Ви тут: Головна
Для громадськості
Консультації з громадськістю
е-консультації з громадськістю
Рішення
Рішення виконкому
Рішення виконкому 2025 рік
Рішення 105 виконкому селищної ради від 22.07.2025 року







Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3384-105/VIII
Про продовження функціонування
прийомної сім’ї Приходько-Лещенка В.М.
та Приходько-Лещенко С.І. на території
Козелецької селищної ради
Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2025 року № 702 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо здійснення органами опіки та піклування, службами у справах дітей повноважень стосовно організації діяльності дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей», Положення про прийомну сім’ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року № 565, розглянувши заяву прийомних батьків ПРИХОДЬКО-ЛЕЩЕНКА Василя Миколайовича та ПРИХОДЬКО-ЛЕЩЕНКО Світлани Іванівни, керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:
Прийомна сім’я ПРИХОДЬКО-ЛЕЩЕНКІВ утворена 30 квітня 2010 року відповідно до розпорядження в.о. голови Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області від 29 квітня 2010 року № 380 «Про утворення прийомної сім’ї та влаштування дитини».
Припинено функціонування прийомної сім’ї 21 липня 2025 року відповідно до розпорядження начальника Чернігівської районної військової адміністрації Чернігівської області від 16 липня 2025 року № 153 «Про припинення функціонування прийомної сім’ї Приходько-Лещенка В.М. та Приходько-Лещенко С.І ».
Мати, Борисенко Оксана Вадимівна, померла (свідоцтво про смерть, серія ***, видане виконавчим комітетом Мринської сільської ради Носівського району Чернігівської області 02 листопада 2020 року).
Батько, Горецький Іван Іванович, записаний відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України № 00002073375, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану Носівського районного управління юстиції Чернігівської області від 12 лютого 2010 року).
- підготувати договір про влаштування особи з числа дітей-сиріт на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї;
- здійснювати контроль за виконанням договору, а також за умовами проживання та виховання особи з числа дітей-сиріт за місцем проживання сім’ї шляхом її відвідування не рідше, ніж один раз на рік;
- щороку до 15 січня готувати звіт про стан утримання, виховання і розвиток особи з числа дітей-сиріт у прийомній сім’ї.
- здійснювати заходи, спрямовані на сприяння створенню прийомними батьками належних умов функціонування прийомної сім’ї, у тому числі надання соціальних послуг (у разі потреби);
- забезпечувати соціальний супровід, який передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-економічних, соціально-медичних, інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї;
- надавати Службі у справах дітей Козелецької селищної ради до 05 грудня інформацію про ефективність функціонування прийомної сім’ї.
- організовувати двічі на рік проходження особою з числа дітей-сиріт медичного огляду, здійснювати диспансерний нагляд;
- надавати щорічно до 05 грудня Службі у справах дітей Козелецької селищної ради інформацію про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток особи з числа дітей-сиріт.
- проходити підвищення кваліфікації один раз на два роки;
- у разі зміни місця перебування прийомної сім’ї, у тому числі тимчасового переміщення (евакуації) в межах України або за межі України, зміну місця тимчасового переміщення (евакуації), повернення з евакуації повідомляти протягом 10 календарних днів Службу у справах дітей Козелецької селищної ради із зазначенням адреси перебування прийомної сім’ї та особи з числа дітей-сиріт, влаштованих до прийомної сім’ї;
- у разі зміни сімейного стану (розлучення, смерті одного з подружжя) прийомні батьки зобов’язані не пізніше ніж через 10 календарних днів з дати зміни сімейного стану повідомити про це Службу у справах дітей Козелецької селищної ради або фахівця із соціальної роботи, який здійснює соціальний супровід сім’ї;
- щороку проходити медичне обстеження та подавати Службі у справах дітей Козелецької селищної ради висновок про стан здоров’я.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3383-105/VІІІ
Про надання дозволу на дарування
житлового будинку та земельної
ділянки
Відповідно до статті 17 Закону України «Про охорону дитинства», статті 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей», статті 177 Сімейного кодексу України, п. 67 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866, розглянувши заяву ЦАРИННОГО Віктора Івановича, 22.06.1952 року народження, жителя с. Олексіївщина, *** Чернігівського району Чернігівської області, враховуючи рекомендації комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті селищної ради, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:
Інтереси дитини не будуть порушені.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3381-105/VIII
Про погодження Програми розвитку
та функціонування української мови
як державної в усіх сферах суспільного
життя на території Козелецької селищної ради
на 2025-2027 роки
Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Указу Президента України від 31.05.2018 року № 156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України», розпоряджень Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 року № 596-р «Про схвалення Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава»», від 19.05.2021 року № 474-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року», від 03.03.2023 року № 190-р «Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та затвердження операційного плану її реалізації на 2023-2025 роки», керуючись статтями 27, 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Козелецької селищної ради
від 22 липня 2025 року
№ 3381-105/VIII
ПРОГРАМА
розвитку та функціонування української мови як державної
в усіх сферах суспільного життя
на території Козелецької селищної ради
на 2025-2027 роки
сел. Козелець
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
2. |
Дата, номер і назва документа органу виконавчої влади про розроблення Програми |
Конституція України, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Указ Президента України від 31.05.2018 № 156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України», розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 596-р «Про схвалення Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова-успішна держава», розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 № 474-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року», розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 № 190-р «Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та затвердження операційного плану її реалізації на 2023-2025 роки» |
3. |
Розробник Програми |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
4. |
Співрозробники Програми |
Структурні підрозділи Козелецької селищної ради |
5. |
Головний розпорядник |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
6. |
Відповідальний виконавець |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
7. |
Учасники Програми |
Структурні підрозділи Козелецької селищної ради, старостинські округи |
8. |
Термін реалізації |
2025-2027 роки |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми |
381,0 тис. грн. |
у тому числі: |
||
- коштів державного бюджету |
- |
|
- коштів обласного бюджету |
- |
|
- коштів селищного бюджету |
381,0 тис. грн. |
|
- коштів небюджетних джерел |
- |
Українська мова за усіх часів утвердження держави Україна залишається стрижнем засобу спілкування, інтелектуального зростання особистості, зміцнення підвалин духовності, збереження історичної пам’яті, примноження культурного, науково-просвітницького надбання народу, вияву національно-патріотичного піднесення. Мова – невіддільний атрибут української нації, яка наполегливо виборює власну незалежність, ідентичність, право на вільне життя і вільне спілкування рідною мовою.
На нинішньому складному шляху розвитку українська мова є фактором єднання і національної безпеки України. Посилюється її роль як чинника консолідації суспільства, гаранта захисту прав людини для кожного українського громадянина, незалежно від його етнічного походження, забезпечення можливостей для опанування державної мови через систему освітніх, наукових, просвітницьких закладів, культурологічних, національно-патріотичних спрямувань, громадських об’єднань.
Питання належного функціонування державної мови, яка є визначальною і головною ознакою національного поступу, базовим складником української нації, набуває ключового значення в умовах збройної агресії російської федерації проти України. Оскільки мова – своєрідний код нації, а не лише засіб спілкування, важливою і беззаперечною є роль Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За цей час громадяни України змогли не тільки навчитися захищати свої права вільно володіти українською мовою, але й зміцнити головні національні підвалини. Відповідно до цього Закону, статус української мови як єдиної державної передбачає обов’язковість її використання на усій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших сферах суспільного життя. Адже українська мова – це територія свободи, ознака гідності українців і символ української боротьби. Чітке виконання вимог Закону значною мірою залежить від поінформованості людей, яких ці вимоги стосуються, а також від контролю за їх виконанням. Загроза ж українській мові є рівносильною загрозі національній безпеці України (визначено рішенням Конституційного суду про конституційність Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в липні 2020 року).
У 2024 році розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 року № 243-р затверджено Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.
Сьогодні українці не терплять порушення своїх мовних прав, активно ініціюється процес наступальної українізації, працюють інституції, створюється інфраструктура з опанування української мови, принципово караються ті порушники, які продовжують порушувати права громадян, хто зловживає конституційною нормою і нормами мовного законодавства.
Українська мова тепер є в географічних назвах, найменуваннях вулиць і площ, у літературі, фільмах, виставах, фактично стала панівною, і це справді – безпрецедентна річ.
Безповоротну мовну українізацію можуть зробити позиція і дії кожного громадянина України, який спілкується українською, захищає державну мову, дбає про національні інтереси. Українська перемога – це і сила української мови, яка поширюється, вивчається, дає нові можливості і відкриває українців світові, це і сила кожного громадянина, української єдності, української армії, міжнародної підтримки, європейського вибору і успішного українського майбутнього.
Російська агресія продемонструвала, що важливе значення для розвитку та піднесення престижу української мови мають не тільки заходи державної політики, але й громадські ініціативи, завдяки яким на добровільних засадах повинно контролюватися дотримання мовного законодавства та здійснюватися сприяння популяризації української мови.
У Козелецькій територіальній громаді досягнуто певного успіху в утвердженні української мови як державної. Розширився її вжиток в установах та організаціях, в освіті, культурі, охороні здоров’я, соціальній сфері, громадських інституціях. У закладах, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, сформовано мережу профільних класів і класів з поглибленим вивченням української мови та літератури. У закладах освіти, зокрема дошкільної та позашкільної, освітній процес здійснюється українською мовою.
Свою діяльність на проведення культурно-просвітницьких заходів щодо зміцнення державного статусу української мови спрямовують заклади культури громади. Здійснюється культурно-просвітницька робота щодо популяризації української мови як державної на кращих зразках народних звичаїв і традицій, підвищення мовної культури і загального рівня духовної культури населення, усвідомлення національної ідентичності.
Бібліотеки громади приділяють особливу увагу збереженню та розвитку рідної мови, сприяють її опануванню та читанню. Проте залишається актуальною проблема оновлення фондів бібліотек і поповнення сучасною українською художньою літературою, особливо дитячою, якісними україномовними перекладами відомих творів світової літератури, творами письменників-земляків, книгами патріотичного спрямування, словниками тощо.
Популяризація читання нерозривно пов’язана з розвитком видавничої галузі. Потребує підтримки книговидавнича справа у громаді, зокрема видання книг українською мовою місцевих авторів. У процесі читання виховується відчуття мови, багатшає усне мовлення. Проте останніми роками спостерігається тенденція до зниження рівня читання в дитячому та молодіжному середовищах.
Також у громаді є потреба в подальшій активізації цілеспрямованої роботи щодо забезпечення належного використання державної мови в різних сферах життя: місцевому самоврядуванні, освіті, культурі, охороні здоров’я, торгівлі, транспорті, рекламі, засобах масової інформації тощо. Необхідно налагодити системну скоординовану роботу щодо створення додаткових можливостей для опанування державної мови мешканцями громади та внутрішньо переміщеними особами.
