Відповідно до вимог ст. 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі подання територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернігівській області від 28.02.2025р. №02-26/353/25-вих, з метою забезпечення належного здійснення судочинства на території Козелецької територіальної громади, Козелецька селищна рада формує список присяжних для Козелецького районного суду Чернігівської області в кількості 15 осіб.
Якщо Ви постійно проживаєте на території Козелецької територіальної громади та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до Козелецької селищної ради за адресою: смт. Козелець, вул. Соборності, 27, каб. 304 (3-й поверх), такі документи:
Заяви приймаються до 31 березня 2025 року включно.
Присяжними можуть бути громадяни України, що досягли тридцятирічного віку і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, а також які відповідають вимогам ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та дали згоду бути присяжними.
Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни:
Справи, до розгляду яких залучаються присяжні
Цивільні справи
Розглядають справи про: обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною; визнання особи безвісно відсутньою чи померлою; усиновлення; надання особі психіатричної допомоги; примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу та ін.
Кримінальні справи
Розглядають справи про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.
Гарантії прав присяжних
Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.
За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.
На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.
Присяжні є суб’єктами декларування
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб’єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді), тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи.
У особи з моменту виконання обов’язків присяжного, виникає зобов’язання подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше