Забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України щодо функціонування української мови як державної в закладах освіти.

3.3.5. Сприяє задоволенню освітніх запитів представників національних меншин; надає можливість навчатись рідною мовою чи вивчати рідну мову в державних та комунальних навчальних закладах.

3.3.6. Сприяє організації та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

3.3.7. Забезпечує формування календарних планів спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації.

3.3.8. Організовує та проводить фізкультурно-спортивні заходи серед широких верств населення, в тому числі заходи, спрямовані на покращення фізичного виховання дітей i молоді.

3.3.9. Спільно із фінансовим управлінням Козелецької селищної ради розробляє i подає на розгляд селищної ради пропозиції до проектів фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання програм i здійснення заходів, спрямованих на розвиток освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму.

3.3.10. Подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти, фізичної культури та спорту в громаді; організовує з цією метою збирання та опрацювання інформації і формування банку даних.

3.3.11. Забезпечує виконання рішень селищної ради, виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови з питань, що віднесені до компетенції Управління.

3.3.12. Аналізує стан освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму в селищі та селах громади, прогнозує розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, сприяє оптимізації мережі відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробляє та організовує виконання програм з питань, що віднесені до компетенції Управління.

3.3.13. Визначає потребу в навчальних закладах усіх типів та подає пропозиції до виконавчого комітету селищної ради щодо удосконалення їх мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб громади за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів.

3.3.14. Вивчає потребу, організовує навчання (у тому числі – й індивідуальне)  дітей з особливими освітніми потребами та виховання їх у закладах загальної середньої освіти та спеціальних навчальних закладах, сприяє повноцінній інтеграції у освітній процес дітей з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі через розвиток інклюзивних форм навчання.

3.3.15. Вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету селищної ради щодо утворення вечірніх (змінних) шкіл, класів, груп з очною та заочною формами навчання при закладах загальної середньої освіти, створює належні умови для складання державної підсумкової атестації екстерном.

3.3.16. Вносить пропозиції до селищної ради про відкриття профільних класів, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об’єднань, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів дитячої та юнацької творчості, допризовної підготовки тощо, сприяє їх матеріальній підтримці.

3.3.17. Вивчає потребу щодо створення додаткових можливостей для повноцінного і здорового розвитку та творчої самореалізації дітей, забезпечує постійне оновлення мережі гуртків та закладів позашкільної освіти, спортивних секцій, координує роботу навчальних закладів, сім’ї та громадськості, пов’язаної з навчанням та вихованням, оздоровленням дітей, організацією їх дозвілля.

3.3.18. Сприяє та здійснює контроль за організацією харчування дітей у закладах освіти за рахунок бюджетних та залучених коштів.

3.3.19. Вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей та учнів у закладах освіти, здійснення оздоровчих заходів.

3.3.20. Забезпечує організацію роботи з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в закладах дошкільної освіти, закладах загальної середньої освіти, закладах позашкільної освіти  спортивного профілю.

3.3.21. Координує роботу, пов’язану із здійсненням у навчальних закладах професійної орієнтації учнів та їх підготовки до дорослого життя.

3.3.22. Сприяє розширенню діяльності дитячих та молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств.

3.3.23. Сприяє органам опіки і піклування у виявленні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; вживає заходів щодо захисту особистих і майнових прав даної категорії дітей.

3.3.24. Співпрацює з відповідним підрозділом органів внутрішніх справ та соціальної служби у запобіганні  дитячій бездоглядності та попередженні вчинення правопорушень серед неповнолітніх у закладах освіти, насильства у сім’ї, учнівському колективі.

3.3.25. Координує роботу методистів та керівників навчальних закладів спрямовану на науково-методичне забезпечення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, організацію методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільної освіти  та інших закладів, що належать до сфери його управління.

3.3.26. Впроваджує навчальні плани і програми, затверджені Міністерством освіти і науки України; затверджує робочі навчальні плани закладів загальної середньої освіти, погоджує річні плани роботи дошкільних та позашкільних закладів освіти, закладів культури; вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм.

3.3.27. Забезпечує виявлення та розвиток здібностей обдарованих дітей, організовує їх навчання, проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади, турніри та інші змагання серед учнів.

3.3.28. Формує замовлення на видання підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм, бланків документів про освіту, забезпечує ними заклади освіти.

3.3.29. Забезпечує участь дітей та молоді у Всеукраїнських олімпіадах чемпіонатах, кубках, конкурсах, турнірах,  фестивалях, змаганнях, літніх школах і таборах.

3.3.30. Аналізує стан та тенденції культурного розвитку у межах території Козелецької селищної ради та вживає заходів щодо усунення недоліків.

3.3.31. Бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм культурного, туристичного розвитку Козелецької селищної ради та з питань охорони культурної спадщини.

3.3.32. Організовує проведення засідань, координаційних рад, комітетів та інших заходів з питань, які належать до компетенції Управління.

3.3.33. Сприяє формуванню репертуару мистецьких колективів закладів культури Козелецької селищної ради, збереженню культурної спадщини.

3.3.34. Здійснює загальне керівництво структурними підрозділами Управління у разі їх створення.

3.3.35. Сприяє наданню педагогічним працівникам, працівникам культури державних гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів до соціального захисту учасників освітнього процесу.

3.3.36. Організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно чинного законодавства.

3.3.37. Розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо  відзначення працівників освіти, культури, молоді та спорту, працівників управління та його структурних підрозділів; запроваджує інші форми морального та матеріального стимулювання їх праці.

3.3.38. Здійснює координаційну роботу закладів та установ освіти, молоді та спорту, закладів культури,  що належать до комунальної власності селищної ради, готує пропозиції та заходи щодо ефективності їх роботи відповідно до компетенції Управління.

3.3.39. Організовує підготовку закладів освіти, закладів культури та інших закладів, що перебувають у його управлінні до початку нового навчального року, роботи в осінньо-зимовий період тощо, проведення поточного та капітального ремонту приміщень.

3.3.40. Забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму, вимог законодавства з  охорони праці в закладах освіти, надає практичну допомогу у проведенні відповідної роботи, співпрацює з даних питань із відповідними структурними підрозділами та іншими установами.

3.3.41. Вносить пропозиції фінансовому управлінню Козелецької селищної ради щодо фінансування закладів освіти та закладів культури, закладів спортивного спрямування, які перебувають у сфері його управління.

3.4. Управління має право:

3.4.1. Залучати до розроблення місцевих програм розвитку освіти, фізичної культури та спорту, культури та туризму, до розгляду питань, що належать до його компетенції, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться управлінням, педагогічних, науково-педагогічних працівників, працівників освіти, культури, спортсменів та інших спеціалістів.

3.4.2. Брати участь в утворенні і ліквідації закладів та установ освіти, інших закладів, що перебувають в його управлінні.

3.4.3. Скликати конференції педагогічних працівників та працівників культури, проводити семінари, наради керівників закладів культури, закладів та установ освіти, інших закладів з питань, що належать до його компетенції.

3.4.4. Виступати організатором фестивалів, конкурсів, художніх виставок-продажів, творчих обмінів тощо у галузі культури, мистецтва і туризму.

3.4.5. Погоджувати при затвердженні та реєстрації у встановленому порядку статути, положення закладів освіти та закладів культури і туризму, інших закладів, підпорядкованих Управлінню відповідно чинного законодавства.

3.4.6. Вносити пропозиції щодо фінансування закладів культури,  закладів та установ освіти, закладів спортивного спрямування, інших закладів підпорядкованих Управлінню, брати безпосередню участь у формуванні бюджету  галузі громади.

3.4.7. Зупиняти (скасовувати) у межах своєї компетенції дію наказів і розпоряджень керівників закладів освіти, закладів культури тощо якщо вони суперечать законодавству або видані з перевищенням їх повноважень.

3.4.8. Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво, налагоджувати прямі зв’язки з закладами освіти, науковими установами та закладами культури  зарубіжних країн,  міжнародними організаціями, фондами за рішенням ради.

3.5. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами селищної ради та виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об’єднаннями.

  1. Структура Управління

4.1. Структура та чисельність Управління  затверджується рішенням сесії селищної ради.

Штатний розпис Управління затверджується селищним головою у межах структури та чисельності управління та фонду оплати праці працівників, затверджених рішенням селищної ради.

4.2. Заступник начальника Управління призначається на посаду за конкурсом і звільняється з посади розпорядженням селищного голови відповідно до Кодексу законів про працю України.

4.3. Працівники Управління, які є посадовими особами місцевого самоврядування призначаються за конкурсом наказом начальника управління, а звільняється відповідно до Кодексу законів про працю України.

4.4. Працівники Управління, які є непосадовими особами місцевого самоврядування призначаються та звільняються відповідно до Кодексу законів про працю України.

4.5. При Управлінні можуть створюватися ради керівників закладів освіти та закладів культури, інші громадські ради, комісії з числа учасників освітнього процесу, представників громадськості.

4.6. При Управлінні може створюватися колегія. Склад колегії затверджується наказом начальника Управління за погодженням із селищним головою.

4.7. Для забезпечення виконання своїх функцій при Управлінні можуть створюватися структурні підрозділи відповідно до діючого законодавства.

  1. Керівництво Управління

5.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду за конкурсом і звільняється з посади відповідно до Кодексу законів про працю України.

Начальник управління повинен мати повну вищу освіту відповідного  професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та/або на державній службі на керівних посадах не менше 3 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у відповідних сферах управління не менше 5 років.

5.2. Начальник Управління:

5.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Управління.

5.2.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на нього завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни.

5.2.3. Видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання.

5.2.4. Затверджує посадові інструкції працівників Управління та визначає ступінь їх відповідальності.

5.2.5. Призначає на посаду та звільняє з посади працівників і керівників структурних підрозділів Управління.