Ключовими проблемними питаннями щодо розвитку та функціонування державної мови, які потребують вирішення у Козелецькій селищній раді, є:
- удосконалення системних підходів щодо зміцнення державного статусу української мови, вироблення дієвого механізму її захисту, розвитку та популяризації;
- недостатній рівень обізнаності жителів громади про порядок застосування норм законодавства про державну мову у відповідних сферах суспільного життя;
- недостатні темпи налагодження системної скоординованої роботи щодо створення додаткових можливостей для опанування державної мови мешканцями громади та внутрішньо переміщеними особами;
- тенденція до зниження рівня читання в дитячому та молодіжному середовищах;
- недостатній рівень поповнення бібліотечних фондів новою сучасною українською літературою;
- недостатній рівень книговидавничої справи в громаді, необхідність налагодження видання творів місцевих авторів.
Зміцнення державного статусу української мови, розширення меж функціонування, забезпечення її всебічного розвитку в громаді як консолідуючої сили громадянського суспільства, послідовне вирішення мовних проблем зумовлюють необхідність затвердження Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на території Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки (далі – Програма).
Програма розроблена відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Указу Президента України від 31.05.2018 року № 156/218 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України», розпоряджень Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 року № 596-р «Про схвалення Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава», від 19.05.2021 року № 474-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року», від 03.03.2023 року № 190-р «Про схвалення Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та затвердження операційного плану її реалізації на 2023-2025 роки».
Програмою визначено основні спрямування, пріоритетність розвитку та функціонування української мови на 2025-2027 роки, заходи й механізми реалізації, терміни виконання, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення. Масштабність та успішність цієї роботи у громаді напряму залежать від системного підходу, а також від використання місцевої культурної, освітньої, соціальної інфраструктури, людського потенціалу.
Програма передбачає забезпечення дотримання конституційних гарантій і створення умов для всебічного розвитку, функціонування та популяризації української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на території Козелецької територіальної громади.
Реалізація Програми забезпечить популяризацію української мови, культури, формування історичної та патріотичної свідомості населення, створення цілісного інформаційно-культурного простору, поширення функцій та сфер вживання державної мови у Козелецькій територіальній громаді шляхом розширення культурно-просвітницьких, освітніх, науково-практичних, інформаційно-пізнавальних заходів з активним залученням населення. Це збільшить присутність української мови в публічному просторі та зміцнить її статус як державної.
Метою Програми є:
- забезпечення додержання конституційних гарантій і створення умов для всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на території Козелецької територіальної громади, посилення її консолідуючої ролі як засобу зміцнення державної єдності, захисту мовно-культурного та мовно-інформаційного простору, територіальної цілісності та національної безпеки України;
- підвищення престижу використання української мови, мотивування населення громади до вивчення, навчання та спілкування українською мовою, створення додаткових можливостей для її опанування.
Зміцнення мовно-культурної єдності, розширення суспільно-комунікативних функцій державної мови спонукають здійснити низку ефективних заходів задля утвердження української мови в усіх сферах суспільного життя на території Козелецької територіальної громади. Визначальним залишається стимулювання вивчення української мови, її підтримка й розвиток.
Мету Програми та вирішення проблемних питань передбачається досягти шляхом:
- реалізації державної політики, спрямованої на всебічний розвиток і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у громаді, посилюючи взаємодію між органами місцевого самоврядування та закладами освіти і культури, охорони здоров’я і соціальної сфери, громадськими інституціями і населенням, підтримуючи громадські ініціативи, належно здійснюючи інституційне, фінансове та кадрове забезпечення реалізації державної мовної політики;
- вироблення дієвого механізму для зміцнення державного статусу української мови завдяки її популяризації та мотивування населення громади до вивчення та спілкування українською мовою;
- забезпечення дотримання посадовими і службовими особами органів місцевого самоврядування, іншими посадовими та службовими особами вимог Закону щодо обов’язковості використання державної мови під час виконання своїх посадових обов’язків, недопущення її дискримінації;
- створення умов для підвищення обізнаності громадян про порядок застосування норм законодавства про державну мову, забезпечення реалізації громадянами права на одержання інформації та послуг українською мовою, проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній серед населення щодо важливості і актуальності вивчення та використання української мови у повсякденному житті, публічній та приватній сферах;
- покращення якості викладання державної мови в закладах освіти, сприяння вивченню української мови учнівською молоддю, підвищення рівня володіння українською мовою педагогічних працівників, забезпечення неухильного дотримання закладами освіти законодавства України в частині впровадження освітнього процесу українською мовою на всіх рівнях здобуття освіти;
- створення умов для розвитку читання та популяризації української літератури, запровадження регулярних комунікаційних кампаній щодо популяризації читання як звички та корисної практики, інструменту досягнення персонального та професійного успіху впродовж життя шляхом популяризації української художньої літератури;
- забезпечення відповідного рівня поповнення бібліотечних фондів творами сучасних українських письменників, перекладами українською мовою творів сучасних зарубіжних письменників, сучасною дитячою літературою, словниками тощо, широкого залучення дітей та підлітків до культурного надбання;
- підтримки книговидавничої справи в громаді, зокрема видання українською мовою книг місцевих авторів;
- створення та забезпечення функціонування в громаді розгалуженої мережі мовних курсів, розмовних клубів, ініціатив, проєктів, здійснення інших заходів щодо сприяння опануванню державної мови;
- мотивування населення громади та внутрішньо переміщених осіб до вивчення, навчання та спілкування українською мовою;
- розширення сфери застосування української мови дітьми та молоддю як невід’ємного елемента національно-патріотичного виховання.
Загальний орієнтовний обсяг фінансування заходів Програми на 2025-2027 роки становить 381,0 тис. грн. з місцевого бюджету.
Фінансування Програми здійснюється, відповідно до законодавства України, за рахунок коштів селищного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Термін реалізації Програми – 2025-2027 роки.