5.2.6. Призначає керівників закладів загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору, призначає керівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів  освітньої галузі відповідно до діючого законодавства за погодженням Козелецьким селищним головою.  Вносить подання селищному голові щодо кандидатур керівників інших установ та закладів, що належать до сфери його управління відповідно чинного законодавства. 

5.2.7. Вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконкому питань, що належать до компетенції Управління, розробляє проекти відповідних рішень виконавчого комітету та селищної ради.

5.2.8. Спрямовує і координує діяльність підпорядкованих закладів освіти та культури.

5.2.9. Подає пропозиції до кошторису  та штатного розпису  Управління в межах визначеної граничної чисельності, фонду оплати праці та потреби на його утримання.

5.2.10. Розпоряджається коштами у межах кошторису Управління затвердженого селищним  головою.

5.2.11. Проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повно­важень Управління.

5.2.12. Забезпечує доступ до публічної інформації яка є у володінні Управління відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

5.2.13. Забезпечує дотримання працівниками Управління правил внутрішнього трудового розпорядку  та виконавської дисципліни.

5.2.14. Забезпечує  в межах своїх  повноважень збереження інформації з обмеженим доступом.

5.2.15. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до діючого законодавства.

5.3. Працівники Управління діють в межах повноважень, визначених посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Управління.

  

  1. Фінансування діяльності Управління

6.1 Управління фінансується за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної ради, які виділені на його утримання.

6.2. Джерелами фінансування Управління є: кошти бюджету громади; інші кошти, передані Управлінню згідно з чинним законодавством.

6.3. Для створення умов та забезпечення роботи Управління має право на придбання, оренду необхідного обладнання та інших матеріальних ресурсів, має право користуватися послугами підприємств, установ та організацій або фізичних осіб.

6.4. Бухгалтерський облік Управління, установ та  закладів які перебувають у його підпорядкуванні здійснює відділ бухгалтерського обліку та звітності Козелецької селищної ради.

  1. Заключні положення

7.1 Ліквідація і реорганізація Управління здійснюється за рішенням сесії Козелецької селищної ради у встановленому законодавством порядку.

7.2 Зміни і доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії Козелецької селищної ради.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 95-34/VIIІ

Про зміну юридичної адреси та затвердження Положення

Фінансового управління

Козелецької селищної ради у новій редакції

Відповідно до ст. 144 Конституції України,  Цивільного кодексу України,  Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 року № 3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 року №48 « Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000 року №290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись ст.ст. 25,26,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Внести зміни до юридичної адреси Фінансового управління Козелецької селищної ради з адреси: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Козелець, вул. Соборності, будинок 27 на адресу: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.
  2. Начальнику Фінансового управління Козелецької селищної ради Матющенко О.М.:

- внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно юридичної адреси Фінансового управління Козелецької селищної ради;

- організувати роботу щодо приведення організаційно – розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;

- забезпечити реалізацію організаційних заходів, пов’язаних з цим рішенням.

  1. Затвердити Положення про Фінансове управління Козелецької селищної ради у новій редакції (додається).
  2. Рішення 14 сесії Козелецької селищної ради 8 скликання від 29 вересня 2021 року №03-14/VIII «Про зміну юридичної адреси та затвердження Положення Фінансового управління Козелецької селищної ради у новій редакції» вважати таким, що втратило чинність.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій, постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток

до рішення тридцять четвертої сесії

Козелецької селищної ради восьмого скликання

від 07 червня 2024 року № 95-34/VIII

ПОЛОЖЕННЯ
про Фінансове управління Козелецької селищної ради

(нова редакція)

  1. Загальні положення

1.1. Фінансове управління Козелецької селищної ради (далі – Управління) є виконавчим органом Козелецької селищної ради, що утворюється селищною радою, є підзвітним та підконтрольним селищній раді, та її виконавчому комітету. Скорочена назва ФУ Козелецької с/ради.

1.2.Управління в своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним та Податковим кодексами України, законами України, Указами Президента України, постановами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, прийнятими у межах їх компетенції, а також цим Положенням.

1.3. Управління утворене та зареєстроване у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

1.4. Юридична адреса Фінансового управління Козелецької селищної ради: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.

  1. Завдання та повноваження Управління:

2.1.Основними завданнями Управління є:

1)забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території Козелецької селищної ради Чернігівської області;

2) складання розрахунків до проекту місцевого бюджету і подання на розгляд виконкому та затвердження селищною радою;

3) підготовка пропозицій щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку Козелецької селищної ради Чернігівської області;

4) розроблення пропозицій з удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та фінансування витрат;

5) здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами і організаціями законодавства щодо використання ними бюджетних коштів та

коштів цільових фондів, утворених селищною радою;

6) здійснення загальної організації та управління виконанням місцевого бюджету, координація діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

2.2. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

1) розробляє і доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів;

2) визначає порядок та термін розроблення бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів;

3) проводить на будь-якому етапі складання проекту місцевого бюджету, аналіз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштів, щодо його відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів;

4) приймає рішення про включення бюджетного запиту до проекту місцевого бюджету перед поданням його на розгляд селищної ради;

5) бере участь у розробленні балансу фінансових ресурсів Козелецької селищної ради Чернігівської області, аналізує соціально - економічні показники розвитку селища, сіл та враховує їх під час складання проекту місцевого бюджету;

6) організовує роботу, пов’язану із складанням проекту бюджету Козелецької селищної ради Чернігівської області, за дорученням керівництва  селищної ради визначає порядок і терміни подання структурними підрозділами матеріалів для підготовки проектів місцевого бюджету;

7) забезпечує протягом бюджетного періоду відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням;

8) здійснює у процесі виконання місцевого бюджету прогнозування доходів та проводить аналіз доходів;

9) організовує виконання місцевого бюджету, а також разом з органами: державної фіскальної служби, державної казначейської служби, іншими структурними підрозділами селищної ради забезпечує надходження доходів до місцевого бюджету та вживає заходів для ефективного витрачання бюджетних коштів;
10) забезпечує захист фінансових інтересів держави та здійснює у межах своєї компетенції контроль за дотриманням бюджетного законодавства;

11) складає розпис доходів і видатків місцевого бюджету, забезпечує його виконання, готує:

- пояснювальну записку про виконання місцевого бюджету;

- зведення планів по мережі, штатах та контингентах установ, що фінансуються з місцевого бюджету;

- пропозиції щодо внесення змін до розпису у межах річних бюджетних призначень;

- здійснює у встановленому порядку взаємні розрахунки місцевого бюджету з обласним бюджетом;

12) здійснює у встановленому порядку організацію та управління виконання місцевого бюджету, координує в межах своєї компетенції діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;

13) проводить моніторинг змін, що вносяться до місцевого бюджету;

14) розглядає баланси і звіти про виконання місцевого бюджету та інші фінансові звіти, подані державною казначейською службою та погоджує їх;

15) інформує селищну раду про стан виконання місцевого бюджету та подає на затвердження звіт за кожний звітний період (квартал, півріччя, 9 місяців, рік);

16) розглядає звернення та готує пропозиції для прийняття рішень про виділення коштів з резервного фонду місцевого бюджету;

17) проводить разом з органами державної фіскальної служби аналіз стану надходження доходів до місцевого бюджету, готує пропозиції про доцільність запровадження місцевих податків, зборів, а також пільг;

18) готує пропозиції щодо визначення додаткових джерел фінансових ресурсів;
19) перевіряє правильність складання і затвердження кошторисів та планів використання коштів установами і організаціями, які фінансуються з місцевого бюджету;
20) аналізує діяльність роботи бюджетних установ селища і подає пропозиції щодо їх вдосконалення;

21) розглядає в межах своєї компетенції звернення громадян, підприємств, організацій;
22) забезпечує створення належних виробничих та соціально-побутових умов для працівників Управління;

23) готує та подає селищній раді офіційні висновки про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету для прийняття рішення про внесення змін до нього;

24) здійснює інші, функції, пов’язані з виконанням покладених на нього завдань.

  1. Права Управління

3.1. Управління має право:

1) одержувати в установленому порядку від виконавчих органів Козелецької селищної  ради, органів державної казначейської служби, державної фіскальної служби, інших державних органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, матеріали та інші документи, необхідні для складання проекту місцевого бюджету та аналізу його виконання;

2) в установленому порядку та у межах своєї компетенції призупиняти бюджетні асигнування відповідно до ст. 117 Бюджетного кодексу України та вживати заходів до розпорядників і одержувачів бюджетних коштів за вчинені ними бюджетні правопорушення, передбачені Бюджетним кодексом України;
3) залучати фахівців інших структурних підрозділів селищної ради, підприємств установ та організацій, об’єднань громадян до розгляду питань, що належать до його компетенції;

4) скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.

3.2. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з виконавчими органами селищної ради, підприємствами, установами та організаціями, а також органами державної фіскальної служби, державної фінансової інспекції та державної казначейської служби.

4. Керівництво Управління

 

4.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

4.2. Начальник Управління:

1) здійснює керівництво діяльністю Управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань, визначає ступінь відповідальності своїх підлеглих;

2) затверджує положення про структурні підрозділи Управління і функціональні обов’язки працівників Управління;

3) розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису доходів і видатків на утримання Управління;

4) затверджує розпис доходів і видатків селищної ради на рік і тимчасовий кошторис на відповідний період;

5) забезпечує відповідність розпису селищного бюджету встановленим бюджетними призначенням;

6) призначає на посаду і звільняє робітників та службовців;

7) видає у межах своїх повноважень накази, організовує і контролює їх виконання.

5. Фінансування діяльності Управління

5.1. Управління утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

5.2. Витрати на утримання Управління визначає селищна рада.