6. Перелік завдань (напрямів) та заходів Програми
Основні завдання Програми:
- зміцнення державного статусу української мови, вироблення дієвого механізму її захисту, розвитку та популяризації;
- забезпечення дотримання посадовими і службовими особами органів місцевого самоврядування, іншими посадовими та службовими особами вимог Закону щодо обов’язковості використання державної мови під час виконання своїх посадових обов’язків, недопущення її дискримінації;
- мотивування населення громади до вивчення, навчання та спілкування українською мовою, запровадження та реалізації відповідних проєктів;
- забезпечення промоції читання як одного з чинників розвитку і функціонування української мови;
- підтримка книговидавничої справи в громаді, поширення культурного продукту, створеного українською мовою;
- покращення якості викладання державної мови в закладах освіти;
- здійснення заходів щодо розвитку та вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників;
- створення в громаді додаткових можливостей для опанування державної мови;
- створення умов для підвищення обізнаності громадян про порядок застосування норм законодавства про державну мову у відповідних сферах суспільного життя, забезпечення реалізації громадянами права на одержання інформації та послуг українською мовою, зокрема через місцеві засоби масової інформації, розширення україномовного інформаційного простору.
Програма визначає напрями та заходи щодо розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на усій території Козелецької територіальної громади, обґрунтовує ресурсні потреби на 2025-2027 роки.
У Програмі обумовлено перелік напрямів діяльності та заходів із визначенням джерел, орієнтованих обсягів фінансування та очікуваних результатів (додаток 1).
7. Очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності
Виконання Програми забезпечить:
- повноцінне функціонування та утвердження української мови в усіх сферах суспільного життя у громаді, посилення її функції, збереження ідентичності української нації, єдності України;
- забезпечення обов’язкового використання державної мови у діяльності органів місцевого самоврядування, збільшення кількості посадових і службових осіб, що підвищили кваліфікацію з володіння українською мовою;
- підвищення рівня якості викладання державною мовою у закладах освіти, педагогічної майстерності та кваліфікації педагогічних працівників, опанування нових та вдосконалення раніше набутих компетентностей в межах їх професійної діяльності щодо володіння українською мовою;
- організацію системної роботи з опанування державної мови для місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, створення для цього додаткових можливостей, зростання частки громадян, які використовують українську мову в побуті;
- збільшення проведених культурно-мистецьких, інформаційно-просвітницьких, патріотичних та інших заходів, спрямованих на популяризацію української мови;
- збільшення проєктів, спрямованих на промоцію читання та читацької культури серед жителів громади, заохочення до читання якомога більше соціальних груп населення, насамперед дітей та молоді, осіб з інвалідністю та осіб, які потребують соціальної адаптації;
- збільшення обсягу поповнення бібліотечних фондів громади україномовною літературою та періодичними виданнями;
- збільшення видання книг українською мовою, зокрема письменників-земляків;
- створення умов для підвищення обізнаності громадян про порядок застосування норм законодавства про державну мову у відповідних сферах суспільного життя та дотримання прав жителів на отримання інформації й послуг державною мовою;
- створення відповідного національно-культурного та мовно-інформаційного простору з метою забезпечення мовних прав жителів громади, популяризації української мови та культури.
8. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Розробником Програми є управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради.
Програма виконується визначеними виконавцями. До реалізації заходів Програми можуть долучатися комунальні та громадські установи й організації, інститути громадянського суспільства.
Координація виконання Програми покладається на управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради. Відповідальні виконавці подають інформацію про виконання заходів Програми управлінню освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом.
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради щокварталу до 25 числа місяця, наступного за звітним періодом, та до 25 числа місяця, наступного року за звітним періодом узагальнює інформацію про хід виконання Програми.
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради у співпраці зі структурними підрозділами Козелецької селищної ради у разі потреби або коли в період її виконання відбуватимуться зміни в законодавчих та нормативно-правових актах України щодо функціонування української мови розробляє пропозиції щодо доцільності продовження тих чи інших заходів, завдань, включення додаткових заходів і завдань, обсягів і джерел фінансування, переліку виконавців, строків виконання Програми тощо.
Контроль за виконанням Програми покладається на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та постійну комісію з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку.