5.3. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах державної казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

6. Заключні положення

6.1 Ліквідація і реорганізація Управління здійснюється за рішенням сесії селищної ради у встановленому законом порядку.

6.2 Зміни і доповнення до цього Положення вносяться сесією селищної ради.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 94-34/VIII

                                           

Про зміну юридичної адреси

та затвердження Положення про відділ

соціального захисту населення Козелецької

селищної ради у новій редакції

Відповідно до ст. 144 Конституції України,  Цивільного кодексу України, Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 р. №3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 р. №48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000р. №290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись ст. ст. 25, 26, 59  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Внести зміни до юридичної адреси відділу соціального захисту населення Козелецької селищної ради з адреси: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Козелець, вул. Соборності, 27 на адресу: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.
  2. Затвердити Положення про відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради у новій редакції, що додається.
  3. Начальнику відділу соціального захисту населення Козелецької селищної ради Сікачовій В.З.:

- внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно зміни юридичної адреси відділу соціального захисту населення Козелецької селищної ради;

- організувати роботу щодо приведення організаційно-розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;

- забезпечити реалізацію організаційних заходів, пов’язаних з цим рішенням.

  1. Пункт 2 та пункт 3 рішення шістнадцятої сесії селищної ради восьмого скликання від 26 листопада 2021 року № 32-16/VIII «Про зміну найменування, юридичної адреси та затвердження Положення про відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради» вважати таким, що втратило чинність.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій, постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток до

рішення тридцять четвертої сесії

Козелецької селищної ради восьмого скликання

                                                                 від 07 червня 2024 року № 94-34/VIII

  ПОЛОЖЕННЯ

про відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради у новій редакціїї

1. Загальні положення

  • Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради (далі - Відділ) є виконавчим органом селищної ради, який утворюється селищною радою, та є підзвітним, підконтрольним і підпорядкованим селищній раді та селищному голові.
  • Організаційно-правова форма - орган місцевого самоврядування.
  • Повна назва: Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради.
  • Скорочена назва: ВСЗН Козелецької селищної ради.
  • Юридична адреса Відділу: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.
  • Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими документами, відповідних міністерств та державних комітетів України, розпорядженнями Чернігівської ОДА, наказами відповідних департаментів та управлінь ОДА, рішеннями Козелецької селищної ради, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням та іншими актами.
  1. Основні завдання та функції відділу

2.1. Основними завданнями Відділу у межах реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення на відповідній території є:

1) забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сімей, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей, виконання програм і заходів у цій сфері;

2) приймання документів на соціальну допомогу, адресну грошову допомогу, компенсацію,  інші соціальні виплати, пільгу на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, установлені законодавством;

3) організація надання соціальних послуг, проведення соціальної роботи та залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги;

4) розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання / перебування;

5) забезпечення соціальної інтеграції осіб з інвалідністю, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури;

6) реалізація державної політики у сфері оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни (в тому числі учасників АТО / ООС), осіб, на яких поширюється дія законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”;

7) забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг щодо надання соціальної підтримки населення.

2.2. Відділ відповідно до покладених на нього завдань.

1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та забезпечує контроль за їх реалізацією;

2) аналізує стан і тенденції соціального розвитку в межах Козелецької селищної ради та вживає заходів для усунення недоліків;

3) бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку Козелецької селищної ради;

4) вносить пропозиції щодо формування проекту селищного бюджету;

5) бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;

6) розробляє в межах компетенції проекти розпоряджень селищного голови,проектів рішень селищної ради, виконавчого комітету;

7) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян з питань, віднесених до компетенції відділу;

8) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань, віднесених до компетенції Відділу;

9) забезпечує доступ до публічної інформації, з питань, віднесених до компетенції Відділу;

10) постійно інформує населення про виконання своїх повноважень визначених законом;

11) виконує повноваження, делеговані органами виконавчої влади;

12) забезпечує в межах повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

13) забезпечує захист персональних даних;

14) залучає громадські та благодійні організації до виконання соціальних програм і відповідних заходів;

15) з питань реалізації заходів соціальної підтримки населення:

-організовує в межах компетенції роботу щодо відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово-комунальних послуг, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу, інших пільг, передбачених законодавством;

-здійснює прийом документів:

- державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; державної соціальної допомоги на догляд (крім державної соціальної допомоги на догляд особам, зазначеним у пунктах 1–3 частини першої статті 7 Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”); щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, одинокими особами, які досягли 80-річного віку; тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку; державної допомоги сім’ям з дітьми; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею; допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; інших видів державної підтримки відповідно до законодавства;

- одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання „Мати‑героїня”;

- подає фінансовому управлінню селищної ради при формуванні проекту бюджету пропозиції щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення, на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги;

- сприяє громадянам в отриманні документів, необхідних для призначення окремих видів допомоги та надання пільг;

- взаємодіє з органами місцевого самоврядування базового рівня, центром надання адміністративних послуг щодо приймання ними документів для надання державної соціальної підтримки, зокрема, із застосуванням програмного комплексу „Інтегрована інформаційна система „Соціальна громада” та формування електронної справи.

- організовує прийом документів для призначення усіх видів соціальної допомоги, надісланих поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості), та забезпечує розгляд заяв і прийняття рішень відповідно до затверджених стандартів надання послуг;

16) у сферах надання соціальних послуг населенню, проведення соціальної роботи:

- організовує роботу із визначення потреби адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах, готує і подає пропозиції щодо організації надання соціальних послуг відповідно до потреби, формування соціального замовлення на надання необхідних соціальних послуг недержавними організаціями; узагальнює інформацію щодо визначення потреб населення адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах;

узагальнює та подає щоквартальний звіт про надання соціальних послуг потенційним отримувачам соціальних послуг;

 - інформує населення Козелецької селищної ради про надавачів соціальних послуг і послуги, що ними надаються;

-розглядає заяви осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, про отримання соціальних послуг і приймає рішення щодо їх надання;

-забезпечує облік осіб, які звертаються в Відділ з питаннями направлення їх в установи та заклади, що надають соціальні послуги, сприяє в оформленні відповідних документів цим особам;

-проводить моніторинг та аналіз ефективності проведення в громаді соціальної роботи із сім’ями / особами, надання їм соціальних послуг, спрямованих на запобігання потраплянню в складні життєві обставини та прогнозування їхніх потреб у соціальній підтримці;

-сприяє впровадженню нових соціальних послуг, у тому числі платних, відповідно до законодавства;

-забезпечує доступність громадян до соціальних послуг, контролює їхню якість і своєчасність надання відповідно до законодавства;

-створює комісію для розгляду справ стосовно підтримки сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі щодо супроводу таких сімей (осіб), прийняття відповідних рішень, моніторингу якості соціального супроводу;

-забезпечує взаємодію суб’єктів, що надають соціальні послуги сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах;

-визначає пріоритети соціального замовлення та організовує його проведення;

-оцінює конкурсні пропозиції соціальних проектів, які подаються недержавними суб’єктами, що надають соціальні послуги, на конкурс із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг;

-сприяє волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам, які потребують волонтерської допомоги та в поширенні інформації про організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів, фізичних осіб, організації та установи;

-у межах компетенції організовує роботу, пов’язану з наданням благодійної (гуманітарної) допомоги соціально незахищеним громадянам і сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

-сприяє влаштуванню (за потреби) до будинків-інтернатів (пансіонатів) осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;

-сприяє благодійним, релігійним волонтерським громадським об’єднанням, установам та організаціям недержавної форми власності, окремим громадянам в наданні соціальної допомоги та соціальних послуг особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, особам похилого віку, а також іншим соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

-вживає заходів щодо соціального захисту бездомних осіб та запобігання бездомності;

-сприяє підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації соціальних працівників, фахівців із соціальної роботи, працівників установ і закладів системи соціального захисту та обслуговування населення;

17) у сфері соціальної інтеграції осіб з інвалідністю:

-веде облік осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

координує роботу Козелецького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю;

-забезпечує направлення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, до установ, які надають реабілітаційні послуги, відповідно до бюджетних програм;

-проводить прийом документів на виплату грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, інших грошових компенсацій, передбачених законодавством;

-визначає потреби в забезпеченні осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у компенсаційних виплатах, передбачених законодавством, та направляє узагальнену інформацію Департаменту;

-інформує осіб з інвалідністю щодо можливостей проходження ними професійної реабілітації в реабілітаційних установах, а також про послуги державної служби зайнятості з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

-інформує центри зайнятості місцевого рівня та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про осіб з інвалідністю, які виявили бажання працювати;

-бере участь у створенні безперешкодного середовища для маломобільних категорій населення;

18) у напрямах поліпшення становища сімей (у тому числі сімей з дітьми, багатодітних і молодих сімей):

-реалізує заходи та програми, спрямовані на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності, соціального і правового захисту сімей, надає в межах компетенції підприємствам, установам, організаціям, об’єднанням громадян та окремим громадянам методичну, практичну та консультативну допомогу;

-взаємодіє з органами місцевого самоврядування, а також з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадянами, об’єднаннями громадян, недержавними організаціями з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків;

-визначає потребу у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, забезпечує їх створення та функціонування, здійснює контроль за їхньою діяльністю;

-забезпечує в межах повноважень розроблення та проведення заходів, спрямованих на розв’язання соціальних проблем молодих сімей, сприяє забезпеченню молоді з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом;

-організовує роботу з оцінювання потреб та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

-сприяє створенню дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;

19) інформує населення з питань, що належать до його компетенції, роз’яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції, у тому числі через засоби масової інформації;

20) забезпечує на відповідному рівні реалізацію міжнародних проектів із соціальних питань;

21) виконує інші передбачені законодавством повноваження.

 

  1. Структура та організація діяльності відділу

3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою передбаченою законодавством України.

3.2. Начальник Відділу:

- здійснює керівництво діяльністю Відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Відділ завдань і виконання свої функцій;

- вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету селищної ради, сесіях селищної ради питань, що належать до компетенції Відділу, бере участь у їх засіданнях;

- вносить пропозиції селищному голові щодо застосування заходів дисциплінарних стягнень та заохочень до працівників Відділу;

- забезпечує у межах своєї компетенції контроль за станом справ у сфері діяльності Відділу, вживає заходів до його поліпшення;

- вносить пропозиції селищному голові щодо структури і штату працівників Відділу;

- структура та чисельність Відділу затверджується рішенням сесії Козелецької селищної ради;

-.  штатний розпис Відділу затверджується селищним головою у межах структури та чисельності Відділу та фонду оплати праці працівників, затверджених рішенням сесії селищної ради;

- розробляє посадові інструкції працівників Відділу та розподіляє обов’язки між ними, визначає функції та ступінь відповідальності працівників Відділу;

- планує роботу Відділу, вносить пропозиції до планів роботи виконавчого комітету селищної ради;

- від імені Відділу та в межах завдань покладених на Відділ підписує документи, пов’язані з діяльністю Відділу;

- представляє Відділ у відносинах з виконавчими органами селищної ради, місцевими органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян;

- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством та положенням про Відділ;

- забезпечує дотримання працівниками Відділу правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

- несе дисциплінарну відповідальність за невиконання, несвоєчасне або неналежне виконання функцій, покладених на нього в межах і в порядку, встановленому чинним законодавством.

3.3. У разі тимчасової відсутності начальника Відділу виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста Відділу.

3.4. Працівники Відділу призначаються на посаду та звільняються з посади начальником Відділу.

3.5.Посадові інструкції працівників Відділу затверджуються начальником Відділу.

  1. Відділ утримується за рахунок коштів селищного бюджету в межах граничної чисельності та фонду оплати праці.
  2. Особи, винні у порушенні трудового законодавства, притягуються до дисциплінарної відповідальності.
  3. Для забезпечення виконання своїх функцій при Відділі можуть створюватися структурні підрозділи відповідно до діючого законодавства. 
  4. 6. Фінансово-господарська діяльність

4.1 Відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку та штамп зі своїм найменуванням.

4.2 Фінансово-господарська діяльність проводиться відповідно до кошторису та штатного розпису, затверджених в установленому порядку.

4.3 Відділ утримується за рахунок коштів селищного бюджету, інших надходжень, в тому числі коштів благодійних фондів, добровільних пожертвувань та інших джерел, передбачених законом.

4.4 Фінансове забезпечення Відділу проводиться відповідно до законодавства.

  1. Заключні положення

5.1. Ліквідація і реорганізація Відділу здійснюється за рішенням сесії Козелецької селищної ради у встановленому законодавством порядку.

5.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії Козелецької селищної ради.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№93-34/VІІІ

Про зміну юридичної адреси

та затвердження Положення

про Службу у справах дітей

Козелецької селищної ради

у новій редакції

          Відповідно до ст. 144 Конституції України, Цивільного кодексу України,  Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» від 26.01.2024 р. № 3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 року №48 « Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000 року №290», наказу Міністерства соціальної політики України від 16.09.2021 року № 518 «Про затвердження примірних положень про службу у справах дітей», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись ст.ст. 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Внести зміни до юридичної адреси Служби у справах дітей Козелецької селищної ради з адреси: 17000, Чернігівський район, Чернігівська область, смт. Козелець, вулиця  Соборності, 27 на адресу: 17000,  Чернігівська область, Чернігівський  район, селище Козелець, вулиця  Соборності, будинок 27.
  2. Затвердити Положення про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради у новій редакції (додається).
  3.   Начальнику Служби у справах дітей Козелецької селищної ради Пономаренко С.П.:

         - внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно юридичної адреси Служби у справах дітей Козелецької селищної ради;

         - організувати роботу щодо приведення організаційно-розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;

         - забезпечити реалізацію організаційних заходів, пов’язаних з цим рішенням.

  1. Пункт 1 рішення двадцять першої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання № 30-21/VІІІ від 11 листопада 2022 року «Про затвердження Положення про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради у новій редакції» вважати таким, що втратив чинність.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій, постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності..

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток до

рішення тридцять четвертої сесії

Козелецької селищної ради восьмого скликання

від 07 червня 2024 року № 93-34/VІІІ

                         

 

 П О Л О Ж Е Н Н Я

 про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради

у новій редакції

 

І.Загальні положення

  1. Служба у справах дітей Козелецької селищної ради (далі – Служба) є  виконавчим органом селищної ради, який утворюється Козелецькою селищною радою, та є підзвітним, підконтрольним і підпорядкованим селищній раді та селищному голові.
  2. Організаційно-правова форма – орган місцевого самоврядування.
  3. Повна назва: Служба у справах дітей Козелецької селищної ради.
  4. Скорочена назва: Служба у справах дітей.
  5. Юридична адреса служби: 17000,  Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця  Соборності, будинок 27.
  6. Служба є самостійним структурним підрозділом Козелецької селищної ради із статусом юридичної особи.
  7. Служба має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, власний бланк.
  8. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, „Про запобігання корупції” та іншими  Законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами  відповідного Міністерства  України, наказами Служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації, іншими нормативними актами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, рішеннями селищної ради та виконкому, розпорядженнями Козелецького селищного голови, цим Положенням.

  

ІІ.  Завдання та повноваження Служби

   Основними завданнями та повноваженнями Служби є:

1) реалізація на території територіальної громади державної політики з питань соціального захисту  дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей у територіальній громаді, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку;

2) розроблення і проведення самостійно або разом з виконавчими органами селищної ради, відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об'єднаннями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

3) організація і проведення разом з виконавчими органами селищної ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

4) координація діяльності виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, у розв'язанні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, надання їм у межах компетенції практичної, методичної та консультаційної допомоги в цій сфері;

5) розроблення та подання пропозицій до проєктів місцевих програм, планів і прогнозів щодо соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, у тому числі в частині бюджетних асигнувань на виконання відповідних програм і проведення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності;

6) ведення державної статистики щодо дітей; організація та проведення разом з виконавчими органами селищної ради, науковими установами досліджень у сфері соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів про причини та умови вчинення дітьми правопорушень; вивчення і поширення міжнародного досвіду з питань соціального захисту дітей, дотримання їхніх прав та інтересів; підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітності;

7) проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань, що належать до компетенції Служби, зокрема, через засоби масової інформації;

8) вжиття заходів із виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування; у разі необхідності забезпечення їх тимчасового влаштування, надання необхідної допомоги з урахуванням їхніх потреб;

9) забезпечення безпеки дітей, стосовно яких надійшла інформація про жорстоке поводження з ними або загрозу їхньому життю чи здоров'ю, шляхом:

невідкладного проведення оцінки рівня безпеки дитини спільно з уповноваженим підрозділом територіального органу Національної поліції, який діє у межах своїх повноважень, фахівцем із соціальної роботи або іншим надавачем соціальних послуг, представником закладу охорони здоров'я, у разі необхідності із залученням інших фахівців;

вжиття в разі необхідності заходів щодо організації надання дитині необхідної медичної допомоги, її тимчасового влаштування;

підготовка клопотання до органу опіки та піклування про невідкладне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, у разі підтвердження факту загрози її життю та здоров'ю;

10) підготовка за участю виконавчих органів селищної ради документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення, відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав;

11) підготовка документів та проєктів рішень органу опіки та піклування для реєстрації народження підкинутих, знайдених дітей, дітей, покинутих у пологових будинках, інших закладах охорони здоров'я, дітей, мати яких померла чи місце проживання матері яких встановити неможливо, подання таких документів та рішень органам реєстрації актів цивільного стану;

12) підготовка висновків про доцільність (недоцільність) повернення дитини, щодо якої було прийняте рішення про тимчасове влаштування, до батьків або інших законних представників;

13) збір документів, необхідних для надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, підготовка проєктів відповідних рішень органу опіки та піклування;

14) вжиття заходів щодо повернення в Україну дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та походять із відповідної територіальної громади;

15) ведення обліків дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, включаючи дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які залишились без батьківського піклування, включаючи дітей, розлучених із сім'єю, дітей, які є іноземцями або особами без громадянства та виявили бажання особисто чи через інших осіб набути статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту (далі - діти, розлучені із сім'єю), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; потенційних опікунів, піклувальників; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

16) участь у межах компетенції у судовому розгляді за участю неповнолітнього обвинуваченого з метою забезпечення прав та найкращих інтересів дітей;

        17) участь у засіданнях суду щодо позбавлення батьківських прав батьків, відібрання дітей, поновлення батьків у батьківських правах, визначення місця проживання дітей, участі у вихованні дітей  батьків,  інших родичів та з інших  питань щодо соціального і правового захисту дітей;

18) забезпечення в межах компетенції ведення єдиного електронного банку даних дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;

19) вжиття вичерпних заходів для влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України з дотриманням пріоритету сімейного виховання, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, у тому числі:

надання потенційним опікунам, піклувальникам інформації про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в Службі на обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

обстеження житлово-побутових умов потенційних опікунів, піклувальників;

участь у заходах, пов'язаних із вибуттям дітей із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, в яких вони перебували цілодобово, та влаштуванням у сім'ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї;

збір та подання до Служби у справах дітей відповідної районної державної адміністрації документів, які підтверджують наявність правових підстав для усиновлення дітей, а також документів, необхідних для влаштування дітей до прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу;