Додаток до Програми
Напрямки діяльності й заходи Програми розвитку та функціонування української мови
як державної в усіх сферах суспільного життя у Козелецькій територіальній громаді на 2025-2027 роки
№ з/п |
Назва напряму (завдання) Програми |
Перелік заходів Програми |
Термін викона-ння заходу |
Виконавці |
Джерела фінансу-вання |
Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) за роками |
Очікуваний результат |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
2025 |
2026 |
2027 |
|||||||
1. |
Зміцнення державного статусу української мови, вироблення дієвого механізму її захисту, розвитку та популяризації |
1.1. Проведення моніторингу функціонування української мови та мовно-культурного становища в різних сферах життя на території Козелецької територіальної громади |
2025 рік |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Отримання інформації про стан розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, збереження української культури на території громади |
1.2. Забезпечення виконання вимог нормативно-правових актів щодо функціонування державної мови під час публічних, культурно-мистецьких, освітніх, спортивних заходів, інформаційних кампаній тощо |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Забезпечення вимог чинного законодавства України про мову, зміцнення її статусу, сприяння утвердженню української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, формування якісного україномовного середовища |
||
1.3. Забезпечення контролю за поданням інформації українською мовою на об’єктах інформаційно-орієнтованої системи населених (вуличні вказівники, адресні покажчики, дорожні знаки тощо) |
2025 рік |
Виконавчий комітет Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Забезпечення вимог чинного законодавства України про мову |
||
1.4. Реалізація проєктів, проведення засідань за круглим столом, конференцій, семінарів, нарад та інших заходів з питань реалізації державної мовної політики у громаді |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
Вироблення дієвого механізму популяризації та розвитку української мови |
||
1.5. Участь у Всеукраїнському радіодиктанті Національної єдності |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибуту національної ідентичності |
||
2. |
Забезпечення дотримання посадовими особами органів місцевого самоврядування вимог законодавства щодо обов’язковості використання державної мови під час виконання своїх посадових обов’язків, недопущення її дискримінації |
2.1. Забезпечення дотримання вимог законодавства про державну мову в діяльності органів місцевого самоврядування |
2025-2027 роки |
Структурні підрозділи Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Забезпечення застосування української мови посадовими особами органів місцевого самоврядування під час виконання своїх посадових обов’язків |
2.2. Забезпечення підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування |
2025-2027 роки |
Козелецька селищна рада |
Місцевий бюджет |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
Підвищення рівня професійної компетентності, практичних навичок усного і писемного спілкування, широкої мовленнєвої практики посадових осіб місцевого самоврядування у процесі виконання посадових обов’язків |
||
2.3. Здійснення періодичного інформування щодо вимог мовного законодавства |
2025-2027 роки |
Козелецька селищна рада |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Забезпечення застосування української мови жителями громади |
||
2.4. Популяризація безоплатних курсів, зокрема онлайн-курсів з вивчення української мови для різних категорій громадян |
2025-2027 роки |
Козелецька селищна рада |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Підвищення рівня практичних навичок усного і писемного спілкування, широкої мовленнєвої практики жителів громади |
||
3. |
Мотивування населення громади до вивчення та спілкування українською мовою, запровадження і реалізація відповідних проєктів |
3.1. Участь у всеукраїнських, обласних, районних заходах, проведення місцевих фестивалів, конкурсів, заходів і акцій, спрямованих на підтримку і популяризацію української мови |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
10,0 |
10,0 |
10,0 |
Реалізація проєктів, спрямованих на популяризацію та підвищення престижу української мови серед широких верств населення, сприяння процесам культурного і духовного розвитку суспільства, патріотичного виховання жителів громади |
3.2. Проведення заходів національно-патріотичного спрямування до державних свят, ювілеїв, видатних подій загальнодержавного та місцевого рівнів, вшанування видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Формування патріотичної свідомості шляхом глибшого пізнання української мови, шанобливого ставлення до героїв боротьби за незалежність України, вшанування видатних особистостей держави та краю |
||
3.3. Реалізація проєктів, спрямованих на збереження та популяризацію народних традицій, української народної творчості, історичної спадщини України |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Зміцнення народних основ українського суспільства шляхом використання культурної спадщини, доступу до історико-культурних цінностей громади |
||
3.4. Проведення літературно-мистецьких, національно-патріотичних, інформаційних, соціокультурних заходів з популяризації української мови (фестивалі, конкурси, конференції, тематичне читання, літературні вечори, години поезії, виставки тощо) |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Підвищення обізнаності жителів громади з історико-культурними, літературними надбаннями українських митців та науковців-мовознавців |
||
3.5. Популяризація української мови засобами сучасного мистецтва, зокрема через фольклорні ансамблі |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Зміцнення іміджу української мови та духовних основ суспільства засобами фольклорного насичення |
||
3.6. Мотивування учнівської молоді до вивчення, навчання та спілкування українською мовою |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Виховання в учнівської молоді патріотизму та любові до рідного слова, мотивування до вивчення української мови як джерела духовного зростання особистості |
||
4. |
Забезпечення промоції читання як одного із чинників розвитку української мови |
4.1. Проведення культурно-просвітницьких заходів (акцій, виставок, ярмарків, зустрічей із поетами та письменниками), спрямованих на популяризацію книги та читання серед різних верств населення, насамперед серед дітей та молоді |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
Запровадження регулярних комунікаційних кампаній щодо популяризації читання як інструменту досягнення персонального та професійного успіху |
4.2. Онлайн-читання «Читаємо Тараса Шевченка разом», читання української поезії та прози |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Популяризація творчості Т.Шевченка, українських письменників шляхом створення медіапродукту та поширення його у соціальних мережах, забезпечення умов для промоції читання як важливого чинника розвитку української мови |
||
4.3.Участь у Всеукраїнському тижні дитячого читання |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
- |
3,0 |
3,0 |
Сприяння промоції читання, особливо у дитячому та молодіжному середовищах, залучення до читання населення через організацію відповідних клубів, інших форм спілкування, привернення уваги до українського книговидання та літератури |
||
4.4. Презентація українських книг, популяризація читання серед молоді, обговорення важливих соціальних, культурологічних, історичних тем, що висвітлюються в сучасній українській літературі |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Формування в молоді інтересу до творчості українських письменників |
||
4.4. Забезпечення комунікаційних кампаній про читання як інструменту соціальної адаптації людей з особливими потребами (інвалідністю), незахищених верств населення або людей, що потребують ресоціалізації, зокрема ветеранів війни |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Реалізація проєктів, спрямованих на розвиток читання серед громадян, які потребують соціальної адаптації, активізація роботи щодо залучення до читання всіх груп населення |