консультування громадян, які виявили бажання усиновити дитину, обстеження умов їхнього проживання, організація знайомства дитини з кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, встановлення контакту;

підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування;

20) здійснення у межах компетенції контролю за дотриманням законодавства з питань соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень, у тому числі щодо умов утримання і виховання:

дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, у тому числі до спеціальних виховних установ;

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях;

дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у сім'ях патронатних вихователів;

21) підготовка висновків та звітів про стан виховання, утримання і розвитку дітей у сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу, усиновлених дітей;

22) розгляд звернень власників підприємств, установ або організацій усіх форм власності щодо звільнення працівників віком до 18 років та надання відповідних письмових дозволів;

23) проведення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі:

розроблення та проведення заходів щодо захисту прав і законних інтересів дітей, які постраждали від домашнього насильства, та дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

прийом та розгляд заяв і повідомлень про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

інформування дітей, які постраждали від домашнього насильства, їхніх батьків, інших законних представників, якщо вони не є кривдниками дитини, а також дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, їхніх батьків, інших законних представників про права дітей, заходи, у яких вони можуть взяти участь, та послуги, якими вони можуть скористатися;

проведення з батьками, іншими законними представниками дітей профілактичної роботи із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, у тому числі із залученням у разі необхідності інших суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю в межах їхньої компетенції;

порушення перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань про притягнення до відповідальності згідно із законом посадових осіб за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків у разі виявлення фактів домашнього насильства, у роботі з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, та дітьми, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

взаємодія з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

24) забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали від торгівлі людьми, у тому числі інформування про таких дітей територіального органу Національної поліції, структурного підрозділу районної державної адміністрації, відповідального за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, для проведення відповідних заходів згідно із законодавством;

25) забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема:

ведення обліку нерухомого майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

складання опису майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, за місцем знаходження такого майна;

підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування за місцем знаходження майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, про встановлення опіки над майном; призначення особи, яка буде представляти інтереси дітей вказаної категорії на час здійснення права на спадкування; укладення договору оренди житла, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності; погодження зняття з реєстрації дітей вказаної категорії;

вжиття заходів щодо передання житла, яке належить на праві користування дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, у власність дитини;

подання органу опіки та піклування необхідних документів для взяття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, після досягнення нею 16-річного віку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і на соціальний квартирний облік у разі наявності правових підстав для цього;

забезпечення контролю за виконанням рішень селищної ради та її виконавчих органів щодо захисту житлових та майнових прав дітей;

26) забезпечення захисту прав дітей при вчиненні правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким вони мають, шляхом:

надання консультацій фізичним особам з питань підготовки необхідних документів щодо вчинення відповідних правочинів;

перевірка документів, поданих на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини, з'ясування наявності/відсутності обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення таких правочинів;

підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про надання (відмову в наданні) дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина;

подання  селищному голові клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини, якщо батьки, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі не виконують рішення виконавчого органу  селищної ради;

підготовка для подання до суду письмових висновків органу опіки та піклування щодо виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання такою, що втратила право користування житловим приміщенням, управління батьками майном дитини;

27) збір матеріалів, підготовка письмових висновків органу опіки та піклування для подання до суду або проєктів рішень органу опіки та піклування щодо розв'язання спорів між батьками стосовно прізвища, імені, місця проживання дитини, участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї;

28) підготовка висновків та проєктів рішень органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України;

29) підготовка для подання до суду висновків органу опіки та піклування щодо позбавлення та поновлення батьківських прав; побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав; відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду; з інших питань, що стосуються прав дитини, які вирішуються із залученням або за ініціативою виконавчого органу  селищної ради як органу опіки та піклування;

30) складання протоколів про адміністративні правопорушення відповідно до частин п'ятої, шостої статті 184 (невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини) та статті 188-50 (невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування) Кодексу України про адміністративні правопорушення;

31) розгляд питань, пов'язаних із доцільністю відрахування неповнолітніх здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти першого року навчання, здобувачів фахової передвищої та вищої освіти першого року навчання (далі - здобувач освіти), що передбачає:

отримання від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти повідомлення, у тому числі в електронній формі та за допомогою телефонного зв'язку, про заплановане відрахування неповнолітнього здобувача освіти із зазначенням підстав для такого відрахування за один місяць до прийняття відповідного рішення;

вивчення у взаємодії із законними представниками неповнолітнього здобувача освіти (протягом 10 робочих днів з дня отримання такого повідомлення) підстав запланованого відрахування на предмет їх відповідності законодавству у сфері захисту прав дітей; встановлення причин відрахування, визначення доцільності та можливості їх усунення;

у разі встановлення факту невідповідності підстав запланованого відрахування неповнолітнього здобувача освіти законодавству у сфері захисту прав дітей подання закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти аргументованого заперечення щодо такого відрахування;

32) сприяння в межах компетенції поверненню дітей-іноземців, виявлених на території  селища, до місць їхнього постійного проживання та забезпечення їх соціального захисту до моменту повернення;

33) представництво від імені органу опіки та піклування інтересів дітей, розлучених із сім'єю, виявлених на території  громади;

34) здійснення контролю за цільовим використанням аліментів;

35) забезпечення організації діяльності Комісії з питань захисту прав дитини;

36) розгляд в установленому порядку звернень громадян, зокрема звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, іншими законними представниками обов'язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

       37) ведення статистичного обліку багатодітних сімей;

        38) оформлення статусу батьків та дітей з багатодітної сім’ї;

        39) оформлення та видача  посвідчень багатодітним батькам та дітям з багатодітних сімей;

      40) підготовка та подання в установленому порядку  документів на присвоєння багатодітним жінкам почесного звання «Мати-героїня»;

         41)  розробка та здійснення заходів, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей з дітьми;

         42)  взаємодія з громадськими та благодійними організаціями, що діють в інтересах дітей та сім’ї, а також з питань попередження домашнього насильства та торгівлі людьми;

        43) забезпечення захисту персональних даних;

 44) забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Служба;

 45) виконання інших функцій, покладених на Службу відповідно до законодавства.

                             

                                             ІII. Права Служби

 

  1. Служба має право:

1) приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є обов'язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, посадовими особами, фізичними особами;

2) отримувати повідомлення від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих Службою рішень;

3) отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до компетенції Служби; від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання визначених для неї завдань;

4) звертатися щодо фактів порушення прав та інтересів дітей до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності в разі виявлення таких фактів;

5) перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, стан виховної роботи з дітьми у закладах освіти за місцем проживання, а також у разі необхідності - умови роботи працівників віком до 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності;

6) представляти в разі необхідності інтереси дітей у судах, у їх взаємодії з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, брати участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їхніх прав та інтересів;

        7) брати  участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їх прав та інтересів, представляти права дітей у суді.

8) запрошувати для бесіди батьків, інших законних представників дітей, посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів щодо усунення причин;

9) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих Службою, Нацсоцслужбою;

10) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей;

11) укладати в установленому порядку угоди про співпрацю з науковими установами, громадськими об'єднаннями і благодійними організаціями з питань, які належать до компетенції Служби;

12) скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до компетенції Служби;

13) проводити особистий прийом дітей, а також їхніх батьків, інших законних представників, розглядати їхні звернення з питань, що належать до компетенції Служби;

14) визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту дітей;

15) відвідувати дітей, які перебувають в Службі на обліку, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходів щодо соціального захисту дітей;

16) проводити інспекційні відвідування одержувачів аліментів із метою контролю за цільовим витрачанням аліментів.                                          

               

  1. Структура і організація роботи Служби

      

  1. Служба під час виконання визначених для неї завдань взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, службами у справах дітей районної та обласної державних адміністрацій, депутатами міської, районної у місті ради, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадськими об'єднаннями, благодійними організаціями та фізичними особами.
  2. 2. Положення про Службу затверджується рішенням сесії Козелецької селищної ради.
  3. Структура Служби, чисельність її працівників, затверджуються рішенням сесії Козелецької селищної ради.
  4. 4. Штатний розпис Служби затверджується селищним головою у межах структури та чисельності Служби та фонду оплати праці працівників, затверджених рішенням сесії селищної ради.
  5. 5. Службу очолює начальник, який відповідно до вимог статей 5, 10 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” та частини 3 статті 54 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” призначається на посаду розпорядженням Козелецького селищного голови на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

6.На посаду начальника Служби призначається особа, яка має повну вищу педагогічну або юридичну освіту  за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.

  1. 7. Стаж роботи за фахом на Службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 3 років або при необхідності (виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій) стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 4 років.
  2. 8. Працівники Служби призначаються на посади наказом начальника Служби на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України за погодженням з селищним головою. Кваліфікаційні вимоги до посадових осіб служби визначаються їх посадовими інструкціями.
  3. 9. Начальник Служби та iншi посадові особи Служби звільняються згідно загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України та Законом України „Про службу в органах місцевого самоврядування”.
  4. Служба утримується за рахунок коштів Козелецького селищного бюджету. Служба не має самостійного балансу та рахунків в органах Державної казначейської служби України. Фінансування діяльності Служби здійснюється фінансово-господарським відділом Козелецької селищної ради.
  5. 11. Начальник Служби:

 1) здійснює керівництво Службою, персонально відповідає за виконання визначених для неї завдань;

 2) планує роботу Служби і забезпечує виконання перспективних і поточних планів роботи;

3) видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;

4) аналізує показники роботи Служби, вживає заходів щодо підвищення ефективності та удосконалення організації роботи Служби;

5) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету ради питань, що належать до компетенції Служби, та розробляє проєкти відповідних рішень;

6)  за необхідності  бере участь у засіданнях сесій ради та виконавчого комітету ради;

7) представляє інтереси Служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету ради та підприємствами, установами та організаціями - за дорученням селищного голови;

8) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби;

9) затверджує посадові інструкції працівників Служби, визначає завдання працівникам Служби і розподіляє між ними обов'язки;

10) забезпечує підвищення кваліфікації працівників Служби;

11) подає селищному голові пропозиції щодо призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Служби, своєчасного заміщення вакансій, заохочення та накладення стягнень;

12) погоджує надання відпусток працівникам Служби;

13) забезпечує дотримання працівниками Служби правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

        14)  здійснює інші повноваження, визначені законом

  1. 12. На час відпустки або тимчасової втрати працездатності начальника Служби виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста Служби.

13.Для прийняття узгоджених рішень з питань, що належать до компетенції Служби, в ній може утворюватися колегія у складі начальника Служби (голова колегії), спеціалістів Служби, керівників виконавчих органів селищної ради, органів Національної поліції, представників підприємств, установ, громадських об'єднань.

 Склад колегії затверджується  селищним головою за поданням начальника Служби.

 Рішення колегії оформляються наказами начальника Служби.

  1. 14. Матеріально-технічне забезпечення Служби здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету.

 

V. Відповідальність.

 

1.Всю повноту відповідальності за належне виконання покладених цим Положенням на Службу завдань і функцій несе начальник Служби.

2.Відповідальність працівників Служби встановлюється посадовими інструкціями.

3.Відповідальність працівників Служби настає у разі невиконання або неналежного виконання обов’язків, закріплених за ними посадовими інструкціями.

4.Притягнення до відповідальності здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

  1. Заключні положення.

 

  1. Ліквідація і реорганізація Служби здійснюється за рішенням сесії Козелецької селищної ради у встановленому законодавством порядку.
  2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії Козелецької селищної ради.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

 07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 92-34/VIII

Про зміну юридичної адреси

Козелецької селищної ради

Відповідно до ст. 144 Конституції України,  Цивільного кодексу України, Закону України "Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України" від 26.01.2024 р. №3285, наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 19.01.2024 р. №48 «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2000р. №290», у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України (селища міського типу змінюються на селища), керуючись ст. ст. 25, 26, 59  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Внести зміни до юридичної адреси Козелецької селищної ради з адреси: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Козелець, вул. Соборності, будинок 27 на адресу: 17000, Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця Соборності, будинок 27.
  2. Селищному голові Бригинцю В.П.:

- внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно юридичної адреси Козелецької селищної ради;

- організувати роботу щодо приведення організаційно – розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;

- забезпечити реалізацію організаційних заходів, пов’язаних з цим рішенням;

- забезпечити приведення управліннями, відділами, комунальними підприємствами/установами, та структурними підрозділами селищної ради їх установчих документів у відповідність у зв’язку із зміною з селища міського типу Козелець на селище Козелець.

  1. Рішення дванадцятої сесії восьмого скликання селищної ради від 30.07.2021 року № 09-12/VIIІ «Про зміну юридичної адреси Козелецької селищної ради» вважати таким, що втратило чинність.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій, постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

 

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 91-34/VIII

Про виплату одноразової грошової

допомоги випускникам закладів освіти

з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених  

батьківського піклування

        

 Відповідно до статті 25 Закону України «Про охорону дитинства», статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», з метою соціально-правового захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Надати одноразову грошову допомогу випускникам закладів освіти Козелецької селищної ради з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в розмірі шести прожиткових мінімумів кожній дитині згідно з додатком.
  2. Відділу бухгалтерського обліку та звітності управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради здійснити відповідні розрахунки з виплати зазначеним категоріям дітей.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

Додаток

                                                                       до рішення тридцять четвертої сесії

                                                                             Козелецької селищної ради восьмого скликання

             від  07 червня 2024 року № 91-34/VIII

№ з/п

Прізвище, ім’я, по батькові дитини

Дата народження

Статус

1

ПІБ

***

дитина, позбавлена батьківського піклування

2

ПІБ

***

дитина, позбавлена батьківського піклування

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 89-34/VIII

Про затвердження Програми запобігання та

протидії домашньому насильству та насильству

за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності

та протидії торгівлі людьми на території

Козелецької селищної ради на 2024-2025 роки

Відповідно до Конституції України, Сімейного кодексу України, законів України «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Указу Президента України від 30.09.2019 № 722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», Указу Президента України від 21.09.2020 № 398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2021 року №145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії  домашньому насильству і насильству за ознакою статі, захисту дітей від насильства, створення ефективної системи профілактики та припинення насильства, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Затвердити Програму запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на території Козелецької селищної ради на 2024-2025 роки (далі – Програма), що додається.
  2. Управлінню освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради забезпечити організацію виконання Програми.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку та постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голов Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток

до рішення тридцять четвертої сесії

Козелецької селищної ради восьмого скликання

від 07 червня 2024 року № 89-34/VIII

Програма

запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на території Козелецької селищної ради на 2024-2025 роки

 

  

сел. Козелець

2024 рік


 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Козелецька селищна рада

2.

Дата, номер і назва документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Закони України «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидії домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Указу Президента України від 30.09.2019 № 722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», Указу Президента України від 21.09.2020 № 398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2021 року №145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року».

2.

Розробник Програми

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

3.

Відповідальні виконавці Програми

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

4.

Учасники Програми

виконком Козелецької селищної ради, управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Служба у справах дітей Козелецької селищної ради, відділ соціального захисту Козелецької селищної ради, фінансове управління Козелецької селищної ради, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, які розташовані на території Козелецької селищної ради

5.

Термін реалізації програми

2024-2025 роки

Джерела фінансування програми

-         селищний бюджет;

-         інші джерела фінансування, не заборонені законодавством України

6.

Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього тис. грн

150,0 тис. грн 1

1 Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів  Програми, може змінюватися шляхом внесення відповідних змін до селищного бюджету впродовж терміну дії Програми.

  1. Загальні положення

Програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на території Козелецької селищної ради на 2024-2025 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Сімейного кодексу України, Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Указу Президента України від 30.09.2019                   №722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», Указу Президента «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» від 21.09.2020 року №398/2020. Розроблення та прийняття програми обумовлено необхідністю визначення на рівні Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області проблем сучасної сім'ї, конкретних заходів захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, підтримки та розвитку сім'ї, популяризації сімей з дітьми, попередження і протидії насильству в сім'ї, впровадження європейських стандартів рівності, протидію торгівлі людьми. Завдання і заходи програми спрямовані на формування в жителів Козелецької селищної ради нетерпимого ставлення до всіх видів насильства, підтримку постраждалих осіб, насамперед постраждалих дітей, створення сприятливих умов для розвитку сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, створення якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення та усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини.

Світовою громадськістю домашнє насильство визнано однією з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини. Насильство породжує низку соціальних проблем. Прояви домашнього насильства призводять до руйнування базової ланки суспільства – сім’ї, породжують дитячу безпритульність та бездоглядність, що є однією з причин поширення соціального сирітства.

Панування стереотипних уявлень щодо приватності проблеми домашнього насильства, недостатня довіра населення до органів та служб, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства, поширеність стереотипів щодо соціальної ролі жінки та чоловіка, ідеї переваги однієї статі над іншою у контексті нерівного співвідношення сили значно занижують офіційні показники, що не дає можливості відобразити реальні масштаби даного явища в громаді.

Торгівля людьми є актуальною проблемою та суттєвою загрозою. Варто зазначити, що на сьогодні виникло чимало додаткових загроз щодо торгівлі людьми для населення за останні два роки: підвищення ризиків торгівлі людьми у зв’язку з воєнними діями, зокрема виникнення нових її форм з метою втягування людей у збройні конфлікти, поява демобілізованих військовослужбовців як категорій особливо вразливих до торгівлі людьми. Негативно на загальний рівень життя населення та психологічне здоров’я нації вплинула світова пандемія COVID-19. У такому контексті ймовірність того, що вразливі категорії населення вдаватимуться до ризикованих стратегій виживання, серед яких є неврегульована трудова міграція, насильницька поведінка, продаж органів тощо, зростає. Тим більше, що інформація про такі можливості є широко розповсюдженою, доступною та привабливою. Окрім того, як свідчить досвід суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми, упереджене, стереотипне ставлення до проблеми торгівлі людьми, сприяє неспроможності в повному обсязі оцінити ризики, що пов’язані з торгівлею людьми.

Упровадження принципів рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є однією із важливих умов сталого соціально-економічного розвитку, позитивних змін у суспільстві, реалізації прав людини та самореалізації особистості, запорукою ефективного розв’язання наявних проблем, європейської інтеграції України та виконання міжнародних зобов’язань згідно з основними міжнародними договорами у сфері захисту прав людини. Досвід багатьох держав світу свідчить, що при підвищенні показника участі жінок у прийнятті рішень посилюється соціальна орієнтація державної політики, знижується рівень корупції, що сприяє розвитку всього суспільства, покращується соціально-економічний рівень розвитку держави та якість життя. Дискримінація є однією із головних перешкод у досягненні гендерної рівності в економічній, політичній та інших сферах. Окремі групи жінок (жінки похилого віку, жінки та дівчата з інвалідністю, особливо у сільській місцевості, ВІЛ-позитивні та/або наркозалежні жінки, а також жінки національних меншин) страждають одночасно від декількох ознак дискримінації.