||
4.5. Поповнення фондів Козелецької центральної бібліотеки кращими зразками сучасної української літератури, словниками, періодичними виданнями |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
50,0 |
50,0 |
50,0 |
Забезпечення доступу жителів громади до споживання сучасного українського культурного продукту, оновлення фондів бібліотек новою книжковою продукцією |
||
5. |
Підтримка книговидавничої справи в громаді, поширення культурного продукту, виконаного українською мовою |
5.1. Забезпечення видання українською мовою соціально-значимих видань про рідний край та книг місцевих авторів художнього, публіцистичного, краєзнавчого та культурно-освітнього спрямування |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
50,0 |
50,0 |
50,0 |
Створення умов для виробництва, поширення, збереження культурного продукту, зокрема в книговидавництві, сприяння патріотичному вихованню жителів громади |
6. |
Забезпечення якості викладання державної мови у закладах освіти громади |
6.1. Впровадження в освітній процес різноманітних форм проведення заходів україномовного спрямування (конференції, тренінги, майстер-класи, вебінари, форуми тощо) |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Оволодіння учнівською молоддю українською літературною мовою, популяризація передового педагогічного досвіду з розвитку та функціонування української мови |
6.2. Забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності та кваліфікації педагогічних працівників |
||
7. |
Створення у громаді додаткових можливостей для опанування державної мови |
7.1. Створення та забезпечення функціонування мережі курсів з вивчення української мови для різних категорій осіб, особливо для внутрішньо переміщених |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Забезпечення для жителів громади та внутрішньо переміщених осіб можливості вивчення української мови |
7.2. Забезпечення додаткових можливостей для опанування української мови шляхом створення в закладах освіти та культури громади розмовних клубів, гуртків, клубів за інтересами, інших проєктів з вивчення української мови |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Організація системної роботи з опанування державної мови для мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб |
||
8. |
8.1. Створення та розміщення на вебресурсах закладів освіти і закладів культури громади контенту про історично-культурну спадщину українського народу, історію становлення, збереження та захист Незалежності України |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Поширення на вебресурсах закладів освіти та культури громади контенту національно-патріотичного спрямування, що популяризує українську мову, історію та культуру, сприяння патріотичному вихованню жителів |
|
9. |
Створення умов для підвищення обізнаності громадян про порядок застосування норм законодавства про державну мову у відповідних сферах, забезпечення реалізації громадянами права на одержання інформації та послуг українською мовою |
9.1. Висвітлення на офіційних ресурсах органу місцевого самоврядування про порядок застосування норм законодавства про державну мову, право громадян отримувати інформацію та послуги українською мовою |
2025-2027 роки |
Козелецька селищна рада |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Забезпечення вимог чинного законодавства України про мову, формування сприйняття української мови як елемента національної безпеки |
9.2. Організація в закладах культури та освіти громади інформаційно-просвітницьких заходів щодо нормативного врегулювання питання використання державної мови у всіх сферах суспільного життя |
2025-2027 роки |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Вкладень коштів не потребує |
- |
- |
- |
Підвищення рівня інформованості населення, особливо учнівської молоді з питань функціонування та розвитку української мови, забезпечення вимог чинного законодавства України про мову |
||
ВСЬОГО |
|
125,0 |
128,0 |
128,0 |
|
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету Людмила НАБІЛЬСЬКА
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3380-105/VIII
Про погодження Програми матеріально-технічної та фінансової підтримки військових частин Збройних Сил України, частин Сил територіальної оборони
на 2025-2026 роки у новій редакції
В зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, введенням 24 лютого 2022 року воєнного стану в Україні, з метою надання всебічної допомоги з придбання необхідного майна для військових частин, підрозділи яких беруть безпосередню участь у захисті суверенітету нашої держави та виконують бойові завдання, у відповідності до Бюджетного кодексу України, законів України «Про Збройні Сили України», «Про оборону України», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись статтями 27, 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Козелецької селищної ради
від 22 липня 2025 року
№ 3380-105/VIII
Програма
матеріально-технічної та фінансової підтримки
військових частин Збройних Сил України, частин Сил
територіальної оборони
на 2025 – 2026 роки у новій редакції
сел. Козелець
2025 рік
І. Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
2. |
Розпорядчі документи, відповідно до яких розроблено Програму |
Бюджетний кодекс України, закони України «Про Збройні Сили України», «Про оборону України», «Про основи національного спротиву», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», від 18.04.2025 року № 478 «Про функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву» |
3. |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада |
4. |
Учасники Програми |
Військові частини Збройних Сил України та Сил територіальної оборони, Чернігівська обласна державна (військова) адміністрація, комунальний заклад «Чернігівській обласний центр підготовки громадян до національного спротиву» Чернігівської обласної ради |
5. |
Відповідальний виконавець Програми |
Козелецька селищна рада, військові частини Збройних Сил України та Сил територіальної оборони, комунальний заклад «Чернігівській обласний центр підготовки громадян до національного спротиву» Чернігівської обласної ради, фінансове управління Козелецької селищної ради (в частині перерахунку міжбюджетних трансфертів) |
6. |
Термін реалізації Програми |
2025-2026 роки |
7. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Селищний бюджет, обласний бюджет Чернігівської області та інші джерела не заборонені законодавством |
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього |
3 700,0 тис. грн. |
8.1. |
в тому числі по роках: |
2025 р. – 2 650,0 тис. грн.; 2026 р. – 1 050,0 тис. грн. |
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Незважаючи на зусилля Президента України, Верховної Ради України, Уряду, Збройних Сил України, народу України, світової громадськості ситуація в країні у зв’язку зі збройною агресією російської федерації залишається напруженою. Збройні сили країни агресора не припиняють спроб захоплення території нашої держави. Збройна агресія проти України продовжує залишатись головною загрозою для миру і безпеки нашої країни.
Таке становище вимагає від народу України, органів місцевого самоврядування підтримувати Збройні Сили України всіма доступними методами, нарощувати їх здатність давати відсіч окупантам до самої перемоги.
Організація національного спротиву здійснюються з метою сприяння обороні України шляхом максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету i територіальної цілісності держави, стримування i відсічі агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити збройну агресію проти України. Вдосконалення системи національного спротиву потребує вирішення проблем функціонування та впровадження нових підходів i методів до базової загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву з урахуванням досвіду повномасштабної агресії російської федерації проти України.
Зазначені умови викликають необхідність формування нової ідеології запровадження на державному та місцевому рівнях невідкладних заходів, у тому числі розроблення цієї Програми і реалізації передбачених нею заходів.
Програма забезпечить реалізацію заходів щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, а також надання матеріально-технічної та фінансової підтримки військовим частинам Збройних Сил України, підрозділам Сил територіальної оборони під час воєнного стану.
ІІІ. Мета та завдання Програми
Головною метою та завданням Програми є сприяння обороноздатності держави, налагодження та розвиток ефективного цивільно-військового співробітництва, сприяння забезпеченню готовності мешканців Козелецької селищної територіальної громади до національного спротиву шляхом залучення їх до базової підготовки громадян до національного спротиву в Комунальному закладі «Чернігівській обласний центр підготовки громадян до національного спротиву» Чернігівської обласної ради (далі – КЗ «Чернігівський обласний ЦПГ НС» ЧОР).
IV. Основні напрями та заходи Програми
Основним напрямком Програми є зміцнення матеріально-технічної бази, забезпечення військовослужбовців засобами медичного призначення, спорядженням для евакуації поранених та загиблих воїнів, сезонним одягом,
взуттям та індивідуальним спорядженням для військових частин Збройних Сил України та частин Сил територіальної оборони, які безпосередньо беруть участь у боях на передовій лінії фронту, а також для військовослужбовців, які проходять військову службу в частинах, які здійснюють підготовку (навчання) захисників для подальшого захисту України, проведення базової підготовки громадян до національного спротиву, включаючи опанування загальновійськовими знаннями, практичними вміннями, правилами поводження із зброєю, індивідуальними засобами захисту та засвоєння основ з тактичної медицини тощо.
Виконання Програми дасть змогу навчити громадян основам поведінки в умовах бойових дій, захисту населення, територій і навколишнього природного середовища, а також реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з наслідками воєнних дій.
Очікуваними результатами виконання Програми є здійснення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення готовності мешканців Козелецької селищної територіальної громади до національного спротиву.
Допомога надається військовим частинам Збройних Сил України та Сил територіальної оборони, де проходять службу громадяни, які зареєстровані та проживають на території Козелецької селищної ради, військовим частинам Збройних Сил України та Сил територіальної оборони, які зареєстровані на території селищної ради, виконують бойові та оборонні завдання на території Козелецької територіальної громади шляхом придбання військового обладнання (РЕБ, дрони, БПЛА, оптика, зарядні станції та ін.) та надання субвенцій з місцевого бюджету.
IV. Основні напрями та заходи Програми
№ з/п |
Найменування заходів |
Виконавці |
Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. грн. |
Шляхи виконання та джерела фінансування |
|
2025 рік |
2026 рік |
||||
1. |
Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на підтримку військових частин Збройних Сил України та частин Сил територіальної оборони |
Козелецька селищна рада, військові частини Збройних Сил України та частини Сил територіальної оборони, фінансове управління Козелецької селищної ради |
2 600,0 |
1 000,0 |
Передача субвенції державному бюджету з місцевого бюджету |
2. |
Придбання військового обладнання (РЕБ, дрони, БПЛА, оптика, зарядні станції та ін.) |
Козелецька селищна рада, військові частини Збройних Сил України та частини Сил територіальної оборони, фінансове управління Козелецької селищної ради |
- |
- |
Закупівля обладнання та передача його військовим частинам |
3. |
Забезпечення базової загальновійськової підготовки мешканців Козелецької селищної територіальної громади в частині набуття та підтримання громадянами знань та практичних вмінь, необхідних для захисту України, участь у формуванні навчальної матеріально-технічної бази та фінансова підтримка КЗ «Чернігівський обласний ЦПГ НС» Чернігівської обласної ради |
Фінансове управління Козелецької селищної ради, комунальний заклад «Чернігівський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву» Чернігівської обласної ради |
50,0 |
50,0 |
Передача субвенції з місцевого бюджету обласному бюджету Чернігівської області для підготовки громадян до національного спротиву |
|
ВСЬОГО: |
|
2 650,0 |
1 050,0 |
V. Фінансове забезпечення
Програма передбачає вирішення питань забезпечення військових частин Збройних Сил України та підрозділів територіальної оборони, згідно поданих заявок.
Реалізація вищезазначених завдань передбачається за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної ради та інших джерел, не заборонених законами України.
VI. Очікувані результати
Виконання Програми дасть можливість вирішити низку питань щодо покращення безпеки держави і реалізує одне з головних завдань – забезпечення покращення боєздатності військових частин Збройних Сил України у мирний час та особливий період, підготовки населення до національного спротиву.
VII. Координація та контроль виконання
Відповідальні виконавці зобов’язані забезпечити цільове, своєчасне та ефективне використання коштів.