Проблеми спричинені сукупністю взаємопов’язаних та взаємообумовлених чинників, серед яких:

- брак обґрунтованих результатів досліджень щодо тенденцій у вирішенні проблеми домашнього насильства та насильства за ознакою статі через відсутність системи у проведенні наукових досліджень та аналізу в цій сфері, а також недосконалість системного збору за необхідними показниками потрібних статистичних даних;

 - низька культура поведінки молоді, внутрішньо сімейних стосунків;

 - збільшення кількості сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;

- неналежне покарання за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі, за торгівлю людьми;

- поширення сімейного насильства в різних формах;

- недостатній рівень педагогічної культури батьків, їх відповідальності за здоров’я та виховання дітей;

 - незадовільний життєвий рівень значної кількості сімей, низькі стандарти оплати праці, невирішеність житлової проблеми, поширення бідності та злиденності серед сімей з дітьми, слабка орієнтація на свідоме самозабезпечення;

 - потреба у забезпеченні координації діяльності органів виконавчої влади, громадських організацій у сфері протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі;

 - недостатня поінформованість суспільства щодо шляхів убезпечення від потрапляння до ситуацій, що призводять до домашнього насильства та насильства за ознакою статі, до ситуації з торгівлі людьми, а також можливостей отримання відповідної допомоги з метою формування навичок безпечної поведінки у населення;

- відсутність системи у проведенні наукових досліджень та аналізу щодо тенденцій у вирішенні проблем домашнього насильства та насильства за ознакою статі, недосконалість статистичних даних;

- упереджене ставлення до осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі та до осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Основними напрямами діяльності Програми є:

- запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі;

- гендерна політика;

- протидія торгівлі людьми.

Прийняття Програми обумовлено необхідністю розбудови системи із запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запровадження дієвого механізму координації діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи у цій сфері, визначення на місцевому рівні конкретних заходів із захисту, підтримки та соціалізації постраждалих осіб, підняття рівня правосвідомості та відповідальності громадян. Підвищення поінформованості суспільства щодо шляхів убезпечення від потрапляння до ситуації торгівлі людьми, а також можливостей отримання відповідної допомоги з метою формування навичок безпечної поведінки у населення; підвищення рівня поінформованості широких верств населення про європейські цінності та стандарти щодо верховенства права та поваги до прав людини і основоположних свобод, забезпечення гендерної рівності та подолання дискримінації в усіх її формах та проявах.

  1. Мета і завдання Програми

 

Метою Програми є удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, торгівлі людьми, створення умов впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства та в умовах децентралізації з урахуванням міжнародних стандартів, законів України «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Указу Президента України від 21 вересня 2020 р. № 398 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», а також підвищення ефективної взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості.

Положення Програми спрямовані на досягнення цілі 5 «Забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчаток» та цілі 16 «Сприяння побудові миролюбного й відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних та заснованих на широкій участі інституцій на всіх рівнях», визначених Указом Президента України від 30 вересня 2019 року №722 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року».

Основними завданнями Програми є:

  • реалізація комплексної державної політики щодо попередження домашнього насильства і насильства за ознакою статі;
  • забезпечення ефективної системи раннього виявлення сімей, у яких вчиняється домашнє насильство і насильство за ознакою статі або є реальна загроза його вчинення, та організації соціального супроводу таких сімей;
  • підвищення рівня правової культури населення та поінформованості про проблему домашнього насильства і насильства за ознакою статі шляхом проведення широкомасштабної інформаційно-просвітницької та роз’яснювальної роботи;
  • створення дієвої системи надання допомоги потерпілим від домашнього насильства і насильства за ознакою статі;
  • організація фахової підготовки кадрів з питань запобігання та протидії всім формам насильства щодо жінок, дітей, надання допомоги постраждалим від домашнього насильства;
  • протидія торгівлі людьми: впровадження ефективного механізму
    взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми та захист прав осіб, що постраждали
    від торгівлі людьми, надання їм допомоги;
  • гендерна рівність: удосконалення механізму забезпечення рівних прав
    та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства та
    впровадження європейських стандартів рівності.

 

  1. Перелік основних заходів Програми

 

Пріоритетними заходами реалізації Програми щодо ефективного механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі та забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, (далі – постраждалі особи), є:

  • удосконалення системи запобігання та протидії насильству, а також відповідної нормативно-правової бази, запровадження дієвого механізму взаємодії суб’єктів, що проводять заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі шляхом узгодження їх дій;
  • формування в суспільстві нетерпимого ставлення до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей, усвідомлення домашнього насильства, як порушення прав людини;
  • запровадження системного реагування на насильство, де кожен випадок отримує належну увагу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інших органів та установ, які виконують функції, пов’язані з проведенням заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі;
  • забезпечення постраждалим особам незалежно від віку та стану здоров’я доступності до комплексних послуг, орієнтованих на їх потреби, та отримання таких послуг;
  • надання доступних якісних соціальних послуг постраждалим особам;
  • належного розслідування фактів домашнього насильства, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та зміна їх поведінки на ненасильницьку;
  • підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства, розуміння суспільством непропорційного впливу домашнього насильства та насильства за ознакою статі на жінок і чоловіків, у тому числі на осіб з інвалідністю, вагітних жінок, дітей, недієздатних осіб, осіб похилого віку;
  • надання кожній постраждалій особі інформації про її права та можливості реалізації таких прав зрозумілою для неї мовою або через перекладача чи залучену третю особу, яка володіє мовою, зрозумілою постраждалій особі, та забезпечення реалізації таких прав;
  • забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб для отримання соціальних послуг медичної, соціальної, психологічної допомоги, доступу до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту; у разі потреби забезпечення тимчасового притулку для постраждалих осіб.
  1. Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету у межах загальних асигнувань, благодійних внесків, інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Обсяг фінансування за рахунок місцевого бюджету визначається щорічно, виходячи з конкретних завдань Програми та реальних можливостей бюджету.

Перелік заходів та фінансування Програми

№ з/п

Найменування заходу

Виконавці,

термін виконання

Джерело фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування,

тис. грн

2024

2025

І. Запобігання домашньому насильству.
Подолання в українському суспільстві негативних стереотипів і формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки

1

Здійснення збору, аналізу і поширення інформації про домашнє насильство та/або насильство за ознакою статі

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

2

Забезпечення розповсюдження відповідно до законодавства інформації про домашнє насильство; про права, заходи та соціальні послуги, які надають різні суб’єкти; про категорії осіб, які можуть ними скористатися, та порядок отримання таких послуг; про відповідальність кривдників

суб’єкти, що здійснюють відповідно до законодавства заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

3

Проведення інформаційно-комунікаційних кампаній для дітей, молоді, осіб похилого віку, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та членів їх родин, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Служба у справах дітей Козелецької селищної ради, відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

4

Оприлюднення даних про суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на місцевому рівні, та забезпечення доступності інформації про їх функції та обов’язки у запобіганні та протидії домашньому насильству

загальний відділ Козелецької селищної ради, управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради.

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

II. Реагування на факти домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Розбудова нової системи реагування на насильство

1

Забезпечення діяльності координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі

виконавчий комітет Козелецької селищної ради, управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради.

ЩОКВАРТАЛЬНО                     

не потребує фінансування

-

-

2

Забезпечення громади фахівцями із соціальної роботи, психологами, фахівцями з виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, запобігання домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, надання послуг постраждалим особам та вжиття заходів реагування до кривдників

відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради, управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради.                          

                                  ПОСТІЙНО

бюджет Козелецької селищної ради

50,0

100,0

3

Визначення потреб громади у соціальних послугах, зокрема у соціальній профілактиці, з метою запобігання насильству, планування надання соціальних послуг для постраждалих осіб відповідно до оцінки потреб, визначення потреб у фінансуванні

відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради, управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради                            

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

4

Здійснення обліку звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі, облік скарг щодо неналежного/ несвоєчасного реагування

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

 

-

ІІІ. Забезпечення діяльності системи моніторингу та удосконалення механізму взаємодії у сфері

запобігання та протидії домашньому насильству

1

Невідкладне реагування на повідомлення про випадки домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми

суб’єкти, що здійснюють відповідно до законодавства заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

2

Надання необхідної медичної допомоги особі, яка зазнала насильства в сім’ї; вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків і загрози неправомірних дій у відношенні до дитини,  у тому числі розгляд питання про тимчасове вилучення дитини з сім’ї, де вона зазнала насильства в сім’ї або де існує загроза його вчинення, та подальше її влаштування до закладів, де створені належні умови проживання і виховання для реабілітації дитини

заклади охорони здоров’я; Служба у справах дітей Козелецької селищної ради, управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради                            

                        У РАЗІ ПОТРЕБИ

не потребує фінансування

-

-

3

Забезпечення проведення медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства при виявленні тілесних ушкоджень

заклади охорони здоров’я

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

4

Направлення постраждалих осіб від домашнього насильства на анонімне тестування на ВІЛ-інфекцію у разі виявлення у постраждалих осіб ушкоджень сексуального характеру

заклади охорони здоров’я

                              

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

5

Надання комплексу соціальних послуг від домашнього насильства і насильства за ознакою статі  постраждалим особам, які є недієздатними особами, у разі якщо законного представника такій особі не призначено або законний представник є кривдником чи ухиляється від захисту прав та інтересів такої особи

відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради, управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                           

                             

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

6

Проведення спільних рейдів з метою відвідування сімей, у яких скоєно насильство щодо дітей або існує реальна його загроза, перевірка отриманої інформації (проведення  бесіди з дитиною, членами родини, працівниками закладу освіти, де навчаються чи виховуються діти, сусідами тощо, проведення обстеження житлово-побутових умов проживання сім’ї

суб’єкти, що здійснюють відповідно до законодавства заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі

                              

       У РАЗІ НАДХОДЖЕННЯ    ПОВІДОМЛЕННЯ

не потребує фінансування

-

-

7

Ведення обліку дітей, стосовно яких вчинено насильство в сім’ї

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Служба у справах дітей Козелецької селищної ради

         ДО ЗНИКНЕННЯ ПІДСТАВ  ПЕРЕБУВАННЯ НА ОБЛІКУ

не потребує фінансування

-

-

8

Захист прав та інтересів постраждалої дитини, у тому числі шляхом звернення до суду, представництва прав та інтересів дитини у суді при розгляді питань, пов’язаних із здійсненням актів домашнього насильства

Служба у справах дітей Козелецької селищної ради

У РАЗІ ПОТРЕБИ

не потребує фінансування

-

-

IV. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм та проявів домашнього насильства і насильства за ознакою статі

1

Проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи з батьками, особами, що їх замінюють, та іншими членами сімей у родинах, які опинились у складних життєвих обставинах та сім’ях, де існують випадки вчинення насильства щодо дітей або існує реальна загроза його вчинення

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, відділення поліції №1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівської області.

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

2

Проведення тематичних семінарів, лекцій, «круглих» столів для працівників освіти за участі суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                            ЩОКВАРТАЛЬНО

не потребує фінансування

-

-

3

Проведення тренінгів для батьків з питань запобігання насильству в сім’ї

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

4

Інформування постраждалої дитини, її батьків, інших законних представників, які не є кривдниками, про права, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

               У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ  ЧИ      ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАСИЛЬСТВО

не потребує фінансування

-

-

5

Інформування населення через засоби масової інформації про правові основи запобігання та протидії насильству, види допомоги особам, які потерпають від насильства в сім'ї

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                        

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

6

Проведення у закладах освіти громади просвітницьких заходів із питань запобігання та протидії насильству із залученням представників відповідних служб

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                        

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

V. Протидія торгівлі людьми

1

Забезпечення Національного механізму
взаємодії суб’єктів, які
здійснюють заходи у сфері
протидії торгівлі людьми в
питаннях ідентифікації та
перенаправлення постраждалих осіб

суб’єкти, що здійснюють відповідно до законодавства заходи у сфері протидії торгівлі людьми

                                        

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

2

Забезпечення розгляду питань з протидії торгівлі людьми на засіданнях Козелецької селищної ради

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

3

Проведення інформаційно
роз’яснювальної роботи
з питань протидії торгівлі людьми серед груп населення, які мають підвищений ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми

суб’єкти, що здійснюють відповідно до законодавства заходи у сфері протидії торгівлі людьми

                                        

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

4

Здійснення
індивідуального та
групового консультування підлітків та молоді груп ризику

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

5

Розроблення та розміщення на сайтах закладів освіти, органів управління освітою
інформації з питань убезпечення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми,
поширення інформації
про роботу Національної дитячої гарячої лінії з питань запобігання домашнього насильства,
торгівлі людьми та гендерної дискримінації

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

6

Здійснення виховної роботи зі здобувачами освіти
закладів загальної середньої освіти з питань протидії торгівлі людьми

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

VI. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

1

Здійснення аналізу стану
забезпечення реалізації державної політики у сфері рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на території Козелецької селищної ради

суб’єкти, що здійснюють відповідно до законодавства заходи у сфері протидії торгівлі людьми

                                         

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

2

Урахування гендерного компонента у програмах, планах, стратегіях тощо

суб’єкти, що здійснюють відповідно до законодавства заходи у сфері протидії торгівлі людьми

                                        

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

3

Проведення інформаційно
просвітницьких кампаній, освітніх, культурно-мистецьких заходів, зокрема, виготовлення та
розміщення інформаційної
продукції, з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, подолання гендерних стереотипів та протидії дискримінації за
ознакою статі

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

                                         ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

4

Методичний супровід працівників психологічної служби та педагогічних
працівників щодо організації роботи з формування у здобувачів освіти толерантності,
підвищення обізнаності з питань забезпечення гендерної рівності та протидії дискримінації за ознакою статі (розробка методичних рекомендацій, буклетів, інформаційних
матеріалів тощо)

управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради

      

                                  ПОСТІЙНО

не потребує фінансування

-

-

Всього

150,0

50,0

100,0

  1. Реалізація основних заходів Програми та контроль за їх виконанням

Реалізацію цієї Програми здійснює управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради. Контроль за використанням коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється відповідно до законодавства України.

Основні напрямки та заходи Програми можуть коригуватися в період її дії з урахуванням соціально-економічної ситуації  Козелецької селищної ради.

Зміни до Програми вносяться в разі потреби та можуть передбачати:

  • включення до затвердженої Програми додаткових заходів і завдань;
  • уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, переліку виконавців, строків виконання Програми та окремих заходів і завдань;
  • виключення із затвердженої Програми окремих заходів і завдань, щодо яких визнано недоцільним подальше продовження робіт.

         Рішення про внесення змін до Програми приймається Козелецькою селищною радою за поданням розробника Програми.

  1. Очікувані результати Програми

  Завдяки реалізації заходів Програми прогнозується створення сприятливих умов для вдосконалення роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми щодо реагування на факти вчинення такого насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, роботи з кривдниками.

У результаті реалізації комплексу заходів, визначених Програмою, очікується досягнення таких основних кількісних і якісних показників цієї сфери:

- мінімізація асоціальних проявів насильства у сім'ї (зменшення кількості сімей, у яких існує ризик вчинення домашнього насильства);

- охоплення різних категорій населення інформаційно-просвітницькими послугами з питань репродуктивного здоров’я, виховання дітей, вирішення конфліктів, формування ненасильницької моделі поведінки, сімейних цінностей та традицій;

- підвищення рівня педагогічної культури батьків, їх відповідальності за здоров’я та виховання дітей;

- підвищення рівня обізнаності суспільства щодо форм та проявів домашнього насильства, його причин та наслідків, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі родинних відносин, жорстокого поводження з дітьми;

- посилення ефективності взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі;

- підвищення рівня професійної компетенції працівників Козелецької селищної ради щодо запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

- удосконалення системи надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства;

- посилення координації діяльності органів виконавчої влади, громадських організацій у сфері протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі

- підвищення ефективності взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та об’єднань, інших юридичних осіб, які виконують різні функції у сфері протидії торгівлі людьми;
          - підвищення рівня поінформованості населення щодо шляхів уникнення ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання допомоги з метою формування у громадян навичок безпечної поведінки;

- зменшення проявів упередженого ставлення до осіб, які постраждали від торгівлі людьми, підвищення рівня довіри до органів виконавчої влади, які проводять заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

         - запровадження дієвого механізму щодо виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на регіональному та місцевих рівнях;
         - забезпечення належного захисту та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, з урахуванням потреб окремих груп таких осіб;

        -  здійснення заходів щодо мінімізації випадків торгівлі людьми;

        - створення ефективної системи співпраці органів державної влади, міжнародних і громадських організацій, діяльність яких спрямована на
забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у суспільстві;            

        - створення умов для своєчасного виявлення фактів дискримінації за ознакою статі та забезпечення надання ефективної допомоги постраждалим від дискримінації на всіх рівнях;

        - залучення громадськості до вирішення проблем впровадження державної гендерної політики в області, запобігання дискримінації за ознакою статі.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

07 червня 2024 року

сел. Козелець

№ 33-34/VIII

Про затвердження технічної документації

із землеустрою щодо встановлення (відновлення)

меж земельної ділянки в натурі  (на місцевості)

та передачу земельної ділянки безоплатно у

власність для будівництва і обслуговування

житлового будинку, господарських будівель і споруд

гр. Адаменку С.В.

          Розглянувши заяву громадянина Адаменка Сергія Васильовича про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, керуючись ст.ст.12, 81, 116, 118, 120, 121 Земельного кодексу України та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) громадянину Адаменку Сергію Васильовичу для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,2500 га в межах с.Данівка, вул.***, Козелецької селищної ради.
  2. Передати безоплатно у власність громадянину Адаменку Сергію Васильовичу (с. Данівка, вул.***) земельну ділянку, площею 0,2500 га, кадастровий номер *** для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за рахунок земель комунальної власності в межах с.  Данівка, вул.***, Козелецької селищної ради.
  3. Право власності на земельну ділянку, кадастровий номер *** виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлення відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
  4. Земельну ділянку використовувати за цільовим призначенням, з дотриманням вимог ст. ст. 20, 91, 103 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тридцять четверта сесія восьмого скликання)

 

07 червня 2024 року

сел. Козелець

 

№ 32-34/VIII

Про затвердження технічної документації

із землеустрою щодо встановлення (відновлення)

меж земельної ділянки в натурі  (на місцевості)

та передачу земельної ділянки безоплатно у спільну

часткову власність для будівництва і обслуговування

житлового будинку, господарських будівель і споруд

гр. Кириченку В.Б.

          Розглянувши заяву громадянина Кириченка Володимира Борисовича про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельної ділянки безоплатно у спільну часткову власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, керуючись ст.ст.12, 81, 116, 118, 120, 121 Земельного кодексу України та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) громадянину Кириченку Володимиру Борисовичу для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0, 0713 га в межах сел. Козелець, вул.***,  Козелецької селищної ради.
  2. Передати безоплатно у спільну часткову власність громадянину Кириченку Володимиру Борисовичу (сел. Козелець, вул.***) - 11/20 частки земельної ділянки, площею 0,0713 га, кадастровий номер *** для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за рахунок земель комунальної власності в межах га в межах сел. Козелець, вул.***, Козелецької селищної ради.
  3. Право спільної часткової власності на земельну ділянку, кадастровий номер *** виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлення відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
  4. Земельну ділянку використовувати за цільовим призначенням, з дотриманням вимог ст. ст. 20, 91, 103 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та питань надзвичайних ситуацій.

Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ

 

 

Анонси і оголошення

 

 

 

 

 

president  rada  kmu  chor  chern  Dija  LogoAUCwebDSYO

 

 

 

 

 

 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

Офіційний сайт © 2025 Козелецька селищна рада Всі права захищено.