Розгляд заявок на надання допомоги, координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює постійна комісія Козелецької селищної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету Людмила НАБІЛЬСЬКА
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3379-105/VIII
Про збільшення фінансування «Програми будівництва,
реконструкції, ремонту та утримання автомобільних
доріг комунальної власності населених пунктів
Козелецької селищної ради на 2023-2025 роки»
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, виконавчий комітет вирішив:
- збільшити призначення загального фонду селищного бюджету по КПКВК 0117461«Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» на суму 1 500 000,00 грн. за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по кодам 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата» - 900 000,00 грн., 14031900 «Пальне» - 300 000,00 грн., 11010100 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати» - 300 000,00 грн.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3378-105/VIII
Про збільшення фінансування
«Програми охорони навколишнього
природного середовища на 2025-2027 роки»
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, виконавчий комітет вирішив:
- збільшити призначення спеціального фонду селищного бюджету по КПКВК 0118311 «Охорона та раціональне використання природних ресурсів» КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» на суму 600 000,00 грн. за рахунок залишку, що склався на 01.01.2025 року (код 602100 «На початок періоду») на придбання 2-х каналізаційних насосних агрегатів для КП «Козелецьводоканал»;
- збільшити призначення спеціального фонду селищного бюджету по КПКВК 0118312 «Оброблення (відновлення, у тому числі сортування та видалення) відходів» КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» на суму 60 000,00 грн. за рахунок зменшення КПКВК 0118311 «Охорона та раціональне використання природних ресурсів» КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3377-105/VIII
Про внесення змін до рішення
виконавчого комітету Козелецької
селищної ради від 22.10.2024 року
№ 3017-89/VIII «Про погодження
Програми охорони навколишнього
природного середовища на 2025-2027 роки»
Відповідно до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» від 28 лютого 2019 року № 2697-VІІI, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25 червня 1991 року № 1264-XІІ, постанови Верховної Ради України від 05 березня 1998 року № 188/98-ВР «Про Основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки», постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», з метою реалізації державної стратегії досягнення безпечних для людини стандартів оточуючого середовища та невиснажливого використання природних ресурсів, керуючись ст. 27, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:
1.1. Паспорт Програми викласти у новій редакції:
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
2. |
Дата, номер і назва законодавчих документів щодо розроблення Програми |
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 № 1264-XІІ, постанова КМУ «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» від 17.09.1996 № 1147 |
3. |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада |
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Козелецька селищна рада, фінансове управління Козелецької селищної ради |
5. |
Термін реалізації Програми |
2025-2027 роки |
6. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Селищний бюджет |
7. |
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації Програми, всього, тис. грн. |
1 665,0 |
1.2. Термін реалізації і заходи Програми охорони навколишнього природного середовища на 2025-2027 роки викласти у новій редакції:
№ п/п |
Зміст заходів |
Джерело фінансування |
Необхідний обсяг коштів, тис. грн. |
||
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
|||
1. |
Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, вирішення проблем пов’язаних із вивезенням та утилізацією твердих побутових та інших небезпечних відходів |
Селищний бюджет |
200,00 |
200,00 |
200,00 |
2. |
Придбання насосного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах |
Селищний бюджет |
600,00 |
- |
- |
3. |
Закупка та встановлення урн та контейнерів для сміття |
Селищний бюджет |
100,00 |
100,00 |
100,00 |
4. |
Заходи з озеленення населених пунктів |
Селищний бюджет |
50,00 |
50,00 |
50,00 |
5. |
Проведення вимірювання показників якості поверхневої води |
Селищний бюджет |
5,00 |
5,00 |
5,00 |
ВСЬОГО |
|
955,00 |
355,00 |
355,00 |
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3376-105/VIII
Про схвалення cубвенції з місцевого бюджету
на забезпечення діяльності фахівців із супроводу
ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі
заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність,
суверенітет та територіальну цілісність України,
за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», від 05.07.2024 року № 779 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 10.07.2025 року № 926 «Про внесення змін до обласного бюджету Чернігівської області», керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, виконавчий комітет вирішив:
1.1. Збільшити дохідну частину селищного бюджету на 2025 рік по коду доходу 41059300 «Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету» на суму 46 075,00 гривень.
1.2. Збільшити видаткову частини загального фонду бюджету по КПКВК 0113193 «Забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» на 46 075,00 гривень.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3375-105/VIII
Про збільшення загального фонду селищного
бюджету за рахунок освітньої субвенції з
державного бюджету місцевим бюджетам
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», від 14.07.2025 року № 819 «Деякі питання розподілу та перерозподілу освітньої субвенції на 2025 рік», яка врегульовує порядок фінансування освітніх потреб територіальних громад у поточному році, керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, виконавчий комітет вирішив:
- збільшити дохідну частину загального фонду по коду доходу 41033900 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» на суму 18 666 300,00 гривень;
- збільшити видаткову частину загального фонду бюджету по КПКВК 0611031 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції» КЕКВ 2111 «Оплата праці і нарахування на заробітну плату» на суму 15 175 800,00 гривень та КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 3 490 500,00 гривень.
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
22 липня 2025 року
сел. Козелець
№ 3374-105/VIII
Про збільшення селищного бюджету за
рахунок освітньої субвенції з державного
бюджету місцевим бюджетам
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.05.2025 року № 738 «Про погодження переліку проектних заявок для фінансування за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині створення сучасного освітнього простору на 2025 рік», враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 14.03.2025 року № 290 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2025 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині створення сучасного освітнього простору», керуючись ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, виконавчий комітет вирішив:
- збільшити дохідну частину спеціального фонду по коду доходу 41033900 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» на суму 5 109 534,00 гривень, в тому числі бюджет розвитку на суму 4 132 314,00 гривень;
- збільшити видаткову частини спеціального фонду бюджету по КПКВК 0611276 «Реалізація заходів за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) на створення сучасного освітнього простору» КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на суму 977 220,00 гривень та КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (бюджет розвитку) на суму 4 132 314,00 гривень.
- збільшити призначення видаткової частини по загальному фонду селищного бюджету КПКВК 0611275 «Співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету), на створення сучасного освітнього простору» КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на суму 91 686,00 грн. за рахунок спеціального фонду (бюджету розвитку) згідно коду 602400 «Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду)» по КПКВК 0611275 «Співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету), на створення сучасного освітнього простору» КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування».
Голова Валентин БРИГИНЕЦЬ
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше